Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

evo, gledači dobrih filmova su bili orni da mi lupe i koji minus. Ili im se ne sviđa LEGO The Movie.

 

+1 za Grand Budapest Hotel. Traje tačno koliko treba, Rejf car. Nije najbolji film Andersona ali je kul, zabavan i tragikomičan.

 

No zato, iz nekih pobuda sam odgledao Frozen, ne gledam Diznijeve animirane filmove poodavno, ako mogu da nabrojim dva, tri koja sam odgledao posle Lion King-a, i to je previše. Pa eto, rekoh aj da vidim kako to ide ovih dana. Đubre od filma. Jasno da Dizni filmovi moraju da imaju i po koju numeru i to sve ali ovde baš testiraju granice zdravog razuma, a muzika je glupa, neinspirativna, neuopečatljiva i deluje kao improvizacija od strane najprosečnijeg učesnika American Idola koji se loži na Ališu Kiz i sve te što tako arlauču i "saosećajno" pevaju. Već na trećem pevanju u prvih deset minuta sam počeo da grizem sopstvenu pesnicu i tako do kraja filma. Priča je glupa, nema tempo, ni pouke, ima par doskočica i jedna ili dve smešne, kratke vizuelne fore (ono kad joj se zamrzne haljina, a druge se ne sećam). Likovi čas upadaju i Dizni kliše, pa ispadaju u totalnu retardaciju i tako u krug. 

 

Vidim da je budžet ovog smeća 150 miliona dolara, a nije mi jasno na šta su tačno spičkali tolike pare? Glumci tj. glasovi su uglavnom sve neki nebitni anonimusi (sem Kristen Bel i Alan Tudika). Animacija snega i leda je do jaja ali ostalo je sve u rangu animacija za video igre pre deset godina. A film je nagruvao 400 miliona na boks ofisu, hajp čini čuda izgleda. Kao suprotnost, LEGO je koštao 60 miliona, ima "prave" glumce, gotivne fore, jednostavnu priču, šarm, par klišea i kontam isti nivo animacije i uloženog vremena i sredstava. Ne preporučujem, a ni za decu, bolje im pustite Jungle Book, Lion King ili tako nešto gotivnije.

  • Downvote (-1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pa ti animirani filmovi vazda imaju žestoke budžete, sećam se članka o Cars koliko je samo mašina radilo u isto vreme i to samo da bi renderovali realne refleksije na kolima i drugim površinama. Ja Frozen nisam mogao da odgledam do kraja, najviše zbog muzičkih numera, jer su se vratili tom Dizni stilu od ranije (pevanje pevanje i samo pevanje), imali su inbitvin baš dosta filmova gde su to smanjili ili potpuno izbacili. A i ovo mi, kao i Princess and the Frog, vuče da je pre svega pravljeno za devojčice i nesigurne tinejdžerke.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Box office $1,245,054,227

 

:)

 

a gledao sam na IMDB-u, jebiga. Tamo je USA, a ovo je worldwide.

 

tri poslednja cgi filma iz disney animation studija su odlicni 

svaki hejt prema tangledu, wreck it ralphu i frozenu apsolutno nema veze sa kvalitetom samih filmova koliko sa licnim tiltom osobe koja hejtuje

 

E, meni je i Wreck It Ralph bio skroz bezveze!

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

 eh sad. meni wreck it ralph i frozen bukvalno ne mogu biti različitiji filmovi, prvi je šarmantan i duhovit i zabavan a opet dečiji, a drugi je jezivi proizvod temeljnog ispitivanja tržišta, i nema ni promil šarma i gotivnosti wreck it ralfa. i previše je jebenog pevanja :D

 

 i opet postavljaš stvari da je moron svako ko se ne složi s tobom xD

 

ne postavljam nego sam strastven oko stvari koje ne podnosim pa vam se čini da ima tu nečeg više od subjektivnog mišljenja o datoj stvari :D

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

chejli rigrets natin!

 

@stija

ne mislim lose o intelektu ljudi kojima se ti filmvi ne svidjaju, to je samo tvoje tumacenje =o)

 

ja sam rekao da ti ljudi, kojima se ne svidjaju esencijalno deciji filmovi, naginju u neku stranu i to im ne dozvoljava da uzivaju u odlicnom filmu, ako je to ekvivalent sa "oni su moroni" aj hev no difens

 

pored sve love koju disney animation studios zaradjuje, velika kompanija dizni ih vec 10+ godina tretira kao ruzno, glupo, usvojeno dete, a pixar je pametni stipendista... tako da postulat "ista ekipa pravi jedan film na osnovu inspirisane ideje entuzijasta a drugu na konto korporativnog istrazivanja" meni zvuci manje verovatno nego tumacenje "ova osoba je ostvarila vecu licnu konekciju sa prvim, "muskijim" filmom, nego sa drugim "zhenskijim" i prilagodjava svoju retoriku tome umesto da pokusa da bude objektivna"

 

moguce da gresim ofc

 

naravno i moje tumacenje vashih postova je subjektivno

i to je da jednostavno ne volite mjuzikle (iracionalno?) i da zbog toga propustate uzitak u mnogim lepim filmovima =o)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

kvalitet pesama je pitanje ukusa

ali ako ima interesenata, mozemo da se upustimo u raspravu oko toga zasto je subjektivno i da su "klasici" cool i da je ovo shit 

 

manje verovatno =/= neverovatno

 

i frozen i brave su subverzivni filmovi, ali u suprotnim pravcima

ide plot oba filma pa za svaki slucaj

 

brave stavlja u prvi plan ljubav izmedju deteta i roditelja, ali na kraju odrzava status quo - merida se pored sce nezavisnosti na kraju ipak povinuje patrijalhalnom sistemu... brave je subverzivan jer izgleda da ce da bude profeministicki, a zapravo je old skul samim tim nije inovativan

 

frozen isto naglasava atipicnu ljubav, onu izmedju sestara (siblinga lol =o)) ali struktura mu je malo atipicna...

pocinje kao oldskul bajka, sa princem kao resenjem svih problema jedne od protagonistkinja... onda ubacuje drugi klise - siromasnog baju koji unatoc povrsinskim suprotnostima zapravo izgleda kao bolji "match" za princezu da bi na kraju sve bilo obrnuto naopako - prvi princ je zapravo villain, drugi lik ostaje na nivou friendzonea, a ono najbitnije je, sto lanisteri najbolje znaju, porodica =o)

 

cinjenica da prica jednog frozena efektivno ismeva formulu koju je tokom vise od sedam decenija upravo dizni ustolicio kao behaviour model i kanon cini taj film i boljim i vrednijim od bravea (cija je animacija realno bolja, tu nema pogovora)

 

also nema pogovora da je jedan wreck-it-raplh (koji je prica o matorom krimosu i detetu! ;oD) bolji od bravea i frozena zajedno, ali ga mainstream pored svih para i kvaliteta zaobilazi

 

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo, ali i totalno nebitno mamicama koje vode čopore dece u bioskop gde se prikazuje "jao, onaj film sa princezama i snegom, i zamkovima i irvasima i sneško belić i pevaju i igraju, jao, jao, jao..." Takvoj publici je mnogo teže prodati Brave koji je, ako ne bolji, onda svakako ozbiljiniji i film koji nije aimovan svim uzrastima dece koja su u stanju da izdrže sat i po u bioskopskoj sali.

  • Upvote (+1) 2

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

lol prica je bila o poredjenju oba filma nakon sto se odgledaju,

ti govoris o tome sta na prvu privlaci nekoga u bioskop...

plus te mame/rodbina koji vode decu njih boli mnogo na sta vode decu, deca oce da gledaju i ona traze "vodi me da vidim ovo" a merida je "diznijeva princeza" koriscena za mercandajzing najstrasnije isto koliko elsa i ana =o)

to sto je brave zaradio upola manje love od frozena vise govori o tome da je brave isao head to head sa avengersima nego da je film koji se teze proda....

Link to comment
Share on other sites

Pa ovaj mi je bio na ivici, a ništa pametnije nije bilo da se skine (a kvota mi je jedan film dnevno sa ženom da pogledam), plus što je ovo bilo podnošljivo prvih petnaestak minuta, i onda sunovrat (žali bože i Džulijen Mur koja glumata u filmu). A i tih par lucidnih momenata kad su eksperimentisali sa pokretima kamere su bili interesantni, posle toga je bilo uživanje gledati koliko galopirajuće nebulozan film postaje.

 

ja isto k'o pip volim da bacim pogled na neki film kad se pojavi, očekujući da će da bude bezveze :)

 

Inače, i mene je u frozenu smorilo to stalno pevanje.

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo to, moja ćerkica ima sedam godina i ono, iskočiće sklopka koliko puta je gledala Frozen (sva sreća u slušalicama za komp), a da ne pričam da je sva u "princeze-konjići-mašnice-rajfovi" fazonu

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

THE SUSPECT

 

The-Suspect-Korean-Movie-Poster-620x.jpg

 

Standardan korejanski akcioni triler, sa napucanim budžetom, konfuznom pričom, klasičnim likovima (badass antiheroj i badassiji pandur, koji stalno ispoštuju jedan drugog, iako se ganjaju ceo film), i taman kad pomisliš da je u pitanju još jedna generična recka na spisku odgledanih korejanskih filmova...bum! Dve scene jurnjave kolima, i jedno 1 na 1 šibanje, džizskrajst, ne sećam se toliko "uuu, jebote" momenata još od prvog Raida (pogotovu scene sa kolima, bez CGI i gluposti, ovde su valjda skrljali više pravih automobila nego u poslednjih pet random akcionih filmova zajedno).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

BLOOD TIES

 

blood-ties-movie-poster-550x744.jpg

 

Onako, solidno odrađeno, ali ništa specijalno (sa previše konvinijent momenata koji su odrađeni po baj d buk principu i guše bilo kakvu nepredvidivost u radnji). Dobro finale, Klajv Oven u netipičnoj ulozi (koja mu odlično stoji), sporadične i efektne scene pucnjave i verno dočarane sedamdesete, ali se svo vreme oseća da je film u nepopravljivoj second tier kategoriji.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...