Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

11 minutes ago, millanče said:

Neki ćete i da plaćate kazne, a neki ćemo i da nećemo 😄

Nemam problem sa tim, sve treba unaprediti naravno i poboljšati sigurnost gde god se može, ali nešto mi se čini da je procenat sudara na autoputu dosta manji nego po ibarskoj etc.

dobro bi bilo pogledati neku zvaničnu statistiku.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, millanče said:

Elem, prikačio sam neki 70mai Midrive D01 dashcam, po KP svi pišu da je to Xiaomi, a nigde na kutiji nema oznake Xiaomi 😄 Još kad je počela da priča na kineskom 😄 Ali srećom nađem engleski firmver i uputstvo za flešovanje, još za divno čudo auto sarađivao maksimalno u montaži, u smislu da sam sve plastike i tapacire mogao bez alata da otkačim da lepo i kulturno sakrijem kabl u celosti ispod kasete, A-stuba i "neba", baš je super ispalo.

Uzeo i ja, ista priča, stavio engleski firmver, radi

Stakla ću da operem kad-tad

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Meni je kod svih tih dash camova malo problem rezolucija, tj kvalitet snimka - tipa ja na ovom snimku ne mogu da pročitam tablice taxi Focusa karavana koji prođe pored na početku. Aj kao ima nešto i do Youtube kompresije, ali je moje iskustvo bilo slično i sa sirovim materijalom direktno s kamere. Pri čemu ovo deluju kao poprilično idealni uslovi za snimanje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

😄

Kartica je class 10 i dovoljno je velika (teško da low power kamera ima varijabilni bitrate na osnovu kapaciteta kartice, verovatno stream piči fiksno šta god snimao), jeste i youtube malo ujebao a i u međuvremenu sam ugasio neki postprocesing koji bi trebalo da poboljša kvalitet snimka pri naglim promenama osvetljenja (npr na izlasku iz tunela) jer mi se čini da u ostalim slučajevima degradira kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

pa ono, nije loš snimak, ako krene neki car u rikverc pa kaže da si ti ili ako počnu kod nas da se bacaju na auto kao kinezi, biće od koristi.

a za ne daj bože sudar opet ono ima makar auto, model, možda se razazna koje slovo - verujem u našu MUP bazu!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Lucky said:

pa ono, nije loš snimak, ako krene neki car u rikverc pa kaže da si ti ili ako počnu kod nas da se bacaju na auto kao kinezi, biće od koristi.

Bukvalno iste te dve strvari mi prolaze kroz glavu, i krenuo da napišem, i napsia ti :D

Plus, ovo su uređaji vrednosti 30-40 dolara možda, ima kvalitetnijih i ozbiljnijih kamera na tržištu i za te preciznije potrebe.

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Daj link za kameru 🙂

A i ako može slika kako to izgleda, kako si instalirao, kablovi i to 🙂  a pravo da ti kažem ne bih sam to radio, znajući se, odradiću ga preko one stvari i izgledaće užasno 😞 A da se ovde negde kupi slična sa instalacijom, primetno skuplje?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, manson said:

Daj link za kameru 🙂

A i ako može slika kako to izgleda, kako si instalirao, kablovi i to 🙂  a pravo da ti kažem ne bih sam to radio, znajući se, odradiću ga preko one stvari i izgledaće užasno 😞 A da se ovde negde kupi slična sa instalacijom, primetno skuplje?

Ne treba ti ništa za instalaciju, dobiješ nekoliko metara dugačak kabl koji je kao i za punjač mobilnog, sprovedeš ga nekim ivicama ili pod plastike/tapacirunge i zalepiš gore kameru i zabodeš :D

Odeš na KP i kucaš "70mai" u pretragu i sortiraš od najjeftinije :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Bukvalno iste te dve strvari mi prolaze kroz glavu, i krenuo da napišem, i napsia ti 😄

Plus, ovo su uređaji vrednosti 30-40 dolara možda, ima kvalitetnijih i ozbiljnijih kamera na tržištu i za te preciznije potrebe.

internet nas je "nabaždario" sa svim snimcima tog tipa 🙂

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Lucky said:

internet nas je "nabaždario" sa svim snimcima tog tipa 🙂

Internet da za ove što naskaču na haubu, to nisam uživo još video... "Rikverc manijake" sa kojima bi bilo teško dokazati da je do njih, a ne do tebe sam se nagledao i uživo :D

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...