Jump to content

Vakcinacija ili ne?


Johnn1e

Recommended Posts

jebote doslo je do toga da Obama moli ljude da vakcinisu decu...

ja mislim da je ovo sve neciji medijski eksperiment

dva masona sede na vrhu neke mracne kule i u fazonu su "sta cemo sledece? aj nateramo ljude da se podele oko toga dal treba piti vodu, da vidimo sta ce da se desi. Ako dodjemo do toga da 20% njih prestane da pije dodjes mi $1"

 

Dihidrogen monoksid realna priča  [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Džoni već na ovom topiku sve rekao šta ima o tome da kaže.

 

Ono šta ja mislim je da ljudi ne umeju da koriste internet. Ono šta ima rezona je da neko na osnovu neke informacije posumnja u ispravnost nečega, u ovom slučaju vakcine. Ono šta niko ne radi od svih ljudi koje sam pitao o vakcini je da vide šta napadnuta strana, medicina, ima o tome da kaže. A ima da kaže neuporedivno mnogo više nego borci protiv vakcine, tj. ima da kaže mnogo više ako čovek veruje u naučnu metodu. Što se najbolje vidi i po ljudima koji su medicinski obrazovani ovde na forumu koji prvo, ne žele da se ponavljaju i drugo, shvataju da je sa stavom sa kojim se susreću apsurdno diskutovati, jer iz njihove perspektive (koja je i moja) tu diskusije nema.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Isprao mi se mozak od čitanja komentara.


 

A ima da kaže neuporedivno mnogo više nego borci protiv vakcine, tj. ima da kaže mnogo više ako čovek veruje u naučnu metodu.

 

Ovo je suština svega. Ne treba slepo verovati nikome i svaku teoriju treba nanovo izazivati, ali treba i poštovati naučni metod gde teret dokazivanja pada na izazivača koji mora da proizvede dosledne rezultate.

 

Inače dolazimo u situaciju da svaka budala sa internet konekcijom krene da štancuje pseudonaučne radove za mase.

Link to comment
Share on other sites

o tom problemu smo pričali na topiku o Istoku. i ja smatram da je ključan taj problem, ali je očekivan. zato ono što je ostalo od onih koji poštuju svoju struku na internetu moraju da se bore da ne potonemo u jedno globalno vreme Proročice Kleopatre..

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Isprao mi se mozak od čitanja komentara.

 

Ovo je suština svega. Ne treba slepo verovati nikome i svaku teoriju treba nanovo izazivati, ali treba i poštovati naučni metod gde teret dokazivanja pada na izazivača koji mora da proizvede dosledne rezultate.

 

Inače dolazimo u situaciju da svaka budala sa internet konekcijom krene da štancuje pseudonaučne radove za mase.

 

Kali je l' si procitao cije je pismo zapalilo fejsbuk :D

Link to comment
Share on other sites

Bas sam jutros bio kod Petrove doktorke, prepisivao sam karton sa vakcinama za vrtić, pa smo se dotakli teme.

 

Žena je doktor koji stvarno uliva poverenje, to je ono neki osećaj. Njen stav je da sta god bilo (prilicno deluje ravnodusno, kao da prosto ne veruje), kad opet deca krenu da umiru od morbila, svi ce se ponovo vakcinisati i zahvaljivati nauci i doktorima.

 

Radila je kao mlada doktorka u Tuzli kada je bila epidemija morbila, kaže da je bilo užasno kolko su deca umirala.


I da, rekla je da je dosta nevakcinisane dece u bosni zbog ratova i tako i da ce biti problema, i da su poseban problem mlade trudnice koje nisu vakcinisane

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

dzoni, sta ti mislis o celoj mmr prichi? :)

Ko sto rece bolkonski, ja sam negde na pocetku napisao kolko sam znao, nista novo nisam saznao u medjuvremenu : D

 

Na kraju se sve svede na to kome verujete. Ja imam ortake koji poslusaju svaki savet koji im dam jer sam uvek sklon da objasnim zasto i kako pa onda saberu sami dva i dva, dok drugima ako pomenem istrazivanja, studije, knjigu, kazu mi da sam teletabis koji bleji po netu i da ne mogu ja da budem u pravu kad je njima doktorka specijalista!1 od 150 godina radnog staza rekla drugacije.

 

Nekad nije bas ni lako sabrati dva i dva, desavalo se da oko tema koje me zanimaju postoji sukob misljenja. Recimo farmakoterapija trudnica gde ginekolozi kazu jedno a pedijatri maltene pa suprotno u odredjenim stavovima, a literatura mrsava, slabo informacija ima generalno... Pa onda slusas i jedne i druge, konstruktivna rasprava, razlicite studije, razlicita iskustva iz prakse i na kraju probas sam da doneses sud.

 

Vakcinacija (bar za sada) nije jedna od tih tema, prilicno je prosto, samo je tuzno sto je situacija takva da nam se ne veruje i pored sveg "crtanja" sto rece pekar.

Link to comment
Share on other sites

Ko sto rece bolkonski, ja sam negde na pocetku napisao kolko sam znao, nista novo nisam saznao u medjuvremenu : D

 

Na kraju se sve svede na to kome verujete. Ja imam ortake koji poslusaju svaki savet koji im dam jer sam uvek sklon da objasnim zasto i kako pa onda saberu sami dva i dva, dok drugima ako pomenem istrazivanja, studije, knjigu, kazu mi da sam teletabis koji bleji po netu i da ne mogu ja da budem u pravu kad je njima doktorka specijalista!1 od 150 godina radnog staza rekla drugacije.

 

Nekad nije bas ni lako sabrati dva i dva, desavalo se da oko tema koje me zanimaju postoji sukob misljenja. Recimo farmakoterapija trudnica gde ginekolozi kazu jedno a pedijatri maltene pa suprotno u odredjenim stavovima, a literatura mrsava, slabo informacija ima generalno... Pa onda slusas i jedne i druge, konstruktivna rasprava, razlicite studije, razlicita iskustva iz prakse i na kraju probas sam da doneses sud.

 

Vakcinacija (bar za sada) nije jedna od tih tema, prilicno je prosto, samo je tuzno sto je situacija takva da nam se ne veruje i pored sveg "crtanja" sto rece pekar.

 

'fala na odgovoru :)

 

@deda, nhf, znas da se zajebavam :D

Link to comment
Share on other sites

Aj čisto da priupitam nešto kao posmatrac a ne pristrasno :

Jel moguce da ljudi protiv vakcine, tj određeni procenat istih, veruje nauci ali ne veruje farmaceutskim korporacijama i ljudima?

Možda oni veruju da je vakcina kao ideja dobra, ali sumnjaju da se tu dodaju i experimentalne i stetne susptance.

U tom slucaju nije crno na belo, sto mi i zvuci mnogo realnije.

Lično ne znam dal se ovo radi al ni ne mislim da je etika 100% moneyproof.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Aj čisto da priupitam nešto kao posmatrac a ne pristrasno :

Jel moguce da ljudi protiv vakcine, tj određeni procenat istih, veruje nauci ali ne veruje farmaceutskim korporacijama i ljudima?

Možda oni veruju da je vakcina kao ideja dobra, ali sumnjaju da se tu dodaju i experimentalne i stetne susptance.

U tom slucaju nije crno na belo, sto mi i zvuci mnogo realnije.

Lično ne znam dal se ovo radi al ni ne mislim da je etika 100% moneyproof.

 

Od svih ljudi koje znam ili sam ih cuo da zastupaju stav protiv vakcina *MMR tj.* su moja sestra i zet. Sestra jer su joj oba deteta odreagovala na prosle vakcine lose, a zet jer zna klinca koji je oslepeo "od" vakcine. Medjutim, njen stav je takodje iracionalan vezan za ostatak univerzuma gde je meni rekla da Karleusa ima vise prava da prica o vakcinama jer ona ima decu, a ja ne - npr.

 

Ovo ostalo sto sam cuo da su protiv su mahom ludaci svoje vrste. Arkoni, reptilijanci, dajem urin svojoj deci da piju ili zabrnute majke koje izvlace statistiku sa interneta u vidu komsinica Djurdja mi je rekla to i to - znaci 20% i slicno. Sve u svemu, plasim se.

EDIT: znaci uredno ste me iskulirali sto sam istrolovao Karleusu i to u Telegrafu!

 

Ali dzaba - sad je BarcaS jedini koji moze da kaze "JEBAO SAM KARLEUSU!" (idem sad da operem usta posle ovog.... bljuc)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...