Jump to content

Stranger Things - Netflix serija


Recommended Posts

Pa hajde da probam ponovo! Mislim da si jedan od retkih kome se nije dopala glumacka postava. Ja obicno ne volim decu glumce, ali cela ova decja postava je bila dobra, i nisam imao utisak da su neuroticni i da vicu previse, u situacijama kad ima ili nema nikakve potrebe. Realni su, psuju kao prava deca '80, a onaj mali nema ni zube! A posto si i jedini koji ima takve primedbe, navedi konkretno situaciju koja te je toliko rasrdila, pa da je analiziramo temeljno ako ima potrebe.

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2016 at 4:44 PM, mladenq said:

SKROZ OK serija, samo ne znam koj k je onoj djeci pa se deru histericno u 80% scena k'o da pate od nekog ratnog ptsd-a

Pa slabo si ponovo probao, ja ne vidim da sam ja igdje rekao da se meni ne svidja glumacka postava, a nisam ni rekao da su svi neuroticni nego da je Vinona, sto bi trebalo da je jasno svakome nakon prve epizode. Klinci mi previse histerisu kod nekih normalnih razgovora (i kada uzmem u obzir da su klinci), posebno crnja. sto nije nikako kritika kvaliteta serije.
Znaci da rezimiramo, serija mi se svidila, ovo je minorna zamjerka koja nikako nije 'call to arms' forumskim ratnicima da brane seriju svojim super-duper sarkazmom:) 

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

izvini, kad si rekao 

1 hour ago, mladenq said:

koj k je onoj djeci pa se deru histericno

nisam znao da mislis na vinonu rajder. razumljivo, zar ne? :)
njen lik je cudan, ali dete joj je u drugoj dimenziji, komunicira sijalicama sa njim, meni zbog toga nije bilo nerazumno da se ponasa neuroticno i nisam imao suspension of disbelief momente kao sto se mozda tebi desilo. eto, svidelo mi se sto je imala scene u kojoj je svesna da je prsla, pa je izgledala jos ludja, ali eto to je moj utisak.
serija je gledana kroz perspektivu dece jer su oni glavni likovi.  da je recimo serif glavni lik, mislim da bi sve bilo izrezirano mirnije, ali ne verujem da su hteli da se publika tako oseca. ovako, ima mnogo nelagode, panike u nekim trenucima, ali su i stariji tinejdzeri prikazani kao negativci sto je tipicno za filmove kojima je ovo omaz. to prodje kod publike ili ne.

znas, nije ovo pokusaj da branim ovu kao seriju kao nesto najbolje snimljeno od pocetka vremena. izgleda da imas formiran stav, a ako ti ne odgovara odluka scenariste/rezisera/koga god, koji diskurs ce da ti promeni misljenje?  :)

Link to comment
Share on other sites

@Bliss ne znam kako nisi znao da mislim na vinonu kad sam napisao 'neuroticna vinona' u postu nakon tog :D a ona nije neuroticna zbog klinca u drugoj dimenziji nego je takva inace, i ne kazem da je los lik nego meni ide na k, postoji razlika, isto kao sto ti neki negativac moze ici na k iako je sjajan lik i ne umanjuje kvalitet serije. a isto tako i mali crnjo jer mi se previse izdrkava tu non stop, i majku mu valjda mogu da mi odredjeni likovi budu antipaticni a da i dalje gotivim seriju:D

Link to comment
Share on other sites

@Lex ne znam da li si odgledao do kraja? zašto pitam - Ako je level 1 "toliko je loše da gasim video" a 5 "vrh humor", ovo je meni bilo prvi minut 1 (i malo je falilo da prekinem), kasnije 2, a tek kad sam odlgedao do kraja sam imao onu reakciju "toliko je glupo da mi je da dobro :D" (naravno ne jako, fazon ocena 3)

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...