Jump to content

Zašto se ovo radi? - topik o dizajnu-


dovlagsi

Recommended Posts

11 hours ago, f4ts0 said:

video uzivo, i pored zelje da kao svi kazem "ah uzasne li prednje maske", odiusevio sam se kolko je lep
bmw-4-reeks-cabrio-2021-prijzen-01.jpg

uživo četvortka izgleda predobro, ali se meni više svidja verzija sa tvrdim krovom nego kabriolet

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, togFU said:

Lepota je u oku posmatrača, u ovom slučaju kabriolet u oku srednovečnog posmatrača :tf:
Kada pogledate običnu verziju, više ćemo verovati Vašoj oceni. Hvala i prijatan ostatak dana.

Ne svidja mi se nesto bmw, kao ni audi, na SUV modelima mi se ne svidja maska, na ovom da. Realno, oko sredovecnog posmatraca 😂

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

😳

jel vi vidite tu tablicu koja ide preko tog grila? tablica se još pride krivi na pola, ide konveksno preko grila. a onda, ispod nje, imaš taj gril koji jednostavno ide u trend sa većinom onih koji bi taj auto i kupili - dakle, normalna trojka nema to, ima neki čudan gril, ali nema "ronalda" jel... to je ostavljeno ekskluzivno za kupe/kabrio/m3/4 mašine, odnosno ložane. a nisu smeli da idu over-the-top i da stave tablicu sa strane, ili im je neki nemac-inženjer reko zighajl! ne mozhe zato što sprečava dovod vazduha il štaveć, te su ostali sa predivnom, konveksnom tablicom kao posranom preko celom frontpisa... ja bi se zaleteo i rekao da je ovo najodvratniji dizajnerski komad IKADA urađen na nekoj mašini, i da, naravno da sam ih video i uživo ne samo na slici. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, dovlagsi said:

😳

jel vi vidite tu tablicu koja ide preko tog grila? tablica se još pride krivi na pola, ide konveksno preko grila. a onda, ispod nje, imaš taj gril koji jednostavno ide u trend sa većinom onih koji bi taj auto i kupili - dakle, normalna trojka nema to, ima neki čudan gril, ali nema "ronalda" jel... to je ostavljeno ekskluzivno za kupe/kabrio/m3/4 mašine, odnosno ložane. a nisu smeli da idu over-the-top i da stave tablicu sa strane, ili im je neki nemac-inženjer reko zighajl! ne mozhe zato što sprečava dovod vazduha il štaveć, te su ostali sa predivnom, konveksnom tablicom kao posranom preko celom frontpisa... ja bi se zaleteo i rekao da je ovo najodvratniji dizajnerski komad IKADA urađen na nekoj mašini, i da, naravno da sam ih video i uživo ne samo na slici. 

znači naredni korak je auto lobi gura neke zakone da ili ne mora da se drži tablica napred ili može da bude manja ili da je skenerom očitava neka kamera i to 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, dovlagsi said:

Pa to bi bilo super, šta će ti napred tablica sem za neku putarinu/parking, a to mogu i neki senzori da odrade i bez tablice

bila je neka fora oko toga da neko negde nema napred tablice, ili makar kao ono u švici manji format.

21 hours ago, togFU said:

čekajte, pa kako ameri već 40+ godina žive bez tablice napred? 😄

wut šta? dosta sam siguran da sam video tablice napred na kolima, jedino ako im nisu potrebne pa su opcione ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

bila je neka fora oko toga da neko negde nema napred tablice, ili makar kao ono u švici manji format.

wut šta? dosta sam siguran da sam video tablice napred na kolima, jedino ako im nisu potrebne pa su opcione ili tako nešto.

Zavisi u kojoj si drzavi bio, posto zavisi od drzave do drzave. Evo malo sam istrazio, ukratko: u 31 drzavi su obavezne obe tablice, dok je u 19 drzava dovoljna samo zadnja.

License-Plate-Requirements.png&q=90&w=66

 

Mislim, malo mi je neverovatno ovo, mislio sam da ljudi generalno znaju vise o ovome. Ja sam mislio da je vise drzava u kojima je dovolja samo zadnja doduse. Zar niste nikad gledali neki car review ili bar fotke sa USA podrucja i pomislili "ovaj auto bas lepo/ruzno izgleda bez tablice napred"?

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, togFU said:

Zavisi u kojoj si drzavi bio, posto zavisi od drzave do drzave. Evo malo sam istrazio, ukratko: u 31 drzavi su obavezne obe tablice, dok je u 19 drzava dovoljna samo zadnja.

License-Plate-Requirements.png&q=90&w=66

 

Mislim, malo mi je neverovatno ovo, mislio sam da ljudi generalno znaju vise o ovome. Ja sam mislio da je vise drzava u kojima je dovolja samo zadnja doduse. Zar niste nikad gledali neki car review ili bar fotke sa USA podrucja i pomislili "ovaj auto bas lepo/ruzno izgleda bez tablice napred"?

nažalost ili na sreću zab'o sam samo ove države gde je obavezna, ove flyover states sam mahom mimoišao dok na Floridu ne bih ni išao :))

a generalno pošto većina filmova stiže iz Kalifornije gde je obavezno onda mahom i vidiš kola sa prednjim tablicama. 

No ajde da ne bude baš samo ne toliko koristan reply, možda neko nije znao - u Kaliforniji konkretno (a možda još negde) imaš onu opciju da voziš kola bez tablice prvih X meseci sa onim reklamnim tablicama iz dilershipa automobila, to je meni recimo bilo interesantno - ide auto i umesto tablice stoji logo na primer "Grand motors" ili čak i neka poruka ono "I (srce) CA" pa ispod logo "AK Kompresor" i tako to 🙂

edit: sad se setih i one fore da su se pitali kako je stiv džobs vozio kola bez tablica uvek, sad ne znam koliko je fejk koliko ne ali je šatro on koristio taj period kad ne moraš da imaš registrovan auto pa ga vraćao nazad i kupovao novi kad istekne taj probni period s tim što mislim da su posle uveli da ipak moraš da imaš tu "reklamu" umesto tablice, nisam siguran, možda i nisi morao nego ljude mrzelo da skidaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...