Jump to content

Vaš prvi mobilni telefon?


krivinaš

Recommended Posts

1 hour ago, millanče said:

To je sve tačno što si rekao ako nov brend pokrećeš, a LG je imao brand, ime, jedno vreme treći po udelu na tržištu globalno, i sve je sam upropastio negde na nivou R&D ili menadžmenta, gde već. 

Delom je za to kriv i Qualcomm, oni su malo "lagili" oko specifikacija tih Snapdragon čipova što su se ugrađivali u G3, G4 i Nexuse, grejali su se ti čipovi mnogo više nego što je specifirano. Većina drugih proizvođača je bila pametnija i hlađenje konstruisala i testirala sa mnogo širim marginama, aluminijumska kućišta i termalne paste i trakice se tu pojavljuju, kod Samsunga čak i prvi bakarni heatpipe (S7). LG je svoje sklepao verujući u Qualcomm-ove specifikacije, ostao pri toj nekoj plastici predugo, jednostavno čipovi su se mnogo grejali i ili crkavali ili se odlemljivali od ploča. Mnogim unesrećenim vlasnicima G3 i G4 sam spasao podatke sa mrtvih telefona podgrevanjem ploče i/ili pritiskanjem čipa jako prstom i teleofn upali i radi dok držiš tako :D.

Pa zapravo su bili na pola puta. Nije brend dovoljan da zavrti priču iako naravno pomaže. Da je tako, ljudi bi univerzalno kupovali sve proizvode jednog brenda. Tipa, Bosch sad da izda mobilni telefon, ne bi poleteli za njim jer imaju dobre veš mašine i frižidere, nego bi morao da se dokaže. Tako isto i sa LG i bilo kojim drugim proizvošačem. A kad na to dodaš da čak i da imaju neutralnu poziciju sa tim problemima zapravo odlaze u minus.

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2022 at 11:28 AM, Lucky said:

Pa zapravo su bili na pola puta. Nije brend dovoljan da zavrti priču iako naravno pomaže. Da je tako, ljudi bi univerzalno kupovali sve proizvode jednog brenda. Tipa, Bosch sad da izda mobilni telefon, ne bi poleteli za njim jer imaju dobre veš mašine i frižidere, nego bi morao da se dokaže. Tako isto i sa LG i bilo kojim drugim proizvošačem. A kad na to dodaš da čak i da imaju neutralnu poziciju sa tim problemima zapravo odlaze u minus.

Sve s ilepo rekao, samo se ja ne slažem da su na pola puta bili, moje neko sećanje, jbg, je da su se super konkurentno klali za treće mesto na tržištu. Ekvivalent priče kao kad bi Bosch napravio model mašine koji se kvari posle 6 meseci, kulirao zamerke, i i narednim godinama napravio još dva modela koji se isto tako kvare :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...