Jump to content

Stanovi u naselju "West 65", kod Airport City-ja


Recommended Posts

али зашто баш само и искључиво новоградња? Зар није боље узети нешто десетак год старо или сл, где можеш тачно да провериш како су се показали објекат и станови у њему, које су предности и мане и сл?

Овако дајеш поприлично кеша за баш дискутабилан квалитет... плус, Вулфи ти је комшија... [;)]

 

На све то... кућа кева, јебо станове.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Daj lokaciju sa ovakvom gradnjom, grejanjem na gas, i ostalim "magnetima za pičke".

Evo sajt da ti pomogne http://novogradnja.rs/nekretnine/prodaja/stanovi/novogradnja/beograd-novi%20beograd/sort/s_cena-desc/page/0

 

Pa takve lokacije nema posto je krs :) Mislim rekli su ti vec to mnogi ovde na topicu, realno ta lokacija bi imala perspektivu za 5-10 godina kad zavrse projekat da su uradili zvucnu izolaciju kako treba. Posto ocigledno nisu, a u blizini su pruga i uskoro saobracajni koridor... 

 

A kvalitet gradnje koji pominjes nikako nije ekskluziva (neravni plafoni, ukoso instalacije i sl). Pomenuo je vec Santa, ali recimo ovi stanovi na uglu Dusana Vukasovica i Jurija Gagarina su bas dobro odradjeni http://www.neimarv.rs/vukasoviceva-blok-61 isto imaju vrata terase od poda do plafona i sl, a kad sam se ja raspitivao onako na "dobar dan" bile su cifre oko 1.500 po kvadratu. Jedino sto nema grejanje na gas, ali ako sam dobro skontao ti bi placao odrzavanje stana 0,6 evra po kvadratu, dakle oko 40 evra mesecno samo za to, plus neke stvari koje moras da placas infostanu pa moras (tipa voda, smece i sl), izadje na 50 evra. Dakle mesecno stedis na racunu oko 50ak evra u odnosu da placas regularno daljinsko grejanje. Dakle za razliku u ceni kvadrata bi trebalo jedno 36 godina da bi ostvario ustedu po tom pitanju. Tako da ti argumenti o "povoljnosti" ne stoje, drugo je sto je stan u West 65 i statusni simbol.

 

Kao sto Mitch krene da kenja a ovamo vozi Clia RS :)

 

али зашто баш само и искључиво новоградња? Зар није боље узети нешто десетак год старо или сл, где можеш тачно да провериш како су се показали објекат и станови у њему, које су предности и мане и сл?

Овако дајеш поприлично кеша за баш дискутабилан квалитет... плус, Вулфи ти је комшија... [;)]

 

Cuti ti, onomad na temi kad sam ja pomenuo da je kvadrat u Westu 1900 evra, ti si me naduvao kako ne treba da gledam cene na sajtu, a ovde se covek ishvali na sve strane kako je preko ne znam ni ja kakvih veza spustio cenu na 1840, tj na stan od 65 kvadrata je ustedeo manje od 4k evra :) Oni tu ne spustaju cene jer je to statusni simbol, kao i Belvil na primer, a koji je fakat jos crnje i grdje mnogo uradjen od ovoga. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Druze, ziveo sam na tri lokacije na NBG. Jurija Gagarina (dva stana, dakle u dve zgrade) i Nehruova.

Liftovi su no comment. Ulaz u svaku zgradu je bio sjeban, prljav, hladan, razbijen.

Raspored prostorija u velikoj većini ovih stanova (od 1975 na ovamo) je urnebesno smesan. Trenutno zivim u stanu od 90 kvadrata + terasa, ima dnevnu sobu + 3 sobe, od kojih ni jedna nije ni za kurac. 15 kvadrata otislo u hodnik, u kuhinji jedva možeš da se okreneš, WC je širok 70cm.

 

Takođe, instalacije su otišle u kurac. Ćale je spucao 20k + EUR za renoviranje zidova, kupatila najviše, kuhinje, WC-a i struje (instalacija).

Protočni bojler je bio samo u mašti bez kabla za jače napajanje. Pregradni zidovi se ruše pesnicom. 

Nalazili smo kablove koji su "prebačeni" preko drvenih štokova. Dakle, požar u najavi. Cevi od komšije cure, upropastile nam plafon u kupatilu. Komšiju boli kurac.

Na terasu ti bacaju pikavce, kaplju klime na sve strane, tresu mrve, bacaju hranu...

Mentalitet ljudi bih mogao, ali ipak neću da pominjem. Ipak je ekipa drugačija nego po novijim zgradama, gde su pretežno mladi ljudi.

Parkiranje tipa "vozim krš", olupaću ti auto jebe mi se i slično...

 

Sve u svemu, ne želim više takav život, mogu i hoću bolje.

Slažem se da je "moguće" platiti manje kvadrat na sličnoj lokaciji, spucati brda para u renoviranje, i dovesti to u neko pristojno stanje. Ali čim zakoračiš iz stana džabe sve.

 

To je neki od razloga zašto nisam za staru gradnju.

Link to comment
Share on other sites

 

Cuti ti, onomad na temi kad sam ja pomenuo da je kvadrat u Westu 1900 evra, ti si me naduvao kako ne treba da gledam cene na sajtu, a ovde se covek ishvali na sve strane kako je preko ne znam ni ja kakvih veza spustio cenu na 1840, tj na stan od 65 kvadrata je ustedeo manje od 4k evra :) Oni tu ne spustaju cene jer je to statusni simbol, kao i Belvil na primer, a koji je fakat jos crnje i grdje mnogo uradjen od ovoga. 

Cena je 2100 EUR trenutna. Tako da nije bas tako kako kažeš ;)

Link to comment
Share on other sites

Upravo zbog svih tih razloga sam izabrao prvu lamelu do Airport Cityja, skroz levo. Prosla su 3 voza dok sam razgledao stan, cuju se dok sedis na terasi. Unutra se ne cuje nista. Stan gleda ka Bezaniji, ne cuje se apsolutno nista, pa ni saobracaj u Omladinskih brigada.

 

Istina je da u lameli koja je najbliza pruzi i koja gleda ka gradu ovo moze biti problem (i jeste). Opet, ziveo sam i u Kraljice Marije, mogao sam da skocim na tramvaj sa prozora, pa nije toliki problem, navikne se covek. I zajebite price o tatici, nema moj tatica jedan dinar u svemu ovome.

 

Opet, hvala svima na konstruktivnim predlozima, moze lock, izgubilo je svaki smisao.

Edited by Failure.Sanitarium
Link to comment
Share on other sites

Cuti ti, onomad na temi kad sam ja pomenuo da je kvadrat u Westu 1900 evra, ti si me naduvao kako ne treba da gledam cene na sajtu, a ovde se covek ishvali na sve strane kako je preko ne znam ni ja kakvih veza spustio cenu na 1840, tj na stan od 65 kvadrata je ustedeo manje od 4k evra :) Oni tu ne spustaju cene jer je to statusni simbol, kao i Belvil na primer, a koji je fakat jos crnje i grdje mnogo uradjen od ovoga.

 

 

И сад си узео овај топик као аргумент? [claps] [claps] [claps]

[roflmao]

 

тад кад је просек био 3-3.5к евра, будалама су овакве уваљивали вероватно за 10к по квадрату... можда за 8.5к, ако спусте кроз преговоре и не узму гаражу одмах...

Link to comment
Share on other sites

slažem se da je dečko napravio retardiran topic, i da ga treba flejmovati, ali fore "nek ti tatica doda 10k evra još" i "puši kurac" na to u koliko sada kvadrata živi su mi mega jadne

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ne znam što je izdrkavanje to što je napisao. Eto, i moji su uzeli takav stan za porodični, 90 kvm, a dve sobe i dnevna, gde hodnik ima 15 kvadrata, i raspored je kurac. I to je izdrkavanje?

Dečko ima problem sa izražavanjem, koji je primetan u svim postovima, ali mislim da preterujete

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Перо, он не купује чарапе, него стан, а понаша се као да купује чарапе. наравно да ће му бити скренута пажња на тај аспект.

 

хоћеш да ми кажеш да не постојинормалан распоред на Нбгд?

 

једино што је сувисло рекао је да му смета штрока и оронулост улаза, претрпаност солитера, тресење мрвица...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Перо, он не купује чарапе, него стан, а понаша се као да купује чарапе. наравно да ће му бити скренута пажња на тај аспект.

 

хоћеш да ми кажеш да не постојинормалан распоред на Нбгд?

 

једино што је сувисло рекао је да му смета штрока и оронулост улаза, претрпаност солитера, тресење мрвица...

ma sve to stoji što je rečeno, ali mislim da je jadno baš tako napušavanje kurcem, ko god da mu daje pare za stan. Ti sutra da imaš neki keš u šteku, ne bi rešio stambeno pitanje tvojim sinovima? 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ok, zatrpavajte ga govnima i kurcem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Stijo, jedno je flejm, a drugo spominjanje porodice i slično. Po meni je to neukusno, vama nije, i gotova priča

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ajd, moguće je i da jesam, ali mi ta srpska pojava da brojimo pare drugima opasno ide na kurac. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...