Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Au brate, kad Dule treba da se pojavi ili je umešan u nešto, to ne može da ne pođe po lošem :c

Air Serbia youve been dulified!

  • Haha (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Ahaha fantasticno...valjda mi se nece usrati nacisto u odmor i ponovo pomeriti/otkazati let...sledeci put lepo Lufthansa pa nek kosta koliko kosta...

uf kao lufthansa bolja 🙂 mislim da su gori od airserbia, a ne kažem ovo iz ugla lokalpatriotizma 🙂 i oni kasne, otkazuju letove, štrajkuju, gube prtljag...

ceo avio saobraćaj je u ćorsokaku od covida, možda je bio i pre toga, ali post-covid definitivno.

to možda samo ova ekipa iz emirata, katara itd održava neki nivo, singapur itd. ovo drugo sve bož' pomozi.

pa pisao sam ovde za onaj zahtev što sam im slao, niko se ne javlja, pa sam ih podsetio, kao "gospodine, rok je 60 dana za odgovor" pa će se verovatno javiti 59-og dana.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SATAN said:

Него, @absolute јел` си питао жену да ти дозволи да трчиш Ноћни Маратон у Новом Саду?

Zena otišla na more 😄

Ali ne mogu, imam malo problem sa kolenom, jbg.

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65953872

Quote

A massive search and rescue operation is under way in the mid Atlantic after a tourist submarine went missing during a dive to Titanic's wreck on Sunday.

Contact with the small sub was lost about an hour and 45 minutes into its dive, the US Coast Guard said.

Tour firm OceanGate said all options were being explored to rescue the five people onboard.

Tickets cost $250,000 (£195,000) for an eight-day trip including dives to the wreck at a depth of 3,800m (12,500ft).

Government agencies, the US and Canadian navies and commercial deep-sea firms are helping the rescue operation, officials said.

Titanic's wreck lies some 435 miles (700km) south of St John's, Newfoundland, though the rescue mission is being run from Boston, Massachusetts.

The missing craft is believed to be OceanGate's Titan submersible, a truck-sized sub that holds five people and usually dives with a four-day emergency supply of oxygen.

...

Hamish Harding, a 58-year-old British billionaire businessman and explorer, is among those on the missing submarine, his family said.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:
Quote

Hamish Harding, a 58-year-old British billionaire businessman and explorer, is among those on the missing submarine, his family said.

 

nije samo ovaj, ako sam dobro razumeo i osnivač ove firme i još neke puniše su tu - što je i logično imajući u vidu cenu. 

ali mi je dosta neobično da ne mogu da je nađu a znaju gde je otprilike trasa plus da podmornica nema makar 2-3 neka sistema da se javlja gde se nalazi.

ako sam dobro pročitao, imaju kiseonika za oko 72h - naravno pod idejom da se nisu svi isprepadali pa da troše više nego što bi inače da su "mirni".

Link to comment
Share on other sites

Čudno mi da nemaju još neku takvu podmornicu da ode dole po njih, za slučaj da su se zaglavili u brodu.

U svakom slučaju, čačkanje mečke, pa posle kuku lele

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, absolute said:

Čudno mi da nemaju još neku takvu podmornicu da ode dole po njih, za slučaj da su se zaglavili u brodu.

U svakom slučaju, čačkanje mečke, pa posle kuku lele

pa verovatno i imaju, ali kapiram da je slično kao sa avionima, "igla u plastu sena" - zato me i čudi da sama podmornica nema ozbiljnije predajnike i odašiljače da govori gde je.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Lucky said:

pa verovatno i imaju, ali kapiram da je slično kao sa avionima, "igla u plastu sena" - zato me i čudi da sama podmornica nema ozbiljnije predajnike i odašiljače da govori gde je.

Pa jbt, kače predajnike na kitove, delfine, pičke materine, na svakoj raskrsnici je kamera. Stvarno nemoguće da nema neki ozbiljan treking devajs na toj konzervi. 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

pa ovi ako su zapravo uspeli i da izađu negde na površinu ili su blizu, ne mogu ni sami da izađu:

Quote

Спасиоци се утркују са временом пошто "Титан" у резерви за хитне случајеве има кисеоника за 96 сати, а није могуће да они који су у подморници сами изађу јер је пловило запечаћено вијцима са спољне стране.

ali kao detektovali su neko lupanje:

Quote

Екипе за потрагу чуле су звукове ударања у интервалима од 30 минута, преносе амерички медији. Си-Ен-Ен и Ролинг стоун су цитирали интерна владина документа у којима се каже да је откривено лупање, и известили да су се бука и даље чула након што су додатни уређаји постављени четири сата касније. У дописима није разјашњено када се у уторак чуло лупање, нити колико дуго, наводи Гардијан.

ovi bi trebalo da imaju još oko 30 sati kiseonika.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, SATAN said:

Жао ми је што то чујем... 😞 

Jbm mu mater, iskreno mi baš žao.

Al generalno problem mi nastaje na nekih 12, 13 km. Pričao sam baš juče sa lekarom jednim. Kaže po opisu da se verovatno kvadriceps skraćuje pri trčanju i povlači ligamente na gore, pa me zato boli. Al nije mi rekao kako da izlečim 😄

 

 

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, absolute said:

Jbm mu mater, iskreno mi baš žao.

Al generalno problem mi nastaje na nekih 12, 13 km. Pričao sam baš juče sa lekarom jednim. Kaže po opisu da se verovatno kvadriceps skraćuje pri trčanju i povlači ligamente na gore, pa me zato boli. Al nije mi rekao kako da izlečim 😄

 

 

 

Koje su ti aktivnosti sat vremena pre i nakon trcanja? 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, FATA said:

Koje su ti aktivnosti sat vremena pre i nakon trcanja? 

Isto je uvek.

 

Koliko god se istezao i razvlačio ili ne radio ništa, počne da me boli tj. kao da se ukoči koleno i boli pri savijanju. Tako da nema šanse da nastavim da trčim.

 

Slično mi je bilo i na Duradoru (tamo je 16,5km trka), gde sam poslednjih 2-3 km morao da čučnem ne bili popustilo koleno, čisto da mogu da završim trku.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, absolute said:

Jbm mu mater, iskreno mi baš žao.

Al generalno problem mi nastaje na nekih 12, 13 km. Pričao sam baš juče sa lekarom jednim. Kaže po opisu da se verovatno kvadriceps skraćuje pri trčanju i povlači ligamente na gore, pa me zato boli. Al nije mi rekao kako da izlečim 😄

 

 

 

moguce da nije verovao da tako mator covek trci tolko 😄

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

Ne bio im u koži :c

realno, pogledao sam posle i snimke iznutra, pa to je kao jedan malo već bojler, i plus nemaš ni mogućnost da ti gledaš napolje (pošto jelda, podmornica) nego gledaš sve preko ekrana kamere koja snima. bukvalno ne vidim nijedan razlog da neko ide da bi gledao preko ekrana nešto što može isto tako da gleda i u udobnosti doma. razumeo bih da tu ima neka mogućnost da ti kao stvarno gledaš olupinu ili tako nešto.

Poslao preporučeno ugovore u banjaluku preko pošte 08. juna, ovima tamo još nisu stigli. treking pošte beskoristan daje samo do izlaza iz srbije i to je to
moraš da ih zoveš call centar pošte pogleda taj isti treking, ponovi kad je izašlo iz srbije i ne kaže ti ništa pametnije, ali ti da broj telefona lokalne pošte koja to šalje dalje
tamo se naravno ne javlja niko nikad, i onda kad se javi, prvo saznam opet isto da je pošljika izašla 09. iz zemlje uz pitanje "a jel tamo njima nije stiglo?"
Sznam da "napravili smo malu zbrku, to je otišlo u drugu državu, vratiće se sigurno oko 1. jula"

:)) 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shpanac said:

Kakvo izlaženje iz podmornice na toj dubini se spominje, kakvi vijci, pa postali bi palacinka instant 😁

ne, ne, ne na toj dubini, postoje teorije da su uspeli da izađu podmornicom na površinu vode, da su otpustili tegove ili šta već i prosto da ih je voda istisnula na površinu, ali i dalje bez komunikacionih alata - pa kažem iz ugla ako je to scenario, čak ni tada oni ne mogu da otvore izlaz pošto je zatvoren sa spoljašnje strane.

što bi u ovom konkretnom slučaju po mom mišljenju bio još gori scenario nego da su negde samo na dnu okeana pored titanika. bolji je po njih naravno ako ih spaze nekako. mada kad ne mogu onolike avione da nađu gde će ovo malo.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...