Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

6 minutes ago, Lucky said:

Pratim i dizem za jos jednu budalu iz Slovenije sa bolescu sa ovih prostora.

https://fb.watch/nF51UU06j1/

Primetio sam da su ljudi jebena stoka kojoj je tesko da nakon njihove greske i masenja skretanja iskljucenja produze i jbg duzim putem nastave tamo gde su krenuli... Nego uvek vracanje u rikverc kroz nepregledne raskrsnice, secenje 3 trake i slicno. Verovatno jer im niko nikad u zivotu nije stavio do znanja da su retardi nego misle da sve mogu. Da bog da svi ostali u kolicima.

  • Sad 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, absolute said:

Ja mislimnda ova pojma nije imala da ulazi u suprotan smer. Nije uopste zastala kao da proveri da li neko nailazi. 

U pravu si, sad videh da je uredno ukljucila migavac sto ne umanjuje da je idiot... Ali da ne vidi 3 znaka sa obaveznim pravcem i trouglom pa ne znam da li zasluzuje bolje. Nadam se da je dobro ovaj sto se zakucao u nju. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, absolute said:

Ja mislimnda ova pojma nije imala da ulazi u suprotan smer. Nije uopste zastala kao da proveri da li neko nailazi. 

ali opušteno je dala migavac :))

da je nesreću skrivila 60-godišnjakinja. Brzom cestom iz smjera Izole nju je udarila 50-godišnja vozačica osobnog automobila

 

znači nije nov vozač to je sigurno pa možemo da zaključimo da je verovatno do sad nekad u životu izašla na autoput.

jedino ako je nije udarila demencija ili tako nešto pa se istripovala.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, absolute said:

Jbt, pa nije 60 godina 100 godina. To je nova mladost, pitaj Igora.

case in point!

šalu na stranu, naravno da nije, ali hoću reći veća je šansa u tim godinama da je neko prolupao nego da ima 20 pa pripišemo tome da je ili neiskusan ili poremećen na drugu stranu.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, killYg0r said:

Borile su se da imaju poslove i da upravljaju vozilima.

Eto im sad

A decu nema ko da cuva. Babe jure karijeru, deca na youtubu i smokiju odrastaju 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ono što je meni extra frapantno je koliko ljudi je iskuliralo onu gospodžu i sudar i lagano prošlo pored. Duži klip: 

Inače nije autoput nego regionalni, tako da nema 100 onih znakova, plus baš na tom delu odjednom regionalni postaje autoput, gde moraš da imaš vinjetu i kapiram da se zaretardirala gde ide u momentu. Imaju relativno često pizdarije na tom delu puta jer ljudi skapiraju u zadnjem momentu da su odjednom na autoputu pa prave karambol ne bi li se isključili što pre, jer nemaju vinjetu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Junkie said:

Inače nije autoput nego regionalni, tako da nema 100 onih znakova, plus baš na tom delu odjednom regionalni postaje autoput, gde moraš da imaš vinjetu i kapiram da se zaretardirala gde ide u momentu. Imaju relativno često pizdarije na tom delu puta jer ljudi skapiraju u zadnjem momentu da su odjednom na autoputu pa prave karambol ne bi li se isključili što pre, jer nemaju vinjetu.

mogu da razumem te zabage, pričali smo o tome i stvarno mi deluje da neko može slučajno da omaši, jedino mi kod ove deluje kao da je ona ciljano isplanirala da krene ovde, skoro da nema nikakve zadrške kada da migavac i skreće levo, kao u fazonu da se istripovala da je to neki tamo drugi put i uključenje kojim inače ide a ne ovo pa se "prebacila".

Link to comment
Share on other sites

Ovde je išla ka desno sa donje petlje.. kad silaziš na regionalni idu ti kola u drugom pravcu, najverovatnije je istripovala da je dvosmerno. Ceo taj deo sa uključivanjima i isključivanjima je horor projektovan. Furaš dvosmernom sa 2 trake, skreneš desno u dvosmernu sa 1 trakom, izađeš na regionalnu jednosmernu sa 1 trakom.

https://www.google.com/maps/@45.5371218,13.7337564,527m/data=!3m1!1e3?entry=ttu

image.thumb.png.6c26b82dc45ee023ef8908c72f2a181a.png

Edited by Junkie
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Junkie said:

eo taj deo sa uključivanjima i isključivanjima je horor projektovan. Furaš dvosmernom sa 2 trake, skreneš desno u dvosmernu sa 1 trakom, izađeš na regionalnu jednosmernu sa 1 trakom.

da, kapiram, ovo me malo podseća na ono isključenje oko novog sada što ide, isto je ovako nešto polu istripovano.

i meni nekad bude konfuzno gde šta kako, mada moram reći da kad imaš ovako "oštar" ugao da ideš levo, trebalo bi da bude mali red flag u fazonu - hej, što je ovo ovako a ne kako treba da bude 🙂

Link to comment
Share on other sites

Jebote, stao samo kamiondžija, onaj koji verovatno najviše gubi time što staje da vidi šta je sa ljudima.

Inače imala je i znak obaveznog smera i prešla preko duple pune da bi krenula kud je namerila, presuda je jasna da je retard bez neke opcije za opravdanje, imho.

  • Like +1 2

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Inače imala je i znak obaveznog smera i prešla preko duple pune da bi krenula kud je namerila, presuda je jasna da je retard bez neke opcije za opravdanje, imho.

Pa da pomenuo sam gore a laki i dalje nastavlja sa teorijom crvene zastavice i zasto se nije upalila 🙂

Veliki plavi znak za obavezan pravac koji je trebala da vidi jer sta god da je radila, pogled je trebao da vuce na levu stranu i pogled preko ramena... A onda i obavezan pravac sa trouglom da svi idu pa tek onda ona... Medjutim izvalio sam da u BG maltene niko ne zna sta obrnuti trougao znaci, a najuocljivije je na mostaru gde se zalecu sa autoputa gde knez milosa ima prednost i ka sajmu i ka NBG.

  • Haha (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ne kažem da nije kriva i retard, i ovde je krivično gone za teže delo, nego da mi je ovo i nekako jasno kako može neko da se istripuje.. ono sa likovima koji mašu kroz prozor dok piče kontra stranom a svi im sviraju ne mogu nikako da skapiram sem da je namerno to uradio.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, FATA said:

Pa da pomenuo sam gore a laki i dalje nastavlja sa teorijom crvene zastavice i zasto se nije upalila 🙂Medjutim izvalio sam da u BG maltene niko ne zna sta obrnuti trougao znaci, a najuocljivije je na mostaru gde se zalecu sa autoputa gde knez milosa ima prednost... 

Tebra, ja sam izvalio da masovno ne znamo šta je stop, migavac i kružni tok, a kamoli obrnuti trougao :)

A onda kad nastanu saobraćajke zbog neznanja i nepoštovanja tih stvari, i pročitam  u komentarima VAPAJE za vise SEMAFORA I LEŽEĆIH POLICAJACA kao rešenje, onda se setim koliko smo retardirani :) 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, FATA said:

Pa da pomenuo sam gore a laki i dalje nastavlja sa teorijom crvene zastavice i zasto se nije upalila 🙂

kao što rekoh, nije opravdanje ovoj da je napravila glupost i da je kriva za udes i da su putari uradili sve šta su mogli da obeleže to kako treba. jednostavno, postoje stvari koje nisu "logične" ljudima, iz ovog ili onog razloga i baš zato se na takvim mestima najčešće događaju nezgode.

čim je to slučaj, ne možemo da govorimo o tome da je to slučajnost jer se eto neki retard tu našao, već da je splet okolnosti ("osećaj", tip raskrsnice, obeležavanje, put koji je prethodio tom putu) takav da dovodi do "nejasne" situacije.

što neće opravdati onoga koji tu skrivi nezgodu/prekršaj i on će naravno odgovarati kao da je situacija bila 100% čista, tu nema šta da diskutujemo.

da li takvi ljudi treba da upravljajuju vozilom? ne znam, ko bi procenio i na koji način koliko je potencijalni vozač podložan "zbunjivanju". vožnja u jednom trenutku pređe u skoro polu-autonomnu radnju. vidiš saobraćajne znake ali ih i ne vidiš 🙂 Da svi voze kao dok su na obuci ili u prvih šest meseci posle polaganja (pričamo o normalnim vozačima a ne ložanama sa golf trojkom), pa gledaju svaki znak, koče unapred, ne ulaze u raskrsnicu dok nisu 100% sigurni itd, imam utisak da ne bi bilo dve saobraćajne nesreće godišnje.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Lucky said:

kao što rekoh, nije opravdanje ovoj da je napravila glupost i da je kriva za udes i da su putari uradili sve šta su mogli da obeleže to kako treba. jednostavno, postoje stvari koje nisu "logične" ljudima, iz ovog ili onog razloga i baš zato se na takvim mestima najčešće događaju nezgode.

čim je to slučaj, ne možemo da govorimo o tome da je to slučajnost jer se eto neki retard tu našao, već da je splet okolnosti ("osećaj", tip raskrsnice, obeležavanje, put koji je prethodio tom putu) takav da dovodi do "nejasne" situacije.

što neće opravdati onoga koji tu skrivi nezgodu/prekršaj i on će naravno odgovarati kao da je situacija bila 100% čista, tu nema šta da diskutujemo.

da li takvi ljudi treba da upravljajuju vozilom? ne znam, ko bi procenio i na koji način koliko je potencijalni vozač podložan "zbunjivanju". vožnja u jednom trenutku pređe u skoro polu-autonomnu radnju. vidiš saobraćajne znake ali ih i ne vidiš 🙂 Da svi voze kao dok su na obuci ili u prvih šest meseci posle polaganja (pričamo o normalnim vozačima a ne ložanama sa golf trojkom), pa gledaju svaki znak, koče unapred, ne ulaze u raskrsnicu dok nisu 100% sigurni itd, imam utisak da ne bi bilo dve saobraćajne nesreće godišnje.

Mislim da kontam na šta ciljaš,, sve je to ok, mislim da je znacaan deo propusta tu i na nivou auto škola i načina na koji se one "prolaze".)

Ja se odlicno sećam da minuta jednog vožnje ni po autoputu ni noću nisam imao kad sam polozio 2003. Godine, mnoge infotmacije o pravilnom i bezbednom upravljanju vozilom morao sam da kupim u hodu, posebno oko autoputa i magistrala, što pitanjem, što kasnije na netu i na YT, i sasld onako "in hindsight" sam tek svestan koliko je to loše bilo tako. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...