Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Da .moram 🙂 lakiju vec i dugujem kafu. A i pivo i sta god za ostale..mnogo sam se uplasio 

A terpaija venski longacef. To je pomoglo a mozda inkortikosteroid..bio sam psihicki i fizicko lose. Sada je jedno i drugo ok. Bio sam teze bolestan od ovoga ali nikada nisam imao lagano pogorsanje malo po malo danima.i to me je jako uplasilo... Sutra cu da radim crp i opet ddmir i laboratorija...lekukocit trombociti i sve je samo minimalno pojacano bilo.blago.ali je crp bio drasticno skocio onda... Sad sam ok.gledam komedije jer mi treba smeh 🙂

 

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Cek, lecili te dve nedelje od Covida a ti uopste nisi imao isti? Imao sam slicnu situaciju na poslu, kolegu zakovalo za krevet skoro nedelju dana da nije mogao da ustane bukvalno, nekako smogao snage da ode da se testira i da krv i ispadne negativan na svakom testu a svi smo bili ubedjeni da je u pitanju korona, dali mu neke antibiotike/brufen i povadio se kroz par dana ali ocito neki drugi virus/bolest ga zakacila, stomacni izgleda.

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, qwert00 said:

Dobro sam. Odlicno ssm reagivao na venski antibiotik u vizimu.plus kortikosteroid i dodatni antibiotik oralno.

 

ahahaha, bukvalno sam na sekundu pročitao "verski antibiotik" i pomislih OH NE sad kad krene rasprava :)))

2 hours ago, qwert00 said:

Hvala vam svima.uplasio sam se mnogo kad su rekli da moram odmah na urgentni onda.

 

dobro je! pošto si hteo pozitivnu energiju nisam hteo da te bedačim ali ženini su sličnu priču kao ti imali i onda su ipak morali u Arenu na dve nedelje oboje ... ali super je što je kod tebe prošlo na bolje odmah 🙂

2 hours ago, qwert00 said:

Da .moram 🙂 lakiju vec i dugujem kafu. A i pivo i sta god za ostale..mnogo sam se uplasio 

 

lagano, čekamo da se oporaviš 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ок, ја ћу исто пиво и доносим и ВЕРСКЕ И АНТИВЕРСКЕ ВАКЦИНЕ КАКО БИ ВАКЦИНИСАЛИ СВЕ АНТИВАКСЕРЕ И СВЕ ВАКСЕРЕ (неке и по четврти пут)!!1111

Hell GIFs - Get the best GIF on GIPHY

 

Драго ми је да си ок! И лагано сад са вакцинацијом, чекај неко време и без страха, што би рекао нечији брат из 90их (сигурно не мој) и све ЧЕ бити океј...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Bolovanja moze neograniceno u mom slucaju. Radim sam za sebe a i nemam mnkgo posla. A i da imam zdravlje mi je najbitnije.zato nisam morao u drzavno ds cekam jer mi bolovanje nije znacilo

 

Danas idem na 4 longacef...dakle 6 dana cu def morati svaki dan da iden da ga primam venski i to je to?

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, qwert00 said:

Bolovanja moze neograniceno u mom slucaju. Radim sam za sebe a i nemam mnkgo posla. A i da imam zdravlje mi je najbitnije.zato nisam morao u drzavno ds cekam jer mi bolovanje nije znacilo

 

Danas idem na 4 longacef...dakle 6 dana cu def morati svaki dan da iden da ga primam venski i to je to?

samo lagano! državno u ovom slučaju kapiram nije ni bitno toliko osim ako treba u neku kovid bolnicu da se ide, mada ne znam i to kako su rešili, verovatno može i ko nema državno zdravstveno, bitno da ti je bolje!

nevezano za ovo, ko bi da ide posle 22h u provod, ima ovde neki spisak laboratorija, gde su i privatne, čiji se sertifikati priznaju:

http://www.ankara.mfa.gov.rs/odrzavanje/uploads/REFERENTNE_Laboratorije__ENGLESKI__jan2021.pdf

Link to comment
Share on other sites

sa slike se jasno vide dve stvari:

1. smrtnost od 1%
2. da vlast namerno šteluje broj umrlih na gore, da bi opravdala zatvaranja, uništavanja omladine, i pomogla farmakomafiju da nam proda vakcine

248350639_10225651337366939_3529428021180152021_n.jpeg

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, qwert00 said:

Juce mi je crp pao sa 175 na 18. Odlicno se osecam. Dr smanjio venski antibiotik na jos 3 dana.nemam nikakvih problema sem sto su pluca malo zahvacena. Skroz sam ok sada 🙂

 

hvala svima sto ste mi pomogli kroz najtezi period kad sam mislio i da je losije od realnog loseg stanja...

Maru i duleta imam osecaj kao da znam pa sam im se zato obratio bas. A hvala i svima ostalima. Trebale su mi pozitivn reci. Temperatjru ni probleme nemam visd od prve longacef injekcije tj infuzije....

Ugojio sam se i kg ova 3 dana. Pa cu morati da pazim:) taman sam smrsao na 84 necu sad da se ugojim van bolesti ..hahaha. 

 

ko se još ugoji kad je bolestan? :))

Link to comment
Share on other sites

Pa sad rucam dva puta..da sam u bolnici bii bih gladan kao pas..jedem malo vise nego obicno vec 2-3 dana:) stalno mogu da jedem

Inace smrsao sam sa 88 na 83 jako brzo tokom korone.a ssd sam stalno gladan 🙂

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

bravo qwertoi staro momce, neka te samo malo masiraju da mozes bolje da varis ta dva rucka dnevno 😄

ovde oko mene ljudi koje znam se zarazavaju samo tako, u glavnom nisu vakcinisani (pa i moji zaposleni)

ima podosta koje znam ljudi koji su bili u fazonu samo da sacekam malo da li vakcina radi i op eno ih u bolnici 

random nemedicinski covid rant

ocekuje se drastican skok cena globalno svega (pored vec postojeceg skoka, plastika (PE PP PVC) oko 25%, aluminijum 30+% i nema ga u EU, neka od tih poskupljenja ne bi trebali nas da kace u vecoj meri jer fazon gas od rusa treba da dobijemo po normalnijoj ceni, struje imamo dovoljno ali posto je kao na berzi pritiskaju nas da je uskladjujemo sa EU, a tamo cena struje otisla od 3 do 5 puta) , kartonska ambalaza je u mom slucaju poskupela 60% ove godine, peleta za grejanje nema, i skocio je preko 35%, drvo je poskupelo u srba jer se poseklo preko mere u godinama iza nas (neverovatno) pa je cena drveta sa lozenje otisla sa 4.5k din na 7.5 k din za metar npr. Globalna logistika snabdevanja i same proizvodnje resursa i proizvodnih materijala raznih vrsta je rasturena od prethodnih talasa covida, kako ce dalje da se razvija situacija niko nema pojma, spominje se hiperinflacija u USA, bogami ovakvo globalno stanje nije bilo a da ja znam. Svakako da je na sceni prepucananje velikih, ali kanda su se malo zaigrali

Cisto da se nadovezem - svih repomaterijala koje fale u EU ima u Kini, sa rastom cene od 10%, s tim da je kontejner iz Kine poskupeo sa 2.200 dolara na oko 22.000 dolara, zbirni kontajner je skocio sa 800 dolara na 3.500 za istu kolicinu robe, kako su mene obavestili - navodno nemaju dovoljno kontejnera i brodova za ono sto se trazi od njih, brodski prevoznici su odbijali da voze poluprazan kotejner koji si zakupio (lol)... Da li je sve ovo posledica korone? Najvecim delom i inicijano da, ali posle toga sigurno se pocelo ekonomski  ratovati i pritiskati na sve strane kad je vec neko sranje krenulo . Ko ce najvise najebati, pa mi mali kao i obicno

 

 

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Such science, much wow...a ovo sto Dzi kaze slazem se potpuno...mene samo zanima kad ce ti mesetari i ratni profiteri koji koriste ovu situaciju da odgovaraju pred sudom...takodje me zanima kada ce neko odgovarati za ubistvo iz nehata ili sa predumisljajem za sada 5 miliona ljudi...zna li se sta pravnici...inb4 nikad

 

Meanwhile retardizmi i pisanje u oci se nastavlja:

 

https://www.schengenvisainfo.com/news/eu-postpones-approval-of-russian-sputnik-v-vaccine-until-next-year/

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, qwert00 said:

Pa sad rucam dva puta..da sam u bolnici bii bih gladan kao pas..jedem malo vise nego obicno vec 2-3 dana:) stalno mogu da jedem

Inace smrsao sam sa 88 na 83 jako brzo tokom korone.a ssd sam stalno gladan 🙂

bravo! kad je čovek gladan to je dobar znak! 🙂

4 hours ago, Jose Jimenez said:

Kad smo već kod najebavanja, izgleda da PCR više neće biti dovoljan za prelazak granice

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/nece-vaziti-ni-pcr-test-od-1-januara-u-mnoge-zemlje-eu-moci-cete-samo-vakcinisani/4zl1jem

trebalo je da idem na neku konf u Dansku oni su od 25. oktobra (juče) promenili pravila, ali zapravo ni ambasada nema pojma da prenese šta je tačno ... a vakcine ne priznaju nikakve osim ovih iz EU PLUS bi navodno samo date na teritoriji EU - znači iako je Fajzer ali ako si dobio u Srbiji ne važi se. No pored toga, PCR se uopšte ne radi pre odlaska, nego imaš "free entry" ALI  kad dođeš u Dansku onda moraš 10 dana u karantin koji može da se prekine posle 4 dana ako imaš negativan rezultat testa tada. Ali bukvalno ambasada pojma nema detalje i kao pogledajte na sajtu a na sajtu ništa ne piše baš precizno. Tako da vrh 🙂

5 hours ago, G!!! said:

ovde oko mene ljudi koje znam se zarazavaju samo tako, u glavnom nisu vakcinisani (pa i moji zaposleni)

 

Ja krenuo u opštinu Vračar po neki papir iz matične knjige, oni zatvorili skroz opštinu možeš da podneseš zahtev u kutiju pa ti stigne na poštu.

Prošetam se do Savskog Venca, u tom trenutku lepe na vrata papir "u zgradu dozvoljen ulazak dve osobe max" i ja dok lepi ta što radi je pitam šta i kako, kaže pakao, tri četvrt u opštini bolesni niko nema da radi svi na bolovanju, zato radi jedan šalter, planiraju i oni skoro zatvaranje.

I posle otišao do Zvezdare, tu kao može da se uđe u zgradu ali takođe radi samo jedan šalter, bukvalno sablasno.

5 hours ago, G!!! said:

kartonska ambalaza je u mom slucaju poskupela 60% ove godine

ovo baš napisah negde, ne znam dal sam ovde, ove kutije što mi koristimo za RUR majice itd, poskupele 30%.

 

5 hours ago, G!!! said:

spominje se hiperinflacija u USA, bogami ovakvo globalno stanje nije bilo a da ja znam. Svakako da je na sceni prepucananje velikih, ali kanda su se malo zaigrali

onaj bajko vlasnik Twittera rekao da se očekuje hiperinflacija tako da nije samo govorkanje "po kuloarima" 🙂 pitanje je ko će još.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, qwert00 said:

Juce mi je crp pao sa 175 na 18. Odlicno se osecam. Dr smanjio venski antibiotik na jos 3 dana.nemam nikakvih problema sem sto su pluca malo zahvacena. Skroz sam ok sada 🙂

 

hvala svima sto ste mi pomogli kroz najtezi period kad sam mislio i da je losije od realnog loseg stanja...

Maru i duleta imam osecaj kao da znam pa sam im se zato obratio bas. A hvala i svima ostalima. Trebale su mi pozitivn reci. Temperatjru ni probleme nemam visd od prve longacef injekcije tj infuzije....

Ugojio sam se i kg ova 3 dana. Pa cu morati da pazim:) taman sam smrsao na 84 necu sad da se ugojim van bolesti ..hahaha. 

 

Naši smo! 🍀 Samo ručkaj, pa lagano. Bez preterivanja! Super što si dobro odreagovao na venski antibiotik. 

Što se tiče hiperinflacije, štampaju se novci, i nama plate se povećavaju. Javni sektor i penzioneri. 😁 A i cene idu sitno sitno na krupno. 

  • Like +1 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...