Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

On 5/20/2016 at 0:34 PM, Debeli said:

izvanredni filmovi, bravo Ćavi!

ja imam da prijavim još jedan film.

Soba (Room, 2015)

Image%2B1%2B%2BMa%2Band%2BJAck%2Blooking

GOSPODE KAKAV FILM!!!

oduševljen sam. toliko emotivna i nežna priča, titrala mi je duša... originalna, do sad neviđena i izrazito dramatična priča je odlično ispričana, gluma je i inače vrhunska, a uloga malog Džeka (Džejkob Tremli) je nešto što nisam video skoro, a moguće i nikad u nekom filmu. da mogu za ulogu i glumu da dam 11/10, dao bih toliko. sve je toliko kompletno: i scenario i režija i gluma ovog dečaka. uloga mame (Bri Larson) na zadovoljavajuć način prati suptilnu i snažnu ulogu petogodišnjeg deteta koji je ceo život proveo u sobi.

u drugoj polovini filma opada tempo i film teži ka proseku, no neophodno je bilo nekako dovesti priču kraju, zaključiti početak i razraditi posledice. nekako je spektakularan početak morao da se privede običnosti.

u jednoj ili dve stvari osećaju se šupljine u priči, koje su obične sitnice u poređenju sa magnitudom ove drame, ogromnim pitanjima koja se valjaju iz svake scene filma. film nikog neće ostaviti ravnodušnim, a roditelji će dugo biti proganjani pitanjima i porukama ovog IZVANREDNOG učinka.

zbog nešto slabijeg kraja, kao i zbog tih sitnica, ocena je 9/10 (uključujući +1 na titranje duše, tj. lični dojam). da je samo maaaalko jača druga polovina filma, moglo je i više, možda i maksimalna ocena.

topla preporuka. film gledajte odmorni i koncentrisani, odvojite malo duševnog mira za ovu dramatičnu mešavinu tuge i ljubavi.

 

 

Odgledah i ja, stvarno dobar film, preporuka. Mali je fantasticno izneo ulogu, odusevljena sam. Vredi pogledati

Link to comment
Share on other sites

13 hours the secret soldiers of bengazi

http://www.imdb.com/title/tt4172430/?ref_=nv_sr_1

htedoh da pogledam neko ratata i da vidim sta su mogli da snime povodom te frke oko usa abasade u libiji (a i glumi baja iz Black sails-a koji ovaj put nije gej valjda)

ne znam zasto sam ocekivao bilo sta vise od americkog sranja za decu, mozda zbog lone survivor-a

fino proamericko proseravanje, koje je pocelo da oplakuje i placenike koji ubijaju po svetu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iks-Ljudi: Apokalipsa

Meh. Poprilicno sranjkasto.

Koja epska scena(quicksilver), gotivan cgi i apsolutno NISTA vise od svega toga.

Nije da sam ocekivao nesto vise tako da mi je film bio zabavan.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Cloverfield - http://www.imdb.com/title/tt1060277/

Dobar, drzi paznju, samo me je uzasno iritirao lik koji vuce kameru ceo film.

 

10 Cloverfield Lane - http://www.imdb.com/title/tt1179933/

Ocekivao sam malo vise, ali sve u svemu nisam razocaran. Gudman odigrao vrhunski. 

 

Zootopia - http://www.imdb.com/title/tt2948356/?ref_=nv_sr_1

Zanimljivo, mada me nije bas bas odusevio (kao Inside out, npr).

 

EdTv - http://www.imdb.com/title/tt0131369/?ref_=nv_sr_1

Super film za nedeljno popodne, opustajuce, Metju kao i obicno odlican.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Corey said:

Sicario

Јел ово филм о освети или о истеривању правде? 6/10

филм о туробној садашњости и будућности, тешка и зла прича.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Филм као да је правио новинар који жели да постане писац. Дел Торо једина светла тачка филма, није ми јасно јел његова главна улога или од рибе, а можда и нема уопште главне улоге. Укратко, боље да сам погледао Cidade de Deus по пети пут.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Corey said:

Филм као да је правио новинар који жели да постане писац. Дел Торо једина светла тачка филма, није ми јасно јел његова главна улога или од рибе, а можда и нема уопште главне улоге. Укратко, боље да сам погледао Cidade de Deus по пети пут.

ko si ti i šta si uradio sa mojim drugom Đeneralom?!?!?!?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ово је прежвакана тема (границе морала, питање правде) у домену криминал vs. органи реда. Ал капирам зашто се теби свидео филм, сензибилан си на ове ствари.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...