Jump to content

UPGRADE FORUMA - danas (četvrtak) - 23.07.2015


Recommended Posts

dodate su 2 nove teme, RUR Dark - test i RUR Light - test pa ih testirajte malo :)

Dark test - samo mi boja ne odgovara, jel ima opcija da sam promenim da mi background bude kao obican Dark? Fontovi su veci mada bi meni a verujem i jos nekim starijim clanovima odgovaralo da su jos vec, last page i avatari sredjeni :)

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

radjen je recount broja postova tako da je moguce da neki imaju manje - ako su neki topici i postovi brisani u medjuvremenu od tih korisnika, smanjen je broj ukupnih postova. sto znaci da nisu nestali topici i postovi vec sad svi imaju broj postova koji odgovara stvarnom stanju stvari.

Link to comment
Share on other sites

Дарк тест је јако лепа. Свиђа ми се.

Може неко да ми објасни како се бирају подофуми који се приказују кад се тражи нови садржај?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobar dobar dark test :)

Kod mene i dalje "problem" kad lupim - mark site as read, ne ocisti content. Vrati iste topice.

edit: ovo sto kazu Dule i Brue, posting traje 7+ sec. Nista strasno, ali ajd da se spomene.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

radjen je recount broja postova tako da je moguce da neki imaju manje - ako su neki topici i postovi brisani u medjuvremenu od tih korisnika, smanjen je broj ukupnih postova. sto znaci da nisu nestali topici i postovi vec sad svi imaju broj postova koji odgovara stvarnom stanju stvari.

Право стање ствари би било да се Дралу и мени рачунају постови у свим УПтовима. Вероватно би изашли на 100к, са Мохијем и Зверком као трећом пратиљом :tf:

[8D]

Link to comment
Share on other sites

Ма знам, него ја то да се посерем на ову двојицу са 20к постова, што још броје колико им је скинуто :)

 

А бре смори ових 10 секунди паузе за пост.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

radjen je recount broja postova tako da je moguce da neki imaju manje - ako su neki topici i postovi brisani u medjuvremenu od tih korisnika, smanjen je broj ukupnih postova. sto znaci da nisu nestali topici i postovi vec sad svi imaju broj postova koji odgovara stvarnom stanju stvari.

Ovo mi nije jasno - topici i postovi su brisani, ali topici i postovi nisu nestali

 bmk za post count, ali ako se ne varam, bio sam na 17-18k, šta je ta razlika?

 

Zanima i mene, sigurno mi nije obrisano 3000 postova u međuvremenu.

Jedino ako nisu svi prebačeni u zoo vrt! :)

edit: E nego, zašto postovi iz zoo vrta mogu da budu plusovani/minusovani, ako se ne računaju u post count. To mi je malo nelogično. :P

Edited by Lex
Editovalo mi se...

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

radjen je recount broja postova tako da je moguce da neki imaju manje - ako su neki topici i postovi brisani u medjuvremenu od tih korisnika, smanjen je broj ukupnih postova. sto znaci da nisu nestali topici i postovi vec sad svi imaju broj postova koji odgovara stvarnom stanju stvari.

Ovo mi nije jasno - topici i postovi su brisani, ali topici i postovi nisu nestali

 bmk za post count, ali ako se ne varam, bio sam na 17-18k, šta je ta razlika?

OK, možda se nisam lepo izrazio ili objasnio.

Broj postova najverovatnije vodi poreklo još iz Snitza (2000), a ako ne onda iz perioda kada smo digli Invision što je sad već 2003 godina. U međuvremenu nije rađena rekalkulacija postova a svaki hide, delete tvog posta (i/ili topica) tebi nije uticao na smanjenje broja postova. Ti imaš 1000 postova, okačiš "LOL CRNCI", neko ti to obriše, ti i dalje imaš 1000 postova - forum ne smanjuje automaCki, jer bi bilo malo veće opterećenje na bazu (tj. bilo je tada, možda je sa novom verzijom invisiona to promenjeno). Naravno, bile su i zloupotrebe ovoga kroz istoriju.

Znači, ukratko - tih 2000 postova razlike je tvojih 2000 postova koji su od 2003 do 2015 (što je 12 godina! odnosno na primer oko 15 postova mesečno - nije puno) obrisani. Isto tako, na primer ako ti je veštački dodavan broj postova iz ovog ili onog razloga, taj broj je sada anuliran (ne kažem da ti je neko dodavao). Isto tako, Zoološki vrt postovi ne ulaze u kalkulaciju postova. Ako si ti imao topic koji je dogurao do na primer 20 postova pa je u jednom trenutku prebačen u Zoološki, tebi je ostao taj broj postova. A to se sve odigralo recimo 2007 godine. Sada, kada je rekalkulisan broj postova, Invision nije uzeo u ozbir post count za taj topic (što je i ok jer je materijal za zoološki čim je tamo prebačen).

Ili, tldr verzija - prethodni post count nije prikazivao realno stanje stvari - nakon recounta svako ima broj postova koji odgovara stanju u bazi.

 

 

Zanima i mene, sigurno mi nije obrisano 3000 postova u međuvremenu.

Jedino ako nisu svi prebačeni u zoo vrt! :)

edit: E nego, zašto postovi iz zoo vrta mogu da budu plusovani/minusovani, ako se ne računaju u post count. To mi je malo nelogično. :P

Ne umem da obrišem nested komentar :( 

enivejz, zanimljivo zapažanje za zoo, videćemo.

edit2: a ujedno sada spaja postove istog autora - test test test

Link to comment
Share on other sites

Једно питање: да ли је величина броја порука промењива према члану форума? У смислу јел мора свима то да буде исти број, или може да се подеси. Питам ово јер би било згодно да са бројем година на форуму, буде и тај максимални број порука већи.

 

Друго питање: Да ли могу да се очигледније одвоје од остатка топика ови пиновани топици? Као што је некад било.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

  • Lucky locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...