Jump to content

Stranger Things - Netflix serija


Recommended Posts

8 hours ago, trn said:

meni je nesto iritatantna ovde :D deluje da forsira, bolja je kad cuti(kao i sve zene heeeeeeeeeeeeee)

sva ta gostovanja po talk showovima su naravno skriptovana, pa je očigledno pitanje ko se kako snađe u tome. verovatno kolence zna više.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Odgledah i ja u par dana seriju. Upravo veoma slična zapažanja kao i većina ljudi ovde.

Serija je čist omaž 80-im od a do š, da ne nabrajam ovde opet sve momente koje su već svi skontali.

Scenario je očigledno namerno rađen da bude površan i stereotipan, opet sa tim akcentom na 80e, i nerviralo mi je to što se forsirao klasičan koncept manjka komunikacije i slušanja šta drugi pričaju u svrhu zakomplikovanja radnje.

Sve u svemu serija je plitka i ništa novo, ali je produkcija sjajna, i tehnički je savršeno odrađeno, a mala eleven je naravno nešto najbolje u seriji. Klinci na momente simpatični, na momente iritantni, kao i ceo stereotipni vajb tinejdž ekipe.

Vilov burazer je meni isto jedan od boljih likova, i sam karakter i gluma lika. Pandur takođe, ali lepo je Kole zapazio da i gomila sporednih likova ima te svoje momente koji ih jasno definišu, iako su praktično nebitni (Ćale od Nensi i klinca, profesor), Glavni negativac mi je malo previše mlak.

 

Sve u svemu od mene 7/10, jer je serija odlična ako se razume da je planski rađena da bude stereotipni omaž 80im, što i jeste slučaj. Odgledao sam je u cugu, a to valjda govori nešto.

Neko je napred pomenuo da epizode nekako mnogo fino klize, nema onog otezanja kad ti dođe da izblejiš po netu dok prođu neke scene.

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, misliš da imam loše mišljenje o seriji, ali pokušavam da to zamažem da ne bi hejtovala masa koja je voli? :D

Moje mišljenje o seriji je baš tako kakvo sam napisao, tehnički sarvšeno odrađena i sa nekim zanimljivim karakterima, dakle generalno veoma prijatna za gledanje, ali plitka i ne donosi ništa novo (što je valjda i bila ideja serije).

 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem što bi bilo smešno, kad je baš takav vajb serije, možda sam jedino nesrećno odabrao reč.

Ne komplikuje se previše pozadina, nema nikakvih teorija, neverovatnih obrta, neočekivanih momenata.

Cela radnja je površna, ali ne zato što je neko ko je pisao scenario zajebao stvari, već zato što se išlo na taj treš sf šmek 80ih, koji nije imao tako zahtevnu publiku kao danas koja će da radi doktorate o radnji posle svake epizode popularne serije i da traže smisao života u svakom kadru, i onda se razočaraju kad to nije tako.

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2016 at 7:34 PM, SavKe said:

Odgledah i ja u par dana seriju. Upravo veoma slična zapažanja kao i većina ljudi ovde.

Serija je čist omaž 80-im od a do š, da ne nabrajam ovde opet sve momente koje su već svi skontali.

Scenario je očigledno namerno rađen da bude površan i stereotipan, opet sa tim akcentom na 80e, i nerviralo mi je to što se forsirao klasičan koncept manjka komunikacije i slušanja šta drugi pričaju u svrhu zakomplikovanja radnje.

Sve u svemu serija je plitka i ništa novo, ali je produkcija sjajna, i tehnički je savršeno odrađeno, a mala eleven je naravno nešto najbolje u seriji. Klinci na momente simpatični, na momente iritantni, kao i ceo stereotipni vajb tinejdž ekipe.

Vilov burazer je meni isto jedan od boljih likova, i sam karakter i gluma lika. Pandur takođe, ali lepo je Kole zapazio da i gomila sporednih likova ima te svoje momente koji ih jasno definišu, iako su praktično nebitni (Ćale od Nensi i klinca, profesor), Glavni negativac mi je malo previše mlak.

 

Sve u svemu od mene 7/10, jer je serija odlična ako se razume da je planski rađena da bude stereotipni omaž 80im, što i jeste slučaj. Odgledao sam je u cugu, a to valjda govori nešto.

Neko je napred pomenuo da epizode nekako mnogo fino klize, nema onog otezanja kad ti dođe da izblejiš po netu dok prođu neke scene.

meni je gotivniji pandur od eleven, za sve ostalo se apsolutno slažemo, realno vredi pogledati ali nije "OMG JOJ KAKVA SERIJA" kao što ljudi hajpuju. 

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

mislim da je gotivna jer joj uloga nije zahtevna  sa strane dijaloga i nekog ativnijeg ucesca, rezija i kamera su je izbacila u prvi plan (uslovno, verovatno  je bolje reci da joj je uloga specificna u odnosu na ostale)

a onda kada je progovorila i pocela sa nekom normalnom mimikom upropastila je nas dozivljaj nje same iz serije :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...