Jump to content

Vaš prvi mobilni telefon?


krivinaš

Recommended Posts

3 hours ago, G!!! said:

bila neka fora kad posaljes sms pa mozes da prekines slanje, poruka prodje a ne skine kredit ili nesto tako

 

ahaha, jao jeste... life hacks :))

kao ono kad na kraju telefonskog razgovora okreneš nulu pa ti ne računa poziv!

s tim što je ovo zapravo radilo :))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Imao sam brata od strica koji je dosta cesto menjao telefone, pa mi je posle godinu-dve davao svoje stari telefon, al ne secam se koji je bio prvi, znam samo da mi je najcarskiji bio Motorola StarTAC, skroz old skul u svakom smislu, vidi se i na ovim fotkama da je to ona stara neunistiva plastika 🙂

11361.jpg

Takodje mi je bio kul i ovaj t28 koji je ako se dobro secam bas bio jako jako popularan pa sam imao i njega neko vreme

0-original.jpg

 

E sad, secam se koji je bio prvi telefon koji sam kupio od svojih para - Siemens M55 SKORPION :)) evo i sad kad gledam, kako je to zapravo bio "dizajniran" telefon, neko bi mozda rekao cak i predizajniran, a danas svi telefoni isti...

13_08_13_pic_245.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

Imao sam brata od strica koji je dosta cesto menjao telefone, pa mi je posle godinu-dve davao svoje stari telefon, al ne secam se koji je bio prvi, znam samo da mi je najcarskiji bio Motorola StarTAC, skroz old skul u svakom smislu, vidi se i na ovim fotkama da je to ona stara neunistiva plastika 🙂

ovaj je imao ćale ... ako se ne varam to je taj model. beše u njega ide cela SIM kartica ali ona formata platne kartice zajedno sa čipom onako ubaciš praktično celom širinom telefona? :)))

Link to comment
Share on other sites

I ja sam relativno kasno uzeo mobilni, uzeo jer mi je trebao da se cujem sa kolegama sa faxa. Uzeo za smesne pare, sa smesnom tarifom.

 

sic62_00.jpg

Uzet u Mobtelu, u Kosovskoj ulici. Kad sam uzimao telefon, ovi pre mene su svi kukali da im daju karticu sa lepim brojem, na sta su im ovi iz Mobtela odgovarali da nema lepih brojeva. Kada sam ja doaso na red, lik me pita hocu li i ja lep broj, meni bilo sve jedno koji cu broj dobiti i lik rece evo ti najpamtljiviji broj od ovih sto su tad imali.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daniiL said:

I ja sam relativno kasno uzeo mobilni, uzeo jer mi je trebao da se cujem sa kolegama sa faxa. Uzeo za smesne pare, sa smesnom tarifom.

 

sic62_00.jpg

Uzet u Mobtelu, u Kosovskoj ulici. Kad sam uzimao telefon, ovi pre mene su svi kukali da im daju karticu sa lepim brojem, na sta su im ovi iz Mobtela odgovarali da nema lepih brojeva. Kada sam ja doaso na red, lik me pita hocu li i ja lep broj, meni bilo sve jedno koji cu broj dobiti i lik rece evo ti najpamtljiviji broj od ovih sto su tad imali.

haha, podsetio si me na jedan kasniji telefon koji sam imao

siemens-me45.jpeg

Siemens M45, on je bio u ono vreme kad je Sony Ericson imao onu "ajkulu" onaj telefon otporan na udarce i vodu itd, Siemens je izdao ovaj koji je kao isto tako bio otporan i šta god. Ali nešto drugo je imao ovaj telefon što ga je izdvajalo ne mogu da se setim sad šta, dal' neku igru ili možda mp3 plejer ili tako nešto zanimljivo.

A na konto lepih brojeva, sećam se da je ceo bulevar bio pun preprodavaca koji su nudili prepaid "lepe brojeve" da kupiš. :))

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

ovaj je imao ćale ... ako se ne varam to je taj model. beše u njega ide cela SIM kartica ali ona formata platne kartice zajedno sa čipom onako ubaciš praktično celom širinom telefona? :)))

Jao jeste, čak se naravno mogla i videti kartica tu dole jer nije bio nikakav poklopac, bio je tu i onaj "zarez" neki kao da mož' da je uhvatiš kad hoćeš da izvadiš :))

Evo morao sam da izguglam fotku 😄

Ed1xqs6XgAA5Szb.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, togFU said:

Jao jeste, čak se naravno mogla i videti kartica tu dole jer nije bio nikakav poklopac, bio je tu i onaj "zarez" neki kao da mož' da je uhvatiš kad hoćeš da izvadiš :))

 

pravi telefon za penzionere, ne možeš da izgubiš karticu kad je ovolika :))

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 10:00 AM, Lucky said:

haha, podsetio si me na jedan kasniji telefon koji sam imao

siemens-me45.jpeg

Siemens M45, on je bio u ono vreme kad je Sony Ericson imao onu "ajkulu" onaj telefon otporan na udarce i vodu itd, Siemens je izdao ovaj koji je kao isto tako bio otporan i šta god. Ali nešto drugo je imao ovaj telefon što ga je izdvajalo ne mogu da se setim sad šta, dal' neku igru ili možda mp3 plejer ili tako nešto zanimljivo. 

A na konto lepih brojeva, sećam se da je ceo bulevar bio pun preprodavaca koji su nudili prepaid "lepe brojeve" da kupiš. :))

Moj prvi telefon 😄

Imao je najjacu igricu na svetu, ono guranje kutija da ih dovedes na mesto 😄

I naravno, mogao si da prekines slanje sms-a, i da ti se ne naplati! Zlatna vremena!

Ne mogu da se setim za ostale telefone u to vreme, ali on je vec imao onaj WAP browser.
Kad je mobtel krenuo valjda sa besplatnim gprs-om u Srbiji, secam se da smo kacili telefon na komp, i povezivali se kako bismo skidali muziku i gole zene sa neta sa dz, posto jel'te niko nije imao para da uplacuje dial up sate 😄

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sttevann said:

Imao je najjacu igricu na svetu, ono guranje kutija da ih dovedes na mesto 😄

 

moguće da je to bio taj feature koji drugi nisu imali :))

10 minutes ago, sttevann said:

 I naravno, mogao si da prekines slanje sms-a, i da ti se ne naplati! Zlatna vremena!

 

ovoga se uopšte ne sećam 🙂

10 minutes ago, sttevann said:

Kad je mobtel krenuo valjda sa besplatnim gprs-om u Srbiji, secam se da smo kacili telefon na komp, i povezivali se kako bismo skidali muziku i gole zene sa neta sa dz, posto jel'te niko nije imao para da uplacuje dial up sate

ne, zapravo je ovo! to je bio jedan od prvih telefona sa gprs-om koji pride nije koštao sto hiljada.

to je, bravo stevaneeee

sećam se da sam baš objašnjavao nekome od forumaša tada kao e ima gprs, za internet, ovaj kaže - misliš, gps?

:))

Link to comment
Share on other sites

Ja dobih/kupih jednu cigletinu posle burne noći na adi, sa tada 16 godina, neke 2000 recimo. Baterija je bila ko twix i držala bar 10 dana drndanja, signal je postojao i po kojekakvim bunkerima, barutanama (pun intended) i planinčinama. Moglo je da služi i kao hladno oružije u nedostatku boljeg 🙂

Motorola_M3888_BW.thumb.jpg.a2bb5a0af0bc0fdbb6c2abe67222c64f.jpg

X godina posle ovog monstruma sam kupio V180 motorolu, tzv "bebicu", koji je otprilike veličine ekrana na ovom 😄

Edited by Junkie
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

imao sam i ME45 i jes imao je gprs neki gratis u mobtelu, i bio je otporan na sve moguce ... nije mi se svideo pa sam ga dao ocu, a on meni gorepomenuti sony 😄 oba telefona su bili funkcionalna pre 2-3 godine, a bogami i vecina drugih "ne-pametnih" telefona - k750, k800 ako se dobro secam

k800 i dalje ima onaj sjajni premium quality osecaj kada ga uzme u ruku, za razliku od ovih plastikanera od 1000 evra danas

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 5:03 PM, Lucky said:
On 1/5/2022 at 1:44 PM, G!!! said:

bila neka fora kad posaljes sms pa mozes da prekines slanje, poruka prodje a ne skine kredit ili nesto tako

ahaha, jao jeste... life hacks :))

 

3 hours ago, Lucky said:
3 hours ago, sttevann said:

I naravno, mogao si da prekines slanje sms-a, i da ti se ne naplati! Zlatna vremena!

ovoga se uopšte ne sećam 🙂

 

Ovaj Lucy e :))))

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Junkie said:

Baterija je bila ko twix i držala bar 10 dana drndanja

mnogo smo brzo zaboravili na to da su baterije trajale po 5-6 dana na tim telefonima, nekad i duže :))

1 hour ago, togFU said:

Ovaj Lucy e :))))

ne sećam se na me45 da sam to radio am sori.. tj. nije to bio taj feature ključni, ali jeste gprs.

Link to comment
Share on other sites

Jbt koji ste vi burzuji kad ste imali telefone pocetkom '00 🙂

Jedva se setih svog prvog telefona tamo negde 2008/09

My226x sagem bez kamere, bez icega! Secam se kad mi je ispao na brdu kod ponca kad sam preskakao ogradu da stignem na bus.. Tek na kraju dana izvalim da mi fali fon i iscimam ortaka da zove medjutim niko se ne javlja.. Tek kad sam poslao par poruka da su mi bitni brojevi i da telefon ne vredi vise od 20-30€ mi se javio lik i ispostavilo se da je vozac busa.. Reko mi posle da je stao na stanici i video kako se presijava nesto sto lici na mobilni bas tu gde sam preskocio :)) 

Reko mi broj basa i registracije pa sam ga sacekao kod sumadije i castio palacinkom i gurmanskom! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Jbt koji ste vi burzuji kad ste imali telefone pocetkom '00 🙂

Jedva se setih svog prvog telefona tamo negde 2008/09

My226x sagem bez kamere, bez icega! Secam se kad mi je ispao na brdu kod ponca kad sam preskakao ogradu da stignem na bus.. Tek na kraju dana izvalim da mi fali fon i iscimam ortaka da zove medjutim niko se ne javlja.. Tek kad sam poslao par poruka da su mi bitni brojevi i da telefon ne vredi vise od 20-30€ mi se javio lik i ispostavilo se da je vozac busa.. Reko mi posle da je stao na stanici i video kako se presijava nesto sto lici na mobilni bas tu gde sam preskocio :)) 

Reko mi broj basa i registracije pa sam ga sacekao kod sumadije i castio palacinkom i gurmanskom! 

 

 

kakav si divan čovek!

zapravo i ja znam za više slučajeva iz tih dana da su ljudi vraćali telefone kad ih nađu nego danas 🙂 iako je danas možda teže posle ga otključati, posebno iphone itd. jedino da ode za delove.

a za prvi telefon, mislim da si "late bloomer" tj. "late adopter" je valjda termin, ajde ako uzmemo da je sa početka dvehiljaditih možda bilo kao "prerano" ja se sećam da već tamo 2003 nema ko nije imao mob. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
21 minutes ago, togFU said:

nije baš on topic, pošto nisam imao ovaj telefon, ali pošto se ovde piše o starim telefonima onda ide ovde... nisam znao da je ovo fora sa imenom ovog telefona, slučajno naleteh na ovo pa reko' da podelim

mislim da je ovo pre neko kokoška ili jaje pitanje 🙂 ne verujem da su od ovoga krenuli kad su pravili (mada nije nemoguće) nego je kao "tanak kao žilet" pa zato razr a onda je samo neka agencija koja je dobila zadatak videla ovu priliku. den agen, nije nemoguće da je od starta bila takva priča kad su pravili telefon, mada mu je Silica bio codename (gledah sad na wikipediji pošto si me zainteresovao).

Link to comment
Share on other sites

Nije to baš inicijalna zamisao, ovo su posle skapirali da može da bude interesantno kao za reklamu. Ali Razr jeste ideja da je tanak kao žilet, i za to vreme stvarno jeste bio tanak baš. Ja ga i dalje imam negde, mislim da čak i radi! ali mu je interfejs bio katastrofa u poređenju sa Nokia koja je tada carevala. S druge strane vizuelni dojam je bio neprejebiv. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Мој први телефон, година '99, у то време су га ваљали као Бошов телефон, мада са Бошом никакве везе није имао 🙂

mondial-ml808.jpg

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Nije to baš inicijalna zamisao, ovo su posle skapirali da može da bude interesantno kao za reklamu. Ali Razr jeste ideja da je tanak kao žilet, i za to vreme stvarno jeste bio tanak baš. Ja ga i dalje imam negde, mislim da čak i radi! ali mu je interfejs bio katastrofa u poređenju sa Nokia koja je tada carevala. S druge strane vizuelni dojam je bio neprejebiv. 

ja ga imam još negde! znao bih i gde je, da se nismo preselili skoro 🙂 sad ga treba iskopati u kutijama :))

1 hour ago, Nek' said:

Davno bese... secam se da nisam mogao dovoljno brzo da se resim tog telefona. Izgled je bio super, al rad je bag na bag

tako baš. ja sam sa ngagea prešao na Razr, bio sam na fazon šta je bre ovo, ali makar je bio lep i tanak (no homo).

16 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Мој први телефон, година '99, у то време су га ваљали као Бошов телефон, мада са Бошом никакве везе није имао 🙂

 

posao sa kojeg su najbrže odjednom kikovali ljude - dizajner prednje strane telefona 🙂

koješta smo tu imali i onda odjednom su samo došli ekrani preko cele prednje površine 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/11/2022 at 1:57 PM, FATA said:

Jbt koji ste vi burzuji kad ste imali telefone pocetkom '00 🙂

Jedva se setih svog prvog telefona tamo negde 2008/09

My226x sagem bez kamere, bez icega! Secam se kad mi je ispao na brdu kod ponca kad sam preskakao ogradu da stignem na bus.. Tek na kraju dana izvalim da mi fali fon i iscimam ortaka da zove medjutim niko se ne javlja.. Tek kad sam poslao par poruka da su mi bitni brojevi i da telefon ne vredi vise od 20-30€ mi se javio lik i ispostavilo se da je vozac busa.. Reko mi posle da je stao na stanici i video kako se presijava nesto sto lici na mobilni bas tu gde sam preskocio :)) 

Reko mi broj basa i registracije pa sam ga sacekao kod sumadije i castio palacinkom i gurmanskom! 

 

 

burzuji nego sta 😄

ne znam koje si godiste, ali prvi mob 2009. znaci da si sad u kasnim dvadesetim/ranim tridesetim ? 😛

secam se 2008. nokia e71 made in finland, posle sam zabo neki kombinaciju za htc desire yay

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...