Jump to content

Koje zvučnike kupiti?


Neptune

Recommended Posts

9 minutes ago, Lucky said:

ako je drugar i ako ume da popravi to je sve ok!

jedino je dži iz šapca pa ne znam dal mu odgovara 🙂

Ne znam da li popravlja. ali zvuk iz zvucnika koje napravi je bogovski. 😄

  • Like +1 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

drndara je iz sapca, ja sam iz sapca, i doticni zoran sa nadimkom rumun je iz sapca, i ofc da ga znam samo nismo poslovali 😄

generalno  nije to losa ideja, ne bi mi palo na pamet tek tako  😄 ce da proverimo i tu opciju, hvala momci na ideji 

Edited by G!!!
  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, G!!! said:

drndara je iz sapca, ja sam iz sapca, i doticni zoran sa nadimkom rumun je iz sapca, i ofc da ga znam samo nismo poslovali 😄

generalno  nije to losa ideja, ne bi mi palo na pamet tek tako  😄 ce da proverimo i tu opciju, hvala momci na ideji 

pa mislim da nije realno da ti lik napravi dobre zvučnike za 300e, prosto ne mislim da mu se isplati 🙂 ali ko bi ga znao 🙂

Link to comment
Share on other sites

Imam jos jednog ortaka  iz Bg, jos iz vremena IRC-a, iz devedesetih. On drzi Custom Electronics Shack u Bg-u. Mislim da ne postoji nesto sto nije rastavio i ponovo spojio.

 

Edited by drndara
  • Like +1 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, voodoo_ said:

Kablovska ionako ima stereo zvuk u 48 kHz, tu ne bi smelo da bude nikakve razlike između kompresovanog i PCM zvuka, bukvalno ga samo "raspakuje" (to što zovu "Dolby" je AC3 kodek sa DVD-a). Jedino ako Netflix pušta 5.1 pa TV loše uradi downmix (ima tačno u kom odnosu treba da se miksuju kanali, ne mogu se prosto sabrati npr. levi prednji i levi zadnji), ali to nisam testirao pravo da ti kažem. U svakom slučaju PCM od kablovske sa TV-a preko optike kod mene zvuči super. Vidi eventualno je l ima firmware update za TV, ako je neki bolji.

Ako TV dekoduje Dolby 5.1 i gura nekompresovan PCM na optiku, zar neće doći do gubitka podataka? Razumem da je kablovski audio dovoljno mali da prodje kroz optiku, ali da li je audio datastream iz Netflixa preširok da prodje bez gubitka ako se dekompresuje?

Ili sam sad ono lupio za medalju? 😀

 

  • Like +1 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neptune said:

Ako TV dekoduje Dolby 5.1 i gura nekompresovan PCM na optiku, zar neće doći do gubitka podataka? Razumem da je kablovski audio dovoljno mali da prodje kroz optiku, ali da li je audio datastream iz Netflixa preširok da prodje bez gubitka ako se dekompresuje?

Ili sam sad ono lupio za medalju? 😀

 

Nisam siguran, ali mislim da nemaju sve serije/filmovi podrsku za 5.1
https://help.netflix.com/en/node/14163

  • Like +1 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Da bumpujem temu. Trebaju mi novi zvucnici, nakon skoro 2 decenije ATP3 je krenuo da riknjava, poceo je subwoofer da zuji. Uzeo bih 2.0. zvuckinke. Vidim da dosta ljudi preporucuje Edifier 1280DB. Zanima me kakv je zvuk na njima. Ja volim izbalansiran zvuk, bez da bas ili visoki ubiju sve ostalo, volim da se sve cuje pristojno. Ako neko ima neki drugi predlog do 100ak eura, slobodno predlozite.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

je l' iko ovde kacio neki DAC na svoj Edifier R1700BT i kakva je razlika u odnosu na vanila zvuk?

mene devojka iznenadila prekjuce i uzela mi ih za rodjendan jer sam ih gledao i merkao bas bas dugo, ali nikako da se odvazim i dam kintu jer sam bas bio zadovoljan kako Logitech X240 radi i nekako mi bila nepotrebna kupovina. sad mislim da nije 😄 treble sam opalio na +2, bass je na -3, a i tad mi bude ponekad prejak (tipa ako slusam Massive Attack ili tako nesto teze). ne znam da li bi DAC bio overkill i koliko bih postigao s obzirom da se ne razumem u te finije audio rabote uopste, pa ne znam sta bih otkljucao ubacivanjem DACa u ceo sistem.

edit: mislim da  cu da probam da iskopam negde one akusticne sundjere za ispod (jer mi stoje na stolu od kompa, ~70cm od glave) - dajte link ako ste pazarili negde!

zahvaljujem o/

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, evgeniy said:

edit: mislim da  cu da probam da iskopam negde one akusticne sundjere za ispod (jer mi stoje na stolu od kompa, ~70cm od glave) - dajte link ako ste pazarili negde!

 

kao i uvek kupujem prodajem.

mnogo povoljnije imaš na aliexpressu naravno, ako te ne mrzi da čekaš da ti stigne. bude između 7 dana i 77 dana, zavisi kako kad, ja sam uzimao par puta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...