Jump to content

Prva kola!


killYg0r

Recommended Posts

Ovo sto Stija kaze - sve zavisi od toga kako su postavljene stvari. Ja sam recimo polozio sa 18, ali sam kola dobio i prvi put poceo da vozim tamo sa 23-24. I imao sam bukvalno samo jedan ozbiljniji sudar s Fabiom koji je realno bio moja greska jer sam potcenio koliko opasna moze biti voznja na poledici, sto bi se reklo platio danak neiskustvu. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dati da vozi, naravno. Primer br 1. - ja položio 2003., a tek su mi finansije dozvolile da kupim auto 10 godina kasnije, tona nerviranja, cimanja, a bogami i kompleksa zbog toga :-)

 

Primer br. 2 - ortak koji se bliži tridesetoj, položio je, imao auto, ali se plašio da vozi, i ono što je malo znao dok je položio zaboravio je. Tada ga pitaš što neće da vozi, odgovara mindfuck infinite loop logikom "Zato što nisam vozio" (!).Vozio je mog Tipa na poligonu, umalo nismo izginuli, znači kažem mu stani, on ne zna kako se staje. Kažem mu polako sa menjačem, on frajer ubacuje u drugu tako što vuče menjač nazad i uvis (!), i odvali mi "gljivu" sa menjača :-) Uz svu moju dobru volju, Mareu/Xsaru mu ne bih smeo dati ni da proba na pisti:-) Svi ga zajebavaju zbog toga.

 

Ne želiš, Kili, to da ti "klinac" doživi ni moju ni ortakovu situaciju, veruj mi :-) Naravno, ne treba mu ni slučajno dati nešto preskupo i prebrzo, već nešto jeftino i lako za održavanje, dok ne nauči. Najjeftiniji solidan polovnjak sa air-bagom, recimo. Lupam, Fiat Bravo 1.4 sa plinom, pre-2000, 1000 eura plafon :-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ja sam položio tek sa 26, jer pre nisam imao potrebe za autom, a ni uslove odmah kad sam krenuo da radim sa 21

ne mogu da kažem da nisam imao cim u početku, jer kao polažem mator, i moram sve "brzo da ukapiram", ali eto, da ne ureknem sam sebe, 3 godine imam dozvolu, bez ijednog prekršaja/kazne, bez ijednog grebanja auta i slično, tako da mislim da je sve to individualno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja nikada nisam imao kola. I dalje ih nemam :)

Prvo sto sam vozio je Yugo 45.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

 

i pozdrav za dovlu koji je prosao pored mene na stanici u velikoj tojoti pre neki dan :D

 

 

jeeeeel? :)

 

enihau, on topic, razlog mog nickname-a je moj prvi auto

 

Opel Kadett GSI

1,8i 8v 116 KS 195 km/h 9 sek/100 km/h digit.tabla

 

6689_108510626841_5044419_n.jpg

 

a prvi auto koji sam vozio još tamo devedesetih je lol:

 

Renault%20Express%20Van%20front.jpg

  • Upvote (+1) 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ovo sam vozio odma posle polaganja, naredne 2 godine.  jeep cherokee (u americi "liberty") 2.4 dizel, 2004 godiste. malo je bio problematican u pocetku, ali sad kad gledam iz ove perspektive, dosta stvari sam naucio tada vozeci bas taj auto.. 

1284_222713_76285248_56005062012.jpg

 

sledeci koji sam vozio, a koji je bio i zvanicno moj prvi auto :) , bmw 116i.. 1.6 benzinac, 122ks, 8000km na satu..

IMG_2259.jpg

bio je skoro nov auto i verovatno bih ga vozio i danas, da nije lik hteo da menja glavu za glavu clio sporta, koji je tad isto bio nov sa 5k na satu.. 

 

od 2009 do danas ga vozim bez ikakvih problema i nadam se da ce tako i ostati do kraja, njegovog ili mog :) ima 81000 na satu, nikad nisam imao udes osim sad zimus u decembru, gde sam pri 10km/h udario u gepek retardiranu ribu , koja se zabetonirala u mestu na trepcuce zeleno... nista strasno, naprso far i odvojile se neke zabice ispod haube, ali svejedno sam se smorio.. pocela je da se cuje plastika neka, krckanje.. kao da nije od tad vise isti auto, jebo joj mater ja. a i meni, sto nisam zakocio :)

IMG_2288.jpg

 

 znam da nije bas to tema, ali clio mi je najdrazi od svih automobila koje sam vozio (a nisam ih ni pominjao) , zato ga i stavljam u ovaj topic.. 

 

sto se tice zrelosti klinca i voznje automobila sa 18, slazem se sa starbakom ovde.. bolid gine u puntu dizelu isto kao i u audiju od 300ks, nevezano da li ima 18 ili 38 godina. neko vozi ceo zivot kao retard i izaziva sudbinu, a ziv je i dalje.. to ne znaci da je u medjuvremenu sazreo ili naucio da vozi, nego je jednostavno imao srece.

sa druge strane, slagao bih kad bih rekao da nisam i ja imao kriticnih situacija za volanom, ali sam izvukao i neke zakljucke iz toga. ovo ne mogu da kazem za vecinu ljudi, jer neki i posle veceg udesa nastavljaju po starom.. nema ko da objasni deci i ljudima koji prvi put sedaju za volan, koliko je zapravo opasno i kako malo fali za nesrecu.. kod nas je logika, ako je mali klao svinje u selu od 8 godine, pucao na svadbama sa 13, onda mora biti sposoban da vozi i tenk sa 18. edukacija je na veoma primitivnom nivou, kao i sistem kaznjavanja nakon prekrsaja, tako da mnogi i ne znaju sta je ispravno i kako treba za volanom. 

 

udavih topic :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Slicno iskustvo kao neki ovde, polozio sa 18, pa 7 godina nista, tek posle faksa i sa 25 priustih sebi prvi i jedini auto do sada. Bio sam srecan kad sam ga uzeo, a presrecan kada sam ga prodao nedavno :D 

2rctuug.jpg

 

Sledeci auto ce najverovatnije biti Clio kao Mitchov 

Edited by prime_abuse
Link to comment
Share on other sites

Aj' objasni ukratko potpunoj neznalici za automobile, kako bre ovaj bmw 1:1 za ovog clia? :) deluje mi kao duplo ljuca masina :D

Slicno kostaju jer nije obican klio nego klio rs.

A to na stranu, ni ja se ne bi tako djorao ali mich je lozac, a klio rs jaci od tog bmwa.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Aj' objasni ukratko potpunoj neznalici za automobile, kako bre ovaj bmw 1:1 za ovog clia? :) deluje mi kao duplo ljuca masina :D

deluje ljuce zato sto je bmw :)

 

clio rs je high end model sto se tice opreme i motora, dok je bmw 116i entry level u svojoj gami. oba su u to vreme kostala 21k novi u salonu, ali kao sto rekoh clio je najnapucanija verzija, dok je bmw ogoljen totalno. clio je 2008 i presao 5000km u trenutku zamene, a bmw 2007 god sa 36000km na satu.. tako da smo se sa materijalne strane u to vreme, nasli tu gde treba, samo zamena i to je to. 

 

nisi prvi ni poslednji koji bi mi rekao da sam lud sto sam to uradio, jer mi je dosta ljudi to do sad reklo, ali niko od njih ne gleda dalje od znaka na haubi.. za takve ljude je, bmw>reno uvek i svuda, nebitno dal neko ima drugacije afinitete i kriteriujme prilikom kupovine auta. ja bih rado vozio takvog bmw-a, ali u ovoj varijanti 

BMW-M135i-Cholmondeley-2012-1024x683.jpg

 

to je m135i,  high end za seriju 1 i kosta tricavih 40k + eura :) i sad zamisli uzmes taj auto i kaze ti neki trgovac automobila, auu kolko si lud za te pare si mogao bmw peticu da uzmes. e sad, sto je ta petica ogoljena skroz, bez koze i gomile zajebancija koje bmw seriju 5 ustvari cine to sto jeste, nema veze. bitno je sto vise, za sto manje para.

 

mohi ti je mnogo krace objasnio, kad je neko lozac za odredjenu stvar, nema tu mnogo racionalizacije i mozganja. 

 

ovako ne mozes npr da vozis tog bmw-a  :)

http://www.youtube.com/watch?v=qC0YvtcFNHw

  • Upvote (+1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Te RS varijante su super. Drugar ima onu fabiu i vozio sam se sa njim. Ono cupa beton nikada ne bi rekao da je skoda :)

Mada ne znam koliko se to isplati u Srbiji jer su putevi u katastrofalnom stanju. Da budem iskren ne bih se ja usudjivao da vozim brzo po srpskim drumovima. Bas pre nedelju dana u sred ulice na Dorcolu se otvorila neka rupcaga bulvalno moze tocak da upadne. 

Link to comment
Share on other sites

btw, meni dosta nesigurno deluje ova varijanta da svako moze da dodje na nirburoring, plati kes i izveze par krugova svojim kolima...mora da se desavaju sranja, sudari i izletanja?

 

Imas to i kod nas pravi Alvirovic na Navaku, zovu ga track day, nije cak toliko ni skupo, tipa pola dana je 5-6 hiljada dinara da se izivljavas, samo je meni smor sto nemam auto za to :(

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ovo oko godina i voznje, je zaista stvar do pojedinca, ja sam sa 24 polozio i odma odrao limariju u garazi o stubove i lupio u komsijin parkiran auto.

Dakle ili imas dara, ili samo pazis ceo zivot

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...