Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

On 9/6/2023 at 1:26 PM, Lucky said:

...ne isplati se više biti paradajz turista, sve treba tamo kupiti :))

isplati se biti paradajz lokalista 🙂 

On 9/7/2023 at 12:47 PM, dovlagsi said:

treba iskoristiti ovaj početak anarhije. nema ni poreske inspekcije više kao nekad!

zapravo, ima ih vise. kad god je problem sa parama u drzavnoj kasi poreska juri ono to moze tj. sto SME - fast food, frizere, kafice, male radnje i preduzetnike, i slicno, jer im je to zicer da ispune kvotu. inspektori koji to rade nisu iz gradova u kojima se vrsi inspekcija. pored jurenja neizdavanja fiskalnih racuna naplatu vrse i preko prinudnih sredstava slucajevima koji su nedokazani poreski duznici ili su pod apsolutnom zastarom. poenta je da inicijalno uzmu sto vise iako svesno krse zakon, pa dok pravda dodje na red prodje dve do tri godine, a posle sta bude. moze im se jer poreska nikada nece snositi posledice za svoja delovanja, ili nedelovanja.  U Upravnom sudu za 2021. i 2022. nakupilo se oko 120.000 takvih i slicnih slucajeva. Ne znam koliko je reseno. 

Edited by oddball
  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

That's the secret, they don't!

1 hour ago, dovlagsi said:

I kako te onda posle ganjaju?

pitao sam ovu sa pumpe, kaže prijave to i nadoknadi im osiguranje.

tako da se zapravo niko ne cima za te stvari, a valjda je ispod 15k samo neka osnovna prijava kakva god i niko se ni ne trudi da to juri.

Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2023 at 9:48 PM, manson said:

Koja smo sirotinja 😞 sipamo za crvenu, za toliko i krademo 😞 

pa znaš kako, ako sipaš više/duže rizikuješ da izađe radnik i kao "jel treba pomoć". ovako je sigurnija šema.

a i generalno mislim da su im tu nešto menjali pravila, jer znam da je pre bila varijanta ako radnik nema kupca unutra mora da izađe napolje da te usluži i onda su iskakali kao betmeni iz one kućice čim se primakneš pumpi. sad to više ne rade i nešto kao "rade" na kasi iako nema nikog unutra. tako da onda ovaj iskoristi priliku sune te 2-3k na brzaka.

13 hours ago, dovlagsi said:

Znači stavim nečije tuđe tablice i mogu da sipam stalno za džabe? 🤔

ili prosto pokriješ listom, maskom, peškirom i drugim kreativnim načinima lokalnih vozača 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2023 at 12:52 PM, Lucky said:

ili prosto pokriješ listom, maskom, peškirom i drugim kreativnim načinima lokalnih vozača 🙂

pa ne, onda će radnici odma izvaliti šta se smera. Nego skinem nekom autu za koje znam da dugo stoji negde, pa mu ih vratim posle.

Najbolji životni saveti - RUR forum since 1998! 

  • Like +1 2

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, dovlagsi said:

pa ne, onda će radnici odma izvaliti šta se smera. Nego skinem nekom autu za koje znam da dugo stoji negde, pa mu ih vratim posle.

Najbolji životni saveti - RUR forum since 1998! 

a ti po navijačkom principu ideš - da skineš tablice montiraš na druga auta pa ih rivalska grupa razbije!

8 minutes ago, cali said:

Zar nije fora sa 4000 da policija ne goni po službenoj dužnosti, nego mora da oštećeni privatno tuži?

ja mislim da je taj iznos tih 15000 din, ali apsolutno nemam dokaz za to u ovom trenutku 🙂

ako je 4000, onda ima smisla što je ovaj bajko natočio 3500 :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lucky said:

ja mislim da je taj iznos tih 15000 din, ali apsolutno nemam dokaz za to u ovom trenutku 🙂

ako je 4000, onda ima smisla što je ovaj bajko natočio 3500 🙂

Lupa bot kao i obicno bez da proveri informacije. Bilo je ranije 15 soma pa se kralo levo i desno bez ikakvih kazni. Onda su tamo oko 2015 a mozda i ranije spustili na 5.

https://www.lawyer.co.rs/sitna-krada/

Edited by FATA
  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

ja mislim da je taj iznos tih 15000 din, ali apsolutno nemam dokaz za to u ovom trenutku 

🙂

ako je 4000, onda ima smisla što je ovaj bajko natočio 3500 🙂

Ne znam za tih 15.000, ali koliko vidim već deceniju unazad je definicija sitne krađe ispod 5.000 RSD i da nije bilo namere da ukrade više.

Zato se dešavalo da ljudi ukradu robu za 4.000 RSD i policija odbije da izađe na teren

https://www.paragraf.rs/100pitanja/krivicno_pravo/sitna_kradja.html

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, cali said:

Ne znam za tih 15.000, ali koliko vidim već deceniju unazad je definicija sitne krađe ispod 5.000 RSD i da nije bilo namere da ukrade više.

Zato se dešavalo da ljudi ukradu robu za 4.000 RSD i policija odbije da izađe na teren

https://www.paragraf.rs/100pitanja/krivicno_pravo/sitna_kradja.html

bukvalno uskoro ono kao u USA kad samo uđu u prodavnicu i nose jer ih niko ne dira pošto znaju da policija neće da dođe :))

2 hours ago, FATA said:

Lupa bot kao i obicno bez da proveri informacije. Bilo je ranije 15 soma pa se kralo levo i desno bez ikakvih kazni. Onda su tamo oko 2015 a mozda i ranije spustili na 5.

https://www.lawyer.co.rs/sitna-krada/

pa pazi, imajući u vidu da kradu gorivo a imaš i automobil, tip, facu, registraciju i onda i dalje svi kradu govori da stvarno te niko živ ne goni zbog toga 😞

Link to comment
Share on other sites

Pazi, uopšte mi ne bi bilo žao da ukradem od Gasproma, posebno sa saznanjem da to kasnije ne plaćaju radnici. 👍 sa 3 odlaska na pumpu napuniš rezervoar, samo malo vrtiš, menjaš pumpe da te baš ne zapamte, fala bogu pumpi kolko oćeš. Plus, imaš neki generički Golf za tu radnju 👍

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dovlagsi said:

Pazi, uopšte mi ne bi bilo žao da ukradem od Gasproma, posebno sa saznanjem da to kasnije ne plaćaju radnici. 👍 sa 3 odlaska na pumpu napuniš rezervoar, samo malo vrtiš, menjaš pumpe da te baš ne zapamte, fala bogu pumpi kolko oćeš. Plus, imaš neki generički Golf za tu radnju 👍

pa pretačeš, šta? 🙂

ali da, ne plaćaju radnici osim ako se ne dokaže da je njihova greška. kako tačno nisam siguran, ali ova radnica što sam pričao sa njom kaže da u ovom konkretnom slučaju nema veze sa njom tj. nije njena greška.

možda je nešto tipa lik sipao pa ušao da plati a ona mu rekla "ne treba hvala" :)) u tom slučaju je njena greška 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A šta tačno ilustruje mapa? Aj da pokazuje da smo "najgori od sve dece" pa i da razumem, ali smo tu negde sa Hrvatskom, Mađarskom, Crnom Gorom, nismo baš neki ekstrem... Mislim da je manji problem ta uredba, ona će samo da pobije ove male pumpe što se verovatno i ciljano radi da bi ostali samo bitni igrači na tržištu, za prosečnog potrošača je veći problem ogromna akciza koju država uzima na gorivo. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...