Jump to content

UPGRADE FORUMA - danas (četvrtak) - 23.07.2015


Recommended Posts

Da vidimo dalje ....

1. Avatari su opet kvadratasti i nisu okrugli, iako nemam pojma šta je tu kome smetalo, al' da ne bude da ne slušamo glas javnosti!

2. Dodatno je optimizovana tema za mobilne.

3. Izbačene su dve teme iz rotacije jer su pravile probleme a i nisu se mogle lepo podesiti.

4. Fluidna širina svake od tema je podešena na 80% sa prethodnih 95% tako da sada malo više diše a opet je šire nego pre.

5. Slike (trenutno _ne_ i youtube) su fiksirane na 1024 širine, videćemo kako će to raditi u praksi. Pošto 80% posetilaca ima 1920x1080 rezoluciju, trebalo bi da lepo legne.

oduvek mi je beo rur pa mi ova promena i nije strašna, rur light radi sasvim okej

i za druge ne znam, ali ja sam za to da se ugase notifikacije, ne treba praviti društvenu mrežu od ovoga

​Ne razumem ovo oko notifikacija - to je slobodan izbor svakog forumaša a notifikacije inače nisu menjane i iste su kao u prethodnoj verziji. Možda misliš na nešto drugo što mi je promaklo.

Link to comment
Share on other sites

​Ne razumem ovo oko notifikacija - to je slobodan izbor svakog forumaša a notifikacije inače nisu menjane i iste su kao u prethodnoj verziji. Možda misliš na nešto drugo što mi je promaklo.​

Mislim da prota misli na notifikacije koje dobijas kada ti neko da plus na nekom postu.

I da ovo sto vitja kaze, mnogo tripuje to da li ima novog posta u nekoj temi ili ne.

Edited by Hijavata

Ako je Dre pravi doktor sto ne seta klompe?

Link to comment
Share on other sites

Overite da li ima setovanje u skinu da se malo "doradi" izgled popular posta;
boja brojeva strana topika na pretrazi (ne u samom topiku);
boja panela sa leve strane (trenutno štrči belo na dark 2 temi, bilo bi super ako može malo da se uskladi sa ostatkom dark teme);
mislim da su ikonice koje označavaju da li ima novi post u temi i da li je poslednji post pročitan obrnute (trenutno mi stoji jarko siva zvezdica na PROČITANIM temama, a daleko neprimetnija-tamno plava na temama koje imaju novi post.​

- popular - ima beli okvir to sam video, to moramo da sredimo.

- boja brojeva strana - ovo je katastrofa sada.

- boja panela sa leve - ovo ne kapiram, daj neki screenshot, ne vidim ništa belo?

- ikonice - na dark 2? ima krug ako topic ima nove postove, nema kruga ako ga nema?

 

Da vidimo dalje ....

1. Avatari su opet kvadratasti i nisu okrugli, iako nemam pojma šta je tu kome smetalo, al' da ne bude da ne slušamo glas javnosti!

2. Dodatno je optimizovana tema za mobilne.

3. Izbačene su dve teme iz rotacije jer su pravile probleme a i nisu se mogle lepo podesiti.

4. Fluidna širina svake od tema je podešena na 80% sa prethodnih 95% tako da sada malo više diše a opet je šire nego pre.

5. Slike (trenutno _ne_ i youtube) su fiksirane na 1024 širine, videćemo kako će to raditi u praksi. Pošto 80% posetilaca ima 1920x1080 rezoluciju, trebalo bi da lepo legne.

​6. Svi moderatori bi trebalo da imaju svoje funkcije nazad, kome nešto ne šljaka neka se javi.

​Ne razumem ovo oko notifikacija - to je slobodan izbor svakog forumaša a notifikacije inače nisu menjane i iste su kao u prethodnoj verziji. Možda misliš na nešto drugo što mi je promaklo.​

Mislim da prota misli na notifikacije koje dobijas kada ti neko da plus na nekom postu.

I da ovo sto vitja kaze, mnogo tripuje to da li ima novog posta u nekoj temi ili ne.

​Opcije za notifikacije pa deselektuješ? - http://forum.klanrur.rs/notifications/options/

Link to comment
Share on other sites

Рур Дарк 2, када се кликне на "New content" са леве стране искочи бели панел где се бира који се нови садржај приказује. То мало боде очи.

Где се беше бирају подфоруми који се појављују када се траже нови постови? Да не гледамо сви ЦС подфорум :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Зашто нпр овај линк

Adaptacija stana :) Slobodno provjerite sajt pa me pitajte ako sta trebate.

​директ пребаци на страницу, тј напушта рур, а не отвара нови прозор?

Овде сад овако квотовано одради како треба, тамо у топику јок.

Зар не би требало сви линкови да отварају нови прозор или таб, како би корисник и даље остао на кланрур страни?

 

 

Едит: Иначе, нпр постовање овога је захтевало једно 10 и више секунди из не знам ког разлога (нешто је спор форум од момента апдејта на нову верзију)

 

 

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Evo i jedna zamerka, tema koja generalno na kompu najkorektnij izgleda (meni) ima taj prosto neverovatni bug sa velikim avatarima. Rur dark

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

dobro je, mislio sam da se samo ja tesko navikavam na promene:)

lol, jedva sam nasao create new toipic opciju:)...makar na nauci nemam start new topic opciju, neko moram da idem na onaj plus i create new contest

​Sta su nagrade? Antibiotici? :tf:

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

E imam predlog za rur bota i vesti, nemojte da kratite pola vesti da bi mi svi kliknuli da idemo direkt na sajt, nema svrhe

Stavite da ceo tekst bude u jednom postu, oni koji citaju vesti citace prvo sa foruma posto stalno vise ovde

Link to comment
Share on other sites

E imam predlog za rur bota i vesti, nemojte da kratite pola vesti da bi mi svi kliknuli da idemo direkt na sajt, nema svrhe

Stavite da ceo tekst bude u jednom postu, oni koji citaju vesti citace prvo sa foruma posto stalno vise ovde

eh kad bi to bilo ciljano :))

novi rss uvlaci izgleda quote iz dela sa glavne strane a ne citavu vest, moram da vidim sto.

Link to comment
Share on other sites

Емотикони: може ли да се избаци овај core_emoticon_group_default и да приказује све (није да их сад има 500)?

 

Едит: Сад је "креирао" поруку једно 20 секунди. Док је нпр едит тренутан.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

promenio sam nickname nakon upgrade-a. Pri logovanju, prvi put kad ukucam user/pw prijavi mi gresku. i onda iz drugog puta uloguje normalno

​ista čujpri i kod mene, probao iz par browsera.

inače stavio sam Rur Light temu i za sada deluje najkompletnije, čak ne vidim ni signe (šeče o/ )

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Зашто нпр овај линк

Adaptacija stana :) Slobodno provjerite sajt pa me pitajte ako sta trebate.

Зар не би требало сви линкови да отварају нови прозор или таб, како би корисник и даље остао на кланрур страни?

Dobro pitanje, proveriću.

 

Едит: Иначе, нпр постовање овога је захтевало једно 10 и више секунди из не знам ког разлога (нешто је спор форум од момента апдејта на нову верзију)

​Što bi rekli, "ne mogu da rekreiram problem", meni postuje instant.

Емотикони: може ли да се избаци овај core_emoticon_group_default и да приказује све (није да их сад има 500)?

 

Едит: Сад је "креирао" поруку једно 20 секунди. Док је нпр едит тренутан.

​Dobar hint, videću. Vidim da kad odabereš iz dropdowna on izbaci sve, pitanje je da li može to da bude po defaultu.

Link to comment
Share on other sites

Rur dark:

Zamoljavam sledece:

- Povecati fontove

- Promeniti boju teksta za last page

- Rasiriti forum preko cele strane

- Resize avatara ili bar normalnija proporcija, da bude kvadrat a ne pravougaonik preko pola strane 

 

Ako sam noob k`o sto jesam pa sam promasio nesto od ovoga u podesavanjima instrukcije plz :D

 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Мени је овај Дарк тест већ на прву екстра! [yeah]

 

Што се тиче кочења, тј оних пар, десетак, па и до двадесетак секунди да постави пост: на оба компа исто ради, на оба су у питању FireFox-еви, а различите су конфигурације.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Још само да укину срцад, ставе да се види ко ти даје минус(е) и то је то! [:)]

едит: сад сам пробао да постујем из Chrome-a, исти ђаво. Има нека пауза па то ти је.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

  • Lucky locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...