Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

stanko kupi podlogu na vreme, nemoj da pokisnes

 

e, svratio sam do neke radnje u vuku i ono, nisam zadovoljan ponudom... bile su neke retardirane wc3 i wow podloge (steels valjda ili kako vec) i bila je neka obicna ali mi se nije svidela, a ni cenu nisam video lepo...

dajte neke preporuke a da nije preko soma :D

Link to comment
Share on other sites

e, svratio sam do neke radnje u vuku i ono, nisam zadovoljan ponudom... bile su neke retardirane wc3 i wow podloge (steels valjda ili kako vec) i bila je neka obicna ali mi se nije svidela, a ni cenu nisam video lepo...

dajte neke preporuke a da nije preko soma :D

 

steelseries qck+, najveca je oko hiljadu i po. svrati do najbližeg gejmsa ili win wina. 

Link to comment
Share on other sites

Trase_GSP.jpg

немаш директну везу. не знам где идеш, али видиш да ти до тамо иде 18, 20, 26, 50. ни један не иде поред станице. најбоље је да од станице одеш до Мостарске петље (трамваји 12 и 13) и онда хваташ 18 (у смеру ка Нишу, од трамвајске сатнице на Мостару мораш да се попнеш за један ниво).

Ova mapa koju si linkovao (btw gde je nadje na fefa sajtu) je najgora mapa ikada na kojoj ne moze da se snadje ni tvorac iste.

Link to comment
Share on other sites

Ova mapa koju si linkovao (btw gde je nadje na fefa sajtu) je najgora mapa ikada na kojoj ne moze da se snadje ni tvorac iste.

ово је заправо стандардни модел приказа мреже линија градског превоза.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

sto se tice zlata da odgovorim(poslah coveku poruku ,ali ako i druge zanima) ..tj sto se tice zlatnih novcica tacnije:

 

 

evo copy/paste poruke

 
 
1.
 
ovde imas cenu zlata na berzi, trenutno je 31,49e po gramu cistog zlata. Ovde uvek imas aktuelnu cenu zlata. u inostranstvu se zlato tretira kao i novac..tzv investiciono zlato pa imas kurs u odnosu na $ i e...prodavnice kao ovo imaju neku cenu zlata kod prodaje i kod kupovine(kao kod evra kod nas-prodajni i kupovni kurs)..Na zapadu su te provizije relativno male(2-3-4-5%...dok su kod nas zlatare ocajne po tom pitanju)
 
 
2,
u pitanju su ti klasicni francuski zlatnici koji imaju cistocu 900 (tj 90% je zlato u njima)..koliko znam svi novcici od 20 franaka su tezine 6,45grama...dakle pomnozis 6,45 x 0,9 i dobijes oko 5,8g cistog zlata
 
posto je trenutno cena zlata na berzi oko tih 31,5e da kazemo "srednja" vrednost tog zlata je
 
5,8065g x 31,5e  tj malo manje od 183 po novcicu. U zlatara i slicnim otkupljivacnicama ces kod nas dobiti znatno nizu cenu od te, nego negde na zapadu gde se to zlato posmatra kao investiciono zlata(i prodaje i kupuje se tj menja, slicno kao sto se menja jedna valutu u drugu-kod nas naravno primer evro-dinar:) ...)
 
 
 
3.
treba da se proveri da li slucajno imaju neku ozbiljniju numizmaticku vrednost..to mozes da izguglas, ili da odes do drustva numizmaticara srbije..mislim da nemaju jer francuza,tj francuskih zlatnika, ima gomila. Frrancuska je stara kolonijalna sila, a to je novac koji su koristili u XIX veku u celom svom kolonijalnom carstvu i sire:) za svaki slucaj proveri.... (primer je da npr austrougarski dukat franc jozef ima i numizmaticku vrednost ako je stariji od 1915 godine). Numizmaticku vrednost moze imati samo ako je dobro ocuvan, nije probusen i sl (u srbiji je bila tradicija da se dukati i zlatnici buse i nose kao nakit..busenje zlatnika unistava eventualnu numizmaticku vrednost )

na kraju, ako je porodicna uspomena ne savetujem da se prodaju zlatnici/dukati...em je sentimentalna vrednost em je uvek nesto sto se moze koristi kad je bas veliki problem :(  i ima najvecu stabilnost na duzi vremenski period, jer  zlato je zlato...mislim da ce se vecina ekonomista ovde sloziti bar delimicno samnom...


ps. ovo gore dakle vazi za novcice..sto se tice polomljenog zlata(polomljenih lancica i sl)...tu su samo te zlatare opcija..i naravno solidno niza cena od cene sa berze

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...