Jump to content

Koje zvučnike kupiti?


Neptune

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ne može, loš ti je cenovni rang, između đubreta i solidnog je 🙂

Uvek možeš da kupiš HyperX Cloud ili neki sličan model, a od mene imaš toplu preporuku za Razer Barracuda X (verzija iz 2022. godine, pitaj ih, razlikuje se dongle).

Sluške su wireless+bluetooth u toj drugoj verziji pa ih možeš šamarati između kompa i telefona, a ja pre par godina ne bih kupio Razer ni da mi prete batinama. Sada je to druga priča i ovaj model je baš bombonica. Kod mene su sada već jedno 8 meseci i imam nula zamerki i komentara na kvalitet. Ako hoćeš wireless + looks + lagane + sve da je solidno, za 90-ak dolara ih možeš naći garant.

  • Upvote (+1) 1

...

Link to comment
Share on other sites

jos jedna topla preporuka za HyperX Cloud! (ja imam I, kapiram da je i II ok)

evo vec peta godina kako ih silujem svakodnevno i obozavam ih. inicijalno pravljene kao "Takstar" u pokusaju da kloniraju Beyerdynamicov DT770 Pro, uspeli su za trecinu cene da naprave odlicne slusalice koje ne budze bas toliko i imaju prilicno dobar САУНД СИГНАЧР koji ne bih rekao da dobijas na sluskama ove klase, narocito sto su "gejming" prica, pa je to tek lol trziste. jedino sto mi se izlizala ona fejk guma/skaj/sta-li-je-vec kojom su oblozili deo koji ide preko glave i sto sam iz istog razloga morao da predjem na mesh/sundjer cupove (koje imaju slabiju izolaciju i kvalitet zvuka generalno, bar po mom misljenju). udobnost 10/10 -mozes da ih nosis satima bez problema; kvalitet izrade 10/10 - padale su mi i nista im nije bilo, jedino ovo sto mi se od koriscenja desilo, ali to je bilo neizbezno; bang for buck 10/10 - dobijas pun djavo razlicitih dodataka (sto kablova, rezervnih cupova, torbicu, mikrofon, itd itd).

jaka prica za 50 evrica!

ili ako hoces da impresioniras neku cicu sa posla, uzmi Grado SR80e/x (bez mikrofona) da pokazes da si audiofil. dok ona provali da je to entry level model i da si sirotilja, vec ce biti prcana jer si ostavio utisak ozbiljnog coveka (a ne znojavog gejmera) i zavrsio si pricu!

 

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dule_smor said:

ma kakav crni posao...a za sluske mi je najbitnije da su ''meke'' i ne zuljaju i ne stezu usi mnogo, jer me zaboli glava od toga...bukvalno sve ostalo mi je nebitno 😄

 

ne znam kako da ti kažem a da ti ne bušim balon, ali ja mislim da sve slušalice koje sam koristio donekle stežu uši i "teme" i kroz vreme nisu udobne toliko kao što su bubice. Možda eventualno one od 2 evra najtanje što imaju male zvučnike i 5 grama ali naravno krš su kvalitet.

zamenio sam ih onoliko upravo iz tog razloga što nisam mogao da pronađem neke koje mi odgovaraju a probao sam i najskuplje i srednje i jeftinije itd.

sad koristim neke Legion - https://www.lenovo.com/us/en/p/accessories-and-software/audio/headsets/gxd0t69864?orgRef=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F sasvim slučajno, nisu toliko loše, ali i one greju uši 🙂

druga stvar, baš kao i kod bubica, mislim da je to dosta individualna stvar - ako mešugi su 10/10 tebi možda budu 5/10 jer imaš veću glavu 😛 ili drugačijeg oblika ili su ti uši napred/nazad ili manje/veće. to sve igrom slučaja ulazi u tu celu "kalkulaciju".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel moze mala pomoc oko kupovine laptopa? Komsija me nateze oko preporuke laptopa za unuka, po principu ti se razumes u te kompove... Elem, budzet je 50000 do 60000 max. Nece polovno, nema sanse, mora novo. Znam da za te pare nesto mora da bude lose. Ako moze preporuka za neki, koliko je to moguce za ove pare, all around laptop. Da bude ok izrada, ok konfa, ok ekran. 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moze pomoc oko kupovine slusalica sa mikrofonom. Treba mi za posao. Ne trazim nista neocekivano. Bitno je da se fino cuju, da je mikrofon ok. Najbitnije mi je da su koliko toliko udobne, da ne stezu glavu previse. Bitno je i da se ne raspadnu za 6 meseci. Ove sto sam uzeo neke MS su se sjebale same od sebe posle pola godine. Niti sam ih nesto puno koristio, niti su mi ispadale, ali djubre od 3000 dinara nije moglo ni pola godine da pregura. Budzet je nekih 60ak eura, ako ima bas boljih kupovina za vise para, nije problem.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Мало је преко твог буџета, али не знам где и како и одакле купујеш. Ја имам ове за све хедсет и слушалице прилике:
https://www.logitechg.com/en-us/products/gaming-audio/pro-gaming-headset-passive-noise-cancellation.981-000811.html

За сада све ОК. Не користим миркофон често, али када ми треба није било притужби на квалитет звука.

Ово је најјефтинији модел из ове серије им.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

G Pro su odličan model, ali u Srbiji najniža cena kaže 14.000 dinara :(

S druge strane ima recimo Redragon Zeus koje su praktično kopija ovih i relativno su korektne za već 7-8000 zavisno od akcije. A ako neko hoće jastučiće s tkaninom umesto kože onda Zeus-X model koji košta neznatno više. Ako hoćeš ipak poznatiji brend onda imaš HyperX Cloud Core, u sličnom fazonu ali oko 100 evra.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evo mene opet, razmatrao sam ove vase predloge i nekako naginjem ka ovim redragon zeus. Sta mislite jel vredi doplatiti  5 do 7 hiljada vise za Hypex ili ove Logi. Vidim da na kupujemprodajem nude Logitech G Pro X nude za 110e, sta mislite o toj varijnti? Mene najvise koci ka toj skupljoj varijanti, je to sto ce te slusalice sluziti samo za razgovor i nista vise. Ali ako mogu da posluze i za slusanje muzike, to bi onda bio pun pogodak.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Мислим да ако немаш неку ХиФи опрему и не ложиш се макар мало на појачала, ДАКове, не разматраш распоред у соби зарад оптималне акустике и сл. онда, по мени, има смисла да купиш оно што ти је удобно у опсегу буџета. Тешко да би приметио значајнију разлику у музици на компу, Спотифај, Тајдал, неки формат са или без губитка са незваничних извора, са било којим од ових. Провери

https://www.rtings.com/

за рецензије наведених модела, надам се да има, и обрати пажњу на део о миркофону. Доплата од 20% или 30% тешко да ће ти дати исти такав скок у перформансама осим ако Зеус нема неки проблем који се често јавља. Али то је скроз друга прича онда.  У овој се класи опрема купује махом срцем контролисаном од стране новчаника 🙂

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, daniiL said:

Evo mene opet, razmatrao sam ove vase predloge i nekako naginjem ka ovim redragon zeus. Sta mislite jel vredi doplatiti  5 do 7 hiljada vise za Hypex ili ove Logi. Vidim da na kupujemprodajem nude Logitech G Pro X nude za 110e, sta mislite o toj varijnti? Mene najvise koci ka toj skupljoj varijanti, je to sto ce te slusalice sluziti samo za razgovor i nista vise. Ali ako mogu da posluze i za slusanje muzike, to bi onda bio pun pogodak.

ma jok, pa što bi trošio pare? redragon valjda čak ima i 3 godine garancije sad ili tako nešto tako da ako prestanu da rade daće ti nove (ne isplati se da ih popravljaju), ako je mahom za razgovore, posebno što ko zna kakav je kvalitet tog audija u razgovorima itd.

za slušanje muzike je isto veoma slično, zavisi gde bi slušao i preko čega, što reče over sad videh.

Link to comment
Share on other sites

Jos jednom zahvaljujem na vise nego brzim odgovorima. Elem, nikakve HIFI zajebancije nisu u pitanju. To je ono sto me je najvise mnogoumilo. Ako moze neka all around varijanta, za posao i za slusanje muzike, to bi bio no brainer. Ne pratim desavanja oko hardware-a nesto previse, ali znam da sve te gaming stvari naplacuju previse. Niko nece crci za 50ak eura, ali sto da ih dajem ako ne moram. Zato i naginjem najvise ka tom Zeus modelu. 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

https://crinacle.com/rankings/headphones/

Prodji kroz spisak, ispisane su i cene.

Ja bih uvek savetovao slusalice i mikrofon odvojeno. Mic mozes uzeti neki clip on i nakaciti na kabl. Imaces daleko isplativiju i bolju stvar, nego da uzimas vecinu headsetova.


Unrelated, uzeo sam skoro Hifiman Sundara, uz FiiO K7 dac. Uzivanje. 
Bonus: 'Peace' software za eq-ing. Ima gomila eq preseta za svake moguce slusalice, moze poboljsati zvuk prilicno. 

 

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...