Jump to content

Stranger Things - Netflix serija


Recommended Posts

odgledao prve dve i počeo treću, dobro je, ali nisam toliko uhajpovan, moguće da nisam još dovoljno odgledao da se navučem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Serija je objektivna sedmica. Ali dobija osmicu na osamdesete. :) Omaži sabijaju bez prestanka i baš diraju tamo gde treba one koji su dovoljno odrtaveli.

Zanatski je sve savršeno odrađeno, jako je zabavno i čak bih rekao da i povremeni transferi blama zapravo pomažu atmosferi.
Minus bi moglo da bude to što je baš naglašeno neoriginalno. Bar jedno ozbiljno novo da sam video, bila bi i devetka kao finalna ocena.

Vinona užasno preteruje, šerif odlično nosi svoj superžaca sa teretom imidž, a klinci koje mahom svi hvale su mi baš tu i tamo. Klinka sabija. Crnja je prvo malo jadan, ali se razigra u drugoj polovini sezone. Goofy but lovable bucko je prilično dobar. Glavni frog face klinac je katastrofalan - po meni se baš vidi da glumata. Ovaj mali što se zagubi u upsidedownu je sasvim ok imajući u vidu limitiranu minutažu.

Tinejdžerska ekipa je ciljano zastrašujuća kako vizuelno tako i mentalno i dopada mi se što su ih tako prikazali. Ne mogu svi biti Bobby Briggs!

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

koliko vremena dnevno provedes ispred postera Dejne Esbruka njisuci se uz melodije Badalamentijev muzike? ;o)

i meni se ucinilo da su tinejdzheri bas namerno awfull zato sto je serija "iz perspektive ovih malih klinaca"  a tinejdzheri su njima "glavni klasni neprijatelji" (iako su im ineterakcije nacelno mikronske)

takodje, sad kad je proslo x dana...cini mi se da je bodycount na kraju sezone too damn high za pravi 80s kids vajb
mada, nekako mi najvise "smeta" to sto je najavljena s2, nekako bih volO da je S1 kompletna stvar i cao =o)

Link to comment
Share on other sites

izgleda da su provalili tuzni zivot generacija koje su odrasle osamdesetih, pa nas udaraju na nostalgiju. meni surrecimo bajsevi koje klinci voze terali suze na oci od srece

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne radi embed, nego pun link.

 

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Серија ми се све мање допада када видим да хајп не јењава већ само расте, ужасава ме лакоћа којом се нешто просечно сврстава у не знам какво запањујуће остварење, а завршиће за пар година у фусноти телевизијских остварења двеиљадитих.

Adventure game, боже ме сачувај....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, f4ts0 said:

izgleda da su provalili tuzni zivot generacija koje su odrasle osamdesetih, pa nas udaraju na nostalgiju. meni surrecimo bajsevi koje klinci voze terali suze na oci od srece

akonto 80s nostalgije, serija Goldbergs, 3 sezone postoje, single-cam sitkom, sto vam je familija otkacenija to ce stepen uzivanja u seriji biti veci =o) (ako gledate samo 1 epizodu onda s1e16)
 

@ulete kori
jel to sto "narodna masa" otkrije nesto i krene da ga gotivi isto kao vi cini tu stvar manje vrednom nego kada ste bili u "manjini koja vidi pravu vrednost"? =o)
serija ima 4 (diskutabilno 6) odlicno napisana i predstavljena lika u "samo" osam epizoda....time malo koja serija danas moze da se pohvali

@lol megapwn by vitja influenser
+
 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kole said:

jel to sto "narodna masa" otkrije nesto i krene da ga gotivi isto kao vi cini tu stvar manje vrednom nego kada ste bili u "manjini koja vidi pravu vrednost"? =o)

Горе сам погрешио када сам написао да ми је мање добра, јер исправа ми није била добра : ) а и гледам GoT и одлична ми је, your hipster argument is invalid!

 

16 minutes ago, Kole said:

serija ima 4 (diskutabilno 6) odlicno napisana i predstavljena lika u "samo" osam epizoda....time malo koja serija danas moze da se pohvali

Којих 4? Ја сам видео одличну глуму и добро написан лик само код Илевн, сви остали не у њеној сенци, већ је напољу мрак без уличног осветљења и без месечине. Следи је пандур, и више нико ми не пада на памет. Ако због нечег вреди погледати серију то је њена глума, оно је маестрално, и ако се већ хипстерише, гледали смо свитање њене каријере у реалном времену!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

GoT se gleda pre svega jer je event serija.
Kada bi se na GoT osvrnuo jednako kriticki (ili sa bar 20% strogoce) sa kojom, iz bilo kog razloga, pristupas Strager Thingsu dobio bi n sezona od 10 epizoda u kojima je manje od pola dobrih (a za s4 i 5 valja tipa samo 2 epizode u celoj sezoni) ono, mi volimo pitera dinklidzha, ali on covek od scene kad ga tajvin osudjuje za dzhefrijevu smrt nije imao epix momenat u seriji...a to je bilo pre 21 epizode od poslednje emitovane...


Stranger things je ekstremno dobro napisana i zaokruzena celina (eventualno je moglo da se utegne da bude epizodu kraca ali nije neophodno) i na taj hejt pre gledam kao na neki reakcionarizam nego hipsteraj. Mada, sasvim je validan stav da ti se ne svidja to sto si video, postoji subjektivni tilt i to je to...


za likove, murkan i vinona su po izvedbi ispred eleven koja je super (ali ne treba mesati cistu glumu sa filmskim tehnikama i time kako je lik napisan), majki iritira pojavom, ali je vrhunski izveden i napisan lik - to je top 4 - njih prate smoreni vilov burazer i nensi...to su glavni likovi i svi su vrlo dobri - komada 6

tier 2 su dastin i lukas na prom mestu, onda metju modin koji je atipicni villain i majkijeva keva kao krajnje dobra minijatura (i profesor je isto vrhunski sporedan lik, pa retardirani majkijev cale koji je skoro animirana kulisa)

uglavnom, toliko detalja i kvaliteta i pozitivnosti izvire iz serije i pokusaji njenog omalovazavanja sa "jase na hajpu" ili "oslanja se na nostalgiju" ili "samo 1 stvar/glumica u celoj seriji valja" je nekako neodmereno...kao preterana reakcija na nesto sto ti nije leglo =o)

jedina prava zamerka je da serija nije originalna, i zaista nije, ali meni kao nekom kog je serija "super pogodila" to ne smeta toliko

 

Link to comment
Share on other sites

serija je prevrh

prica nije originalna? jebes pricu, i onako je tesko da ces sresti nesto orginalno a da je u seriji sve ostalo kako treba

meni je legla kao kec na 10, klinci i njihovi tripovi, avanturizam, bajsevi, drugarstvo, eleven, tajna baza, hladni rat lol, toliko odlicnih detalja na jednom mestu, odsutnost patetike... ma sjajno... pogldah 6 epizoda u danu :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Kole said:

za likove, murkan i vinona su po izvedbi ispred eleven koja je super (ali ne treba mesati cistu glumu sa filmskim tehnikama i time kako je lik napisan), majki iritira pojavom, ali je vrhunski izveden i napisan lik - to je top 4 - njih prate smoreni vilov burazer i nensi...to su glavni likovi i svi su vrlo dobri - komada 6

Илевен ми је најбоља јер самом појавом видиш мракачу, тескобу и измученост кроз које је прошла, плус ради се о детету, а не одраслој особи. Прворазредна глума и већи изазов него остали ликови у серији.

 

20 hours ago, Kole said:

uglavnom, toliko detalja i kvaliteta i pozitivnosti izvire iz serije i pokusaji njenog omalovazavanja sa "jase na hajpu" ili "oslanja se na nostalgiju" ili "samo 1 stvar/glumica u celoj seriji valja" je nekako neodmereno...kao preterana reakcija na nesto sto ti nije leglo =o)

jedina prava zamerka je da serija nije originalna, i zaista nije, ali meni kao nekom kog je serija "super pogodila" to ne smeta toliko

Ево једне аналогије. Појави се музички албум progressive rock жанра, који је технички одлично одсвиран са 0 нових идеја јер све су рециклажа од пре више деценија, и онда креће лавина рецензија и хвалоспева а ла "албум године". Тиме се поткопавају и запостављају остварења која доносе нове идеје, која померају границе, и која заслужују више пажње него она која свирају на виолини носталгије. 

Мој највећи проблем са хајпом је шлајфовање у месту, а можемо комотно да пођемо напред. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mislis Maru Vilson koja je glumila naslovni lik u filmu Matilda iz 96te ili na malu Natali Portman iz Leona (ili neku trecu Matildu)? =o)
u svakom slucaju odgovaram sa "minimalno" tj onoliko koliko sva deca "generickog izgleda" pre puberteta nemaju izrazhene odrasle crte lica pa "liche" =o)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...