Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

onda si fejk fan, ili jednostavno sakuješ, nema trećeg

 

a jel može da mi prosto bude "štagod film", umesto "odličan", što sigurno nije? Mislim, cenim ja taj fazon, trud, to je to, WTC kung fu treš ali brate Rza glumi gore od bilo koga u tom filmu. Ono, Batista bolje glumi od njega :D 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

@Iron Fist

Toliko dobrih filmova da se gleda i priča o njima, vi se uvatili tog sranja. Pitajte Rasela Kroua dal se uopšte seća da je bio u tom filmu :)

 

Elem, double fičr today

 

APPLESEED ALPHA

 

onesheet.jpg

 

Nije mi se nešto dojmio, osim u vizuelnom smislu (i to pre svega kako su odradili tehnološke stvari, kiborge, onog debelog s rogovima, robote, ono čudo na kraju, ljudi su i dalje nekako ukočeni). Sa druge strane, šarena cell shaded grafika nekako bolje izgleda, mada je ovde jasno zašto su išli na taj gears of war izgled (zbog postapokaliptičnog settinga). Priča i naročito likovi su nekako bezveze, više deluje kao filer za taj svet dok ne naprave opet nešto sa kapitalnijim temama. Sranje je i što sve to silno pucanje u filmu kao da nema nikakvog efekta, čak i kada pogode nešto (samo se vide varnice i to je kao to, osim par izuzetaka pred kraj). Da ne pričamo o scenama gde likovi skaču ili padaju sa ogromnih visina bez ikakvih posledica, ono, samo otresu prašinu i piče dalje, debiliona (ovo naročito u vezi pomenutog rogonje, totalno su usrali njegov lik). I svakako izbegavati bilo kakve engleske sinhronizacije, ovo je bolelo u par navrata koliko je loše odrađeno.

 

 

SPACE PIRATE CAPTAIN HARLOCK

 

space_pirate_captain_harlock_ver2.jpg

 

E ovako se to radi. Priča ko priča nije loša, pirati u svemiru, pa neki vanzemaljci, pa serendaju o svojim osećanjima, pa o časti, pa red standardnih japanskih tripova (o poigravanju sa gigerovsko-falusnim izgledom broda da i ne pričamo), i tako u krug. Tehnička izvedba je apsolutno besprekorna, ne sećam se kad sam skoro gledao bolji CGI. Sve pršti od boja i nestvarne količine detalja, likovi su, iako deluju standarno predimenzionirano i iskarikirano, animirani fantastično i deluju prilično uverljivo (koliko to CGI dozvoljava), a apsolutni hit su sve moguće scene fajtova i uopšte tehnologije i mašina, sjajno odrađeno (dodatni plus je što sve ima taj neki Starcraft look & feel).

Film sam inače gledao iz jedno pet puta, zbog igranke sa prevodima. Engleski prvi koji sam stavio prati radnju i onda naglo počnu da ubacuju neke stvari koje nemaju veze sa životom, da bi zatim bile isprepletene sa ponovo korektnim prevodov koji ima smisla sa dešavanjima na ekranu (pretpostavljam da je titl za verziju sa američkom sinhronizacijom, koju su "nadogradili" nekim objašnjenjima i rečenicama koje likovi uopšte ni ne izgovaraju, da bi bolje objasnili radnju). Onda skinem neki srpski titl koji je bio u sličnom stilu, i držao se prilično dobro u prve dve trećine, i onda raspad, em počne da trokira sinhronizacija (sa tipa 0.5 sekundi na +15, wtf), em ne može više da se pohvata ko šta govori i radi. Onda opet neku englesku skinuo, koja je bila totalna dubioza, kao da je prevodio neko ko uopšte ne gleda film, a japanski zna samo iz rečnika, da bi se na kraju pojavio još jedan engleski koji savršeno odrađuje posao.

 

 

Brue pobedio Internete! :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

meni je baš šteta što Appleseed filmovi nikad nisu imali neki bolji kvalitet priče, džaba im taj vizuelni bling kada se ja uopšte ne sećam radnje prva dva filma, a i ovaj ću zaboraviti do kraja meseca.

 

A ono, Iron Fist priča, jebiga, meni to nije odličan film. Niti kvlt treš. Prosto je treš i vreme će ga pregaziti ako već nije. Ako moram da sumiram utisak/razočaranje - kao ideja je super, samo u praksi meni ono ne deliveruje, eto toliko.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

I ja dok sam gledao ovaj novi Appleseed, pokušavam da se prisećam šta je bilo u prva dva filma, i ono, baš sam se iznenadio koliko stvari sam se setio (samo što su mi se isprepletali filmovi definitivno, još sam posle skapirao da sam počeo i scene iz Vexillea da ubacujem u miks). I kul što su konačno ovde objasnili šta ono Appleseed iz naslova u stvari znači 

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Mansome - http://www.imdb.com/title/tt2294729/

 

Limunadica talkumentarac o tome šta znači biti muškarac. Malo priče o brkovima, bradi, ćelavosti i to je nekako to, nije baš nešto zanimljivo niti mnogo pametno, uglavnom neka površna priča. Vil Arnet i Džejson Bejtman kao vode tu priču mada ceo taj segment sa njima mi je glup.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

THE TEMPEST

 

the_tempest_2010_poster.jpg

 

Obrada Šekspirovog komada, sa odličnom glumačkom postavom (čak je i Rasel Brend, s obzirom da igra budalaša, ispao dobar izbor), i promenom glavnog jukana iz izvornog materijala u ženskog lika (što funkcioniše u samom filmu, ne znam za sam komad, nisam čitao). Sama priča je "klasični" Šekspir, praktično još jedna studija o disfunkcionalnoj porodici, mnogo više obogaćena fantastičnim elementima nego što je to uobičajeno. Sam stil celog filma jako vuče na 80-e, ovo je jedan od onih filmova za koji bi soundtrack radili Queen, da je snimljen tada (sporadične muzičke deonice jako vuku i podsećaju na to). Također, pretpostavljam da će biti interesantno za gledanje i onima koji su čitali Ilijum i Olimp Dena Simonsa, pošto ima puno paralela sa ovime (pojedini likovi i njihove akcije, pre svega).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

planeta majmuna, zaliboze onako dobre prve setvrtine filma i solidne poslednje cetvrtine kada je ono zimedju prepateticno, iako razumem zasto (ona preka potreba da se previse objasnjava u holivudskim hitovima)   poceo sam da zevam u momentima

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

THE TEMPEST

 

the_tempest_2010_poster.jpg

 

Obrada Šekspirovog komada, sa odličnom glumačkom postavom (čak je i Rasel Brend, s obzirom da igra budalaša, ispao dobar izbor), i promenom glavnog jukana iz izvornog materijala u ženskog lika (što funkcioniše u samom filmu, ne znam za sam komad, nisam čitao). Sama priča je "klasični" Šekspir, praktično još jedna studija o disfunkcionalnoj porodici, mnogo više obogaćena fantastičnim elementima nego što je to uobičajeno. Sam stil celog filma jako vuče na 80-e, ovo je jedan od onih filmova za koji bi soundtrack radili Queen, da je snimljen tada (sporadične muzičke deonice jako vuku i podsećaju na to). Također, pretpostavljam da će biti interesantno za gledanje i onima koji su čitali Ilijum i Olimp Dena Simonsa, pošto ima puno paralela sa ovime (pojedini likovi i njihove akcije, pre svega).

Tempest je pravi primer sta se desi kada film radi neko ko je pozorišni režiser (pa jos režiser opera). Najveća vrednost filma je vizuelni rezultat. Nema prevelike promene u odnosima i prici (Šekspira retko ko popravlja) ali je priča sagledana kroz promenu roda (bez većih izmena na rezultatu imho) pa se kao nešto dešava. Taymor ne moze da nadmaši svoj rad na Titus. Kome se svidi Tempest preporučujem Titus, samo sto je Titus tragedija, a to nije generalna preporuka za svakoga. Ali zato je Anthony Hopkins glavna rola, a to jeste preporuka za svakoga. Najvažnije, hvala sto si istakao relacije između filma (prošlo je par godina od gledanja) i Dena Simonsa, promaklo mi je...

Link to comment
Share on other sites

Čim je spomenula Kalibana, odma je bilo "ček, ček, gde smo to već čuli" :) Prospero je takođe važan lik u knjigama, kao i Sikoraks, Kalibanova "majka". I Titusa sam spazio pre par godina, baš je bilo nešto povezano za ovaj film, mada sam posle video da je dosta stariji.

 

I ovo što reče za Titusa da je tragedija, taman sam očekivao i ovde neko dramatično razrešenje na kraju (s obzirom na motiv osvete koji se stalno kuva), kad ono, sve nekako mlako i hepi, svi srećni i zadovoljni izašli iz manjih nezgodacija po ostrvu (ne znam kako je u originalu, ali deluje kao da je neko sugerisao Šekspiru da ne mrači toliko i da napiše nešto aplifting za promenu :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

CALVARY

 

calvarycomptab600.jpg

 

Vaistinu dobar, mada mi se iskreno nije svidela poruka na kraju (bez obzira što savršeno funkcioniše sa dotadašnjim događajima iz filma). Glison i Mek Donag (režiser) kombo očekivano na visokom nivou (zajedno su radili i izvrsni Guard), svi ostali likovi takođe, odlična atmosfera, i majstorsko poigravanje sa tim religioznim aspektima i upinjanjima glavnog lika da nekako drži stado na okupu (u ovom smislu je i par apsolunto briljantnih blic dijaloga ili komentara likova).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Da, ali lik je konkretno rekao da neće da se meša i da što manje zna to bolje, mada moguće da je ovaj lik hteo da eliminiše svaku mogućnost da uvuče još nekog u sve to.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...