Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

3 hours ago, Highl1 said:

ma da, jako povredjen, posle te jake povrede je na aerodromu setao normalno, a bilo je zamalo da ne ostane invalid 🙂
verujte vi u Ostojine price, a mi vas cekamo u finalu ABA da vas jebemo kao taoce :tf: 

Ako ti kazes da mu nije bilo nista i da folirao onda mora da je tako :), bolje za vas bilo da igramo f4 i da se izmorimo jos vise, ovako ce biti rutinski 🤣

Link to comment
Share on other sites

pa od toga da mu je gotova sezona, lik je lagano prosetao po povratku nazad, i igrao odmah, tako da, zamalo da ga ubiju, ali eto ipak je dobro
rutinski ga pljugate jos jednu godinu, to je i deci jasno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

znaju meta podaci da treba da targetuju doktora iz nemačke, neće sigurno nekog iz Srbije sa običnim poslom!

Uskoro saznajemo kako će se plaćati prevoz, neće više Šapić da nas drži u neizvesnosti, osim naravno ako ne izmisli opet neku novu misteriju kojom će nas zbuniti 🙂

 

Quote

 

Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić predstaviće u podne novi sistem gradskog prevoza, piše "Blic".

Prema njihovim saznanjima, Šapić će na pres konferenciji predstaviti i novi način naplate karata za javni prevoz putem SMS poruka koji će, kako piše ovaj portal, startovati već sutra.

 

Link to comment
Share on other sites

Krenuli su već da skidaju one Busplus validatore iz vozila, a od petka su mislim svi bili isključeni. Zanimljvo je na primer što su meni dolazili neki stranci 1. maja koji će ostati tu duže vremena i kao hoće da imaju karte za prevoz, prvo mi je bilo pitanje kao kako se uopšte plaća prevoz, aj kao i dalje je aktuelan BusPlus, odemo mi tamo dole na Dorćolu u GSP, za ono Bolji Život izgleda futuristički 🙂 I sad su dobili svoje kartice, samo se nadam da će makar važiti do kraja ovog meseca, nikad nisam video da neko menja nešto na pola meseca 🙂 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Zwerko said:

Krenuli su već da skidaju one Busplus validatore iz vozila, a od petka su mislim svi bili isključeni. Zanimljvo je na primer što su meni dolazili neki stranci 1. maja koji će ostati tu duže vremena i kao hoće da imaju karte za prevoz, prvo mi je bilo pitanje kao kako se uopšte plaća prevoz, aj kao i dalje je aktuelan BusPlus, odemo mi tamo dole na Dorćolu u GSP, za ono Bolji Život izgleda futuristički 🙂 I sad su dobili svoje kartice, samo se nadam da će makar važiti do kraja ovog meseca, nikad nisam video da neko menja nešto na pola meseca 🙂 

trebalo je da im ištampaš na štampaču "Ovo je karta najkemi" i plastificiraš u copy centru i daš im, da ne troše pare.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Градоначелник Београда Александар Шапић представио је нови систем наплате карата у јавном превозу, а карте ће моћи да се купе у папирној форми и путем СМС порука у мрежама свих оператера.

Шапић је објаснио да су набављене карте у папирној форми и да су обезбеђена продајна места која ће бити истакнута на сајту града Београда и ГСП-а.

 

ali i dalje ne znamo kako će baš da radi ovo SMS-om 🙂

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, absolute said:

Kakav šamar zdravom razumu je ovo sa GSP-om.

Onaj Kali se naprdeo kao i uvek pa na kraju nista nije rekao, mada od takve amebe ni ne ocekujem da dobaci daleko.

Medjutim voleo bih da cujem tvoje misljenje i koji su tvoji argumenti zasto je samar zdravom razumu?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Brate, ne menjaš sistem tek tako preko noći.

Moraš ostaviti ljudima vreme da se prilagode.

Potpuno drugačije informacije su dali pre mesec dana, tako se to ne radi.

 

Znači, udar zdravom razumu da javno preduzeće sa stotine hiljada korisnika na takav način uređuje naplatu usluga.

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, FATA said:

Medjutim voleo bih da cujem tvoje misljenje i koji su tvoji argumenti zasto je samar zdravom razumu?

možda zato što je u nedelju dana imao pet konferencija na kojima je rekao pet različitih informacija šta će da radi sa prevozom? 🙂

ako nisi siguran ili ne znaš sve ok, nemoj da izlaziš pred narod dok nemaš razrađenu priču 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, absolute said:

Brate, ne menjaš sistem tek tako preko noći.

Moraš ostaviti ljudima vreme da se prilagode.

Potpuno drugačije informacije su dali pre mesec dana, tako se to ne radi.

 

Znači, udar zdravom razumu da javno preduzeće sa stotine hiljada korisnika na takav način uređuje naplatu usluga.

 

Meni je to zapravo svetla tacka ove situaciji... Bukvalno kometa koja je preko potrebna celoj naciji i svim granama drustva. Spali sve i postavi sistem na zdravim temeljima. Bus plus nas je jahao 11 godina i bukvalno bila SNS kombinacija za isisavanje para... Ako ti je jedini argument navika hiljade gradjana naspram spaljivanja trulog sistema i podizanja iz pepela onda ne znam sta da ti kazem. Polako primecujem pravilo zasto kao nacija uvek idemo u rikverc u svim poljima...

1 minute ago, Lucky said:

možda zato što je u nedelju dana imao pet konferencija na kojima je rekao pet različitih informacija šta će da radi sa prevozom? 🙂

ako nisi siguran ili ne znaš sve ok, nemoj da izlaziš pred narod dok nemaš razrađenu priču 🙂

Moze da prica sta hoce, naucili smo da je sve to predstava za SNS publiku. Kapiram i da je u tih 5 razlicith informacija bila stvar sitnih detalja. Mene zanima zasto misli da je ideja o spaljivanju bus plusa i pravljenja novog sistema pogresna?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FATA said:

Meni je to zapravo svetla tacka ove situaciji... Bukvalno kometa koja je preko potrebna celoj naciji i svim granama drustva. Spali sve i postavi sistem na zdravim temeljima. Bus plus nas je jahao 11 godina i bukvalno bila SNS kombinacija za isisavanje para... Ako ti je jedini argument navika hiljade gradjana naspram spaljivanja trulog sistema i podizanja iz pepela onda ne znam sta da ti kazem. Polako primecujem pravilo zasto kao nacija uvek idemo u rikverc u svim poljima...

Ne moraš ništa da mi kažeš.

 

Ja ti samo kažem da se javna služba ne reformiše na taj način, da je to pogrešno i da je izjebao lepu priliku da to uradi na normalan način.

 

Svakako je to samo moje mišljenje. A mišljenja su kao bulja, svako ima svoje...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, absolute said:

Ne moraš ništa da mi kažeš.

 

Ja ti samo kažem da se javna služba ne reformiše na taj način, da je to pogrešno i da je izjebao lepu priliku da to uradi na normalan način.

 

Svakako je to samo moje mišljenje. A mišljenja su kao bulja, svako ima svoje...

Slazem se, ali ako vec kazes da se ne reformise tako bilo bi lepo dati i argument iz tvog ugla zasto. Sta bi bio normalan nacin za tebe i opet te pitam, da li ti je jedina boljka navika tih hiljade platisa na prethodni sistem?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FATA said:

Slazem se, ali ako vec kazes da se ne reformise tako bilo bi lepo dati i argument iz tvog ugla zasto. Sta bi bio normalan nacin za tebe i opet te pitam, da li ti je jedina boljka navika tih hiljade platisa na prethodni sistem?

Kroz pravovremeno, tačno, jasno i precizno obaveštavanje javnosti kako, kada i zašto počinje da se primenjuje novi sistem. Da skratim.

 

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, FATA said:

Moze da prica sta hoce, naucili smo da je sve to predstava za SNS publiku. Kapiram i da je u tih 5 razlicith informacija bila stvar sitnih detalja. Mene zanima zasto misli da je ideja o spaljivanju bus plusa i pravljenja novog sistema pogresna?

nisam siguran da je to iko rekao, ali isto tako nemoj da misliš da i ovo nije SNS šema? 🙂 pa mislim sad je posao dobio ComTrade umesto Kentkarta, zamisli 🙂 Ono, turci (opet, oh čuda) ispalili SNS za njihov deo kolača bili u fazonu e nećemo da vam ipak damo kajmak jbg soriška, i onda SNS našao alternativu i to kod starog drugara Vese 🙂

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, absolute said:

Kroz pravovremeno, tačno, jasno i precizno obaveštavanje javnosti kako, kada i zašto počinje da se primenjuje novi sistem. Da skratim.

 

 

Ako ti je to jedini argument onda ne mogu reci da je neki konkretan... To moze da se uradi i sad i verujem da ce biti neki period prilagodjavanja. 

 

9 minutes ago, Lucky said:

nisam siguran da je to iko rekao, ali isto tako nemoj da misliš da i ovo nije SNS šema? 🙂 pa mislim sad je posao dobio ComTrade umesto Kentkarta, zamisli 🙂 Ono, turci (opet, oh čuda) ispalili SNS za njihov deo kolača bili u fazonu e nećemo da vam ipak damo kajmak jbg soriška, i onda SNS našao alternativu i to kod starog drugara Vese 🙂

Neka je i sema makar je po raju 30%-50%-100% jeftinija zavisi ko je koje karte kupovao... Ako nista raskrstili smo sa turskim turcima, sa nasim turcima cemo da raskrstimo kada dodje vreme za to 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FATA said:

Neka je i sema makar je po raju 30%-50%-100% jeftinija zavisi ko je koje karte kupovao... Ako nista raskrstili smo sa turskim turcima, sa nasim turcima cemo da raskrstimo kada dodje vreme za to 🙂

nije frka da bude jeftinije, nije frka da bude u "domaćoj kompaniji" a ne kod turaka, samo se postavlja pitanje ako glavni lik koji odlučuje o tome ne zna gde udara dve nedelje po televizijama pričajući različite stvari, kako da očekujemo da će to zapravo da radi kako valja kad krene :)) a i da neće za dve nedelje da kaže e jbg ipak ovo nije ok, vraćam na staro 🙂

Link to comment
Share on other sites

Evo na primer, objavili su sad da se papirne karte mogu kupiti na 15 mesta u gradu :)) čak! Ali ni to nije 15 nego jednu lokaciju sa 3 šaltera računaju kao 3 prodajna?

  • GSP "Beograd" - 3 prodajna mesta - Skender begova 47, Stari grad
  • GSP "Beograd" - 1 prodajno mesto - TC Trg Republike, Stari grad
  • JKP "Naplata prevozne usluge" - 3 prodajna mesta - Knez Mihailova broj 6, 2. sprat, Stari grad
  • GSP "Beograd" - 1 prodajno mesto- Deligradska 10, Savski venac
  • GO Novi Beograd (servisni centar" - 2 prodajna mesta - Bulevar Mihajla Pupina 167, Novi Beograd
  • SP "Lasta" - 1 prodajno mesto - Mladenovac
  • SP "Lasta" - 1 prodajno mesto - Obrenovac
  • SP "Lasta" - 1 prodajno mesto - Lazarevac
  • SP "Lasta" - 1 prodajno mesto - Barajevo
  • SP "Lasta" - 1 prodajno mesto - Sopot

Znači kad dođe stranac kod nas, može da se spusti do skender begove ili u TC Trg republike da bi kupio papirnu kartu jer alternativa mu je plaćanje SMS-om što naravno neće moći da uradi jer nema domaći broj telefona. Ako se slučajno nađe na Novom Beogradu nema kako osim da ide u opštinu 🙂

A da budem iskren nisam siguran ni koliko se sad lako kupuje prepaid broj sa kreditom za plaćanje te iste karte.

Link to comment
Share on other sites

Evo Fato, o ovome sam generalno pričao. Nastavlja se konfuzija Šapića i gradskog prevoza. Jutros sam zapravo slušao na radiju šta je rekao.

Sve ovo stoji gore, naravno, ali će tokom leta (znači nisu spremni) da na 250 trafika bude u prodaji papirna karta. Ali to "nema razloga" da bude na stanicama gde postoji jedna do dve linije autobusa već tamo gde se ukršta tri i više linija :)) Znači ne samo da nije spreman za prodaju papirnih karata i ko zna što je sad opet krenuo sa ovim da izleće, već nisu ni napravili dil za prodaju sa kioscima. A svako ko je bilo šta ikad prodavao kroz distributivne kanale zna da je manje više sve jedno dal prodaješ samo na nekim kioscima ili na svim. Znači nema ni razloga da ne postavi na sve kioske u gradu kao što se prodavalo davnih dana, pa da onaj što čeka i na stanici gde je jedan autobus ali ima i kiosk može da kupi kartu. 

Onda kaže biće i aplikacija koja će omogućiti plaćanje putem aplikacije i karticama, ali nije ni ona spremna, biće spremna za mesec i po dana 🙂

Ne radi ni GPS treking nego će i dalje kontrolori raditi na početnim stanicama taj posao kao pre 20 godina.

Prosto nema razloga da lansiraš nešto dok nisi spreman i sve sredio i onda saopštio ljudima.  I dalje će biti problem kupovine karata i trenutno dva meseca oni koji ne umeju da pošalju SMS za plaćanje praktično ne mogu da se voze ako žele da budu fer pa kupe kartu.

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, manson said:

Heh, Ameri i njihova kultura napojnice...

image.thumb.png.e2af840bceb71935338bd992944a0eed.png

Skip!!!

makar imaš odmah i koliko je to para i koji je procenat, a najbolje je što to piše i na računima kad ištampaju odmah. da ne moraju puno da razmišljaju ameri!

Naplata za karte je inače tolika da ne samo da uspeva da finansira kompletno GSP što se vidi u kvalitetu vozila, već ostaje i preko za vrtiće!

Quote

Сав новац од новог система "Београд плус" користиће за за унапређење превоза и за многе друге ствари као што су бесплатни вртићи и школски уџбеници, наглашава Шапић.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...