Jump to content

Koje zvučnike kupiti?


Neptune

Recommended Posts

2 hours ago, Neptune said:

Nisam ni audiofil niti mi treba kućni bioskop, samo neki kršten zvuk bolji od ovog što izlazi iz TV-a. Po mogućstvu neupadljivog dizajna, u suštini može da stoji i iza TV-a. Budžet 300 evra.

ja bih bukvalno pogledao šta se od soundbarova nudi do tog budžeta, neki JBL ili Sony sigurno ima u tim ciframa do 300e. 

Roku onaj streambar kažu da je neplanirano dobar 🙂 ali to nema kod nas pa samo ako imaš nekog da ti doturi.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam Edifier ne znam kako se zove tačno model, izgledaju ko klasične drvene kutije, zvuk super, dosta jaki, plaćeno oko stotke

Edit: Ovi

https://gigatron.rs/zvucnici-za-racunar/edifier-zvucnici-za-racunar-r1280db-300453

Mada vidim da su poskupeli sad, ali svejedno preporuka

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dule_smor said:

U bre sunce mu, pa nisam ja toliki mrgud bas. Durim se i nerviram samo kad me neko podjebava za strucno znanje, ostalo manje vise sve moze, od rakije do felni!

zezam te malo dule, mnogo si napet ovih dana zbog ukrajinske situacije i odnosa nemaca prema istoj vidim!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na kraju sam vratio R1700BT i kupio ove sto je vudu rekao - R1280BT. Paradoksalno, ovaj "bolji" model, R1700BT, nema optical ulaz, dok R1280BT ima, a moj TV ima samo optical audio out. Pa nisam hteo da kupujem konvertere kablove kurce palce.

  • Like +1 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Neptune said:

Na kraju sam vratio R1700BT i kupio ove sto je vudu rekao - R1280BT. Paradoksalno, ovaj "bolji" model, R1700BT, nema optical ulaz, dok R1280BT ima, a moj TV ima samo optical audio out. Pa nisam hteo da kupujem konvertere kablove kurce palce.

nemoj brate sad dule da vidi da može i da vrati ono što je kupio i zameni za drugo! još nam samo i to treba!

Link to comment
Share on other sites

E inače sam i ja koristio te zvučnike na TV-u, koji pritom ima i analogni i optički izlaz, s tim što analogni izlaz zavisi od kvaliteta elektronike (a obično je najgori mogući) i smetnji/pada napona na analognom kablu, dok kod optike nema nikakve konverzije nego se bit stream prebacuje 1:1 direktno do zvučnika gde se tek onda konvertuje u analogni zvuk i pojačava u daleko boljem "okruženju". Lično sam izneverovao koliko kablovska u stvari ima dobar zvuk nego pola informacija ne čujemo zbog loših kablova i sranje zvučnika u samom TV-u.

Poenta priče - dobro je što TV ima samo optički, imaš full kvalitet zvuka sad!

  • Like +1 1
  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Eto ti k, kad spojim zvučnike na TV optičkim kablom i prebacim na Dolby Digital, zvučnici kratko zakrče i nema više zvuka. Zvuk se čuje jedino ako prebacim na PCM, ali je sranje, bolji bude na TV zvučnicima. Je l to do TV-a ili čega? Problem je i na Netflixu i na kablovskoj i u meniju od tv-a, dakle nije do inputa. Ili zvučnici numeju da dekodiraju Dolby Digital, ili TV nume da pošalje? Sve u svemu, vraćaj pare.

  • Like +1 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Hmm evo našao sam odgovor

"Dolby surround support would mean the speakers would have to include hardware that can decode Dolby’s compression and do a 2.0 downmix on the fly. That would add cost—and there’s a reason these speakers are the cheapest option on the market with this set of features. It’s not a matter of firmware. Just set the TV to PCM output mode and the TV will do the downmix."

Jedini problem - TV zvučnici sa PCM out zvuče bolje nego ovi eksterni sa PCM out. 

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Neptune said:

Hmm evo našao sam odgovor

"Dolby surround support would mean the speakers would have to include hardware that can decode Dolby’s compression and do a 2.0 downmix on the fly. That would add cost—and there’s a reason these speakers are the cheapest option on the market with this set of features. It’s not a matter of firmware. Just set the TV to PCM output mode and the TV will do the downmix."

Jedini problem - TV zvučnici sa PCM out zvuče bolje nego ovi eksterni sa PCM out. 

e jbg, kakva glupost.

ali dobro, ima smisla za tu cenu da im nešto fali.

Link to comment
Share on other sites

Kablovska ionako ima stereo zvuk u 48 kHz, tu ne bi smelo da bude nikakve razlike između kompresovanog i PCM zvuka, bukvalno ga samo "raspakuje" (to što zovu "Dolby" je AC3 kodek sa DVD-a). Jedino ako Netflix pušta 5.1 pa TV loše uradi downmix (ima tačno u kom odnosu treba da se miksuju kanali, ne mogu se prosto sabrati npr. levi prednji i levi zadnji), ali to nisam testirao pravo da ti kažem. U svakom slučaju PCM od kablovske sa TV-a preko optike kod mene zvuči super. Vidi eventualno je l ima firmware update za TV, ako je neki bolji.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

kad vec postoji tema

neki predlog cime da zamenim prastari i meni predobri logitech z 2300 koje je sluzio ne znam ni sam oko 15 godina lol 😞

iz nekog razloga, nakon preseljaja je subwoofer prestao da radi, tj jako se slabo cuje, ista masina isti win isto podesavanje svo

nije mi hitno, ne mora 2.1 ofc moze i 2.0, ako moze i bluetooth, nisam expert u materiji, nisam se nesto nakupovao zvucnika za zivota 🙂 vidim da se i danas hvali ovaj set (jedini problem koji sam sa njima dobio je da su deca okrenula potencimetar preko granice (wheee lep tockic tata) pre par godina ali to nije uticalo kasnije na rad)

gledaju se filmovi i serije najvise, i prave se porodicne kucne zurke  ! cena ? nemam pojma 200-300 evrica npr

 

za  Edifier sam procitao da je od prejeftinog dobacio do vise nego solidnog. Postoji li jos neka alternativa tog tipa ? tipa R1700BT ima stalno ukljucen BT u pairing modu pa moze da se kaci na njega sve sto je u blizini hteli vi to ili ne. Sledeci model 1850db kod nas nije dostupan

 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

kad vec postoji tema

neki predlog cime da zamenim prastari i meni predobri logitech z 2300 koje je sluzio ne znam ni sam oko 15 godina lol 😞

iz nekog razloga, nakon preseljaja je subwoofer prestao da radi, tj jako se slabo cuje, ista masina isti win isto podesavanje svo

nije mi hitno, ne mora 2.1 ofc moze i 2.0, ako moze i bluetooth, nisam expert u materiji, nisam se nesto nakupovao zvucnika za zivota 🙂 vidim da se i danas hvali ovaj set (jedini problem koji sam sa njima dobio je da su deca okrenula potencimetar preko granice (wheee lep tockic tata) pre par godina ali to nije uticalo kasnije na rad)

gledaju se filmovi i serije najvise, i prave se porodicne kucne zurke  ! cena ? nemam pojma 200-300 evrica npr

 

za  Edifier sam procitao da je od prejeftinog dobacio do vise nego solidnog. Postoji li jos neka alternativa tog tipa ? tipa R1700BT ima stalno ukljucen BT u pairing modu pa moze da se kaci na njega sve sto je u blizini hteli vi to ili ne. Sledeci model 1850db kod nas nije dostupan

 

da nije smanjena jačina subwoofera? troll.jpg?

a sad ozbiljno pitanje - što ga prosto ne bi odneo da ti pogleda neki majstor? z2300 je stvarno vrhunski zvučnik imao sam ga i ja jedno 10 godina ako ne i više, pa ako je neki kabl ili osigurač ili šta god, što da kupuješ nešto novo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drndara said:

Preporucio bih svog drugara Zorana koji pravi zvucne kutije, pojacivace i sl po meri i zelji. Ne znam da li je reklamiranje uopste dozvoljeno, a ako nije , neka @Lucky obrise post.

https://www.dayens.rs/

ako je drugar i ako ume da popravi to je sve ok!

jedino je dži iz šapca pa ne znam dal mu odgovara 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...