Jump to content

Playstation 5 - nalog, gde pazariti igre, PS+ (vodic za nubove)


evgeniy

Recommended Posts

16 hours ago, voodoo_ said:

Nema ništa kežual u današnjim konzolnim igrama, moj Reky

ako ih poredis sa igricama za mobilni, onda nema

inace je sve kezual da ne moze biti gore, samo si omatoreo pa si izgubio osecaj za filing (imam ps4 i switch, ta sranja se ni deci ne svidjaju toliko)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

ako porediš sa periodom PS1 ili PS2 onda si u pravu, tad nije bilo "operativnog sistema" na konzolama, ali već od PS3 imaš taj momenat "menija" ... drugo je ako bi da instaliraš PS plus pa se povezuješ na nemačku i slične gimnastike.

Pa prethodni put kad sam imao soni je bio PS1 i sad peticu, tako da je to to iz moje perspektive. Mnogo je teze nego pre

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alfa said:

Da hajdžekujem topik, koji PS5 uzeti? Ja nešto ne vidim poentu CD verzije, ali opet, ja nemam pojma.

 

Za kežual gejming ofc, jer imam dovoljno godina da ne moram da trajhardujem jebene igrice, a i dovoljno sam za kompom u toku dana.

CD all the way... nikad ne znaš kad neko može da ti pozajmi igru da odigraš ili ti nekome, ili pak baš ti se pika nešto a iz nekog razloga ne možeš da kupiš online ali ima fizička verzija. Kod digitalnih je teže/nemoguće.

Plus iskreno sa celom ovom pričom da sony izbacuje igre iz biblioteke koje si imao kupljene tako da ih praktično nisi ni kupio, imati nešto na CD-u deluje primamljivije.

Vizuelno su vrlo slični a razlika u ceni pošto si IT-jevac ne bi trebalo da ti pravi neki problem 🙂 

Link to comment
Share on other sites

CD verzija ima smisla ako su ti ostale neke stare PS4 igre na diskovima, što verovatno nije slučaj, ili ako si kolekcionar koji želi da ima fizičke verzije. Treći potencijalni benefit je da ako imaš nekoga ko je odigrao fizičku verziju neke single-player igre može samo da ti da disk i da ga ubaciš kod sebe. Ali objektivno sve to ima sve manje smisla i gotovo sigurno ti ne treba. 

Dodatno ako sada uzimaš digitalni PS5 svakako uzmi Slim verziju jer je novija i ispravili su sitne nedostatke, plus je manja, a i ima opciju da za 120 evra kasnije dokupiš disk drajv i samo ga nakačiš na konzolu i time postane ista kao i ona koja je i inače bila sa diskom. Pri čemu treba imati u vidu i da su današnje igre pravljene tako da sve imaju day1 patch jer se diskovi prave 3 meseca pre izlaska, pa nema više ono "ubaciš disk i igraš" nego ubaciš disk, skineš 200GB sadržaja za novi Call of Duty i onda igraš, skoro isto kao i na digitalnoj verziji. Maltene disk dođe kao DRM za igru. 

Dakle trenutno bih ja rekao da ima baš malo valjanih razloga da se uzima disk verzija. 

Edit: Ali evo Laki se ne slaže!

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, alfa said:

Da hajdžekujem topik, koji PS5 uzeti? Ja nešto ne vidim poentu CD verzije, ali opet, ja nemam pojma.

 

Za kežual gejming ofc, jer imam dovoljno godina da ne moram da trajhardujem jebene igrice, a i dovoljno sam za kompom u toku dana.

my 5 cents - za casual gaming ps5 je overkill. Tu je switch nenadjebiv (ima mnogo casual, indie, kao i hardcore igara).
Jeftiniji je od ps5, portabilan, a i tv-abilan.
Posto iz real life imam par "casuala" koji su kupili max napucan ps5 (ja im donosio i nvme upgrade) da se deca igraju moderno, i nit se deca igraju, nit oni, vec kad neko dodje pokazu neku cod fransizu i kao vidi bajo grafike.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

CD verzija ima smisla ako su ti ostale neke stare PS4 igre na diskovima, što verovatno nije slučaj, ili ako si kolekcionar koji želi da ima fizičke verzije. Treći potencijalni benefit je da ako imaš nekoga ko je odigrao fizičku verziju neke single-player igre može samo da ti da disk i da ga ubaciš kod sebe. Ali objektivno sve to ima sve manje smisla i gotovo sigurno ti ne treba. 

Dodatno ako sada uzimaš digitalni PS5 svakako uzmi Slim verziju jer je novija i ispravili su sitne nedostatke, plus je manja, a i ima opciju da za 120 evra kasnije dokupiš disk drajv i samo ga nakačiš na konzolu i time postane ista kao i ona koja je i inače bila sa diskom. Pri čemu treba imati u vidu i da su današnje igre pravljene tako da sve imaju day1 patch jer se diskovi prave 3 meseca pre izlaska, pa nema više ono "ubaciš disk i igraš" nego ubaciš disk, skineš 200GB sadržaja za novi Call of Duty i onda igraš, skoro isto kao i na digitalnoj verziji. Maltene disk dođe kao DRM za igru. 

Dakle trenutno bih ja rekao da ima baš malo valjanih razloga da se uzima disk verzija. 

Edit: Ali evo Laki se ne slaže!

nemam pojma, meni je ta "trampa" i dalje jaka stvar za konzole, znam dosta ljudi koji imaju fizičke verzije igre i glupo bi mi bilo da ne mogu ja njima oni meni (dizvineš) zato što su nam digitalne verzije.

1 hour ago, f4ts0 said:

my 5 cents - za casual gaming ps5 je overkill. Tu je switch nenadjebiv (ima mnogo casual, indie, kao i hardcore igara).
Jeftiniji je od ps5, portabilan, a i tv-abilan.
Posto iz real life imam par "casuala" koji su kupili max napucan ps5 (ja im donosio i nvme upgrade) da se deca igraju moderno, i nit se deca igraju, nit oni, vec kad neko dodje pokazu neku cod fransizu i kao vidi bajo grafike.

znaš kako, ako ulazimo na tu teritoriju, onda je Steam Deck najbolja opcija 🙂

Link to comment
Share on other sites

steam deck je najbolja opcija za mnogo stvari 😄

Nego gledam, ja na steam decku igram samo wii u i switch igre, prosto prijaju mi.
Igram i GTA V sad doduse 😄

tako da za casual i neko opusteno igranje, to mi je nekako hit. Ps5 mi je preozbiljan

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, f4ts0 said:

ja na steam decku igram

no homo?


Što se saveta tiče, hvala vam!
Ima smisla ovo sa CD-om pogotovo zbog razmene i jeftinih PS4 igara na KP jer bih sigurno vrteo neke starije naslove koje sam propustio, a propustio sam gotovo sve što me je zanimalo lol.

@Zwerko nisam našao taj disk drajv dongl.

I da, Igore slažem se da je PS5 overkill za casual ali isto tako bmk, hoću najnoviji plejstejšn!

  • Haha (+1) 2

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Nemaju ga naši mučeni prodavci dodataka za PS5 još uvek, ima samo na kupujemprodajem

https://www.kupujemprodajem.com/konzole-i-igrice/sony-playstation-delovi-i-oprema/sony-ps5-slim-disc-drive/oglas/161224859?filterId=4231254962

Ali da, ako ti je namera da igraš PS4 igre konzola sa diskom može imati itekako smisla jer ih možeš naći po bagatelnim cenama. Na akcijama su čak novi fizički PS4 Hits naslovi (praktično sve 1st party dobre igre) po 10 evra.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, alfa said:

I da, Igore slažem se da je PS5 overkill za casual ali isto tako bmk, hoću najnoviji plejstejšn!

Prividja mi se da ces ga ukljuciti jednom da pokazes kako izgleda na novom tv i wow, i to je to 😄

Ne mozes igrati SC protiv rekija, sta dalje reci.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, killYg0r said:

Ono sto sam primetio za ovih x meseci je da apsolutno svaka igra bude snizena u nekom trenutku koliko god bila popularna ili skupa. Tako da, strpljen = spasen!

to je uvek tako, osim ako nemaš nintendo konzolu :)) tu igru iz 2010 i dalje plaćaš 50 evra :)) 

Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2023 at 1:41 PM, Lucky said:

Plus iskreno sa celom ovom pričom da sony izbacuje igre iz biblioteke koje si imao kupljene tako da ih praktično nisi ni kupio, imati nešto na CD-u deluje primamljivije.

Gib details, da li izbacuju igre sa store-a ali ti ostanu u library jer si kupio (kao što se na Steamu radi godinama), ili kad delistuju sa store-a, ode i iz biblioteke? Čisto sumnjam da je ovo drugo, do sad bi im neko na zapadu jebao mater jer ne može tek tako da ti se uzme nešto što je plaćeno parama i imaš račun (kakav takav) na mejlu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...