Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

2 hours ago, mladenq said:

sticem utisak da kad ljudi kazu da su usli u gledanje filma sa malim ocekivanjima ili su stavili 'mozak na off', moze komotno govno na tanjiru da im se servira sat i po, a na kraju ce i dalje utisak da bude pozitivan, bar u konkekstu toga koliko je film zabavan

daleko bilo da sam u ovo usao ocekivajuci neki ozbiljan film, ali ne znam koliko bih morao da suspendujem kriticki dio uma pa da predjem preko bezbroj rupa u radnji i glume koja je u rangu vojne akademije

inb4 lucky: ne znam sta ocekujes od sci-fia!

egzekli 🙂 nisam pogledao film, možda i hoću, ali sama postavka u startu dovoljno govori da ne bi trebalo baš da mu se isuviše posvetiš 🙂 no dobro, da ne sudim o knjizi po koricama!

Link to comment
Share on other sites

nije to do 'posvecivanja' filmu, nego se mi razilazimo oko jedne bitne stavke tu, ili si ti samo to izignorisao u prethodnim diskusijama

to sto je vecina sci-fiova sama po sebi nerealna, bar za nase rl standarde, ne oslobadja ih odgovornosti u vezi unutrasnje doslednosti

kada se par takvih gresaka/nelogicnosti zareda, jako mi je tesko da i dalje ozbiljno gledam film, neovisno o tome koliko ne pretenduje da bude 'ozbiljan' i koliko je sci-fi :d

takve propuste mogu jedino da prihvatim u teskim sprdnja komedijama/parodijama, jer su najcesce tu i namjerne je li

 

 

ovaj konkretno film, osim tih plot holes, ima i drugih ozbiljnih problema, sama premisa a i generalno ostatak scenarija su toliko lose osmisljeni/napisani da je to uvreda za inteligenciju, ono bukv prvi draft i nikome izgleda nije palo na pamet malo da tu doradi/ispravi nesto... ova glavna se valjda vodi kao neka dobra glumica, ja sam bio sokiran koliko lose glumi, bas je upadljivo ocajna

plus, nije kao da ovaj film ne shvata sebe ozbiljno, cini se kao da bi htio da se pozabavi tim problemom prenaseljenosti/gladi i citavom tom politikom/debatom koja stoji iza resavanja toga, u toj nekoj distopijskoj pozadini, ali to radi jezivo povrsno i nerazradjeno, i onda vecinu filma imas to skroz u drugom planu a u facu ti se baca neka mindless akcija koja unistava i ono malo sanse sto je film imao za nekom smislenom filozofijom/ideologijom, i koja je, osim u par scena, ocajna, bukv neke presmijesne scene borbe (lik koji padne preko vrata frizidera i nabode se na noz je poseban delight), a tek nacin na koji negativci pokusavaju da eliminisu ove sestre za koje znaju tacno gdje su, je da se odusevljavas iznova i iznova

likovi su takodje bas lose razradjeni, posebno te sestre, koje su glavna atrakcija filma, i oko kojih ne znam jesu li se mogli manje potruditi, hodajuci klisei licnosti

moram da se vratim na premisu, jer je bas tesko preci preko toga da u ne toliko dalekoj buducnosti imamo problem sa prenaseljenoscu i gladi, a resenje je da se svaki sibling rodjen (a radjaju se mnogo cesce nego inace zbog gmo prehrane) odvede nasilno od roditelja i kriogenetski zamrzne dok ne dodje neko bolje sutra, pri cemu roditelji ne mogu da posjete to zamrznuto dijete niti na bilo koji nacin provjere je li sve ok sa njim, a ovi tu djecu zapravo spaljuju, i to tako traje min 30 godina, ta tajna se cuva uspjesno i niko ne posumnja da je tu nesto mutno :DD, naivnost na nivou petogodisnjaka kojem je receno da su mu matorog psa odveli na selo da trci livadama i da se igra sa zekama ali se ne moze posjecivati... e da, tv reklama za sve to se nije promjenila 30 god haha

ove rupe mi se ne da bas da nabrajam, ko zna kol'ko bih pisao a dobar dio sam sigurno i potisnuo, ali jedna, mini nelogicnost nazovimo je, mi je bas bila odlicna, u jednom momentu, kada ova monday nestane tj kasni sa posla, jedna od sestara konstatuje da sigurno nesto nije u redu jer se ovoj za sve te godine koje radi nije desilo nijednom ni minut da kasni sa posla, tako nesto, da bismo u nastavku filma saznali da se ta ista monday jebenise sa nekim likom vec ko zna koliko i imaju tu neku kakvu takvu vezu (tj i zatrudni sa njim)

pitanje koje se postavlja je, ako monday moze samo jedan dan u sedmici da izadje napolje i to da bi otisla na posao, sa kojeg se odma vrati, kad ona stize da se jebenise sa ovim likom i na koji nacin oni odrzavaju tu vezu i kako tom liku nista u toj postavci nije sumnjivo 😄

sto je najgore, da je bar film zabavan, mogao bih sigurno preko pola ovih stvari da predjem, i iako vidim da mohru jeste bio, ja jednostavan nisam siguran gdje je taj zabavni dio, izmedju kvazi distopijske pozadine, pregenericnih negativaca, ocajne noomi rapace koja iznova i iznova place nad mrtvom samom sobom, ocajnih scena borbe/pucnjave, prakticno nepostojeceg humora, tesko mi je bilo da nadjem ista sto je zabavno, cak suprotno, bilo mi je predosadno gledati

lucky ce ponovo reci da cjepidlacim i da ocekujem previse od sci-fia :d ali ja ovo moram da okarakterisem kao B film, za djecu, koji ni na jednom nivou ne moze ozbiljno da se shvati

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Slazem se ja da sama izvedba nije bila kako treba ali je meni ideja bila toliko dobra da sam bez problema odgledao film a generalno sam i fan sci fi zanra, kakvih sam se sve bljuvotina nagledao ovo uopste nije lose, a mozda sam ja i subjektivan jer volim ovu Svedjanku, bese girl with dragon tatto, a glumila je ona u onom uzasnom prometeju recimo, ovaj mi je jedno milion puta bolji od te gluposti koju neko naziva filmom

Link to comment
Share on other sites

Cak sam mu dao i drugu sansu i bio mi je jos losiji nego prvi put, glumacka postava je prejaka i gluma fasbendera mi je odlicna ali ima mnogo vise rupa nego li ovaj o kom smo pricali danas i kraj filma mi je bas bas los, game of thrones mu nije ravan 🙂

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mladenq said:

prometej jeste smece, ali do recimo zadnjih pola sata filma, meni je bio dosta zanimljiviji od ovog

sad kad @f4ts0 vidi gotov si!

58 minutes ago, mladenq said:

to sto je vecina sci-fiova sama po sebi nerealna, bar za nase rl standarde, ne oslobadja ih odgovornosti u vezi unutrasnje doslednosti

 

šalim se, u pravu si i ja često imam slične komentare.

fora je što postoji neka granica, koju ne mogu baš da definišem najbolje, gde prosto SF film mi "pije vodu" i po globalnom settingu i po tome kako neke stvari objašnjavaju. Nemam taj trip kao "pa brate u sceni pre toga si imao ribu koja govori i puca laser iz očiju, kako može da ti smeta to_i_to?" - može da mi zasmeta, ne pravim tu paralelu.

Ali na primer, ovaj plot koji sam pročitao na imdbu oko ovog filma mi više ide na tu stranu da od starta ne bih očekivao ništa spec od filma.

49 minutes ago, mohr said:

a mozda sam ja i subjektivan jer volim ovu Svedjanku,

Numi Rejpfejs, što bi rekli onest trejlers 🙂

Link to comment
Share on other sites

K'o Suicide squad sto sadrži lika koji je bukvalno meksički đavo i nekog random australijanca koji baca naoštreni bumerang, wtf

Kod takvih filmova udjem sa nekim ocekivanjima vrednosti X i kako stvari odlaze u kurac ta cifra padne na 0. Nakon toga postoji 50-50 shansa da mi uradi integer underflow i da krenem da cepam i zabavljam nikad bolje. Naravno film mora da bude fulltime tobogan nizbrdo za tako nesto. Ako se samo spusti u shit i ostane tu onda smara 🙂

edit: ko zeli da se zabavi sa drustvom nek gleda ovo: https://www.imdb.com/title/tt0450345

Edited by Shale
Link to comment
Share on other sites

Minamata https://www.imdb.com/title/tt9179096/

MV5BMGVkNTFjY2QtZTBkMi00YTE2LTk1NTYtNGRjZTUwMTA2ZjcwXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Prvo, skoro da nisam prepoznao nijedno mesto u Beogradu/Srbiji izuzev Bigza i skupštine grada 🙂

Drugo, propustio sam u Beogradu Scorpiona odnosno Musashija iz Westworlda, wtf!

Treće, ne znam tačno šta su hteli da urade sa ovim filmom, dal' da je dokumentarac dal' da nije dokumentarac i onda nije ni jedno ni drugo ... kao da su probali i jedno i drugo, pa malo gledali neke varijante (kao onaj specifičan kadar kad on kao fotka) pa odustali od toga, pa otišli u dramediju pa se vratili u dramu pa prešli u ne znam, komediju ... i tako. Malo mi je nedorečeno ali ne mogu da kažem da je loše, niti dosadno (iako traje skoro 2h), ok je. Možda je 8 na imdb prejako ali isto tako i roten sa 50% ili šta god je možda preslabo.

My Heart Can't Beat Unless You Tell It Tohttps://www.imdb.com/title/tt11084432/?ref_=nm_flmg_act_3

MV5BNGFiMjIxMWEtOWE3My00YWRmLTliMzAtNWViMTBmZmFlMjE2XkEyXkFqcGdeQXVyMjgyMjcxODI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Meni ovo zapravo nije bilo uopšte toliko loše. Ovaj Fugit je bukvalno samo nastavio da glumi lika iz Outcasta, a i ceo setting filma je vrlo sličan seriji.  Ovaj izvesni Owen što glumi Tomasa, za kog nikad nisam čuo u životu mada vidim da je bio po nekim filmovima i serijama je odličan posao uradio. Žanr je nekakva horor drama, ajd' da kažemo, 'de je Tomas nekakav "vampir". Nije spojler, jerbo je to jasno već u drugom minutu filma.

Link to comment
Share on other sites

Those Who Wish Me Dead (2021)

ima toliko glupih i neuverljivih stvari u ovom filmu da je tesko sve nabrojati, pocevsi od prilicino trapavog/cudnog pocetka, preko anoreksicne andjeline koja bi trebala da bude vatrogasac a jedva sebe nosi, pa do kljucnog plot-pointa koji se do kraja filma ne otkrije, itd itd, sto mi je bilo pomalo neocekivano od lika koji je ne tako davno izbacio wind river i hell or high water, ali uprkos navedenim glupostima i mnogim drugim, glumacki je ok iznesen i zapravo drzi paznju

moze onako neobavezno da se pogleda

Link to comment
Share on other sites

Promising Young Woman (2020) - IMDb

Zao me kinte i vremena koje sam bacio na ovo smece... Gluma uzasnija od one iz filmova B i C produkcije, o DA film je verovatno neka D ili E produkcija ako to postoji, a ako ne postoji onda je sigurno treba izmisliti! Jebeni LGTB, feministi i pokreti ostalih jednakosti i govana su doveli do toga da nestane bilo kakva kreativnost u svetu i da bukvalno svako govno moze da se servira kao premijum ako se dovoljno lepo upakuje. Film je imao toliko potencijala, ali jbg nije se desilo... Ono sto se desilo je transfer nerpijatnosti u maltene svakoj sceni. Preporuka za lakija dok svi ostali mogu da preskoce 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, FATA said:

Promising Young Woman (2020) - IMDb

Zao me kinte i vremena koje sam bacio na ovo smece... Gluma uzasnija od one iz filmova B i C produkcije, o DA film je verovatno neka D ili E produkcija ako to postoji, a ako ne postoji onda je sigurno treba izmisliti! Jebeni LGTB, feministi i pokreti ostalih jednakosti i govana su doveli do toga da nestane bilo kakva kreativnost u svetu i da bukvalno svako govno moze da se servira kao premijum ako se dovoljno lepo upakuje. Film je imao toliko potencijala, ali jbg nije se desilo... Ono sto se desilo je transfer nerpijatnosti u maltene svakoj sceni. Preporuka za lakija dok svi ostali mogu da preskoce 🙂

moja sveta uloga ovde je da vam skrenem pažnju da neki film ne gledate, ko ti je kriv kad ne čitaš :))

1 hour ago, DJAPEH8 said:

Jebo te Fato, pa vec smo vise puta pisali na temu tog filma i koliko je smece, a cak se i Laki slozio! 

htedoh ovo da napišem ali sve si odradio ti 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2021 at 5:08 AM, Shale said:

https://www.imdb.com/title/tt2873282/

MV5BMTA3MDkxOTc4NDdeQTJeQWpwZ15BbWU4MDAx

Ovo je dosta dobar film, Đenifer šuri.
Jedino što su neke scene, odnosno sekvence scena, malo brzopleto izmontirane. Prebrzo se smenjuju i prekratko traju te nit ostavljaju utisak nit imaju neku ulogu u deliverovanju kontenta.

potcenjen film, publika premekana i otud 6.6 na imdbu

na silaznom delu spirale smo, ulazimo u dark age opet

da, dobar film, jedan iz serijala o tajanstvenim Sovjetima spavačima. Dženi mi je ono što je Anđa bila pre 20 godina...

mada, kao i ostali, boluje od boljke da nekako svi prebegnu i svi filmovi se isto završe. od Solta sa Anđom, do Atomske plavuše sa Šarliz... to je malo bljutavo, zar ne? stoga se ne slažem da smo u bilo kakvom većem ponoru nego što smo već decenijama, bar što se tiče filmova sa iz SAD.

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

moja sveta uloga ovde je da vam skrenem pažnju da neki film ne gledate, ko ti je kriv kad ne čitaš :))

htedoh ovo da napišem ali sve si odradio ti 🙂

Haha daleko bilo a i izgleda da ga nisi dovoljno napljuvao da bih ga se setio! Pogledah svega par strana u nazad i kao ajde, tek sad videh da ste pisali o njemu tamo u martu...🙂

Djapeh mu dao 6/10 sto mi je neverovatno jer ni jedna stvar u filmu nije vredela pisljivog boba. Hemije nije bilo nigde, dijalozi su bili jos tuzniji, psiho riba koja se posle jednog izlaska pretvara u limunadu, a ono sto mi je zapocelo dijareju je pokusaj keve da zaplace kod poklona. A i ta keva je glumila u svim mogucim raspalim filmovima i serijama poslednjih 80g i ne secam se da je imala jednu dobru ulogu. 

Ono sto mi se svidelo u filmu je taj pocetak koji je jako dosta obecavao, psiho riba koja je i pored ocajne postave mogla da bude brutalna da je film krenuo u tom pravcu. Ideja sveske kojom je prica mogla da se razvije. Isto tako sam dosta ocekivao i od scene u kolibi koja je otisla u samodestruktivnost pa sam tako od od puno sto sta dobio ama bas nista. 

Happy Death Day (2017)

Upravo ga pogledao sa zenom i ovo je realno 6/10. Malo komedije, horora i romantike nam je savrseno leglo a i nije nesto dugacak bio. Ako sam ovom dao 6/10 onda prethodnom ne mogu da dam vise od 3/10

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, FATA said:

Djapeh mu dao 6/10 sto mi je neverovatno jer ni jedna stvar u filmu nije vredela pisljivog boba. Hemije nije bilo nigde, dijalozi su bili jos tuzniji, psiho riba koja se posle jednog izlaska pretvara u limunadu, a ono sto mi je zapocelo dijareju je pokusaj keve da zaplace kod poklona. A i ta keva je glumila u svim mogucim raspalim filmovima i serijama poslednjih 80g i ne secam se da je imala jednu dobru ulogu. 

keva je za 20 minuta komedije B produkcije i tu joj je trenutno vrhunac ... ali generalno, veoma loš film.

5 hours ago, FATA said:

Happy Death Day (2017)

Upravo ga pogledao sa zenom i ovo je realno 6/10. Malo komedije, horora i romantike nam je savrseno leglo a i nije nesto dugacak bio. Ako sam ovom dao 6/10 onda prethodnom ne mogu da dam vise od 3/10

nemoj da gledaš drugi deo, gori je, naravno 🙂

Rifkin's Festivalhttps://www.imdb.com/title/tt8593904/

MV5BNjMzMzk2YjEtZjkwYy00Zjc5LWJmZDctZTY1NTBkNjg3ZDk5XkEyXkFqcGdeQXVyMzI2ODkyNDg@._V1_UY268_CR3,0,182,268_AL_.jpg

Standardni Vudi Alen, što sad ne znam da li je zapravo više dovoljno da bi se neki film preporučio. 

Bukvalno je identičan plot kao onaj njegov prethodni u Nju Jorku film, sad mi stade mozak kako se zove, opet nazdovoljni par u braku, svako nalazi svoju novu ljubav sa strane ... 

No ono, može se pogledati, malo je dosadnjikav, ali ima tu neku simpatičnost standardnu Alenovu pa onako ceo je pozitivan.

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2021 at 3:54 AM, FATA said:

Djapeh mu dao 6/10 sto mi je neverovatno jer ni jedna stvar u filmu nije vredela pisljivog boba.

Jebi ga, meni je ocena 6 kriterijum za lose 😄 Sve ispod toga je poseban segment koji mozemo nazvati i "LAKI" 😄 ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

haha mozemo da usvojimo "LAKI" kao merilo za tresh film. Tipa "film je bio toliko LAKI da sam ga ugasio posle 2minuta " 😄

inace meni je 6/10 gledljivo i ponekad mogu jako dobro da se zabavim gledajuci takve filmove. granica mi je mozda 5.5 pa na nize sa tog raspalog IMDB, a kako beznogi dele 10/10 nekim uzasnim filmovima kao sto je gore pomenuti moracu verovatno da podignem granicu gde pocinje tres.

Npr. Split second i Knight Moves su tu na 6.x a daleko su od loseg filma a upravo se setih se jos The collector i The collection koji su 6.x i isto tako meni bili zabavni za pogledati... tako da u 6.x i dalje ima zanimljivih filmova za probrati.

@Lucky kad si vec pomenuo, je li toliko gori da ga ne vredi gledati ili je samo gori ali moze da prodje? 🙂

kakav je Freaky (2020) jesi ga mozda pogledao?
 

  • Haha (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...