Jump to content

Playstation 5 - nalog, gde pazariti igre, PS+ (vodic za nubove)


evgeniy

Recommended Posts

5 minutes ago, voodoo_ said:

Gib details, da li izbacuju igre sa store-a ali ti ostanu u library jer si kupio (kao što se na Steamu radi godinama), ili kad delistuju sa store-a, ode i iz biblioteke? Čisto sumnjam da je ovo drugo, do sad bi im neko na zapadu jebao mater jer ne može tek tako da ti se uzme nešto što je plaćeno parama i imaš račun (kakav takav) na mejlu.

PlayStation has begun emailing players to inform them that due to "content licensing arrangements", from 31st December, some Dicovery content will be removed from players' libraries – even if they've paid for it.

The statement, which says the change affects only Discovery content for now, doesn't explain why content is being removed, nor apologises for it. All it does is thank players for their "continued support".

https://www.playstation.com/en-us/legal/psvideocontent

Korigujem sebe u domenu što nisu igre u pitanju već video, ali opet, sadržaj je onaj koji su ljudi kupili a biće obrisan. Što će reći da je ovaj drugi scenario 🙂 Danas je serija I film, sutra je igra 🙂

 These are pieces of media that people paid for that they’ll no longer be able to access, once again raising questions about the preservation of shows and rights in the digital age. This is a news article, not an opinion piece, so to keep it simple: This sucks for anyone who bought any of these shows, especially since neither Sony nor Discovery seems to be offering any compensation for the loss.

 

Link to comment
Share on other sites

Za to smo se borili jbg

Nije mi ni CD neka uteha, jes da će fabrički presovani diskovi sve da nas nadžive ako se čuvaju u odgovarajućim uslovima, ali nije mi neka uteha ako će Sony silom prilika da zadrži optički drajv još na petici i posle toga mogu da se slikam s diskom, a i znamo kakve su igre u v1.0.

Link to comment
Share on other sites

To sam upravo i ja hteo da napišem, na stranu posedovanje samog optičkog drajva na konzoli, sa fizičkim kopijama ćeš možda moći da igraš single-player igre s početka PS4 ere, sve ostalo ili zahteva da se konektuješ na net i skineš neku gomilu sranja ili je potpuno neigrivo pre Day1 patcha. U tom smislu ako bi oni izveli taj dick move i obrisali igru ljudima koji je poseduju digitalno ne vidim zašto bi ostavili mogućnost da skidaju patcheve ljudima koji imaju fizičku kopiju? S druge strane do sada se to nije dešavalo iako su skidali igre sa store, ali ostanu uredno u library. 

Ja se samo nadam da je ovo neki spor oko prikazivanja, tipa Sony je morao da plaća Discovery kanalu neku naknadu po svakoj prikazanoj seriji ili tako nešto, a ipak je drugačiji sadržaj od igara, s njima imaju dosta čvršće dogovore. Kad su došli po Mythbusterse svi su ćutali!

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, voodoo_ said:

Nije mi ni CD neka uteha, jes da će fabrički presovani diskovi sve da nas nadžive ako se čuvaju u odgovarajućim uslovima, ali nije mi neka uteha ako će Sony silom prilika da zadrži optički drajv još na petici i posle toga mogu da se slikam s diskom, a i znamo kakve su igre u v1.0.

sve stoji, nema nekog najboljeg rešenja, može i fizički disk da se "izliže" a da je budućnost konzola bez CD-a stoji odavno, jedino što nije još došlo na red - mislio sam da će sa ovom generacijom ali očigledno će tek možda sa sledećom -verovatno će zapravo tada da ponude drajv kao zaseban (kao sad za ps5 slim) pa će tako naterati više ljudi da pređe na digitalni.

možda je jedino rešenje da ti prosto ne bude konzola uvek na netu pa ako imaš biblioteku igara pa vidiš da će neke da brišu ti jbg ne puštaš ga na net :)) pa kupiši drugi za nove igre!

33 minutes ago, Zwerko said:

Ja se samo nadam da je ovo neki spor oko prikazivanja, tipa Sony je morao da plaća Discovery kanalu neku naknadu po svakoj prikazanoj seriji ili tako nešto, a ipak je drugačiji sadržaj od igara, s njima imaju dosta čvršće dogovore. Kad su došli po Mythbusterse svi su ćutali!

u pitanju je priča oko spajanja discovery i warner brosa pa nisu dogovorili nove licence itd - što je razumljivo sa biznis strane ali opet ne garantuje ništa consumeru. sutra će MS da proda Activision Nintendu pa će ovaj da ukloni sve igre sa PS i Xboxa koje je Acti izdao 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sve to ok, ali mi deluje da je kao mnogo cimanja a da prednost fizičkih kopija nije toliko velika, osim kao sentimentalna vrednost gde staviš diskove u policu pa to izgleda lepo 🙂 U smislu na kraju ti se verovatno više isplati da ako se desi da su baš neku igru skinuli a ti toliko moraš da je igraš na kraju nešto krekuješ konzolu pa se tako snađeš. U stvari jedina igra u tom smislu koja mi sada pada na pamet je onaj Kojimin PT demo gde ljudi neće da rade update na konzoli i drže je u ormanu jer ima skinut taj demo. A i tu je pitanje kad će taj PS4 da mu umre disk ili tako nešto 🙂 I tu opet pričamo o digital only proizvodu. 

Prosto bih rekao da je sva moć u rukama držaoca platforme i da teško možeš da ih zavrneš, a i onda je verovatno lakše da ideš u full pirate mod. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

i posle zasto je nintendo polomio sa prodajom (vrqtili se bre na kertridze :D) plus su im igre i u v1 bez bugova.
Zato im se moze da igre iz 199x naplacuju sto maraka.

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jbg, davno je prošle vreme karmakovog reimplementiranja kvadratnog korena (ili šta ono beše), assembly roller coaster tycoona i preznojavanja oko optimizacije, sad svi imamo po 32 giga rama i 20 giga GPU memorije, mož' da bacaš na hardver kakva god oćeš sranja i sve će da radi

a i kad ne radi tu je čuveno izvinjenje na crnoj pozadini i "hvala što nas podržavate", pa v1.0.5 patch od 50gb par nedelja kranča kasnije koji uopšte ne menja stvari ali koga boli patka uopšte kad smo pokidali sa prodajom lul, kvartal nikad bolji!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zwerko said:

Sve to ok, ali mi deluje da je kao mnogo cimanja a da prednost fizičkih kopija nije toliko velika, osim kao sentimentalna vrednost gde staviš diskove u policu pa to izgleda lepo 🙂 U smislu na kraju ti se verovatno više isplati da ako se desi da su baš neku igru skinuli a ti toliko moraš da je igraš na kraju nešto krekuješ konzolu pa se tako snađeš. U stvari jedina igra u tom smislu koja mi sada pada na pamet je onaj Kojimin PT demo gde ljudi neće da rade update na konzoli i drže je u ormanu jer ima skinut taj demo. A i tu je pitanje kad će taj PS4 da mu umre disk ili tako nešto 🙂 I tu opet pričamo o digital only proizvodu. 

Prosto bih rekao da je sva moć u rukama držaoca platforme i da teško možeš da ih zavrneš, a i onda je verovatno lakše da ideš u full pirate mod. 

Pa znaš kako, u startu kupac ne bi trebalo da razmišlja o tome kako da "zavrne" držaoca platforme, jer bi držalac platforme trebalo da ti omogući da koristiš ono što si platio 🙂 jasno je meni da stvari ne funkcionišu baš tako u praksi pa se moraš "dovijati". 

Ovo je slična situacija kao sa online igrama koje gase servere. I tu neretko čovek kupi igru, pa je igra i onda kad servera više nema ostala ti je samo lepa uspomena :)) ako si imao fizički disk, nešto što možeš da držiš na polici.

11 hours ago, Zwerko said:

Prosto bih rekao da je sva moć u rukama držaoca platforme i da teško možeš da ih zavrneš, a i onda je verovatno lakše da ideš u full pirate mod. 

i full pirate mod je realna opcija.

pričali smo o tome ovde u pogledu muzike i digitalnih platformi. Tu si opet "u milosti" vlasnika platforme i onda kad nema dogovora sa izdavačima odjednom nemaš neku grupu ili album na platformi. A ako su ti baš omiljeni, onda nemaš alternativu nego da budeš pirat 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, evgeniy said:

jbg, davno je prošle vreme karmakovog reimplementiranja kvadratnog korena (ili šta ono beše), assembly roller coaster tycoona i preznojavanja oko optimizacije, sad svi imamo po 32 giga rama i 20 giga GPU memorije, mož' da bacaš na hardver kakva god oćeš sranja i sve će da radi

a i kad ne radi tu je čuveno izvinjenje na crnoj pozadini i "hvala što nas podržavate", pa v1.0.5 patch od 50gb par nedelja kranča kasnije koji uopšte ne menja stvari ali koga boli patka uopšte kad smo pokidali sa prodajom lul, kvartal nikad bolji!

Zapravo vi što kupujete te konzole pravite tu problem svima nama koji imamo nabudžene kompove! 🙂Jer PS5 i XSX imaju 16GB memorije koja se deli između sistemske i grafičke, tako da će to biti target za video igre narednih najmanje 4-5 godina. I grafička koja je ~Radeon 5700XT a treba da cepa sve igre u "4K".

Drugi je problem što smo sad sa igrama već uveliko u diminishing returns kategoriji. Bio je ovaj leak Insomniaca gde su i budžeti i sve, pa onda vidiš da je Spider-Man prvi imao budžet 120 miliona, a Spider-Man 2 je imao budžet 315 miliona. Kao izgleda ovaj novi bolje, ali ne baš toliko bolje... Ni približno. A veliki studiji sve pucaju na to, pri čemu nema baš gde da se ide mnogo dalje, kao što sad prave The Last of Us 2 remaster - čemu? 🙂 U smislu deluje mi da previše pažnje daju na taj grafički aspekt, a on je i pre 4-5 godina već bio dovoljno dobar, sad je već proseravanje i nepotrebno podiže cenu izrade kao i kompleksnost koja dovodi do bagova, zajeba sa optimizacijom i ostalog. Ali valjda je "lepo" nešto što prodaje, jebemliga... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Zwerko said:

The Last of Us 2 remaster - čemu? 🙂 U smislu deluje mi da previše pažnje daju na taj grafički aspekt,

pa da zavrte ponovo celu prodaju 🙂 stara taktika, kao ono kad imaš album neke grupe pa posle 6 meseci izbace "deluxe" sa jednom dodatnom pesmom, pa posle godinu dana "gold deluxe" sa tom istom pesmom ali i 2 unplugged i tako 🙂

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

ja sam morao da pazarim Last of Us 1, Dead Space (omiljeni survival horror, doduše mi dvojka još bolja) i RE Village (da vidim kako Capcom to radi u prvom licu). sad se čeka ovaj novi Prince of Persia platformer, svi kažu da ozbiljno dere, a s obzirom da ga pravi ekipa koja je radila Rayman Legenda već vidim da će da bude jaka priča!

ne mogu da igram 30fps naslove ali baš nikako, možda me 144hz monitor razmazio, ali previše osećam kako zapinje i ne prija mi uopšte =c

preporuka za Tjnykin ako jurite lagani božićni chill!

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2024 at 4:41 PM, evgeniy said:

sad se čeka ovaj novi Prince of Persia platformer, svi kažu da ozbiljno dere, a s obzirom da ga pravi ekipa koja je radila Rayman Legenda već vidim da će da bude jaka priča!

zavisi šta očekuješ! ima neki gotivan vajb prvog prica, ne znam kako da objasnim, a ovako je standardni zabavni hek en sleš platformer, iscimali su se i oko dodatnih likova itd, ali ne bih rekao da može baš da se poredi sa Rejmenom, ipak je to druga kategorija, malo i sporija igra itd, ovo je standardna akcija sve vreme 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, evgeniy said:

očekujem onaj nivo kvaliteta koji Rayman Legends (Origins) ima, a sve ukazuje da je super utegnut. Ubisoft Montpellier ponovo dominira!

Onda ćeš biti zadovoljan!

Ako ne možeš da izdržiš ti svrati do redakcije jedan dan od nedelje da isprobaš!

Link to comment
Share on other sites

probah demo jedno petnaestak minuta i ša znam, malo mi je lagan glavni junak i lebdi za nijansu više nego što bih voleo. nešto slično kao razlika između Orija 1 i 2, u dvojci jača gravitacija čini sve dosta uverljivijim. al moguće da treba još da peglam, videćemo!

inače sam uzeo Gran Turismo 7 dok je na popustu, mnogo jako odrađen, plus mi je prvi pravi sim racer koji sam igrao još od NFS Porsche Unleashed-a!

već vidim da će i volan da mi treba, ne mogu na džojstiku da skidam milisekunde i hvatam krivine kako treba!!1

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, evgeniy said:

inače sam uzeo Gran Turismo 7 dok je na popustu, mnogo jako odrađen, plus mi je prvi pravi sim racer koji sam igrao još od NFS Porsche Unleashed-a!

To je jedna od retkih koje sam igrao duze malo. NFS sam uzeo bukvalno nostalgije radi ali je onako

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, evgeniy said:

probah demo jedno petnaestak minuta i ša znam, malo mi je lagan glavni junak i lebdi za nijansu više nego što bih voleo. nešto slično kao razlika između Orija 1 i 2, u dvojci jača gravitacija čini sve dosta uverljivijim. al moguće da treba još da peglam, videćemo!

Pa jel si otkrio bilo šta od moći i dodataka i došao do nekih jačih protivnika? 🙂 onaj hack ' n ' slash na početku realno nije ništa spec.

11 hours ago, evgeniy said:

inače sam uzeo Gran Turismo 7 dok je na popustu, mnogo jako odrađen, plus mi je prvi pravi sim racer koji sam igrao još od NFS Porsche Unleashed-a!

već vidim da će i volan da mi treba, ne mogu na džojstiku da skidam milisekunde i hvatam krivine kako treba!!1

ja koji nisam fan simulacija vožnje sam se mega navukao na gran turismo tek kad sam nabavio volan. igrao sam na džojpedu i igrom slučaja uzmem volan i nakačim i mislim da sam igrao posle toga jedno dva meseca intenzivno, a kažem nisam fan žanra 🙂 mislim da je bio GT5 u pitanju svojevremeno, možda 6.

A onda sam se prebacio na Euro Truck Simulator i to je bilo to!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

Pa jel si otkrio bilo šta od moći i dodataka i došao do nekih jačih protivnika? 🙂 onaj hack ' n ' slash na početku realno nije ništa spec.

Ma lagan u smislu gravitacije kad skače i to, ne mislim na protivnike. Naleteo sam u nekom trenutku na ove jače koji su postali malo izazovniji, al' nisam još puno igrao

Što se volana tiče, šta si koristio? I na šta si ga kačio?

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, evgeniy said:

Ma lagan u smislu gravitacije kad skače i to, ne mislim na protivnike. Naleteo sam u nekom trenutku na ove jače koji su postali malo izazovniji, al' nisam još puno igrao

 

a, kapiram, da, ima toga, mada su ga i napravi žgoljavog zato! a i to mu je ceo "fazon" za razliku od ovih drugih koji svako ima neki svoj "štos".

4 hours ago, evgeniy said:

Što se volana tiče, šta si koristio? I na šta si ga kačio?

pa ja lično onaj Logitech Driving Force GT - gran turismo sam vozio na PS ofc, a posle sam ga prebacio na PC zbog Euro Truck Simulatora. Taj Driving Force GT je sad mator tj. zapravo njegovi naslednici su sad ovi G29, G290 i kako se već zovu, jedan za PS drugi za Xbox ali oba rade na PC.

Link to comment
Share on other sites

koliko videh, neki best value volan mu dođe ili Thrustmaster T300RS (GT verzija, koja dolazi sa T3PA pedalama, pošto stock pedale nisu nešto) ili Logitech G29 (odnosno  njegov naslednik G923)

ima i T150 za male novce i kao solidna je opcija za entry level vozikanje, pa još ne znam u kom pravcu da idem. eventualno prvo da probam negde da bih znao kako izgleda cela zajebancija. možda me najviše baguje što ne znam na šta bih ga nakačio =c

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, evgeniy said:

koliko videh, neki best value volan mu dođe ili Thrustmaster T300RS (GT verzija, koja dolazi sa T3PA pedalama, pošto stock pedale nisu nešto) ili Logitech G29 (odnosno  njegov naslednik G923)

ima i T150 za male novce i kao solidna je opcija za entry level vozikanje, pa još ne znam u kom pravcu da idem. eventualno prvo da probam negde da bih znao kako izgleda cela zajebancija. možda me najviše baguje što ne znam na šta bih ga nakačio =c

Trustmaster je takođe ok, iako ja nisam imao baš iskustva sa njim.

Što se Logitecha tiče, mi imamo neke na playseatu ali iskreno nisam sad siguran koji (moguće G29). Pa ako išteš svrati pa probaj 🙂

vodi računa da ti je tu takođe bitan i setup pored toga dal bi na PC ili PS itd.

tj. treba da imaš sto na koji možeš nakačiti a da ti je "udobno za vožnju", ako već nemaš playseat ili nešto tako.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...