Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

haos...

ako ima ikakve zavere - to je zavera da nam se ovakvi cvetići prikažu kao vernici.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 8.7.2016. at 10:56 PM, Lucky said:

Nešto mi taj shop&go nit smrdi nit miriše, ali ajde, videćemo. ne znam doduše koji, ako je onaj malo pre bus stanice, onda on i nije baš neki, tj. mali je objekat.

ova idea nova deluje da je baš velika.

Shop%Go i jeste zamisljen tako da bude mali objekat bukvalno kao sto i sam naziv kaze da udjes na brzinu kupis to sto ti trebao i teras dalje i da radi 24h :D Neko je spominjao te PREMIA prozivode mahom te prozivode rade uglavnom poznate kompanije, znam kad sam bio na obuci za rad u Tempu, bila je prica kako se premijin grasak puni na istoj prozivodnoj traci na kojoj se puni i frikomov ali s obzirom da je cena duplo manja za premijin grasak ima neka caka samo pitanje koja :D

Edited by SHMEKER
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SHMEKER said:

Shop%Go i jeste zamisljen tako da bude mali objekat bukvalno kao sto i sam naziv kaze da udjes na brzinu kupis to sto ti trebao i teras dalje i da radi 24h :D Neko je spominjao te PREMIA prozivode mahom te prozivode rade uglavnom poznate kompanije, znam kad sam bio na obuci za rad u Tempu, bila je prica kako se premijin grasak puni na istoj prozivodnoj traci na kojoj se puni i frikomov ali s obzirom da je cena duplo manja za premijin grasak ima neka caka samo pitanje koja :D

Caka je da suplajer (npr. Frikom) koji pristane da distribuira robu pod Premia brendom dobija bolje uslove (izložen je na vidnijoj polici, nema konkurentske robe odmah pored itd). S tim što npr. senf Premia i regularni od iste firme definitivno nisu istog kvaliteta, vidljivo golim okom, jer zakidaju na sastojcima da kompenzuju nižu cenu koju supermarket brend forsira.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SHMEKER said:

Shop%Go i jeste zamisljen tako da bude mali objekat bukvalno kao sto i sam naziv kaze da udjes na brzinu kupis to sto ti trebao i teras dalje i da radi 24h :D Neko je spominjao te PREMIA prozivode mahom te prozivode rade uglavnom poznate kompanije, znam kad sam bio na obuci za rad u Tempu, bila je prica kako se premijin grasak puni na istoj prozivodnoj traci na kojoj se puni i frikomov ali s obzirom da je cena duplo manja za premijin grasak ima neka caka samo pitanje koja :D

Kompanija (Maxi) im areceprutu za pravljejne proizvoda. Vrsi pregovore sa proizvodjacima i trazi onog koi moze da napravi taj proizvod po tom receptu za zacrtanu cenu kostanja, ili najnize od ostalih. Nema troskova marketinga, pravi se na velike kolicine, siguran je kupac. Ne koristi proizvodjac svoj recept, zato nisu isti proizvodi. Sve to utice da cena bude niska.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vlada_ said:

ljudi, overite klipove na svim tim srpskim kanalima o teorijama zavere, komentari su suvo zlato

toto, ono je prajsles...ali ljudi sa fakultetima koji veruju u te gluposti, jos jedan dokaz da svaka budala moze da zavrsi neki fax i da nam je obrazovanje u kurcu

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mawtchie said:

Ne koristi proizvodjac svoj recept, zato nisu isti proizvodi.

Mislim da to zavisi od proizvoda. Tipa kupovao sam u Idei onaj K plus kao biskvit Petit Beurre sa čokoladom, i onda ga otvoriš i vidiš da je na njemu urezano Gustav kako se zapravo zove isti taj keks koji pravi Banini (a koji proizvodi i K plus keks). E sad je valjda taj Banini otišao u stečaj ili tako nešto pa će možda promeniti, ali opet bukvalno je bio identičan proizvod. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno zašto bi neko kupio proizvod ustaškog brenda, makar proizvedenog i kod nas.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Dok god čitamo ili dok ne dođe diktatura sa cenzurom

Verovatno će se ispostaviti da je odranije poznat policiji 

Imam još jednu pretpostavka, al budimo ne-rasisti

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kruko said:

Meni samo nije jasno zašto bi neko kupio proizvod ustaškog brenda, makar proizvedenog i kod nas.

 

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mawtchie said:

Kompanija (Maxi) im areceprutu za pravljejne proizvoda. Vrsi pregovore sa proizvodjacima i trazi onog koi moze da napravi taj proizvod po tom receptu za zacrtanu cenu kostanja, ili najnize od ostalih. Nema troskova marketinga, pravi se na velike kolicine, siguran je kupac. Ne koristi proizvodjac svoj recept, zato nisu isti proizvodi. Sve to utice da cena bude niska.

Nisam bas siguran da je to tako. Ne deluje mi logicno da Maxi (ili idea ili bilo ko) ima svoje recepture - odakle im? Oni su maloprodaja, nisu proizvodjaci. Nema razloga da imaju recept, niti vidim kako bi to bilo isplativo i logicno. Vise je ovo sto kaze Vudsi - ili ide 100% isti proizvod samo u drugom pakovanju pa skuplje placas brend a prizvodjac ima neke benefite (kada pricamo o jednostavnim, tipa zamrznuti grasak) ili sam proizvodjac donekle zakine koliko moze.

3 hours ago, kruko said:

Meni samo nije jasno zašto bi neko kupio proizvod ustaškog brenda, makar proizvedenog i kod nas.

realno ... ja bih mozda ponekad i poklekao zarad geografske usputnosti objekta, ali je baba u fazonu da me izbaci iz kuce ako vidi da nosim Idea kesu tako da nije ni opcija :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Nisam bas siguran da je to tako. Ne deluje mi logicno da Maxi (ili idea ili bilo ko) ima svoje recepture - odakle im? Oni su maloprodaja, nisu proizvodjaci. Nema razloga da imaju recept, niti vidim kako bi to bilo isplativo i logicno. Vise je ovo sto kaze Vudsi - ili ide 100% isti proizvod samo u drugom pakovanju pa skuplje placas brend a prizvodjac ima neke benefite (kada pricamo o jednostavnim, tipa zamrznuti grasak) ili sam proizvodjac donekle zakine koliko moze.

Laki, mogu da ti potvrdim iz prve ruke da je tako kako sam napisao. Ne kazem da je jedini nacin i da svaki prodavac isto radi, ali znam da rade mnogi bas na taj nacin.

Link to comment
Share on other sites

PL kao PL, ili je isti proizvod ali je jeftinije jer se ne naplacuje brend ili je nesto drugaciji kvalitet. Logicno je da Maxi, ili bilo koji veliki igrac ima  zacrtanu svoji ulaznu cenu i da trazi proizvodjaca koji moze da mu proizvede po toj ceni. Ali ovo da ima svoje recepte i da trazi od proizvodjaca da tako proizvede iskreno prvi put cujem. Moj sef je bivsi direktor u Maxiju pa cu bas da pitam. 

Ali sagledajmo logicno. Maxi je maloprodaja i nema svoju proizvodnju i samim tim i strucnjake za istu. Ako bi imala svojr recepte i zahtevala od proizvodjaca kako da proizvede nesto, morala bi da uposli strucnjaka za taj recept kao i za proracun proizvodnje, s obzirom da po osnovnom poslu nema kadar za to. Sto bi cenu proizvoda diglo u nebesa a ovde bas naprotiv, na PL se ide da bi se cena smanjila

Edited by mncu
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, grb1tj said:

Pokusavam da napravim scenu u glavi i da skontam kako se desilo, ali ne ide

Pa devojka je bacila casu tolko jako, i ona je najv udarila u nogu od stola, i jedan projektil se direx zaleteo u moju nogu :) fala bogu nisu pogedjene tetive, vene i sl...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...