Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

preumoran sam bio, pa me je kraj prosto zakucao, prelomio i sabio. bio sam zaprepašćen shvatanjem da sam nešto grdno nekoncentrisan propustio.

Identicno sam se i ja osecao :)

 

Znaci, sve sam pratio bez problema do poslednjih 5 minuta, i onda zbun...

 

da li sanja, ili je u komi zbog onog odela, ili je umro pa mu je poslednjih 5 minuta u stvari njegov "poziv" koji je cekao, itd..

Link to comment
Share on other sites

MISERY

 

misery-movie-poster-1020517153.jpg

 

Iako znam i celu radnju i kako se završava, nikada nisam seo i odgledao kompletan film. Sve je efektno minimalistički snimljeno (iako čudi budžet od 20 miliona, i to za ovakav film i to iz 1990-e), Džejms Kan odličan mada razumljivo gurnut malo u stranu zbog glavne zvezde filma, izvrsne Kejti Bejts. Realna zamerka je da posle nekog vremena sve deluje nepotrebno razvučeno, kao da su hteli da strpaju što više stvari iz knjige, ali u svakom slučaju sjajan i zaslužen klasik.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Byzantiumhttp://www.imdb.com/title/tt1531901/

 

Skoro pa rimejk intervjua sa vampirom :) Jedino mi nije jasno gde su našli onog bugarina (nije bugarin verovatno), ono je skoro pa komedija koliko lik ne zna da glumi. Da sam znao da igra i Gema Arterton, odgledao bih ranije!

 

A i ovaj mučeni Kejleb što mu uvek daju uloge nekih bolesnika jer tako i izgleda, osudiše čoveka doveka :)

Link to comment
Share on other sites

Tog lika je trebao inače da glumi lik iz Utopie, Stefen Ria, ali meni je ovaj bugarin (:)) pun pogodatk, baš deluje kao neki brut koji kasapi vampire vekovima (i to ne na baš suptilne načine).

 

Elem,

 

WINTER'S TALE

 

154732.jpg

 

Po pitanju priče potpuno pase (borba dobra i zla, pa demoni pa anđeli, pa prava ljubav, i tako sve u krug), delovi koji su kao emotivni su previše dugački i gnjave, delovi sa Raselom Krouom mnogo zanimljivi, ali previše over the top, kao da su iz drugog filma. Kraj pomalo čudan i kripi (ne na dobar način), međutim, i pored svega nekako uspeva sve da se drži do kraja (a i mala uloga stanovitog neočekivanog  crnog gospodina odlično odrađena, mogao je film komotno da bude više njemu posvećen).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1840309/?ref_=nv_sr_1

 

Divergent - bespotrebna kopija Hunger Games - a i još jedna prilika da se nešto dobro uradi sa kombom zanimljiva futuristička ideja + female lead koja je zasrana hollywood style... MIlsim, kome se sviđa Hunger Games, a možda i Twilight :-) neka pogleda...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

jebote, zar je 12 godina prošlo od Gangs of the New York!?

 

Nikad da se dovoljno načudim kako Skorseze nema ni jedan loš film za ovoliko godina filmovanja i i dalje snima i sabija. Pogotovo imajući u vidu tu njegovu ekipu (Spilberg, Lukas, Kopola) gde svi imaju bar po jedno teško govno (Twister, Red Tails, Indiana Jones 4, Jack, Supernova) sem njega i svi su u polupenziji ili Oskarbejtuju (Spilberg).

 

A još mi žao što Dej Luis u posldenje vreme izgleda služi samo kada mora da se napravi neki limunadica film za Oskara i ništa više. Sad sam baš gledao Gangs posle bukvalno 11 godina, i dalje je dobar.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Raid 2

 

KAKVA FILMCINA!!! Meni licno najbolji akcioni koji sam u gledao u zadnjih, ni sam ne znam koliko godina. Ko nije gledao, a vidi da traje 2,5h neka ne brine nista, proleti ocas posla, vrhunski tempo svo vreme, sjajne scene fajta, dobra kamera, zanimljivi likovi, cak i sama prica je za jedan akcioni film vise nego zadovoljavajuca. Prvi deo me je odusevio, ovaj je jos bolji.

 

Overall 8,5/10

U okviru zanra 10/10, tesko da moze bolje.

Link to comment
Share on other sites

odgledao cuvare sinoc u uscu, otisao sam na film da bukvalno nisam imao ideju sta idem da gledam :) ja sam covek koji ne uglavnom ne voli superherojske filmove i na avengersima sam recimo hteo sebi da iskopam oci, medjutim ovaj film je sasvim, sasvim dobar i humor mi se dopao, a bilo ga je prilicno :)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

A Sound of Thunder - http://www.imdb.com/title/tt0318081/

 

Godinama mi čuči ovaj film na kompu, nikako da odgledam, sad jesam. Đubre, a ovo je iz onog perioda kada Ben Kingsli nije birao nego je glumio u svemu što mu ponude. Premisa filma je možda i interesantna ali ubrzo sve postaje smejurija. Efekti su katastrofa, a ceo film je snimljen u 4 prostorije, od kojih je jedna sa zelenim platnom. CGI je toliko jadan na trenutke da je smešno, pogotovo kada prikazuju grad, pozadinu i slično :D Naravno da ne preporučujem.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ti pojma nemas sta znac to :D Da bi ti bio u pravu Groot je morao da se pojavi u zadnjih 10min filma kad je najgusce, da svojerucno ubije sve neprijatelje i samostalno resi situaciju koja bi morala da bude dovedena u takvo stanje da samo pojava Deus Ex Machine moze da je resi u korist heroja.

  • Upvote (+1) 1

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

I Sell the Dead - http://www.imdb.com/title/tt0902290/

 

Glumi Dominik Monahan i Ron Perlman, ostali us nebitni. Simpatičan film o likovima koji kradu leševe u XVIII veku, malo humora, malo zapleta. Ništa pretenciozno i solidno izvedeno. Dosadno na trenutke ali je generalno ok film - 6/10.

 

 

Stranded - http://www.imdb.com/title/tt0283015/

 

Ne sećam jel mi ovo neko ovde preporučio kada sam pitao sa Mars filmove ili sam sam iskopao. Ako mi jeste neko preporučio, kontam da je mislio na film iz 2013, koji nisam ni znao da postoji do sada već sam odgledao onaj iz 2001. Priča prati petoro astronauta koji se nesrećom skrše na Mars i pošto im nedostaje svega, moraju nekako da prežive dok ne dođe potencijalna pomoć za dve i po godine najranije. 

 

E sad, film je generalno loš. Jeste 2001, kontam da je straight to VHS/DVD, možda i za TV ali efekti su buđ totalni. Izgleda kao sinematik za neku naprednu igru iz 1994. Scenografija je nepostojeća, likovi su užasni, a gluma još gora. Od poznatih lica tu je Vins Galo i Joakim Almeida ali i njih dvojica mu ga daju ispod standarda. Kontam da su se depresirali od lošeg scenarija. I kontam da cela stvar oko glume ne bi bila toliko užasna da ostalih troje nisu totalno dno glumačkih talenata. Riba što je kao kapetan, ona je još i prosek, dok druga riba i neki plavi lik su apsolutno katastrofalni kao i lik sa kojim vidskrinuju na početku filma. Sve je to malo predvidivo, ima par interesantnih delova i ta glavna misterija je kao prosečno ok. Scenario ne zna gde tera, dijalozi su loši. Druga polovina filma je možda malo zanimljivija jer se dešava nešto ali sem toga, ostalo je sve đubre - 3/10.

 

 

Naredna dva filma su mi baš zanimljiva iz razloga koje ću uskoro navesti. 

 

Battle Beyond the Stars - http://www.imdb.com/title/tt0080421/

 

Ovo mi se neko vreme vuče na kompu i rekoh da pogledam šta ono beše, koji je sinopsis na imdb pa da gledam ili ne gledam sada. Kad ono, čitam ja i u fazonu sam "čekaj, ovo mi zvuči sve jako poznato" i onda se setim da sam najzad, juče odgledao Argo sa Ben Aflekom i da Battle Beyond the Stars ima veoma sličan, ako ne isti zaplet kao "Argo" scifi film koji oni "snimaju" u Iranu da bi izvukli ove iz ambasade :DDD Čak se Argo dešava 1980-e, a ovo je snimljeno i izašlo je isto tada. Laughs ensued.

 

Što se tiče samog filma, standardna scifi splačina iz '80ih, jebeni Rodžer Korman, carina krš filmova :D Džon Sakson je tu i najozbiljniji glumac u celom filmu, ostalo sve zajebancija. Film takav kakav je i nije mnogo zanimljiv kao priča oko njega i ljudi umešani. Film je snimljen za pet nedelja i 2 miliona dolara, a Džejms Kameron je radio na modelima i Korman se toliko oduševio da ga je unapredio u art direktora filma dok je tada mlađašni Džim Horner radio muziku. Ceo film je jeftina kopija Star Wars-a pomešanog sa Sedam Samuraja inače, a meni je bilo presmešno što brod glavnog junaka kada se gleda spreda i odozodo izgleda kao da ima dve velike sise, dok kada se gleda spreda i odozgo izgleda kao otegnuta muda :D Film je generalno iznedrio pored Kamerona i Hornera još par kvalitetnih ljudi iz Holivuda. Pa zbog toga i neke treš vrednosti - 5/10

 

 

Argo - http://www.imdb.com/title/tt1024648/

 

Nije loš film, sviđa mi se što je tako šašava premisa ali se niko ne smeje u filmu iako su svi svesni toga i situacija je prilično ozbiljna. Arkin i Gudman imaju neku ulogu da iskreno komentarišu koliko je šašava ideja ali ostali su svi mrtvi ozbiljni. Tempo je malo, pa nepostojeći ili se bar gubi u drugoj polovini filma ali dobra gluma, kasting, sve je na mestu. Interesantno mi je što Skot Mekniri i Keri Biše i ovde glume muža i ženu kao i u Halt & Catch Fire. Kul detalj. Možda film deluje malo zanimljivije kao ideja nego što jeste stvarno jer se ipak bavi i pipavom politikom između zemalja i životima ljudi ali veoma dobro ostvarenje. 7/10.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pogledao ponovo The Fisher King. - http://www.imdb.com/title/tt0101889/?ref_=nv_sr_2

 

 

Laser_Disc_criterion_cover_large.jpg

 

 

Meni licno je omiljeni film Robina Vilijamsa, genijalan film. Rezirao Gilijem, pored njegove standardne tematike - umni bolesnici i lutalice - radnja se vrti oko potrage za Svetim Gralom, srecom, identitetom, smislom zivota...

Glavne uloge Bridzis i Vilijams - odlicni, Mercedes Ruel pokidala (mislim da je dobila oskara za ovu ulogu), a kameo uloga Toma Vejtsa nezaboravna! :D

Ako niste gledali - svaka preporuka, a ako jeste - gledajte ponovo.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ROLLERBALL (1975)

 

Rollerball%20Poster.jpg

 

Još kao klinac sam stalno gledao kadrove iz filma u emisiji Zorana Živkovića, ali ga nikad nisam odlgedao celog. Vizuelno, sve je ubitačno retro i ne stari dobro sa godinama, na sve strane vrište zvoncare, kaubojke i košulje sa dubokim kragnama, a i prateća "oprema" u mečevima izgleda jadno i siromašno (motocikli, arene i sl.). Sa strane priče i glavne poruke filma, tu su stvari mnogo bolje, i film u puno suptilnih scena prenosi tu glavnu ideju i koncept šampionskog sportiste čija popularnost počinje da bude trn u oku moćnih korporacija koje upravljaju svetom. Najsvetlija tačka filma su sami fajtovi i mečevi, prilično uzbudljivo snimljeno sa nekoliko vanserijski dobro odrađenih kadrova i scena, uz prilično dugo trajanje svake utakmice (osim samo kraja, gde sve nekako deluje zbrzano, ali je u isto vreme i puno antologijskih scena). S obzirom na kritiku društva i kapacitet za nasiljem, čudo da se jedan Verhoven nije uhvatio režije rimejka, to bi bio pun pogodak.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Stranded - http://www.imdb.com/title/tt0283015/

 

Ne sećam jel mi ovo neko ovde preporučio kada sam pitao sa Mars filmove ili sam sam iskopao. Ako mi jeste neko preporučio, kontam da je mislio na film iz 2013, koji nisam ni znao da postoji do sada već sam odgledao onaj iz 2001. Priča prati petoro astronauta koji se nesrećom skrše na Mars i pošto im nedostaje svega, moraju nekako da prežive dok ne dođe potencijalna pomoć za dve i po godine najranije. 

 

E sad, film je generalno loš. Jeste 2001, kontam da je straight to VHS/DVD, možda i za TV ali efekti su buđ totalni. Izgleda kao sinematik za neku naprednu igru iz 1994. Scenografija je nepostojeća, likovi su užasni, a gluma još gora. Od poznatih lica tu je Vins Galo i Joakim Almeida ali i njih dvojica mu ga daju ispod standarda. Kontam da su se depresirali od lošeg scenarija. I kontam da cela stvar oko glume ne bi bila toliko užasna da ostalih troje nisu totalno dno glumačkih talenata. Riba što je kao kapetan, ona je još i prosek, dok druga riba i neki plavi lik su apsolutno katastrofalni kao i lik sa kojim vidskrinuju na početku filma. Sve je to malo predvidivo, ima par interesantnih delova i ta glavna misterija je kao prosečno ok. Scenario ne zna gde tera, dijalozi su loši. Druga polovina filma je možda malo zanimljivija jer se dešava nešto ali sem toga, ostalo je sve đubre - 3/10.

Ja sam ti preporučio, i to taj, onaj iz 2013 bih rekao da je još veće sranje :D

 

Meni je ok legao taj film, valjda zato što sam ga gledao par dana nakon Europa Report, pa sam bio u tom "misija u svemiru" modu... Ovaj film i jeste u Europa Report fazonu, samo je dosta lošiji ofc.

 

Početak filma jeste nešto sporiji, ali meni to nije smetalo, mislim ako su se već srušili na mars normalno je da će da sede pola sata da vide šta i kako. Ako si očekivao male zelene koji će ih napasti čim slete, onda jebiga. Gluma jeste dosta loša, u tom prvom delu posebno, čitao sam na IMDB-u neke kometare koji kažu da je to "realno", odnosno da se stvarno neko nađe u toj situaciji ne bi baš tečno izgovarao rečenice i tako to :)

Takođe film je meni kul jer nije predvidiv, ne znam na šta si ti mislio sa ovim "Sve je to malo predvidivo"?

Ako ste fan nešto sporijih sci-fi filmova, bez eksplozija, transformersa i betmena, ako imate sposobnost da se uživite u priču a da pritom zamenarite nešto lošiju scenografiju (mada meni i nije toliko loša) - dajte šansu ovom filmu.

Da su malo bolje odradili neke stvari, ovo je mogao biti jako jako kul fim, ali dobro, s obzirom da su ga radili jebeni cigani Španci i ovo je kul :D

Link to comment
Share on other sites

Ne, ne, nikako nisam očekivao neko ludilo, zombije i eksplozije i ne znam ni ja. Nemam sa tim problem, samo gluma je loša pa je loša. Realna nije sigurno već je usiljena i totalno neuverljiva. To što neko želi da to deluje realno najverovatnije nema interakciju sa živim bićima pa tako zamišlja realnost. A opet moram da pomenem, plavi lik i crna riba su overkilovali sa lošom glumom.

 

Pod predvidivim sam mislio na to da čim su još u startu pokazali neke "misteriozne" linije, strukture ili šta već, bilo mi je jasno da je tamo neki spas ili vanzemaljci ili nešto, a kada je većina posade osuđena na "sigurnu smrt" van letelice i bilo je jasno da će da odu upravo tamo, to je samo potvrdilo. Ovo je bukvalno film koji te ili uhvati kad si raspoložen pa ti prođe ok ili ne. Da sam ga gledao na teveu kad nema baš ništa pametnije, možda bi mi bio malo bolji, ovako nije.

 

Što me dovodi do...

 

 

Stranded (2013) - http://www.imdb.com/title/tt2268573/

 

:D

 

Kontam da je i ovaj film loš i da će za deset godina biti još lošiji, možda me je uhvatio u boljem raspoloženju ali mi nije bio toliko đubre koliko sam očekivao (očekivao sam The Colony nivo đubrivosti). Kristijan Slejter i još nekih troje u glavnim ulogama. Klasična scifi horor priča - neki ljudi, negde u svemiru, na nekom brodu/stanici/ustanovi i nešto ih proganja. Gluma je ok, ponašanje likova je malo debilno, pogotovo doktora koji bi trebalo da bude tu najsvesniji koji problemi mogu da iskrsnu ali se ne ponaša tako. U principu mi je bolji od Strandeda iz 2001 samo time što je bolja gluma i ima nekakvu scenografiju. Klimavih 5/10 mada realno je 4/10.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Sint - http://www.imdb.com/title/tt1167675/

 

Predivna priča o avanturama i legendi Deda Mraza. U stvari ne, Deda Mraz (nije baš standardni coca-Cola Djed Božićnjak već Sveti Nikola) je krvolok i ima bandu krvoloka koji kradu, siluju i pale dok jednog dana meštanima ne presedne i spale njega i bandu na njihovom brodu. I od tada kada je pun mesec, on se vraća i otima decu, seje smrt i već standardni Deda Mraz fazon. Holandski je film, a u realnosti nije toliko divalj koliko u ideji zvuči.

 

Scenario i nije baš najbolji, priča ima rupa, efekti su onako, a tempo baš i nije prisutan. Nekako nisam imao baš osećaj uvod/zaplet/rasplet nego se nekako sve desi. Generalno nije loš film ali nije ni nešto dobar, ni toliko zanimljiv. Moglo je malo više akcije koje ima malo i neretko je trapavo odrađena. Glavni likovi su površno nebitni i nesimpatični. Priča ne može da se dogovori jel pun mesec pada svake 32 godine na 5 decembar, 42... ili kad padne, padne. U svakom slučaju može da prođe kao nasumični slešer sa malo humora i Amsterdam dok pada sneg izgleda baš lepo uglavnom. Šteta samo što je tempo nikakav i priča nerazrađena. To da je bolje odrađeno, ostali defekti bi bili nevidljivi, 5/10

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...