Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

da, taj motion smoothing ili sta vec je verovatno imao veceg smisla kod losijih ripova, sa dobrim kvalitetom skinutog filma i nema potrebe

pitanje- zasto kada gledam neflix kvalitet (4k npr) nema to soap opera efekta - ili sam se ja previse navikao na njega

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Johnn1e said:

Iskljuci motion smoothing/true motion, soap opera efekat 😙

da, probao sam to, ali nekako imam utisak da suviše seče kada isključim, nisam 100% siguran ali mi deluje da je tako - probaću na još nekom videu. Juče sam baš konkretno probao na nekoj seriji ali je ona bila 720 pa možda zato to loše ispada.

2 hours ago, G!!! said:

da, taj motion smoothing ili sta vec je verovatno imao veceg smisla kod losijih ripova, sa dobrim kvalitetom skinutog filma i nema potrebe

pitanje- zasto kada gledam neflix kvalitet (4k npr) nema to soap opera efekta - ili sam se ja previse navikao na njega

ovo i mene baguje jer recimo kad sa youtube pustim neki 4k video nemam taj efekat.

ali kad preko kompa / usb pustim 4k film imam taj srećni ljudi filter 🙂

Link to comment
Share on other sites

The Kid Detective (2020)

imao sam neki dobar osecaj za ovaj film, i nije me izneverio! verovatno je osecaju doprinelo i to sto je lead ovaj drugar adam brody koji mi postao gotivan jos nekad davno u Grind-u (2003)

u pocetku film koketira sa elementima parodije i vuce mozda malo previse na sprdnju, pa se smorih jer su mi ocekivanja isla u skroz drugu stranu, ali kako odmice sve vise i vise poprima ozbiljnu notu i postaje krajnje zanimljiv whodunnit, bez onog klasicnog reziserskog proseravanja kada ti forsira 10 likova da svi kao budu sumnjivi i svi imaju neke motive bla bla

kreativno i originalno odradjeno, s obzirom koliko je tematika prezvakana, humor je takodje osvezavajuci, brody je kao rodjen za ovu ulogu, a na konto ovoga sto spominjaste da su sedmice zapravo petice, rekao bih da ovaj odstupa od te generalizacije i da je jaka sedmica, a moze lagano i preko!

Link to comment
Share on other sites

Children of the Kornhttps://www.imdb.com/title/tt0087050/

MV5BMDg3OTc2OTQtZDA0My00YTJiLTg3ZTYtOGYwZWM1NWVhZDdiXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

ahaha, kakav film 🙂 Pogledao sam ga ponovo posle jedno 20 godina, naravno nivo toga koliko je smešan za današnje standarde je nemerljiv ... najviše me iznenadio deo sa specijalnim efektima, apsolutno sam zaboravio da je to tako loše izgledalo tih godina, ako nemaš neki malo veći budžet za film.

Link to comment
Share on other sites

bas neki dan poceo tog rovera i neke me neocekivane obaveze prekidose, kasnije smetnuh sa uma, ali delovao je zanimljivo iako je dosta spor cini mi se

55 minutes ago, sttevann said:

Kako sam ovo tek sad odgledao

pa kad ne pratis preporuke! :d

Land (2021)

slab sam na ove 'the great outdoors/man vs nature' filmove, pa cesto pustam bez nekog premisljanja

ovaj je bas nekako meh, lenjo uradjen, radnja je dosta genericna, nema puno dijaloga a i kad ima vidi se da nije puno truda ulozeno u njega, cak mi se cini da su bukvalno ponavljali iste kadrove u vise navrata, mozda neka slaba sestica na guzove

Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2021 at 12:25 PM, mladenq said:

The Kid Detective (2020)

imao sam neki dobar osecaj za ovaj film, i nije me izneverio! verovatno je osecaju doprinelo i to sto je lead ovaj drugar adam brody koji mi postao gotivan jos nekad davno Grind-u (2003)

u pocetku film koketira sa elementima parodije i vuce mozda malo previse na sprdnju, pa se smorih jer su mi ocekivanja isla u skroz drugu stranu, ali kako odmice sve vise i vise poprima ozbiljnu notu i postaje krajnje zanimljiv whodunnit, bez onog klasicnog reziserskog proseravanja kada ti forsira 10 likova da svi kao budu sumnjivi i svi imaju neke motive bla bla

kreativno i originalno odradjeno, s obzirom koliko je tematika prezvakana, humor je takodje osvezavajuci, brody je kao rodjen za ovu ulogu, a na konto ovoga sto spominjaste da su sedmice zapravo petice, rekao bih da ovaj odstupa od te generalizacije i da je jaka sedmica, a moze lagano i preko!

+1 odlican!

Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt1070874/

MV5BYjYzOGE1MjUtODgyMy00ZDAxLTljYTgtNzk0


Dobro snimljen film, plot je istorijske prirode al je nekako bez veze sproveden. Kao da se Tarantino potukao sa režiserom Dežurnih Krivaca i na kraju ispalo ovako, od glavnih likova svega par je jako a ostali imaju screen time-a koliko i statisti a kao trebalo bi da su svi bitni. Takođe pokušava svašta da ispriča a pritom ništa ne ispriča, na kraju se svodi na to kako je odglumljeno i eto prikazuje apsurd američkog pravosudnog sistema 60ih (plot prost al gluma vadi stvar, kao u npr Reservoir Dogs). Dijalozi su dobri kao i kod svih ostalih Sorkinovih dela. Generalno kul za odgledati i zaboraviti u roku od 5 dana.

P.s. @Lucky odakle više vadiš ove silne Dž produkcija filmove, uzmi bre ko čovek gledaj serije, kvalitet se preselio na male ekrane 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Shale said:

P.s. @Lucky odakle više vadiš ove silne Dž produkcija filmove, uzmi bre ko čovek gledaj serije, kvalitet se preselio na male ekrane 🙂

gledam! evo sad baš gledam daybreak pisao sam tamo, nije loša!

posle toga ću da vidim šta dalje. ali sad se već skupilo par filmova da pogledam 🙂

u pravu si za selidbu kvaliteta though

Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2021 at 2:50 PM, manson said:

Destination Wedding (2018) - IMDb

Rom-kom, Kijanu i Vinona, manje više svaka scena je samo njih dvoje u kadru i neke njihove priče o životu i svemu. Kao da sede i čitaju, ali ima neka hemija izmedju njih. Onako vozi fino, nasmejao se, skroz mi OK bio, preporuka 🙂

gledao sam slucajno na nekom kanalu

rom-kom za 40+lol  zapravo nije klasicna romkomedija ima dosta cinizma i egocentricnosti sto je normalno za ljude koji su singl sa fazon 45, i idu silom prilika na romanticna venchanja drugih 

na moje iznenadjenje film je dovoljno interesantan kada znas o cemu se radi, a i vinona se hefta na livadi, to je uvek ok 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DJAPEH8 said:

Promising Young Woman

Film koji je nominovan za oskara, pa recimo dovoljno govori koliko se srozao kvalitet filmova cim je ovo uslo u uzi izbor. Ne mogu reci da je film sranje, ali daleko od toga i da je za oskara... U najboljem slucaju 6/10.

ma ti mene zezaš da je ovo nominovano za oskara :))) ahaha ... mislim, gledao sam film, pisao o njemu tamo na nekoj prethodnoj stranici, ali mimo tematike silovanja žena ne znam čime bi se našao na nominaciji za oskara iskreno.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, DJAPEH8 said:

Hahaha, evo sad nadjoh, ovo smo sve vreme komentarisali tokom filma.. Video sam inace iz onog tvog posta da je kandidat za oskara pa sam ga zato i skinuo 😉

sorry, ja sam te zeznuo onda :))) mislim, nisam, ok je film za pogledati, ali oskar nikako.

a ovo da ima 60 god neverovatno nešto - doduše ima i neku moć transformacije pa kao negde izgleda mlađe negde starije i tako, ali recimo ono kad se kao dotera za izlazak bukvalno izgleda u najboljem slučaju kao trandža, a u najgorem kao neka doterana baba :))

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...