Jump to content

Vakcinacija ili ne?


Johnn1e

Recommended Posts

I ovo upada u domen nauke, doduse pseudo :D

 

Sad ozbiljno, tema je vakcinacija da ili ne - iz moje perspektive vrlo validno pitanje. Naravno da se na nama zaradjuje i naravno da je kompanijama u cilju da ostvare profit ali ideja da se NE vakcinise dete od gomile bolesti zbog ljudi kao sto je ova idiotkinja je ludost par ekselans. Nazalost, iz nekog razloga prica joj prolazi. Jebena grupa na fejsu joj ima 30k+ lajkova... pa nek je 15k pravih, a da je druga polovina gomial ljudi koja oce da je zajebava, to je 15k vise nego sto treba.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

prvo nisu bioni, već midihlorijani.

a gospodja ima pratioce jer ljudi žele da veruju da se svaka bolest može čudom lečiti, ljudi vole da misle da ih neko kinji, i da će se jednog dana osloboditi velikim praskom, a na kraju ljudi i jesu sludjeni jer je bezbroj puta dokazano da velike kompanije i vlade zaista zabole kurac za običnog čoveka. i onda šarlatani tu poentiraju

 

Slazem se - sa jos jednim dodatkom, svako zeli opipljivog protivnika. Nije toliko lako okriviti genetiku, splet okolnosti ili jednostavno "losu srecu" kad se zapati tumor ili kada dete dobije autizam. Razlog ne sme da bude nepoznat ili komplikovan, vec je mnogo lakse kad se ima jednostavan prost protivnik. Kad je nesto dobro onda je to zbog nas, kad je lose onda je to zbog uticaja spolja pa se eto zalepilo za nas. Tako je i kad opisujemo nase dobre i lose strane tako je i sa ovim. Izlecenje ce doci kroz nas i samo zbog nas, a bolest nas nije zapatila zbog nas nego nekog drugog.

Link to comment
Share on other sites

da bi ti mogao da pokažeš koliko ti seva kita za ovu temu

ne mogu da verujem da se na forumu profila RURa trosi rec na diskusiju o tome da li treba vakcinisati decu

ne razumem zasto bilo ko ovome daje publicitet na bilo koji nacin. Jel moze neko da mi objasni bez da bude drkadzija i lupa minuse na svaki moj komentar?

Edited by trpr
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

znam masu pametnih ljudi koji nisu u fazonu da tek tako puste da im deci daju MMR tako da smatram da svakako ima mesta diskusiji/pitanjima.. ono sto sam ja skontao iz nekih polu-researchova je da je problem sto ima komponenta zive u MMRu za koju se smatra da utice na relaciji MMR > autizam (http://en.wikipedia.org/wiki/Thiomersal_controversy)

Link to comment
Share on other sites

pa ovo je ipak sveti gral!

To znači da će usled kiselosti organizma (zbog loše hrane, uglavnom) doći do transformacije biona u mikroorganizme. Mikroorganizmi će prilikom dezintegracije ostavljati velike količine otpada iza sebe što će dodatno opteretiti organizam. Da li su onda mikroorganizmi krivi za našu bolest ili je problem u kiselosti organizma? Da nije bilo patološke, kisele podloge ne bi došlo do razvoja mikroorganizama. Kada uzimamo antibiotik da ubijemo mikrobe, oslobodićemo se privremeno jednog broja mikroba ali će antibiotici - ANTI BIOS = PROTIV ŽIVOTA - uništavati i BIONE na taj način što će dodatno zakiseliti organizam i dovoditi do dalje transformacije u mikrobe. Jedini način da se zaustavi transformacija biona u mikrobe je da se telo održava alkalnim.

Da li će nešto biti alkalno (bazno) ili kiselo zavisi od stepena vibracije-frekfence. Određena vibracija može menjati sve pa i formu nekog bića akumulacijom ili dezintegracijom biona. Sva hrana ima sopstvenu vibraciju. Tako znamo da je prosečna frekfenca ljudskog tela između 60 i 70 Hz i kada frekfenca opada i imuni sistem slabi. Kada frekfenca padne ispod 58 Hz pojavljuju se simptomi prehlade, na 55 Hz kandida, na 42 Hz rak. Svaka bolest ima frekfencu, stepen kiselosti na kojoj će doći do razvoja određenog mikroba što znači da svaki mikrob ima svoju frekfencu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

prvo, nisam ti ja lupio minus

drugo, slažem se da se vakcinisanje dece ne treba dovoditi u pitanje, ali to ne znači da su te vakcine 100% bezbedne, i da ne postoji nikakva dublja priča oko "farmakomafije". i o tome mislim da treba diskutovati

 

igore, i posle se vređaš i peniš kad niko više ne čita te budalaštine koje sipaš kad nemaš pametnija posla

1. Nemoj da lazes, svi znamo da ides okolo i lupas minuse

2. Igor je citirao znametinu naucnu radnicu

4. Gde je 3? :|

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

po čemu je to rur takav forum gde se o ovome ne raspravlja? bio je možda pre, sad više nije

Vrlo moguce da si u pravu.

Meni je RUR uvek bio ventil, mesto gde cu pobeci od svakodnevice politicara, administracije, poreza, kredita, banaka, vegana, treehuggera, GMO teorija zavere, zute stampe, ratova, terorizma, svetoljublja, korupcije, stanja zdravstva, skolstva...

Na zalost ovakvih tema na forumu ima sve vise, a ja gubim kocentraciju kako matorim, polakomim se i krenem da ih citam. I umesto da se smejem nekom gifu, nadjem koju sledecu igru da igram ili bacim drkicu na sise neke klinke, ja se zaletim u ove mracne teme i, jos gore, ukljucim se u njih.

Mnoge mudrije i skolovanije glave od nas su razglabale i na ovu i na mnoge druge slicne teme, teme koje su mnogo pipave i kontroverzne... To su teme za koje mi je od svih tema najmanje jasno otkud ovde i odakle zelja da se i na ovom parcetu interneta o njima prica. Kao da ne postoji milion drugih mesta sa istom ili vecom kolicinom (dez)informacija o svemu ovome.

Skupi se pregotivna ekipa ljudi i umesto da se sprdaju sa necim zabavnim oni napune 150 stranica o politici u svetu. E to me najvise boli.

Edited by trpr
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

 

igore, i posle se vređaš i peniš kad niko više ne čita te budalaštine koje sipaš kad nemaš pametnija posla

jea, they call me frequency man

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je "studija" koju je izveo novinar Olmsted i nazvao je ono sto je "otkrio" Amish Anomaly. Naravno - novinarska patka, sto je opovrgnuto odmah, ali eto, legenda jos uvek zivi.

 

Vrlo je prosto objasnjenje sa grafikona - necu uopste da ulazim u tacnost istog, verujem na rec. Na Y osi su smrti od bolesti, a ne broj slucajeva. Dok na ovoj slici mozes da vidis broj slucajeva malih boginja zajedno sa obeleznom vremenskom linijom kad je ubacena vakcina.

 

 

 

Jedan od zanimljivijih tekstova "dr" Velkov na njenom blogu - citiracu:

 

J

Ako niste znali, osnovna jedinica zivota je Bion.

Да, онај графикон показује колико је људи умирало током године од разних болести. Од чега се смртност смањила у року  од 40  година за 90% код великог кашља ? Смртност се смањила без вакцина за 90% . Зашто се онда говори да су вакцине одговорне кад нису ? Или је графикон нетачан.

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Za vakcine se ne tvrdi to vec da su smanjile stepen oboljavanja od tih bolesti. Takodje nemoj porediti Ameriku koja ima higijenske uslove i zdravstvo (tada) na 100ti stepen u odnosu na Afriku. Sta mislis da li je tamo ili u Indiji npr. smrtnost pala za 90% imajuci u vidu kvalitet ishrane, higijenske uslove i kvalitet zdravstvene zastite?

Ekvivalentno tome mozes da negiras globalno zagrevanje jer u Bgu pada sneg, a glad ne postoji jer su ti rucao. :)

EDIT:

 

Sa UNICEF-ovog sajta.

 

Measles vaccination intervention has been the most successful public health programme in the last decade, with Africa leading the way in the achievement of 89% mortality reduction between 2000 and 2010. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...