Jump to content

Sporaći na autoputu!


togFU

Recommended Posts

Почиње замена комплетне сигнализације на бившем ауто-путу кроз Београд, који је према новој категоризацији мотопут. Зелене табле ћемо заменити плавим таблама и та замена ће трајати 50 дана, најавио је ресорни министар Горан Весић истичући да је на мотопуту максимална дозвољена брзина 100 километара на сат, а кроз насељено место 80 километара на час. Зауставна трака остаје засад отворена само за возила хитних служби.

Влада Републике Србије усвојила је Уредбу о категоризацији државних путева и том уредбом су први пут у Србији уведени нови путеви – мотопутеви.

Реч је о брзим саобраћајницама на којима је ограничење брзине 100 километара на час, осим кроз насељено место, где се возила могу кретати брзином до 80 километара на час.

Министар саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић рекао је за РТС да се гради неколико таквих саобраћајница – између Лознице и Шапца, Фрушкогорски коридор, Дунавски коридор, брза саобраћајницу која почиње на Бачком Брегу, па иде преко Сомбора, Куле, Врбаса, Србобрана, Бечеја, Новог Бечеја, Кикинде и Српске Црње.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, killYg0r said:

Prakticno znaci nista sem +20 kmh u nekim delovima 

manje-više da... mislim, sećamo se glavnog razloga ove promene sa početka priče a to je da po zakonu na autoputu ne sme ništa da se gradi tiap 50 metara od ivice auto puta, dok je za običan put ta granica recimo 20 metara (lupam okvirno vrednosti) a onda su verovatno skapirali i da je za moto put takođe tih 20 metara pa im to odgovara koncepcijski tako da može da bude i moto put.

da je slučajno i kod njega tih 50 metara, vozili bi bicikle po autoputu i pešaci prelazili preko garantujem :))

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Lucky said:

Зелене табле ћемо заменити плавим таблама и та замена ће трајати 50 дана

Meni je ovo nekako vrh - treba nam skoro dva meseca da zamenimo table na 15km puta [roflmao]

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Videh danas prve znake za moto put, Vesić ne časi časa!

Em su plavi oni sa kolima nacrtanim, standardno, em su zamenili još neke one što su bile zelene table, sad su plave!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moram primetiti da se ovih dana nesto brze vozi na autoputu BG-NS, a razlog je povecan broj brzih vozila uglavnom njemackih tablica!

Pa onda oni, pored toga sto voze 150+, nekako "poguraju" i sporace, pa se sad i moze voziti lagano 130 u desnoj traci, bez da obilazis svakih 10 sec degene koji voze 80 po autoputu.

  • Like +1 2
  • Haha (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imao drugačiji rebus, autoput bratstva i jedinstva. Nagomilaju se vozila, stani/kreni, par kilometara voze svi 5km/h i odjednom samo krene sve nazad u normalu. Nikakav udes, nikakvi radovi na putu.

I tako 4 puta.

Znam za fenomen fantomskih raskrsnica, ali ovo je 100x gore.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, cali said:

Ja imao drugačiji rebus, autoput bratstva i jedinstva. Nagomilaju se vozila, stani/kreni, par kilometara voze svi 5km/h i odjednom samo krene sve nazad u normalu. Nikakav udes, nikakvi radovi na putu.

I tako 4 puta.

Znam za fenomen fantomskih raskrsnica, ali ovo je 100x gore.

komunjaro

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Podsetiste me malo i na dve možda gore opcije od sporaća na auto(moto)-putu, pa da im ovom prilikom poželim sve propasti:

1. Debilima koji brzo izleću iz svojih ulaza/sokaka tako da moraš zbog njih da kočiš, a onda nastavljaju da voze 35 kmh ispred tebe.

2. Moroniji zvanoj "spori kretači koji su prvi na zelenom", ne mislim na nekog ko se zamisli ili zagleda u neko dupe recimo, pa mu malo svirneš i on BRZO krene, nego na debile koji bez grama obzira prema ikom iza sebe polako i natenane kreću kao po jajima i polako jedva primetno mile, jebe se njima kolika je kolona iza i da li možda SLUČAJNO još neko iza njih treba da stigne da prođe na to isto zeleno :( Jebote, ja kad sam prvoi na zelenom "launchujem" skoro ka da sam na drag trci, posebno ako vidim da je kolona većа iza mene.

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ako nekog treba hejtovati, to su oslobodioci raskrsnica.

Svaka raskrsnica u špicu ima bar jednog majmuna koji uleti u nju na žuto/crveno, iako kolona stoji i zna da neće izaći iz raskrsnice. I onda on sa autom blokira 2-3 kolone od po 20 automobila koji igraju zmijice oko njega kako bi prošli.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, millanče said:

1. Debilima koji brzo izleću iz svojih ulaza/sokaka tako da moraš zbog njih da kočiš, a onda nastavljaju da voze 35 kmh ispred tebe.

po mom nekom iskustvu ovo najvise radi kategorija vozaca "zene-debili"

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, togFU said:

Uuu pa ne smes ovo pisati, cekaj sad da skoce ovi na tebe da te prozivaju da si #pungas, a oni su pre samo par meseci pisali ovo :DDD

 

" Na onim od semafora do semafora natezanjima, bez problema stignem pre onih batica u #pungas alfama i golfićima, ako ti je to bitno 🙂 "

Mjok, više ciljam na to da treba vozač da ima  malo obzira i za druge, i za okolinu, da malo brže krene, da nas više uhvati isto zeleno, a postoje i situacije gde je brži start i "uletanje", u stvari, bezbednije, ali avaj :( a glede kontroverzi oko mene jedna više ili manje puče mi kurac baš najstrašno :) 

Edit - cenim da si citirao nekog ovdašnneg i lepo zavukao :) 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, millanče said:

Edit - cenim da si citirao nekog ovdašnneg i lepo zavukao 🙂

Pa da, javio se iznad mason brt #pungas od semafora do semafora, to je pisao kad je kupio mazdu :DDD

 

A ja ne smem da napisem da zelim da vozim 130 na autoputu udobno! 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...