Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Happily https://www.imdb.com/title/tt9849004/

MV5BMGMxMzBhNDQtODJhNy00NDBmLWI5NTYtMTJkMjUxYjE0OWZjXkEyXkFqcGdeQXVyMTAyMjQ3NzQ1._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Ovako, opis filma je sledeće:

 Tom and Janet have been happily married for years. But a visit from a mysterious stranger leads to a dead body, a lot of questions, and a tense couples' trip with friends who may not actually be friends at all.

I sad ja naravno očekujem tu jednu tupavu ali možda interesantnu komedija/dramediju gde parovi odlaze na vikend, pojavljuje se neka nepoznata osoba, posle toga neko od svih njih bude ubijen i sad do kraja filma pokušavamo da provalimo ko je ubica od njih 10, tipična "agata kristi" moderna varijanta. 

MEĐUTIM

Film se otvara time što glavni likovi imaju seks prosečno 2,5 puta dnevno i posle 14 godina braka i mega su srećni i zadovoljni i zbog toga ih ostali parovi mrze.

Pojavljuje se misteriozni čovek koji im nudi da sebi ubrzgaju nešto što će ih ponovo učiniti "normalnim" i pride im za to daje novac, a naravno ne otkriva ko je, odakle je, samo konstatuje da su njih dvoje "greška sistema".

Pošto im kaže da nemaju izbora i to moraju da urade, lika ubijaju i zakopavaju leš, potom odlaze na weekend getaway sa ostalim parovima pritom sa idejom da je ovo zapravo bio "prank" nekog od drugih parova.

Lik naravno nije mrtav i izlazi iz groba.

I onda se i nadalje potpuno sulude stvari dešavaju sve do kraja filma, koji ima potpuni antiklimaks i nema veze sa ostatkom filma i ovo je definitivno najgluplji film ove i prethodne godine 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, beba isus said:

jedna poslastica za luckyija, sad sam se setio da sam gledao ovaj film, moracu opet

https://www.imdb.com/title/tt9562694/?ref_=nv_sr_srsg_0

pogledajte, necete se pokajati

mene si našao, 2.6 je ispod čak i mojih standarda!

šalu na stranu, ako gledam krš film onda makar gledam krš film sa kakvom takvom produkcijom.

baš imam refleks da ne mogu da gledam "TV filmove" one što snimaju kamerom iz kućne radinosti a specijalni efekti su im ono drndanje dugačke testere u pozadini i sa strane neko pali gasi svetla u studiju od kartona.

Link to comment
Share on other sites

ne znam kako, ali sam sinoc shvatio da uopste nisam gledao tarantinov Death Proof, palo mi na pamet nekon ponovo odgledanog Kill Billa po ko zna koji put

kako i zasto ne umem da objasnim niti da se setim zasto to tamo 2007-8 godine sam propustio, da li sam igrom slucaja gledao rodrigezov Planet Terror koji mi se nesto nije svideo vise nemam pojma

u glavnom, film je toliko legao i zabavio da nemam reci 🙂 sto se mene tice cista devetka ! sve je tu za svakog ko je gledao filmove iz 70ih i vise od toga, sta vise mislio sam da je film mnogo vishe u kategoriji tresha nego sto zapravo jeste

tarantinov foot fetish je ovde izdominirao vise nego u svim njegovim ostalim filmovima zajedno  lol

p.s. shvatio sam da su me serije poprilicno smorile, i da sam zeljan dobrog filma 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, G!!! said:

p.s. shvatio sam da su me serije poprilicno smorile, i da sam zeljan dobrog filma 

ja sam tu u nekoj čudnoj rotaciji - jedno vreme rokam po serijama jer su kraćeg formata ( svi znaju koliko ja volim filmove od sat vremena a ovo je još bolje !) ali onda kao dve nedelje gledaš jednu te istu seriju. onda pređem na malo filmova jer kao šarenolikost itd, ali posle jedno dve nedelje skapiram da previše vremena oduzimaju plus nema dobrih, pa opet serije ... i tako.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Shale said:

Ako se ikada opet prezasitiš serija i gledaju ti se turski filmovi, nadji na IMDBu bottom 100, imaš sijaset njihovih velikih umetničkih dela sa dobrom produkcijom!

evo na primer "Turci u svemiru! Sin čoveka koji je spasao svet"

affiche.jpg
 

odlična ideja, taman nakon što sam naučio turski gledajući serije na pinku, mogu da se bacim i na ovo!

Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2021 at 1:20 PM, G!!! said:

ne znam kako, ali sam sinoc shvatio da uopste nisam gledao tarantinov Death Proof, palo mi na pamet nekon ponovo odgledanog Kill Billa po ko zna koji put

 kako i zasto ne umem da objasnim niti da se setim zasto to tamo 2007-8 godine sam propustio, da li sam igrom slucaja gledao rodrigezov Planet Terror koji mi se nesto nije svideo vise nemam pojma

u glavnom, film je toliko legao i zabavio da nemam reci 🙂 sto se mene tice cista devetka ! sve je tu za svakog ko je gledao filmove iz 70ih i vise od toga, sta vise mislio sam da je film mnogo vishe u kategoriji tresha nego sto zapravo jeste

tarantinov foot fetish je ovde izdominirao vise nego u svim njegovim ostalim filmovima zajedno  lol

p.s. shvatio sam da su me serije poprilicno smorile, i da sam zeljan dobrog filma 

+1 death proof dere

Edited by beba isus
Link to comment
Share on other sites

Z for Zachariah (2015)

ocekivao sam da ovo bude losije, jer nije nesto ocenjeno plus tu je smarac chris pine, ali je prihvatljivo, moze da se pogleda

kraj je ocigledno namjerno ostavljen nejasan, iako vecina stvari ukazuje na to da je crnja ubio pine-a, mada mislim da su ga lose odradili jer su mi i jedna i druga opcija poprilicno nerealne, ako ga je ubio, kako ovaj nije pri padu sjebao vodenicu i kako ga je crnja kasnije izvadio iz radioaktivne vode bez onog zastitnog odijela, a ako ga nije ubio malo je nategnutno da je ovaj bas samo tako otisao bez icega, narocito jer pre toga poprilicno jasno konstatuje da ne planira da ide

meni je prva misao bila da je stvarno otisao jer se u toj sceni nasmije dok ovaj drzi kanap i ne izgleda bas kao da ce pustiti, pa mi je to djelovalo kao da je mozda shvatio da je crnja dobar lik pa se ispucao da ga ispostuje, ali sto sam vise razmisljao vise sam bio u fazonu da je lose odradjeno

Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2021 at 1:20 PM, G!!! said:

ne znam kako, ali sam sinoc shvatio da uopste nisam gledao tarantinov Death Proof, palo mi na pamet nekon ponovo odgledanog Kill Billa po ko zna koji put

kako i zasto ne umem da objasnim niti da se setim zasto to tamo 2007-8 godine sam propustio, da li sam igrom slucaja gledao rodrigezov Planet Terror koji mi se nesto nije svideo vise nemam pojma

u glavnom, film je toliko legao i zabavio da nemam reci 🙂 sto se mene tice cista devetka ! sve je tu za svakog ko je gledao filmove iz 70ih i vise od toga, sta vise mislio sam da je film mnogo vishe u kategoriji tresha nego sto zapravo jeste

tarantinov foot fetish je ovde izdominirao vise nego u svim njegovim ostalim filmovima zajedno  lol

p.s. shvatio sam da su me serije poprilicno smorile, i da sam zeljan dobrog filma 

Tarantino mi je omiljeni ali bukvalno jedina dva njegova filma koja se meni nisu dopala, dakle gledljiva su ali mi se ne svidjaju su kill bill i death proof 🙂

Link to comment
Share on other sites

i to je ok, covek snima svoj pravac u retro stilu prema filmskim klasicima... meni je najslabiji dzeki braun, bio i ostao... ali nije da mi se nije dopao prosto mi je najslabiji

odgledao sam ples Konga i Godzile, i bilo mi je prezabavno kako su strpali SVE sto postoji u filmovima te kategorije na jedno mesto, a onda sam zaspao negde pred kraj i nisam nezadovoljan 😄

Odgledah i Walking Chaos, zabavan opustajuci sci-fi... negativne komentare treba dobrim delom izbrisati jer se najvecim delom osvrcu na cinjenicu da bi ameri bili redneci cak i kada krenu da kolonizuju druge planete lol Nisam citao knjige, pa nisam ni ocekivao neku dubinu, osnovni zaplet za akcionu sci-fi je tu, glumci su solidni i generalno to je ispalo solidno zabavno  obzirom na silne probleme u produkciji

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah i ja Snajders Kat, odoh sad da napravim video u kojem objašnjavam razlike ... šalim se, možda pre video kako neko ko gleda filmove od sat vremena izdrži ovo 🙂

OK je, ima poboljšanja ali ceo taj CGI revamp mi je nekako hit & miss, ne mogu da kažem da je generalno bolji. Ali mi je svakako gotivniji deo sa novim scenama i nekim izbačenim starim, ima malo više smisla.

Link to comment
Share on other sites

The Little Things (2021)

kada bih rekao da je ovaj film poor man's se7en, bojim se da bih mozda nekoga doveo u zabludu da moze da se pogleda jer bi implikacija bila da je bar neke dobre stvari pokupio iz fincherovog ostvarenja

realnost je, medjutim, da se ovako nesto dobije kada uzmes se7en i povadis apsolutno sve sto valja... kao da su se svi koji su ucestvovali u filmu kolektivno potrudili da se uopste ne trude

rezija kriminalna, radnja puna rupa/nedoslednosti i predosadna, denzel maksimalno nezainteresovan, kasting maleka promasaj decenije, leto preglumljuje ali je jos i najbolji od njih trojice

3/10

gledati iskljucivo ako neko hoce da rekalibrira rejting sistem za zanr psiholoskog trilera

Link to comment
Share on other sites

34431_1_large.jpg

 

Kontroll

Mođarski film koji priča o grupi kontrolora u metrou i njihovu svakodnevnicu. Ne bih olako ga karakterisao ni kao dramu, ni kao komediju, već kao Trainspotting na istočnoevropski način - manje hajpa, niži budžet, ali istovremeno sa interesantnijim šmekom i realnijim likovima.

Preporuka ako vam leži ovaj tip filmova.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2021 at 10:31 PM, G!!! said:

Nobody 

https://www.imdb.com/title/tt7888964/

Ako niste gledali trejler, i nemojte... pogledajte, cista zabava

nažalost pogledao sam trejler baš ovde pre X meseci, ali me to ne sprečava da pogledam lepo film 🙂 jedino sad dok završim seriju pa se ondaK bacam na to.

On 4/19/2021 at 11:51 AM, sttevann said:

Love and monsters

Mislim da je neko pisao ranije, zabavan je, bas mi je legao.

 

e dobro me podseti, bijem glavu na šta me pored adventure time podsetio onaj daybreak i ustvari na ovo me podsetio, prilično slična stvar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...