Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

golf je kriv i audi je kriv. tu se slazem od pocetka sa tobom i sa svima na topicu, jer u ovakvoj situaciji prosto je glupo odredjivati cijia je krivica veca.

 

ali ne znam dal si zapazio kako si rekao da je vozac golfa kriv za smrt dve cure, dok je vozac audija kriv za prekoracenje brzine i alkohol. sto je pogresno.

 

zapravo, OBOJICA su krivi za smrt devojaka, jedan zbog prolaska kroz crveno a drugi zbog prebrze voznje. to ljudi treba da shvate, a ne da se vode logikom "da ovaj nije prosao, u slucaju da ovaj nije bio pijan, da je vozio 50 bla bla" . cim sednes u auotomobil, kriv si u slucaju sudara i kad bi tako svi razmisljali, bilo bi mnogo manje sranja.. a kod nas odma, ko je kriv, ko placa kaznu, ko robija i to tek posto se sudar desi. koliko puta u toku dana ti neko oduzme preodnost iz x y razloga, ali neces da se zakucas u njega zato sto ce on biti kriv. samo taj mentalitet ne valja kod nas. kad si solidaran i odgovoran u saobracaju, mozes mnogo stvari da izbegnes, iako ti ne bi bio kriv. 

Upravo sam ovo hteo da napisem. U pitanju je nasa nekultura u saobraćaju, a i uopste,  i to je jedan od glavnih razloga ovakvih sranja. Pre par dana je došla rodica iz Norveške. Za 5 godina nije videla pandura na ulici, bukvalno ne zna kako izgledaju. Svi postuju propise i nema ovakvih gluposti svaki drugi dan. Ovakve indijance koji divlaju po gradu svi gledaju onako kako bi zaista i trebali, kao neandertalce, a ne kao "face" kao sto je slucaj kod nas.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Ja u xy sela kroz koje prolazim, ima taj glupavi znak bez ikakve brojne oznake, a dva metra pre njega tabla sa nazivom mesta i, naravno, OVOLIKI znak da je ograničenje 60. Zašto bi bilo ko morao da sanja koliko je zapravo ograničenje (i koliko je po zakonu), ako imaš brojčano sve na licu mesta istaknuto?

 

Mislim da je to posledica cinjenice da su ranije uvek stajale te table od 60 pa su skontali da ne moraju da ih skidaju :) Nije to toliko nelogicno, trebalo bi da na svakom granicnom prelazu stoji ona info tabla gde pise "u naseljenom mestu ogranicenje toliko", "na magistralnom putu toliko", "na auto putu toliko", tako da svi koji ulaze u zemlju treba da budu upoznati s time. Oni koji zive ovde opet treba normalno da poznaju propise jer tu zive i tu su polagali voznju i sl. U tom smislu onda nije potrebno da pored znaka za naseljeno mesto stoji i tabla 50, a taj znak za naseljeno mesto pored ogranicenja brzine nosi i gomilu drugih nekih parametara pa je onda sveobuhvatniji. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

мислим да се мост у насељеном месту сматра путем ван насељеног места, као и тунел. покушавам да нађем то тумачење. видећете да на Бранковом постоји табла са ограничењем 50км/х.

 

ta tabla je bila tu i dok je opšte ograničenje za naseljeno mesto bilo 60, tako da je možda tu zato što si ti u pravu a možda ih prosto mrzi da je skinu :)

Link to comment
Share on other sites

мислим да је те новија.

 

:)

 

судска пракса је чудо, посведочиће Вуки. наслуша се човег свега и свачега. ја бар знам зашто правници оунују свет...

 

:)

 

тужан је ово повод, не знам шта да кажем, деле кривицу обојица за двоструко убиство како-оно-беше-евентуални-умишљај-или-тако-нешто (степен кривице ће одлучити зналци). Мич објаснио...

 

само бих да додам, људи НЕ ЗНАЈУ ДА ВОЗЕ КОЛА. морам да се изјадам. мењају траке при скретању, "цене те" иако немају предност, не сигнализирају ништа, не обазиру се нигде унаоколо, не познају ОСНОВНЕ прописе, стану из чиста мира, само из њима знаног разлога (телефоном им управо јављају да се окрену и врате 200м и они то - једном руком - тог момента и на том месту и чине, не обазирући се ни на шта), треба им 5 секунди да крену, стално нешто јебено раде у току вожње...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

u ovakvoj situaciji prosto je glupo odredjivati cijia je krivica veca.

Kako to mislis glupo odredjivati cija je krivica veca? Takve stvari su jako bitne, ne moze sad zbog tog glupo sad ovaj a8 tip da dobije 15 godina robije jer je glupo odredjivati?

I sam si rekao da su pravila u saobracaju jasno definisana.

A Glupo je skriviti sad na vozaca golfa zato sto je i on sad pokojni. A8 tip  ne treba da odgovara za 3 ubistva, to je poenta svega.

Meni nije glupo zato sto ja gledam sa strane i ne branim nijednog od njih, ali se zna kome sta sleduje.

I nek bude obostrana krivica, ali opet nije jednaka, golf vise-audi manje, nije glupo to sagledati realno. Ovaj a8 momak je vec dosta toga osetio na svojoj kozi i treba se i nositi sa svim ovim sranjima sto ga cekaju i sto je eto uopste ucestvovao u ovakoj strasnoj nesreci gde je on jedini preziveo. Nije potrebno da mu se tovari ono sto nije zasluzio da mu se tovari. Ne treba on sad da dobije 15 godina robije zato sto je glupo odredjivati krivicu i sto mediji i ostali hoce da ga razapnu zato sto vozi a8 i sto ima 21 god. Vec treba da dizu svest narodu i  da pisu bas o ovome sto si ispod rekao i sa cime se apsolutno slazem, a to je da svi budemo vise oprezniji, pametniji, odgovorniji i da ostavimo sve probleme za sobom kad sednemo za jebeni volan.

Gore sam vec napomenuo za sta treba da odgovara i sa cime treba da se nosi. I tu isto treba mediji da pomognu da ne prodje nekaznjen, ali i da ne najebe zbog svog ovog hypa i naseg tog mentaliteta.

Zato se nekima ovde cini da ja "branim" a8 tipa, nek sagledaju malo sve ovo realnije i bez predrasuda.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba on sad da dobije 15 godina robije zato sto je glupo odredjivati krivicu i sto mediji i ostali hoce da ga razapnu zato sto vozi a8 i sto ima 21 god. Vec treba da dizu svest narodu i  da pisu bas o ovome sto si ispod rekao i sa cime se apsolutno slazem, a to je da svi budemo vise oprezniji, pametniji, odgovorniji i da ostavimo sve probleme za sobom kad sednemo za jebeni volan.

 

Pa valjda je ovaj iz Audija upravo najbolji los primer za upravo ovo sve sto si rekao u poslednjoj recenici? Nije poenta u tome sta vozi i koliko godina ima, poenta je u tome da se ponasao bahato i izuzetno protivno pravilima saobracaja i treba da odgovara sto se prilikom njegovih 145km/h kroz raskrsnicu desila nezgoda sto je za posledicu imalo tri smrti, vec nebrojeno puta je ovde ponovljeno da ljudi najverovatnije ne bi izginuli da je on vozio po ogranicenju. I zbog toga bi morao da robija. I da svaki sledeci zna sta moze da mu se desi kad vozi skoro tri puta brze od ogranicenja u gradu. 

 

To sto je njemu tesko sto ce da nosi te ljude na dusi je apsolutno nebitno u celoj prici, ne gledam iz njegove perspektive, vec opste drustvene i nemam nimalo simpatija niti opravdanja za njega pa da je do sad u zivotu bio andjeo u ljudskom obliku. Isto kao sto nemam nimalo simpatija za lika koji je sa probnom dozvolom pokupio drugarice s mature i prosao kroz crveno, ali je to nazalost bespredmetno diskutovati. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nije poenta u tome sta vozi i koliko godina ima, poenta je u tome da se ponasao bahato i izuzetno protivno pravilima saobracaja i treba da odgovara sto se prilikom njegovih 145km/h kroz raskrsnicu desila nezgoda sto je za posledicu imalo tri smrti, vec nebrojeno puta je ovde ponovljeno da ljudi najverovatnije ne bi izginuli da je on vozio po ogranicenju. I zbog toga bi morao da robija. I da svaki sledeci zna sta moze da mu se desi kad vozi skoro tri puta brze od ogranicenja u gradu. 

 

Nije se prilikom njegovih  145km/h kroz rasksnicu desila nezgoda, vec se nezgoda desila zato sto je punto prosao na crveno i i tom prilikom izazvao saobracajnu nesrecu pri cemu  se audi kretao "sa pravom prvenstva" 145km/h. 

Ne mozes ti da geldas bre stvari sta bi bilo kad bi bilo, ide mi na kurac vise to. STA BI BILO DA JE OVAJ OSTAO NA CRVENOM A? 

Sta bi bilo da je obracao paznju golf prilikom ulaska u raskrsnicu? sta bi bilo da je postupio po pravilu saobracaja da nije vozio posle 23h?

To nije nikakav argument.

 

po 100ti put.

 

Audi- neprimerena brzina, bahata voznja, alkohol.

Golf- izazivanje saobracajne nesrece, prolazak kroz crveno, probna dozvola posle 23h.

Ako je po zakonu da vozac a8 robija za ova tri prekrsaja i treba da robija, a za 3 ubistva ne treba da odgovara, a 99% i nece jer mu nece suditi vitja i zwerko.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nije se prilikom njegovih  145km/h kroz rasksnicu desila nezgoda

Svaki ucesnik u saobracaju duzan je da se ponasa na nacin kojim nece ometati, ugroziti ili povrediti druge ucesnike, tako da preduzme sve potrebne mere radi izbegavanja ili otklanjanja opasnih situacija nastalih ponasanjem drugih ucesnika u saobracaju, ako sebe ili drugog time ne dovodi u opasnost. Ovo je najbitnije nacelo humanosti i odgovornosti koje bezuslovno obavezuje ucesnike u saobracaju na ponasanje kojim ce se ostvariti bezbednost svim ucesnicima u saobracaju tako da: ne ometaju, ne ugrozavaju i ne povredjuju druge ucesnike u saobracaju.

 

I nek bude obostrana krivica, ali opet nije jednaka

nek bude :)

Edited by rjvn
Link to comment
Share on other sites

Pazi kada su po toj logici krive i ove dve devojke sto su sele sa njim u auto ako su znale da je popio (pod uslovom da je popio) i ako su znale da ne bi smeo da vozi posle 23h i ako su znale da je sklon krsenju saobracajnih propisa (pre toga jos negde prosao na crveno). Krivi su i roditelji golfa ako su znali da ce voziti posle 23h. Mislim jebi ga, krivi su tu mnogi onda. Sto je najgore, ljudski ako pogledas i jesu svi oni krivi.


I to sve pod uslovom da su duzni da budu svesni da se krsenjem saobracajnih propisa ugrozavaju i gube zivoti ucesnika u saobracaju.

Edited by Parlament ZOOM
Link to comment
Share on other sites

Ako su i svesni, većina je u "ma daj, de će meni da se desi"... Danas valjda svaki drugi s kojim sam se mimoišao je kenjao nešto na mobilnom, a kad vidim trepćuće zeleno odma stajem, a ne, fala lepo.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Posto su obojica krivi podjenako treba da odgovaraju obojica za 3 (2) smrti, to jest da odgovara a8 vozac posto drugi ne moze.

LOL ne.

Svako gleda svoju stranu i svoje dupe, sud i zakon je tu i jasno je definisan. 

Te ostale price o moralu se manje vise slazem, ali ovo je ljudi realnost.

Ma i da osude njega za triple kill, a sigurno nece jer i ne treba, nece to nista promeniti u ovoj drzavi. Tako da manite se tih glupih fora "glupo je" i prica o moralu, toleranciji, solidarnosti..

Nismo u Nemackama drugari :)

Opet, krivica, po meni, jeste obostrana, ali nije podjenaka. Da jeste podjenaka a8 vozac bi odgovarao za 3 ubista, a nece odgovarati jer on nije izazvao saobracajnu nesrecu. 

Ne mislim sve sto sam rekao, ali moram da dam takav odgovor jer necu vise da se smaram sa ovim i necu da ulazim u dublju diskusiju o sta je ljudski ispravno a sta nije.

I Mitch, nema stvarno potrebe da pricas meni o tom fazonu, vozim motor svaki  dan (poz vitjo) i svaki dan bi poginuo par puta da sam ja u tom fazonu :)

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 8
Link to comment
Share on other sites

Posto su obojica krivi podjenako treba da odgovaraju obojica za 3 (2) smrti, to jest da odgovara a8 vozac posto drugi ne moze.

LOL ne.

Svako gleda svoju stranu i svoje dupe, sud i zakon je tu i jasno je definisan. 

Te ostale price o moralu se manje vise slazem, ali ovo je ljudi realnost.

Ma i da osude njega za triple kill, a sigurno nece jer i ne treba, nece to nista promeniti u ovoj drzavi. Tako da manite se tih glupih fora "glupo je" i prica o moralu, toleranciji, solidarnosti..

Nismo u Nemackama drugari :)

Opet, krivica, po meni, jeste obostrana, ali nije podjenaka. Da jeste podjenaka a8 vozac bi odgovarao za 3 ubista, a nece odgovarati jer on nije izazvao saobracajnu nesrecu. 

Ne mislim sve sto sam rekao, ali moram da dam takav odgovor jer necu vise da se smaram sa ovim i necu da ulazim u dublju diskusiju o sta je ljudski ispravno a sta nije.

I Mitch, nema stvarno potrebe da pricas meni o tom fazonu, vozim motor svaki  dan (poz vitjo) i svaki dan bi poginuo par puta da sam ja u tom fazonu :)

pokusavam da nadjem neku logiku u svemu sto pises, ali ne mogu

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

tako je reksone, pobedio si me svojim argumentima da se slazes sa mitchom dok si napisao suprotnost onome sto on govori :DD: D:::DD:


ne treba da budes u nemackama da bi skapirao to, dovoljno je da izadjes iz sobe hjoooooj :D:D:D:PXPD

a zasto da cekamo nekoga ko deli moje misljenje? mene to i ne zanima, zanimljivo mi je da diskutujem (vise nije). 

 

da sam taj tip ja bi se uvlacio u bulju u rur kafani i cekao glupog radovca na penal

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

ne takmicim se sa tobom, ustvari nisam ni siguran da je jednaka krivica, zato sam te i pitao zasto mislis da nije

 

i opet si izvrnuo nesto, moj argument nije taj da se slazem sa michem, posto sam ja ovaj prvi post napisao pre njega, i u sustini smo istu stvar rekli (ustvari kontam da me trolujes za ovo ali nvm)

 

ali bas zbog tog jednog koji je prosao na crveno tu stoji znak od 50km/h ili kolko vec, pa nije to slucajno stavljeno :D

 

 rekky bitte

najjace da zbog baje sto prolazi na crveno stoji 50km/h znak, za to ne postoji znak rekky

 

nisu oni stavili ogranicenje zbog lika koji ce proci kroz crveno, bas zbog tog slucaja licno, nego je po svim proracunima i shvatanjima upravo ta brzina optimalna  i kad bi svi vozili 50, mogla bi i senilna baka da izbegne lika koji je prosao kroz crveno na raskrnisici

 

slazem sa tobom mitch, ja shvatam poentu znaka 50km/h, ali  reki se nije dobro ODRAZIO

 

nisi rekao isto sto i mitch.

 

 

a zasto da cekamo nekoga ko deli moje misljenje? mene to i ne zanima

mene zanima

Edited by rjvn
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Posto su obojica krivi podjenako treba da odgovaraju obojica za 3 (2) smrti, to jest da odgovara a8 vozac posto drugi ne moze.

LOL ne.

Svako gleda svoju stranu i svoje dupe, sud i zakon je tu i jasno je definisan. 

Te ostale price o moralu se manje vise slazem, ali ovo je ljudi realnost.

Ma i da osude njega za triple kill, a sigurno nece jer i ne treba, nece to nista promeniti u ovoj drzavi. Tako da manite se tih glupih fora "glupo je" i prica o moralu, toleranciji, solidarnosti..

Nismo u Nemackama drugari :)

Opet, krivica, po meni, jeste obostrana, ali nije podjenaka. Da jeste podjenaka a8 vozac bi odgovarao za 3 ubista, a nece odgovarati jer on nije izazvao saobracajnu nesrecu. 

Ne mislim sve sto sam rekao, ali moram da dam takav odgovor jer necu vise da se smaram sa ovim i necu da ulazim u dublju diskusiju o sta je ljudski ispravno a sta nije.

I Mitch, nema stvarno potrebe da pricas meni o tom fazonu, vozim motor svaki  dan (poz vitjo) i svaki dan bi poginuo par puta da sam ja u tom fazonu :)

da je lik vozio 60km/h ili sporije imao bi vremena da odreaguje pa da je bio i u heroin hero 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

I Mitch, nema stvarno potrebe da pricas meni o tom fazonu, vozim motor svaki  dan (poz vitjo) i svaki dan bi poginuo par puta da sam ja u tom fazonu :)

 

stvarno nisam pricao o tebi o bilo kakvom losem fazonu, osim sto mi je nejasan tvoj nacin rezonovanja ove nesrece.

 

najgore od svega, sto sam se slagao na pocetku topica sa tobom kad si govorio kako svi lincuju lika neosnovano, samo zato sto vozi audi a8, ali si posle previse otisao u krajnost sa pricom o njegovoj nevinosti i nepostojanju krivice. ispada da je batica masinovodja tzv-a koji vozi svoju regularnu turu sa 300km/h, a ove majmune ko jebe sto su prosli ispod spustene rampe. to je tvoj pristup, zao ti je sto su poginuli, ali trebali su da znaju da iz pravca mosta polece boeing 747  koji ima puno prvenstvo prolaza i svi ostali su krivi u slucaju interakcije sa njim na toj pisti.

 

stvarno se opusti, niko nije rekao da si ti a8 batica jer si prosao nekad u zivotu kroz trepcuce zeleno kao i on. ja sam se odsekao kad sam gledao snimak prvi put, jer sam isto vise puta ubrzavao na trepcuce zeleno (doduse, nikad do brzine uzletanja boeinga) i odma sam se stavio u njegovu kozu. to nije razlog da ne vidis realnije stanje stvari o uzroku, posledici i necijoj krivici, kao sto ti je i barcas napisao gore, a sto ti izgleda ne razumes. ili neces! :)

 

podsetio si me sad sa tim motorom, sinoc se desilo... 18 godina vozac

http://www.telegraf.rs/vesti/1113212-stravican-sudar-motociklista-se-zakucao-u-masinu-jedna-osoba-poginula

  • Upvote (+1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

 ja bih svom detetu jebeno ZABRANIO da i sa kim seda u kola posle proslave mature, soma kinti za taksi i poz, a ti pričaj šta hoćeš vićo

 

Pričao sam sa par ljudi koji po sopstvenom priznanju imaju sinove debile, što je samo po sebi veliki korak što priznaju sebi i drugima. Jedna stvar u kojoj se nažalost slažu je da je već u tom stadijumu suviše kasno da takve mere pale.

 

U kola će sa ortacima, pare za taksi će taman da pokriju turu u kafani.

Link to comment
Share on other sites

Dok je mali po guzici kaish pali!

 

Samo i to hoce da nam otmu i zabrane, zapadnjacke barabe ... 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...