Jump to content

Rio Tinto


Recommended Posts

3 hours ago, G!!! said:

Kapaciteti macve koji su do sada neiskorisceni apsolutno, njenim termalnim vodama lagano se pokriva 500 hektara plastenika

kapaciteti drinske pijace vode, dovoljni za 80 miliona ljudi

I pazi, to su resursi da ih koristiš vekovima u budućnost, litijum ćemo iskopati, šta, za par decenija i posle karina, ni litijuma ni vode, ni zemlje, ničega :(

To za 4k ljudi smo procenili po tome što smo bili na začelju kolone i čuli gde je čelo, procenili dužinu kolone na oko 200 i nešto metara, puta okvirno max 20tak ljudi po dužnom metru kolone. Nije isključeno da je još koja hiljada više bila na samom protestu, ali da nije išla u šetnju. 

@elita lepo kaže kali, ko je kupljen projektom, investicijom, radnim mestom (idealno na koje ne mora ni da dolazi, a prima platu) - taj ćuti. A tog taloga se nataložilo u Šapcu i okolini u poslednjih 30 godina PREVIŠE, da se plašim da će samo ekstremna sredstva morati da rade da se ovo spreči. 

  • Like +1 2

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam neke nezavisne procene, kažu oko 5.500 ljudi.

BTW frka u Australiji, Grinpis iskopao transkripte pregovora između vlade i Rio Tinta, gde RT daje instrukciju da se uklone neke mere za zaštitu životne sredine, kako bi mogli jeftinije i lakše da eksploatišu resurse. Neki manjinski investitori iz AU su prodali svoje deonice.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, G!!! said:

covek se pita prosto, gde je ta nasa silna "elita", i iz javnosti, gde su sportasi gde su glumci, akademici i ostali...

 

eno u skupštini 🙂 nešto Brnabićka bila kao u skupštinskoj klupi a ne predsednica dok je davala izjavu, neka tu fora postoji što je to tako bilo, kad iza sedi Rebrača :)) Kešelj juče na 3x3 basketu u svojstvu nekog lika iz ministarstva sporta, i tako 🙂

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, millanče said:

I pazi, to su resursi da ih koristiš vekovima u budućnost, litijum ćemo iskopati, šta, za par decenija i posle karina, ni litijuma ni vode, ni zemlje, ničega 😞

To za 4k ljudi smo procenili po tome što smo bili na začelju kolone i čuli gde je čelo, procenili dužinu kolone na oko 200 i nešto metara, puta okvirno max 20tak ljudi po dužnom metru kolone. Nije isključeno da je još koja hiljada više bila na samom protestu, ali da nije išla u šetnju. 

@elita lepo kaže kali, ko je kupljen projektom, investicijom, radnim mestom (idealno na koje ne mora ni da dolazi, a prima platu) - taj ćuti. A tog taloga se nataložilo u Šapcu i okolini u poslednjih 30 godina PREVIŠE, da se plašim da će samo ekstremna sredstva morati da rade da se ovo spreči. 

elita - pa nisu valjda svi jebeno kupljeni, i ne zavise bas svi od vucicevih projekata ?? prosto mi je to neverovatno

kolicina ljudi, na duzini od 660 m, u dve ulice (vlade jovanovic i kneza milosa) kolona je bila lepa , masa ljudi je otisla posle protesta jer nisu za setnju (sa sitnm decom, i starije generacije) . Negde procitah 7.000, neka je preterano i neka je 6.000 ... za sabac je to vrhtop jer Sabac nikada nije po tom pitanju bio prepoznatljiv. Objektivno gledano, to je malo... 

Pricam sa zetom koji je iz NS-a i dosao je na protest, krece se dosta i zbog posla ovo ono, kaze mi tamo rio tinto nije nikakva tema u svakodnevnici u Novom Sadu.... au al su nas razjebali na proste cinioce...

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, G!!! said:

elita - pa nisu valjda svi jebeno kupljeni, i ne zavise bas svi od vucicevih projekata ?? prosto mi je to neverovatno

Uzmi za primer samo onaj spisak ljudi koji su podržali listu SNS pre šest meseci. Neko ko je de facto najbolji košarkaš u svetu trenutno i ima ugovor od 200+ miliona dolara za narednih nekoliko godina bi trebalo da ne zavisi od Vučića pa opet...  

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

SNS je dobar u činjenju usluga. Cenim da su nekom od njegovih završili nešto bitno, pa je on tom svom zauzvrat učinio.

Dobar je Jokić lik, ali se po izjavama i reklamama vidi da ga interesuje basket, porodica i konji. Sve ostalo je nebitno.

Tako jedino mogu objasniti lika koji ima beskonačno novca, a snima reklame za kladionice.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Za sve se može naći opravdanje 🙂 ali je činjenica da takvi likovi nema šanse da će da kažu nešto protiv Rio Tinta na primer. Mislim nije mi bila ideja da "napadnem" njega sad konkretno, nego mi je najflagrantniji primer nekoga kome SNS usluge ne bi trebalo da su potrebne... 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

SNS je dobar u činjenju usluga. Cenim da su nekom od njegovih završili nešto bitno, pa je on tom svom zauzvrat učinio.
Dobar je Jokić lik, ali se po izjavama i reklamama vidi da ga interesuje basket, porodica i konji. Sve ostalo je nebitno.
Tako jedino mogu objasniti lika koji ima beskonačno novca, a snima reklame za kladionice.
Ili je jednostavno los covek i los primer mladima? Ima i Nole skoro beskonacno novca pa nikad nije hteo da snimi neku reklamu za kladionicu.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

to nije, istina, nego se setih od pre par godina te diskusije na tenis topicu, pa reko da trolnem malo!

mada nije potpuni trol, ako me secanje sluzi jedna od tacaka diskusije je bila, ta quid quo pro prica izmedju vlasti i mega uspesnih sportista, koji su obezbedili narednih 10 pokoljenja i naizgled nemaju nikakve potrebe za tim, sto je meni bilo i ne bas ok, ali je dosta ljudi bilo u nekom relativizacija fazonu 'pa to se oduvek radilo, to je zivot'...

onda jebg, i ne treba da sokira/iznenadjuje nespremnost te elite da se angazuje oko ovakvih pitanja

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, G!!! said:

nemam pojma koliko je bilo ljudi nisam za to expert, 4k mi zvuci malo...  ali nikada vise ljudi povodom nekog protesta to je sigurno

zasto su sabili na onako mali prostor pored onolikog trga, nemam pojma, mozda nisu ocekivali toliko ljudi... ljudi su se nagurali svuda unaokolo gde ne bi nista culi i da je bilo bolje ozvucenje

ozvucenje se nije culo na 10 m od bine, srecom bio sam do bine

prica manje vise ista samo blago dramaticnija (ocekivao sam neko vece paljenje mase od strane govornika)

kapaciteti macve koji su do sada neiskorisceni apsolutno, njenim termalnim vodama lagano se pokriva 500 hektara plastenika

kapaciteti drinske pijace vode, dovoljni za 80 miliona ljudi

ono urlanje cele mase na kraju je bilo zaista u fazonu

death-theoden-king.gif

najjaci zmarci ikada

posle toga setnja koja se bogami lepo tegla kroz ulice, nesto slicno samo divlje je bilo samo kada smo osvajali medalje sa kosarkasima 90ih 

skroz ok, da je ovo 2022. godina... ovako sam ipak ocekivao vecu angazovanost 

lepo je bilo to sto nije bilo nikakvih politicara i tih sranja 

 

 

covek se pita prosto, gde je ta nasa silna "elita", i iz javnosti, gde su sportasi gde su glumci, akademici i ostali...

 

Jedu seMvice

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Treba napraviti razliku između stranke i vlasti, iako oni često ne prave.

Dobar primer mi je Nenad Jezdić koji je učestvovao u otvaranju autoputa Miloš Veliki. Čovek je došao da obeleži veliku stvar za taj region, i nije zaslužio napušavanje nekih. To je naš put plaćen našim parama.

Što bi rekli u Band of Brothers, "you salute the rank, not the man".;

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se setim gde sam pisao da će Vučić da raspiše referendum ali ga poveže sa još nečim, tipa izborima za predsednika, ali bio sam veoma blizu, ovoga se nisam setio, ali to je to :)) Znači idemo da glasamo da li hoćemo Rio Tinto ali ujedno i da SPASIMO NAŠEG PREDSEDNIKA DA GA NE OPOZOVU OVI SA ZAPADA!

 

Председник Вучић изјавио је да је његова понуда онима који га критикују – раписивање референдума за опозив председника Републике.

"Да не мислите да ћу држати власт по сваку цену, моја понуда је да не бисте развлачили наш народ свакога дана. Поднесите захтев вас 80, 75 потписа, обезбедићу вам остатак и идемо на референдум о опозиву председика до краја године. Причам политичарима – ви то не радите због литијума него због мене, хоћете мени да видите леђа. Нема проблема", истакао је Вучић.

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2024 at 12:33 PM, Zwerko said:

Za sve se može naći opravdanje 🙂 ali je činjenica da takvi likovi nema šanse da će da kažu nešto protiv Rio Tinta na primer. Mislim nije mi bila ideja da "napadnem" njega sad konkretno, nego mi je najflagrantniji primer nekoga kome SNS usluge ne bi trebalo da su potrebne... 

a sto da kaze nesto protiv? Koji je kurac jokic da se pita za ista?
a ima pravo da radi i podrzava koga oce.

 

On 7/31/2024 at 1:54 PM, cali said:

Treba napraviti razliku između stranke i vlasti, iako oni često ne prave.

Dobar primer mi je Nenad Jezdić koji je učestvovao u otvaranju autoputa Miloš Veliki. Čovek je došao da obeleži veliku stvar za taj region, i nije zaslužio napušavanje nekih. To je naš put plaćen našim parama.

Što bi rekli u Band of Brothers, "you salute the rank, not the man".;

ovo. 
Meni je muka vise od zutih patkara (opisno) koji samo idu i sikću protiv svakoga ko se ne uklapa u njihov narativ.
 

Ocito je da je AV shvatio da nece proci RT, sad se izvlaci, svaba ga stiska....ako ovo prezivi, kapa dole

  • Thanks (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, f4ts0 said:

Ocito je da je AV shvatio da nece proci RT,

Jel moze pojasnjenje?

Ne vidim kako je shvatio, a ne vidim ni kako ce to RT odustati od price? To sto protestvuje desetak hiljada po ulicama srbije lako moze da se resi bagerima i skodama...

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2024 at 1:54 PM, cali said:

Dobar primer mi je Nenad Jezdić koji je učestvovao u otvaranju autoputa Miloš Veliki. Čovek je došao da obeleži veliku stvar za taj region, i nije zaslužio napušavanje nekih. To je naš put plaćen našim parama.

 

pa tu uvek imaš taj momenat - super je put, ali za koliko para je plaćen, koliko je tu para ukradeno, gde je sve to otišlo ... itd 🙂

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, f4ts0 said:

a sto da kaze nesto protiv? Koji je kurac jokic da se pita za ista?
a ima pravo da radi i podrzava koga oce.

Njega sam samo uzeo za primer jer je bila priča "jel će nešto neka elita da kaže protiv Rio Tinta?" pa komentar kako su svi kupljeni nečim. On mi je u tom smislu bio dobar primer da je nekakva elita (sportska, ali opet), i da verovatno ne može u tom smislu biti kupljen jer kao ima previše para za taj razlog. I naravno da ima pravo da radi i podržava koga hoće, samo sam ga uzeo kao primer da ne moraju svi da budu protiv Rio Tinta. A ne pita se on ništa konkretno, ali realno u današnjem svetu kad neki poznati ljudi kažu nešto to ima veću težinu nego kad kažemo ti ili ja, zato ih i jure da podrže ovog ili se usprotive onome. 

A što se Vučića i odustajanja od Rio Tinta tiče meni deluje da su tu baš baš male šanse za tako nešto. Čak i prošli put kada je "odustao" je zapravo samo odložio priču, a sada u istu ulazi sa mnogo više forsiranja. Zato i rekoh da oni koji se zalažu za to da Rio Tinto ne kopa moraju da razmišljaju da je to zapravo onda direktno borba za smenu vlasti, pa čak ni da to ne mora biti dovoljno jer i deo današnje opozicije bi verovatno nastavio tu priču ako ih neko pritisne ili nekako uslovi. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

pa tu uvek imaš taj momenat - super je most preko Ade, ali za koliko para je plaćen, koliko je tu para ukradeno, gde je sve to otišlo ... itd 🙂

Molim?

:tf:

htedoh da napisem: ja bih zaista prihvatio da srbi brinu o zivotnoj sredini i da paze na prirodu, i da ovo nema veze sa politikom itd da svaki dan ne gledam djubre pored puta, oko zgrada, po prakovima, pikavce jebene svuda, Ada urnisana, deponije pored magistralnih puteva, djubre se baca iz kola itd. 

  • Upvote (+1) 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2024 at 1:54 PM, cali said:

Treba napraviti razliku između stranke i vlasti, iako oni često ne prave.

Dobar primer mi je Nenad Jezdić koji je učestvovao u otvaranju autoputa Miloš Veliki. Čovek je došao da obeleži veliku stvar za taj region, i nije zaslužio napušavanje nekih. To je naš put plaćen našim parama.

Što bi rekli u Band of Brothers, "you salute the rank, not the man".;

jezda ti je najveci BOT ikada, cisto da znas (nevezano za vlast), a i pri tom je prsotina teska (iz licnog iskustva)

 

Sto rece sa bine na protestu tip, nije bitno ko je za koga glasao na izborima, NIKO nije glasao za trovanje kao sto Rio Tinto planira 

Tako da mi nije bitno ko je podrzao vucica sa onog ogromnog spiska, sta kao ne moze niko da ima imalo mozga, da se predomisli, da promeni misljenje, da shvati zajeb....  ?

U ostalom nisu na spisku SVI akademski gradjani, profesori, doktori, glumci, pravnici, sportisti... to je samo delic jedan...

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...