Jump to content

Vaš prvi mobilni telefon?


krivinaš

Recommended Posts

1 hour ago, G!!! said:

secam se 2008. nokia e71 made in finland, posle sam zabo neki kombinaciju za htc desire yay

uf što je ovo bio dobar telefon.

nisam im'o pare za njega pa sam uzeo e63 malo kasnije kad se pojavio, sličan kao taj samo nije bio od metala.

Link to comment
Share on other sites

Ženska i novčano prihvatljiva verzija. Zaista odličan telefon! Nokia c3.

oglas_17413411.jpg

 

Posle sam prešla na android, prvi je bio HTC Sensation mislim da je bio kraj 2011te, posle sam nastavila sa Nexus 5 i 5x..

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, rbds said:

Ženska i novčano prihvatljiva verzija. Zaista odličan telefon! Nokia c3.

 

ovog se ni ne sećam, ali ne čudi me da su nastavili sa full tastatura modelima zbog uspeha gorepomenutih.

54 minutes ago, rbds said:

Posle sam prešla na android, prvi je bio HTC Sensation mislim da je bio kraj 2011te, posle sam nastavila sa Nexus 5 i 5x..

ja sam nešto kao gledao onaj htc hero ako se tako zvao što mu je dno bilo malo "zakrivljeno" ali sam zapravo android prvi put koristio properly sa galaxy s 1.

Link to comment
Share on other sites

Znam neke koji su na ovom Nokia c3, ubijali kako brzo kucaju. Na starijim telefonima sam mogao da kucam poruku zatvorenih ociju. Na smart telefonu toliko gresim pri kucanju (plus autocorrect), kao da mi je jedan prst sacinje od tri. [all]

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drndara said:

Znam neke koji su na ovom Nokia c3, ubijali kako brzo kucaju. Na starijim telefonima sam mogao da kucam poruku zatvorenih ociju. Na smart telefonu toliko gresim pri kucanju (plus autocorrect), kao da mi je jedan prst sacinje od tri. [all]

ljudi su na starim telefonima neviđeno brzo kucali, a na kraju krajeva koristili i ona zamenska slova (w umesto v i ti fazoni) da bi bilo još brže.

meni je isto e63 bio zgodan za kucanje jer je full tastatura i to fizička, dešava mi se na iosu da mašim, no autocorrect tu dosta ispravlja priču.

on me nervira u drugom smeru, kao što recimo ovde kvertiju ispravlja bih u BiH iz ne znam kog razloga kad je sigurno da sam manje puta u životu (ako ikad) napisao BiH želeći da označim državu a ne pomoćni glagol. 

naravno, znam da to može da se isključi negde tamo u opcijama, ali ko ima vremena za to!

Link to comment
Share on other sites

Ma naviknes se na lazy mode, krenem da kucam recenicu i dopuni je ili izbaci izbor ako je vec to sve ubaceno bilo u google autocorrect. Na kraju slovo ili dva i ispises celu recenicu preko toga.

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, drndara said:

Ma naviknes se na lazy mode, krenem da kucam recenicu i dopuni je ili izbaci izbor ako je vec to sve ubaceno bilo u google autocorrect. Na kraju slovo ili dva i ispises celu recenicu preko toga.

gledao sam baš klip na netu neki ameri što su napravili toliko skraćenica da kreiraju cele rečenice iz dve reči.

znaš kao ono "On my way!" što pretvori u "on my way" (haha, meni je to sad uradio kad sam napisao o-m-w automatski :)) e s tim što su oni napravili gomile konstrukcija rečenice i onda mogu da diskutuju samo skraćenicama.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Mene autocorrect užasno nervira npr. Mislim da je to jedna od prvih stavki koje isključim/korigujem kada kupim novi telefon. 

Inače odmah uključim backup slika i ofc imenika, tako da nemam poteškoća sa promenom telefona i podacima. 

Ima ljudi koji i dalje slušaju radio ili sa youtube app, pored toliko beskonačnih mogućnosti za slušanje muzike na telefonu. Svakako mi je favorit žena ujutru u 59ci nešto pre 07h koja svaki put gleda neku seriju sa prevodom preko nekog sajta, nije slika preko celog ekrana, nego nekih 70%, a ostalo je neka otužna krem bež boja.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, rbds said:

Inače odmah uključim backup slika i ofc imenika, tako da nemam poteškoća sa promenom telefona i podacima. 

 

isto, i kroz vreme sam shvatio da je ovo zapravo najmanji problem u celoj priči - slike se sinkuju kontakti takođe i to je easy. 

veći problem je sve veća količina nekakvih logina i user-passova za kojekakve aplikacije, jer se sad taj "svet" umnožio desetostruko u odnosu na pre.

i to ne čak ni da ja sad imam ne znam ni ja kakve aplikacije, to su osnovne ali se namnože, pa treba te negde logine zapamtiti. mislim da doduše ios ima opciju da sve prebaci sa jednog na drugi telefon ali ne mogu da se setim kako to šljaka davno sam to radio poslednji put, dal je bilo nekih bagova ili ne.

13 hours ago, rbds said:

Ima ljudi koji i dalje slušaju radio ili sa youtube app, pored toliko beskonačnih mogućnosti za slušanje muzike na telefonu. Svakako mi je favorit žena ujutru u 59ci nešto pre 07h koja svaki put gleda neku seriju sa prevodom preko nekog sajta, nije slika preko celog ekrana, nego nekih 70%, a ostalo je neka otužna krem bež boja.

pa vole ljudi radio? 🙂 mislim, posebno ujutru imaš gomile jutarnjih programa koje vole da prate 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ja sam voleo da slušam radio u busu, evo da se prijavim!

Ali onda sam u nekom momentu menjao telefon - sećam se da sam baš popizdeo što Huawei P10 NEMA radio, a recimo P10 LITE ima! Baš sam bio u fazonu "mamu vam bre, platim više da ne bih imao radio, ej!" btw taj P10 i dalje imam, u oktobru puni 5 godina : ))

Mislim da mnogi telefoni danas nemaju taj neki FM prijemnik, čitao sam davno o tome i priča je kao zbog "uštede prostora" ili kakav već BS su smislili... ima i ona priča kao "ne koristi se to više, pređi na streaming" -  ti ćeš da mi kažeš šta da slušam slušam šta hoću jer jasno breeee

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, togFU said:

Ja sam voleo da slušam radio u busu, evo da se prijavim!

 

i ja! dok sam intenzivno išao autobusom baš mi je bio bitan feature ako telefon ima radio - jelda, nije tad bilo ni toliko internet radija a ni interneta kad smo već kod toga.

doduše, nije bilo ni streaming servisa a memorije u telefonu su bile za 10 pesama maks, tako da se nekako i samo nameće 🙂

15 minutes ago, togFU said:

Mislim da mnogi telefoni danas nemaju taj neki FM prijemnik, čitao sam davno o tome i priča je kao zbog "uštede prostora" ili kakav već BS su smislili... ima i ona priča kao "ne koristi se to više, pređi na streaming" -  ti ćeš da mi kažeš šta da slušam slušam šta hoću jer jasno breeee

jedan od najvećih bulšita je ušteda prostora, tako su sve živo izbacili pa i headphone jack jelda.

mislim da je nažalost stvar u tome da ljudi zaista manje slušaju radio a ko sluša ima na stremingu sad.

ja sam tako za iphone oduvek kukao što nema radio, doduše sve manje otkad ima streama i onda kao mogu da slušam te stanice koje me zanimaju.

Link to comment
Share on other sites

u silnom prepakivanju poslednjih meseci naidjem na telefon koji je bio vrh, - lg g2 !

i dam ga mladjoj ceri da se igra, misleci da on ne radi uopste, i ona mala nadje stari punjac i ukljuci mob  - valjda mu je baterija toliko oslabila da gubi kapacitet naprasno i gasi se ne mogu ni da se setim, znam da sam ga ja koristio par godina, pa supruga, pa u firmi negde  i na kraju se vratio mojoj nekoj fioci. U glavnom to je mozda model sa kojim sam bio najzadovoljniji pored p30pro

kakav je ono UI ljudi moji, sve je cisto pregledno, brzo, doubletap za otkljucavanje, pozadi na ledjima on/off dugme savrseno pozicionirano, otvara kameru ultra brzo, infrared pa glumi daljinac po kuci za uredjaje od klime do tv-a, i naravno radio. Nekako sam misljenja da nam danas takvih modela treba vise 🙂 I onda gledam ovaj moj samsung ultra mega giga - ne znam cemu to realno, bas su nam prodali muda za bubrege, procesore, graficke, grejanje, osvezavanje, 6 kamera a baterija kao da ide u nazad 😄 toliki sam sok doziveo da sam gotovo siguran da je ovo moj poslednji premium model 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

u silnom prepakivanju poslednjih meseci naidjem na telefon koji je bio vrh, - lg g2 !

i dam ga mladjoj ceri da se igra, misleci da on ne radi uopste, i ona mala nadje stari punjac i ukljuci mob  - valjda mu je baterija toliko oslabila da gubi kapacitet naprasno i gasi se ne mogu ni da se setim, znam da sam ga ja koristio par godina, pa supruga, pa u firmi negde  i na kraju se vratio mojoj nekoj fioci. U glavnom to je mozda model sa kojim sam bio najzadovoljniji pored p30pro

kakav je ono UI ljudi moji, sve je cisto pregledno, brzo, doubletap za otkljucavanje, pozadi na ledjima on/off dugme savrseno pozicionirano, otvara kameru ultra brzo, infrared pa glumi daljinac po kuci za uredjaje od klime do tv-a, i naravno radio. Nekako sam misljenja da nam danas takvih modela treba vise 🙂 I onda gledam ovaj moj samsung ultra mega giga - ne znam cemu to realno, bas su nam prodali muda za bubrege, procesore, graficke, grejanje, osvezavanje, 6 kamera a baterija kao da ide u nazad 😄 toliki sam sok doziveo da sam gotovo siguran da je ovo moj poslednji premium model 

to je bio period kada su pokušavali da smisle kojekakve tehnološke novitete pa da budu ispred konkurencije.

ja sam imao onu nokiju 5700 u jednom trenutku:

nokia-5700-00.jpg

koja je imala taj donji deo koji se vrteo :)) i onda kao imaš deo kad kucaš poruke, ako rotiraš za 180 stepeni onda su tu kontrole za muziku i samim tim se automatski uključuje muzički app a ovako na pola kao na slici kad je to je mod za fotografisanje jer je sa druge strane sočivo :))

ovako nekako:

How-to-Unlock-Nokia-5700.jpg

pa je onda bila i Nokia 5510  za koju mi je krivo što je nisam pazario ali je takođe bila vrh sa tim full tasterima:

no5510_00.jpg

no posle će na toj osnovi biti N-gage koji sam imao jelda.

i onda pored tog ludog dizajna imali su i tech funkcije koje su ubacivali te to kao radio, pa stereo zvučnici pa infracrveni port i svašta još nešto.

ali to narod očigledno više ne želi i sad je fora samo što veći ekran i što bolja kamera i to je ono što daju narodu 🙂

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, togFU said:

Ja sam voleo da slušam radio u busu, evo da se prijavim!

Ali onda sam u nekom momentu menjao telefon - sećam se da sam baš popizdeo što Huawei P10 NEMA radio, a recimo P10 LITE ima! Baš sam bio u fazonu "mamu vam bre, platim više da ne bih imao radio, ej!" btw taj P10 i dalje imam, u oktobru puni 5 godina : ))

Mislim da mnogi telefoni danas nemaju taj neki FM prijemnik, čitao sam davno o tome i priča je kao zbog "uštede prostora" ili kakav već BS su smislili... ima i ona priča kao "ne koristi se to više, pređi na streaming" -  ti ćeš da mi kažeš šta da slušam slušam šta hoću jer jasno breeee

 

P9 i P10 su čudo od teleofna, ja sam ih dosta imao, prodao, prezadovoljni kupci i dana danas, i još super služe. Funny Fact - Honor 9 je isti ekran, baterija, cpu, memorija, kamere kao P10, a lepši i kvalitetniji i bolje mu malo drži ta ista baterija u proseku (softver?). 

@G!!! G2 je čudo bio u svoje vreme, posle toga sami sebi pucali u nogu sa kvarenjem G3, G4 i G5 :(

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Lucky said:

pa je onda bila i Nokia 5510  za koju mi je krivo što je nisam pazario ali je takođe bila vrh sa tim full tasterima:

no5510_00.jpg

 

Nije ti vrh, veruj mi.

Ivicni tasteri su brzo propadali i bilo je tesko kucati, trebala je jaca sila da se pritisnu. Pozadinsko osvetljenje na istim ivicama bilo slabije, pa se u marku dugmici nisu najbolje videli.

Audio izlaz je 2.5" proprietary Nokia pinout i druge 3.5" slusalice se koriste samo sa njihovim 3.5-2.5 adapterom, posto dobijene slusalice nisu mogle da preguraju nekoliko meseci bey prekida kabla kod banane. A i taj adapter - isto...

Muzika se ubacivala iskljucivo preko Nokia Audio Managera, programa koji je mp3 umotavao u neki njihov DRM format (copyright shitshow). Makar je memorija mogla da sluzi kao flesstoridz...

Zadnji poklopac je bio extra labav i posle oko godinu dana je krenuo da spada sam kad su crkli socijalni pokusaji zabica koji treba da ga drze.

itd itd

Mada, moram da pohvalim FM radio prijem koji je bio odlican.

Edited by Nek'
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Nek' said:

Nije ti vrh, veruj mi.

 

nisam znao da je toliko fejlova imala, ne sećam se da mi je to neko pominjao tada, ali opet, svakako je nisam mogao kupiti.

40 minutes ago, Nek' said:

Audio izlaz je 2.5" proprietary Nokia pinout i druge 3.5" slusalice se koriste samo sa njihovim 3.5-2.5 adapterom, posto dobijene slusalice nisu mogle da preguraju nekoliko meseci bey prekida kabla kod banane. A i taj adapter - isto...

ovo je jedna od stvari koja me je nervirala kod ngage, s tim što mislim da nije imao taj 2.5 ulaz nego da su imali dva razdvojena ulaza za mikrofon i slušalice pa prosto nisi mogao obične slušalice da uključiš, ili beše slušalice/mikrofon i drugi džek za kontrole, mada mislim ipak da je ova prva opcija. I onda si morao da nalaziš adapter za to svakako. A možda je bio i taj 2.5 ali svakako su bila dva komada to je sto posto.

42 minutes ago, Nek' said:

Muzika se ubacivala iskljucivo preko Nokia Audio Managera, programa koji je mp3 umotavao u neki njihov DRM format (copyright shitshow). Makar je memorija mogla da sluzi kao flesstoridz...

eh 😞 jedna od gotivnih stvari je bilo što je ngage, a i ovaj posle što se rotira što sam ubacio mogao da sažvaće šta god si mu dao od formata i mp3 i wav i koješta i sve to da pusti. čak i onaj real media je radio :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ovo je jedna od stvari koja me je nervirala kod ngage, s tim što mislim da nije imao taj 2.5 ulaz nego da su imali dva razdvojena ulaza za mikrofon i slušalice pa prosto nisi mogao obične slušalice da uključiš, ili beše slušalice/mikrofon i drugi džek za kontrole, mada mislim ipak da je ova prva opcija. I onda si morao da nalaziš adapter za to svakako. A možda je bio i taj 2.5 ali svakako su bila dva komada to je sto posto.

Da, 2x 2.5, po 1 za slusalice i mikrofon. Al glavna stvar je slusanje muzike, koga je bolelo pedu 2002-3 za mikrofon.

EDIT: ne mgogu da se setim za kontrole... mislim da nije moglo na kablu. Mada su mlatimudijalni tasteri na telefonu bili odlicni, prstima lako nabodes na slepo.

Zaboravih i audio snimac, koji sima vrlo dobar kvalitet sa solidnim uklanjanjem okolne buke, ali je snimao WAV... na 60 MB ukupnog prostora...

Edited by Nek'
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nek' said:

Da, 2x 2.5, po 1 za slusalice i mikrofon. Al glavna stvar je slusanje muzike, koga je bolelo pedu 2002-3 za mikrofon.

EDIT: ne mgogu da se setim za kontrole... mislim da nije moglo na kablu. Mada su mlatimudijalni tasteri na telefonu bili odlicni, prstima lako nabodes na slepo.

Zaboravih i audio snimac, koji sima vrlo dobar kvalitet sa solidnim uklanjanjem okolne buke, ali je snimao WAV... na 60 MB ukupnog prostora...

jeste, ali nešto je bila fora kod n-gage, ne sećam se, tipa ako uključiš u samo jednu rupu onda ili izbacuje neki info da treba da uključiš i u drugu ili se čulo slabije ili nešto, znam da nije bilo baš opušteno da koristiš slušalice samo sa jednim konektorom - ali zaboravio sam totalno šta je u pitanju.

n-gage kontrole su za audio bile vrljave jer su bile na samim tasterima i nije baš bilo lagano nabosti.

Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2022 at 11:11 AM, millanče said:

P9 i P10 su čudo od teleofna, ja sam ih dosta imao, prodao, prezadovoljni kupci i dana danas, i još super služe. Funny Fact - Honor 9 je isti ekran, baterija, cpu, memorija, kamere kao P10, a lepši i kvalitetniji i bolje mu malo drži ta ista baterija u proseku (softver?). 

@G!!! G2 je čudo bio u svoje vreme, posle toga sami sebi pucali u nogu sa kvarenjem G3, G4 i G5 😞

imao g4 kao naslednika g2, crkao sa fotkama  posle 3 meseca jer je bila cela serija falicna, i tu sam zavrsio sa lg-em 😞 g2 je bio toliki uspeh da su bili iole pametni mogli su jahati na tom zamahu jako dugo, g3 je jos i bio solidan ako se dobro secam... za g5 nemam pojma nisam ni uzimao u razmatranje 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, G!!! said:

imao g4 kao naslednika g2, crkao sa fotkama  posle 3 meseca jer je bila cela serija falicna, i tu sam zavrsio sa lg-em 😞 g2 je bio toliki uspeh da su bili iole pametni mogli su jahati na tom zamahu jako dugo, g3 je jos i bio solidan ako se dobro secam... za g5 nemam pojma nisam ni uzimao u razmatranje 

zar nije lg odustao totalno od mobilnih? dovoljno govori o tome kakvi su bili kasniji modeli.

Link to comment
Share on other sites

@G!!! @Lucky Jes, LG je odustao, šteta, jer su dominirali i kvalitetom i tim softverom i tim nekim svojim fazonom (tasteri, otključavanje, dizajn, duža vernost izmenjivoj bateriji itd) do G2 generacije. G3, g4 I g5 su imali svoj fazon, i kvalitet, ubilo ih je kvarenje ploča, nepoverenje kupaca zbog toga, posle gubitak fazona i identiteta i šta ćeš. Inače su jedan od ozbiljnijih proizvođača ekrana za razne druge brendove, npr LG OLED ekran može se naću u nekim top Huawei modelima (Mate 20 Pro, npr, ili je LG ili BOE, kako kome zapadne). Ne znam da li su nastavili tu OEM proizvodnju ekrana.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 7:40 PM, millanče said:

@G!!! @Lucky Jes, LG je odustao, šteta, jer su dominirali i kvalitetom i tim softverom i tim nekim svojim fazonom (tasteri, otključavanje, dizajn, duža vernost izmenjivoj bateriji itd) do G2 generacije. G3, g4 I g5 su imali svoj fazon, i kvalitet, ubilo ih je kvarenje ploča, nepoverenje kupaca zbog toga, posle gubitak fazona i identiteta i šta ćeš. Inače su jedan od ozbiljnijih proizvođača ekrana za razne druge brendove, npr LG OLED ekran može se naću u nekim top Huawei modelima (Mate 20 Pro, npr, ili je LG ili BOE, kako kome zapadne). Ne znam da li su nastavili tu OEM proizvodnju ekrana.

zato su i odustali od mobilnih, kapiram da im je neprofitabilno.

kad gledaš u perspektivi iako možda možeš više da zaradiš kad sam sve spakuješ i prodaješ, to je dodatno cimanje za mnogo drugih sektora - prodaja, marketing, brending, biznis, lokalne kancelarije ... ovako lepo praviš za sve žive ekrane i delove, prodaš im, uzmeš svoju marginu tj. zaradu i cepaš dalje, sve kroz jednu fabriku (ili više fabrika ali isti princip) i zabole te.

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2022 at 12:50 PM, Lucky said:

zato su i odustali od mobilnih, kapiram da im je neprofitabilno.

kad gledaš u perspektivi iako možda možeš više da zaradiš kad sam sve spakuješ i prodaješ, to je dodatno cimanje za mnogo drugih sektora - prodaja, marketing, brending, biznis, lokalne kancelarije ... ovako lepo praviš za sve žive ekrane i delove, prodaš im, uzmeš svoju marginu tj. zaradu i cepaš dalje, sve kroz jednu fabriku (ili više fabrika ali isti princip) i zabole te.

Tako je, kao i BOE, recimo, mogu da furaju samo ekrane OEM, mada nemam i ne mogu nigde da nađem informaciju nastavljaju li taj deo priče ili ne. Mate 40 Pro može da ima LG OLED (ili BOE ili Samsungov), ali to ne znači ništa, možda je naštancano pre stavljanja katanca. 

S druge strane, ti ako imaš svoju proizvodnju verovanto najskuplje i najkomplikovanije komponente telefona i laptopa - ekrana, i fejluješ da oko toga napraviš konkurentan i kvalitetan krajnji proizvod, tu ipak imaš veliki problem, pretpostaviću na nivou i menadžmenta, i inženjera.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, millanče said:

Tako je, kao i BOE, recimo, mogu da furaju samo ekrane OEM, mada nemam i ne mogu nigde da nađem informaciju nastavljaju li taj deo priče ili ne. Mate 40 Pro može da ima LG OLED (ili BOE ili Samsungov), ali to ne znači ništa, možda je naštancano pre stavljanja katanca. 

S druge strane, ti ako imaš svoju proizvodnju verovanto najskuplje i najkomplikovanije komponente telefona i laptopa - ekrana, i fejluješ da oko toga napraviš konkurentan i kvalitetan krajnji proizvod, tu ipak imaš veliki problem, pretpostaviću na nivou i menadžmenta, i inženjera.

dakako, ali i tržišta, pozicioniranja itd. ti moraš tipa na nivou srbije da suneš jedno 200k eura da bi dobro plasirao neki novi brend, čisto da kažeš da su ljudi čuli za njega. onda zamisli na nivou celog sveta, a nisu tu samo pare nego ceo know how - kao ono kad imaš babu koja mesi super pitu i prodaje tu po kraju ali ne bi mogla da je plasira celom gradu, osim ako ne dođe neko ko to zna da uradi. a onda taj neko zapravo uzme pitu od babe i nalepi "premia" ili "tvojih pet minuta" nalepnicu i prodaje.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lucky said:

dakako, ali i tržišta, pozicioniranja itd. ti moraš tipa na nivou srbije da suneš jedno 200k eura da bi dobro plasirao neki novi brend, čisto da kažeš da su ljudi čuli za njega. onda zamisli na nivou celog sveta, a nisu tu samo pare nego ceo know how - kao ono kad imaš babu koja mesi super pitu i prodaje tu po kraju ali ne bi mogla da je plasira celom gradu, osim ako ne dođe neko ko to zna da uradi. a onda taj neko zapravo uzme pitu od babe i nalepi "premia" ili "tvojih pet minuta" nalepnicu i prodaje.

To je sve tačno što si rekao ako nov brend pokrećeš, a LG je imao brand, ime, jedno vreme treći po udelu na tržištu globalno, i sve je sam upropastio negde na nivou R&D ili menadžmenta, gde već. 

Delom je za to kriv i Qualcomm, oni su malo "lagili" oko specifikacija tih Snapdragon čipova što su se ugrađivali u G3, G4 i Nexuse, grejali su se ti čipovi mnogo više nego što je specifirano. Većina drugih proizvođača je bila pametnija i hlađenje konstruisala i testirala sa mnogo širim marginama, aluminijumska kućišta i termalne paste i trakice se tu pojavljuju, kod Samsunga čak i prvi bakarni heatpipe (S7). LG je svoje sklepao verujući u Qualcomm-ove specifikacije, ostao pri toj nekoj plastici predugo, jednostavno čipovi su se mnogo grejali i ili crkavali ili se odlemljivali od ploča. Mnogim unesrećenim vlasnicima G3 i G4 sam spasao podatke sa mrtvih telefona podgrevanjem ploče i/ili pritiskanjem čipa jako prstom i teleofn upali i radi dok držiš tako :D.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...