Jump to content

Analni wow efekat Android 4.4 updatea


togFU

Recommended Posts

tek sad vidim ovaj topik.. pa ono, nije da sam skochio sa stolice od srece sto sam dobio update, al' je gotivno da i moj uredjaj sada ima feature koji su pokazani ovde: http://www.android.com/versions/kit-kat-4-4/

 

a narochito me zanima da li ce baterija duze trajati, posto se dosta brzo trosi na mom nexus7 dok je u standby tako da mi je drago sto sam ga dobio :)

 

a kacenje te slike na tviter zahteva 2 sekunde na iosu, tako da nije bash da sam se ne znam koliko iscimao :)

Link to comment
Share on other sites

da se pojasni naslov. ćitaj Draganče.

 

Pelevin's oranus represent degradation of an individual to a cell in biologically (if such term can be applied to a concept) primitive but at the same time powerful organism that governs our consumer habits. In order to govern and spur the constant flow of money and goods, which play a role of blood and lymph, oranus uses media as a kind of nervous system to steer its cells’ activity, namely selling and buying. What is important, is that Pelevin's oranus, is built upon already existing psychological needs of consumption and defecation. When one envies and admires the way a TV character displays wealth or "class" the former is displaying what Pelevin calls oral wow-factor. When, conversely, one lavishly spends money or displays "class" for others to envy and admire, one is displaying anal wow-factor. The displacing wow-factor ensures that one perpetually attempts to "climb the ladder of success".

oranus.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za ovu visokokvalitetnu raspravu, ja moram da se nadovežem na kolegu Stijovića koji je lepo objasnio stvar.

Ljudi vole da budže stvari, da prčkaju po njima, da ih nadograđuju i prilagođavaju sebi.

Android je car za takve stvari i normalno je da se entuzijasti okupe i pričaju o tome kako im nova verzija pruža nešto što stara nije.

Kao ugradnja nove grafičke, stavljanje novih felni, kupovina boljeg vazelina.

Strast, hobi, ovo-ono...

 

Pazi, taj deo mogu da razumem, ali generalno oni ljudi koji vole da prckaju po telefonu, budze, nadogradjuju i sl bas za Android mogu da izaberu medju stotinama ROM-ova za svoj uredjaj, pa da gomilu tih modifikacija preduprede i ranije instaliraju umesto da budu "wauuu, Google je pustio apdejt i za moj uredjaj". Kao sto rekoh jos u startu, ja zapravo ne vidim ni jedan ozbiljan feature koji ima 4.4 a nema 4.0, a sve te dodatne zezalice sam mogao da imam u slicnom ili boljem obliku koristeci neke aftermarket (© Trupi) plaginove, romove i sl. 

 

U ovom 4.4 ima nekih sitnih poboljsanja, ali nista dramaticno i nista sto mi je sad "au jebote, ala je sad bolje", uglavnom su neke funkcije koje sam probao i posle 10ak minuta koriscenja zakljucio da nisu nista spec. 

 

Bas mi je zato cudno sto se loze ljudi koji za sebe smatraju da su neka da kazemo avangarda i sl, jer to znaci samo da je Google-ov marketing bolji od npr Samsungovog. Realno ne verujem da cu ista vise koristiti funkciju da telefonu/tabletu kazem "Ok, Google" ista vise nego sto koristim S4 kao daljinski upravljac ili skrolovanja ocima sto su bile mega novine prilikom lansiranja uredjaja. 

  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ima tu i trenutak sto nije svaku korisnik android uredjaja (bilo native blo generickog, kako je napisao vitja, a ja bih dodao da nativni i genericki u principu znaci isto) vec samo korisnici sa najcarskijim android uredjajima, tako da i sama cinjenica da ih to izdize iznad ostalih korisnika doprinosi sreci :)

 

Evo ja imam nativni iliti genericki uredjaj, ali nisam dobio kitkat. Dakle ja sam kul, ali nemam dovoljno kul uredjaj :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ovo.

 

jesam koristio android, i da, lozio sam se i ja. ali posle dve nedelje to je samo jos jedan obican telefon koji ima 70% eye candy-ja, a ovo ostalo sluzi necemu sto mi je koliko toliko zanimljivo za koristiti. ali da, bezobrazni mongoloid se nasao prozvanim zato sto je otvorio topik o novom apdejtu, pa sam prozivanjem novog androida direktno njemu gurnuo kurac u oko, al' i njemu samom je najveci utisak posle apdejtovanja da baterija traje cudesnih dan i devet sati, jaoj AE N4. ne dizem bunt zato sto nesto ne razumem, razumem dovoljno da vidim da se ljudima manje-vise bespotrebno dize pritisak oko novog apdejta.

 

 

vau, pa stvarno si dobio totalno novi telefon sa ovom novom verzijom androida. hah. da razvijas android softver pa da su izbacili neke revolucionarne nove stvari koje ti olaksavaju posao, razumeo bih lozenje. ovako si retardiran k'o tvoj drugar bulbi kad menja fakultet. al' opusteno, ti si barem bezobrazniji!

 

Ni ja ne razumem hajpovanje oko apdejta ali ti sine lupetas gde stignes.

 

To sto ti ne vidis primenu svog telefona je zato sto si u it-u do moga. Imao sam smartfonove pre androida ali je doticni prvi na kome sam mogao nesto zapravo da odradim vezano za posao.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

svi smo skontali sta je vica hteo da kaze, ali mozda bi pravilnije bilo reci native (izvorni) i modifikovani android uredjaji.

 

Ja moj necu da poklonim, cak sam i popravio staklo

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ni primetio overhajp, u temi se vrte postovi tipa dobio/nisam još/mislim da mi radi bolje baterija/launčer novi je baš kul, dialer takođe. I više se pratilo ko na kojem uređaju je dobio, a ko ne još :D

Da li može neko da mi pokaže barem jedan post koji je bio u fazonu "ZOMG!!!!111! NOVI OS JE TAKO KUL DA SVŠRAVAM U GAĆE KADA UZMEM TELEFON U RUKE"

? :)

Link to comment
Share on other sites

.to De1

Radi CSipSimple. Meni, da kucnem u drvo, rade sve stvari koje su mi radile i ranije.

Doduše, kažu da kad je uključen ART neke ne rade kako treba, ali ako se koristi Dalvik, onda je sve ok.

 

.to Sa1Nt

Jao, jel imaš i iOS neki uređaj, buržuju jedan? Jao!!11 :D

 

Ne znam matori al svi rantuju ako pogledas na repositoryju od CSipSimplea svi imaju neke probleme. Zavisi sta ti konkretno koristis meni treba za komunikaciju. Server je asterisk i sad to sve lepo radi ako koristis samo jedan slow codec al od update-a ljudi ne mogu da cuju mene dok ja njih cujem i svi ovi koji nisu updatovali mogu da me cuju bez problema. Pitanje je sad sta je tu problem, nightly build poslednji nije resio problem kapiram da ce resiti u dogledno vreme.

Link to comment
Share on other sites

 

Nikola sa Bieber frizuricom nema prava da pita bilo koga što prate trend i taj hajp.

 

Nisam pitao što prate trend, već zašto su toliko srećni zbog jednog (po mom mišljenju OBIČNOG) apdejta, ali razumem te, morao si negde da uglaviš i reč "trend", čisto da bi sve to nekako povezao sa Bieber frizuricom.

 

 

Ali kako možeš čoveku koji nije koristio Google uređaj da objasniš zašto je takvo loženje? Sve uz "vidite, čak ima i topik gde se lože hehe, nije mi jasno uopšte", a na tom topiku piše koja su poboljšanja, šta je kul i čitava priča da ne dobijaju svi u isto vreme update, nego da se pušta u batchevima itd itd.

Prvo, koristim N7 i pre par dana mi je stigao taj isti update. Ali mislim to ni nema toliko veze sa temom.

Drugo, link do topica sam okačio zato što je bilo ljudi koji nisu znali o čemu se priča (Mitch googlao rč 4.4 :c), a ne u fazonu "vidite topic na kom se lože hehe", što možeš i sam pročitati ako se vratiš par strana unazad.

 

Nisam imao nameru nikoga da napadam, najljubaznije sam pitao u čemu je stvar, zašto se google razlikuje od drugih, Starbak je to (delimično) objasnio.

Takođe hvala Draganu što je odgovorio :)

 

Vitjo, ponašaš se kao klasičan apple-fag, samo si sa druge strane medalje, hteo ti to da priznaš ili ne.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...