Jump to content

Zašto se ovo radi? - topik o dizajnu-


dovlagsi

Recommended Posts

13 hours ago, dovlagsi said:

Dobro, to sve nisu toliko bitni modeli, šta ćemo sa onim jedino bitnim sad? 

Hyundai Ionic 5

hyundai-ioniq-5-2021-4.jpg

ioniq5-1621775527.jpg

isto to samo Kia izgleda ovako:

Kia EV6

2022-kia-ev6-gt.jpg

KIA-EV6-14

nemoj mi te rendere i slike šasija sa sajmova, daj da vidimo uživo fotke (ili uživo uživo) pa ćemo da pričamo!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dovlagsi said:

Izvolte! 

Hyundai%20Ioniq%205%202021-15.jpg

S0-essai-hyundai-ioniq-5-2021-681531.jpg

left-front-three-quarter0.jpeg?q=85

02_ev6_kia.jpg

hvala!

mnogo težak izbor iskreno ... 

prvo, pohvaljujem marketing departmant što je baš odabrao NORVEŠKU za fotke i registraciju!

drugo, možda bih ako bih baš morao da biram uzeo Hyundai među ova dva.

Ova Kia Široko spreda meets chr otpozadi mi tek ne leži!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dovlagsi said:

Slike su magazinske, ono je iz Norveške jer je tamo bila prezentacija vrv.

КИ Široko je sporcka pa ti se ne sviđa, eto meni se ona više sviđa. 

Fun fact: oba modela su u SUV kategoriji 🤦‍♀️

haha, suv :)) sad je sve SUV što je 1cm više od standardnog sedana :)))

ništa onda ti uzNi KI ja ću Hyundai pa da vidimo koji je bolji, iako je to isti auto!

Link to comment
Share on other sites

meni je bolji Hyundai, čak nekako pomislih da je trebalo da naprave golfa u tom nekom pravcu (podseća malo na golfa keca)! Samo je malo previše ovih oštrih linija opet, posebno mi je čudno to što opet imaju te neke "cirkular" radove oko točkova (što su već imali na nekom modelu, ne sećam se sad kom)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
2 hours ago, dovlagsi said:

ja prvi volim velike felne na kolima, ali ovo je ridikjulus ... u pitanju je fabrička (opciona 21 na id.5) felna i vw-ova fotka sa sajta

Screenshot_20220313_082234.thumb.jpg.d826b503907bf3d86015ff348b6c9a7f.jpg

ali čekaj, zar ne uzmu oni default fotku automobila i onda u skladu sa tvojim opcijama menjaju felne, boju, gumu itd? ako je tako, ipak bih ostavio jedan mali deo toga da je prosto tako ispalo na ovoj fotošopovanoj slici.

a kad smo kod id-ova, džanki mi pokaza koliki je gepek na ovome, pa šta je ovo 🙂

275288345_665252814721537_5218239366567596417_n.jpeg

imam u Smartu veći gepek.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ali čekaj, zar ne uzmu oni default fotku automobila i onda u skladu sa tvojim opcijama menjaju felne, boju, gumu itd? ako je tako, ipak bih ostavio jedan mali deo toga da je prosto tako ispalo na ovoj fotošopovanoj slici.

🙂

To nije fotošopovana konfigurator slika, to je actual car 😐

3 minutes ago, Johnn1e said:

 govnjive, "polu popunjene" felne...

Sta ovo tačno znači? 🙂

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ovo
BMW_i4_eDrive40-01@2x.jpg

2019-tesla-model-3-101-1574807022.jpg?cr

 

Kao iz jeftinijih SF filmova iz osamdesetih sto su zamilsljali da ce biti, maltene kao da su ciljna publika nesrecni 40-godisnjaci i retro hipsteri. Oh

 

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Johnn1e said:

Ja nemam problema sa velikim felnama isto ali ne znam koja je fora da svi elektricni automobili imaju ove govnjive, "polu popunjene" felne...

mora svaki element EV vozila da se razlikuje od tradicionalnih :))

2 hours ago, dovlagsi said:

To nije fotošopovana konfigurator slika, to je actual car 😐

2 hours ago, Johnn1e said:

i dalje deluje čudno, kao da su felne sa povećanim brajtnesom u odnosu na ostalo.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, dovlagsi said:

Te jesu ružne, al nisu takve na onom vw..?

jesu verovatno, jer to crno što vidiš na tim felmana nije "rupa" nego "popunjeni deo" felne, samo ofarban u crno... da se prijavim da je to i meni užas.

 

Kad ste već započeli temu, moram da napišem očigledno.

Kao furamo se ušteda energije, pravimo EV's, a sa druge strane taj isti auto je neki crossover, SUV (veći, teži auto = veća potrošnja), točkovi sve veći i veći (veći točkovi = veća potrošnja), jebali ih i trendovi i sve... sa druge strane opet imaš E-SMART koji ispade najbolji EV, ali gde je neka sredina?

 

edit: evo čak i e-golf ima taj fazon felni, izgleda da je zabranjeno imati normalne i lepe felne ako pogon elektro

Golf_VII_e_1.jpg

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

aerodinamične felne navodno povećavaju domet, iz Tesle su recimo pisali da one ratkapne dodaju 15km dometa.

Veći točkovi su na svim EVovima, ali uži, nije ista fora kao na običnim kolima. Pošto ima ogroman obrtni momenat konstantno nema poente da stavljaju 14" točkove koji će samo u prazno da se vrte.. a uži su zbog potrošnje. Recimo ponajviše se vidi na i3 gde je fabrička dimenzija 155/70 R19 i izgleda tragikomično od pozadi. Kao da ima 4 ćopavca montirana.

Meni lično je EV pun pogodak jer je kao da imaš 1.5dci dizela kad voziš lagano, klince u školu, itd, a istovremeno može da povuče kao ferrari kad treba, kao da je neka 5.0 turbo mrcina. Za ekološko deo me baš briga, ako je tu - super, ako i nije, svejedno bi ga radije imao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

Kao furamo se ušteda energije, pravimo EV's, a sa druge strane taj isti auto je neki crossover, SUV (veći, teži auto = veća potrošnja)

Imaj samo u vidu da je težina razlika SUV/Hatchback mizerna u odnosu na to koliko su teške baterije, tako da realno to nema baš mnogo veze. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

mogu uvek da se imaju lepse felne, za samo 1800 eur na cenu :tf:

inace ja sad imam 16 meseci da se molim bogu da se sredi situacija u belgiji sa punjacima. Belgija 7500 punjaca, holadnija 60000 😄 😄
Mislim, ofc ako nas bude

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...