Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Ako ozbiljnom provajderu treba toliko vremena za opravku cashing dns servera da moraju da postave ovo obavestenje onda neka zatvore firmu i daju otkaz.

 

lol, ne ulazim u to koliko je targo ozbiljan provajder jer ne znam, al' svakome se deshava da prsne neshto zajebano ponekada pa je potrebno vremena da se popravi.. nemoj srati i ti :)

Link to comment
Share on other sites

Da ne pominjem sto mogu na ruterima da preusmere sve dns zahteve koji dolaze na njihov dns na gugl dns servere bez da korisnici ista diraju.


Alo dragane nemoj zajebavati ...

 

Prvo treba da imaju neku redudansu za cashing dnsove na kojima su im korisnici.

Drugo cashing dns je kurton od servisa koji treba da se opravi za pola sata do sat maks.

Trece kao sto rekoh gore, mogu da preusmere sve dns zahteve svojih korisnika ka google dns serverima bez da korisnici ista urade i primete.


Evo za 2 minuta sam to sad podesio kod sebe.

mohican@arakis:~$ host -t a buck.local. 8.8.8.8
Using domain server:
Name: 8.8.8.8
Address: 8.8.8.8#53
Aliases:

buck.local has no A record
mohican@file:~ % host -t a buck.local. 8.8.8.8
Using domain server:
Name: 8.8.8.8
Address: 8.8.8.8#53
Aliases:

Host buck.local. not found: 3(NXDOMAIN)

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

E ovako, prosle subote sam presao na telekomov NET 10 paket, ranije sam bio valjda na click 4 ili kako se vec zvao max download je bio oko 450kbs.

 

I ja kao sve super, kad ono ne moze da postigne briznu vecu od 750kbs pri downloadu, uradim speedtest ono pokazuje 6,50 Mbps....

 

A da stvar bude jos gora u svim igrama koje traze net BF4, Dota 2, CS:GO, Guild Wars 2,,,,,, desi se cesto bas (nekada na svaka 2min nekada cesce ili redje) da na 5 ili 6 sekundi totalno zamrzne protok kao da se dogodi neki lag spike ogroman ne znam kako da opisem drugacije (ali je problem sto sam bas pratio i uopste ne skoci lag na metru) i naravno to mnogo smeta....

 

I pre par dana ja pozovem njih kazem sve sta se desava vidim da mi je za vikend pala brizna jos vise, uradim speedtest kad ono 5,26 Mbps [:(!]

 

I zovu oni mene danas kao da vidimo jel sve ok, smanjili smo vam protok na 6 da bi sve radilo normalno, ali kurac svi problemi su i dalje tu...

 

Nista kazem ja njima da uopste nije bolje cak mi se cini da je to zamrzavanje jos cesce, i kao cucemo se sa centralom pa ce mo vas zvati ako treba ekipa da izadje na teren.

 

A taj dan je burazer, koji zivi par zgrada od mene, isto uzeo isti paket i on ima 10,20 Mbps sve mu radi super......

 

Da li je neko imao slicni problem ili ima neki savet ?

ylE5Zte.png

Link to comment
Share on other sites

Da paket je 10/1 ali su mi danas rekli da su smanjili kao da mi se ne bi pojavljivali ti problemi........Nemam IPTV.

 

To zamrzavanje koje mi i najvise smeta se desava u svim online igrama. Takodje nekada nece uopste sajtove da otvori tipa ucitava rur ili neke druge po 5min ili izbacuje da ne postoji sajt uopste....

 

Formatirao sam hard stavio nov windows i sve da reko ne zeza nesto kod mene ali ista prica.

 

E sada primetio sam da izgleda ovaj adapter sto povezuje ruter sa strujom nekada zeza. Tipa ako je u nekom polozaju ruter uopste nema power. Ali nesto sumnjam da je to u pitanju jer kada se desavaju ta zamrzavanja sve lampice uredno svetle.

 

Na jendom forumu mi rekose kao losa ti parica ali protekle dve god sam imao click 4 paket i sve je radilo super bez ikakvog prekida...

 

Uzecu od burazera sutra njegov ruter da probam, ne znam ni sam vise sta je problem...

 

Takodje samo taj moj komp je povezan sa ruterom tako da mi niko drugi sigurno ne vuce protok.

 

3313377292.png

 

E ovako izgleda speedtest posle tog smanjena, danas je cak bio pao i na 3,20 Mb/s. A pre smanjena je skoro uvek bio na 6,20 a par puta je znao da se popne na 7,20Mb/s.

 

EDIT 2: evo sada posle par min opet uradio i ping je mnogo manji.....

 

3313383672.png

Edited by Grotar2

ylE5Zte.png

Link to comment
Share on other sites

možda i ti imaš sličnih problema koji su navedeni na prošloj strani, bar što se tiče otvaranja strana i štucanja tokom igara. Ovo što mene zeza na Targou, još bar dvoje, troje ortaka mi se požalilo na baš isti problem, a različiti su provajderi, konkretno jedan na SBB, drugi na nekom adslu, treći ne znam.

 

Što se tiče kvaliteta dl/ul, možda ti je govno modem, nije podešen na adsl2+ ili adsl2, imaš predugačkih i loših telefonskih kablova (sličan sam problem imao pre par godina sa orionom i adslom, zamenio sam sve telefonske kablove sa kvalitetnim mrežnim i prekirmpovao samo žabice), a možda su ti i instalacije u zgradi prosto bulja. Proveri snr i atenuaciju, pa uporedi sa ovim - http://www.indiabroadband.in/threads/snr-margin-and-line-attenuation-what-do-they-mean.9159/


i da, iako je speedtest realan, probaj nešto da skidaš sa Steama, neku igru pa gledaj statistiku. Steam ako ga ne ograničiš baš izmrcvari download do maksimuma and then some more.

  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Imao sam slican problem skoro samo sto nije bio konstantan toliko kao kod tebe(osim prvog dana).Kod otvarnja strana npr otvori rur nekako al gmail nije mogao da loaduje a i kad ga loaduje chat je bio offline.Download je padao,u igrama je bilo laga ali problem potraje npr jedno 1-2h, posle sve normalno pa opet ista stvar.

 

Najverovatnije je to do njih

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Мене су данас звали из Тарга, пошто сам потписао уговор у јулу,у коме је било назначено да ће ми увести нет у року од месец дана...

Као, да ли сте још увек заинтересовани, да ли сте прешли код другог провајдера и слично...

Реко' имам мој стари нет, али чекам да кренете са радом, она као за месец дана крећемо, јавићемо вам, бла бла.

Не знам шта се тачно издешавало код њих, да ли их је неко купио или се планира, али нешто се дешава. :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...