Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

7 hours ago, Zwerko said:

Ako si baš pratio detalje u nekom momentu Pol pita Dankana da li je siguran da su u pitanju Sardukari a ovaj odgovara nešto tipa "kad ukrstiš mač sa Sardukarima znaš da su oni". Verovatno bi bilo lakše da je rekao samo "da, nosili su uniforme" 🙂 U smislu to što vizuelno izgledaju drugačije od redovnih Harkonena ne znači automatski da nose svoje uniforme. 

...da ne znači, pošto nisu iste kao one koje nose na svojoj planeti..

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, G!!! said:

pa vec je 2022. i jos korona, ima da proleti 😄

realno, pre neki dan pričam sa kumom igrom slučaja neku razmenu poruka smo imali prethodni put u decembru 2019 godine što se čini kao neki drugu život a isto tako kao da se dogodio juče 🙂 i onda ne samo korona već i gomile nekih stvari su se desile ali sve kao da se sabilo u mesec dana a ne skoro dve godine.

Link to comment
Share on other sites

Candymanhttps://www.imdb.com/title/tt9347730/

Screenshot 2021-10-30 at 20.46.07.png

Blah ... ko je gledao prethodne delove pa i ima smisla jer kao eto prati se priča pa se otkrivaju kojekakvi detalji, tu i tamo nešto o prethodnim delovima.

Mimo toga, kao odvojeni film, baš nema smisla gledati.

Da ne pričam što ovaj Peele preteruje već u svojim anti belim stavovima 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dobra je Dina skroz, sad zapravo vidim da 2023. jeste daleko 🙂

Zena gledala sa mnom a ne mogu reci da je fan SCIFI-a i sve joj je bilo vise nego jasno

film mi je legao bas kao budali samar, zao mi samo sto nisam u bioskop otisao kao covek 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, G!!! said:

Dobra je Dina skroz, sad zapravo vidim da 2023. jeste daleko 🙂

Zena gledala sa mnom a ne mogu reci da je fan SCIFI-a i sve joj je bilo vise nego jasno

film mi je legao bas kao budali samar, zao mi samo sto nisam u bioskop otisao kao covek 

ako bi išao na buđavi 3D ništa nisi propustio - a i ne moraš da nosiš masku sve vreme! :))

Link to comment
Share on other sites

The Harder They Fall

Vestern o vođi bande koji se sveti drugom banditu za ubistvo roditelja. Twist je da priča o crncima koji su živeli na teritorijama koje još nisu zvanično naseljene, i estetski film je mashup klasičnog vesterna i Shafta.

U proteklih desetak godina vesterni su počeli da me smaraju, jer su svi postali teški, prljavi i mračni. Zato mi se dopao ovaj vestern - iako je pun nasilja, ima određenu notu teatralnosti. 

Film je režiran sjajno, i ima više nezaboravnih scena. Glumačka postava je jaka, na čelu sa Idris Elbom koji je pokidao.

Topla preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Venom: Let There Be Carnage (2021)

nekako gori od prvog

Finch (2021)

ova dvocasovna kombinacija cast away-a, walle-a i i am legend-a je mogla komotno da bude short film i da traje 15ak min, posto se nista ne desava u njoj a ta 'oh ne klimatske promene' poruka je stvarno mogla da se prenese i u tom kratkom vremenskom intervalu

plot holes na stranu, stvarno se nista ne desava u filmu, tom hanks putuje kroz postapokalipticno nistavilo sa psom i robotom kojeg je napravio sa svrhom da stiti psa, a u slobodno vreme mu zamenjuje wilsona i ima manire jar jar binksa

Link to comment
Share on other sites

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdainhttps://www.imdb.com/title/tt14512538/

Screenshot 2021-11-07 at 11.18.00.png

Nemam pojma šta sam očekivao, ali valjda sam to i dobio 🙂

Svaki sad od ovih dokumentaraca ima taj neki sličan-isti šablon, kao ono sa Ejmi, tu idu neki snimci iz emisija, iz drugih nekih programa, malo nekih privatnih stvari, onda intervjui sa ljudima sa kojima je sarađivao, prva, druga žena i tako to. Malo da kažemo proširena verzija nečega što bi čovek mogao da sastavi od čitanja vesti na netu ili wikipedia stranice. 

Nema tu naravno nekih velikih otkrića pa u tom smislu nema ni neke specijalne ocene koja se može dati ovome, ali kao ako je neko gledao emisije i bile mu interesantne i ovo će zasigurno biti.

Link to comment
Share on other sites

@The Harder They Fall

udjoh u ovo skroz otvoreno, nakon jimenezove preporuke, ali ne bih se mogao pridruziti istoj preporuci

jeftina tarantinova replika (samo ovde ne smes reci the 'n' word), sa ocajnim dijalozima, ocajnom pricom i neuverljivim likovima

pocinje klise ali donekle obecavajuce, i nastavlja donekle obecavajuce ali onda se predugo nista ne desava i likovi samo rade neke random npc stvari dok ne prestanes da maris...

slozio bih se da je gluma dobra, tj da se izvlaci maks iz ovih likova koji nemaju uopste dubinu i debelo im nedostaje motivacije koja bi te mogla kao gledaoca uvuci u film, ako ne racunamo onu milion puta vidjenu motivaciju/storyline glavnog lika

film na samom pocetku ima potrebu da najavi da je u pitanju fikcija, verovatno zbog ovolike koncentracije crnaca i njihovih uloga u datom vremenskom periodu, sto mi i nije smetalo, ali ove neke druge sitnice, neka baletanka u plavom body paintu izvodi neke akrobatske plesove u salonu u 19 veku, a u istom tom periodu crnja vodja negativaca citira napoleona, riba glavnog lika sa onom frizurom i sesirom kao da je iz spota bruno marsa, itd itd, samo me dodatno udaljilo od filma

mislim, ok, verovatno nije ni bio cilj rezisera autenticnost, pa otuda precisti western gradici, bez grama konjske balege/blata, cisti saloni, sve je jbno precisto, akcenti koji nemaju veze s tim periodom itd, ali cime onda kompenzuje taj nedostatak?

i soundtrack mi je bio vise promasaj nego pogodak, uglavnom je muzika samo iritantna i ne radi posao, kao i citava ta tarantinova estetika, jer bas preteruje sa istom

mozda bih preporucio samo ljudima koji su izraziti ljubitelji stila ovog gorepomenutog daleko poznatijeg rezisera, pa su zbog toga spremniji od mene da predju preko nekih drugih krupnih nedostataka

Link to comment
Share on other sites

Jozi Goldhttps://www.imdb.com/title/tt12153942/

image.png

Quote

Rudnici Johanesburga su proizveli trećinu celokupnog zlata iskopanog u istoriji čovečanstva. Međutim, sada ponestaje zlata, rudnici se raspadaju i grad se suočava sa ekološkom noćnom morom: gomilom radioaktivnog otpada koji zagađuje vazduh i pretvara vodu u otrov. Glamurozna baka Mariet Liferink je odlučna u nastojanju da razotkrije istinu i prisili industriju zlata da počisti svoj opasni nered. Film prati Marietin put od domaćice do jedne od 100 najuticajnijih osoba u rudarstvu. Ona veruje da je Bog odustao od ljudskog roda i da je njena dužnost da povrati pravdu u svetu. Zlato Johanesburga je višestruki ekspoze rudarskog zagađenja, a ujedno i priča o bogatstvu, ljudskoj ambiciji i modernoj Africi.

 

Da ne pišem ja o čemu se radi, evo sinopsis. Nije loše za pogledati, ima čak i online da se nađe pa eto, malo za promenu 🙂

My Dad is a Sausage https://www.imdb.com/title/tt5939328/

image.png

Kad vidite naziv filma sigurno mi nećete poverovati, ali pošto je film sa slobodne zone ja sam ipak mislio da će biti neki dramedija fazon, međutim, ovo je tipični porodični, blaga komedija film, kao oni genijalni iz devedesetih i osamdesetih filmovi, osim što je ovo belgijska produkcija. I možda baš zbog toga što je iz Belgije sve vreme mi je napamet padao Igor :)) totalno mogu da ga zamislim u ovakvom filmu tj. ovoj radnji filma 🙂

U svakom slučaju nenametljiv i potpuno naivan film o ćaletu koji je bankar na važnoj poziciji u banci koji jednog dana doživi burnout i odluči da postane glumac, gde nema podršku ni supruge (takođe profi biznismenka) ni dvoje starije dece ali najmlađa ćerka ga skroz podržava i pomaže mu u tome. Pa ako vam za ove kišne dane treba takav film (idealan i za gledanje sa decom ofc) eto preporuke.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da skorije nisam izgubio teko lose vreme kao sto sam uradio gledajuci klasicni Netflix film The Harder They Fall. Pokusao sam da zaboravim ali videh ovde se pise o njemu

Crnci zajebani kauboji u gangsta stilu, sa savremenim gangsta recnikom, i rege muzikom,  proste prelose snimljene akcione scene, prejeftini dijalozi, prica zanimljiva samo u prvih 5 min filma, razvuceni dramske scene, razvucene ljubavne scene, razvucene scene introspekcije, film je u jednom minutu over the top parodija, u drugom pokusava da bude ozbiljan kaubojac, pa onda malo pokusaja da se imitira tarantino, pa onda zajebani krimosi pevaju akapelo, svi ispeglani, cisti, podsisani, podbrijani, mirisljavi, pedantni utegnuti 

morao sam da odgledam do kraja samo da se uverim da film moze biti toliko dosadan u tolikoj meri... i moze. Nije ni toliko dosadan koliko je prosto los. Ovaj netflix nekako pere pare kroz produkcije ovako losih filmova 100%

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Red Notice (2021)

ono sto ocekujes, kad vidis poster, to manje vise i dobijes

reynolds, gadot i rock isti kao i u svakom filmu, s tim sto je meni reynolds kao takav, sa svojim onelinerima, kao i u vecini njegovih filmova, stvarno duhovit, i ne mogu lazno da ga hejtujem! bar ne na tom frontu

film definitivno predugo traje za svoj zanr, do pola bih ga okarakterisao kao solidan da se ubije vreme, a onda sam se smorio i vise blejao na mobu nego sto sam pratio, pred kraj se opet prikljucih na relativno ocekivanom twistu, i jedva nekako ispratih do samog kraja, koji je glupav

gal gadot je upadljivo losa, cak i u ovakvom zajebancija filmu, rock bar ima harizmu neku, ova je samo smece od glumice

Link to comment
Share on other sites

Doctor Sleep (2019)

nekako nisam puno ocekivao kada sam video da je ovo nastavak shining-a, ocekivajuci jos jedno plitko sranje da se uzme kes na staru slavu, ali ovo je iznenadjujuce solidan film

vizuelno dobar, radnja se odlicno i originalno razvija, drzi paznju, glumacka postava solidna, cak mi je i ova rebeka, koju sam prethodno gledao u dini i reminiscence-u gde mi je bila ekstremno jednolicna, skroz ok iznela svoj lik

manje zamerke, kraj je malo glupav, tj cini se nepotrebno isforsiran sa shiningom, i dijalozi znaju biti predugi, ali to je izgleda sad vec zastitni znak ovog mike flanagan-a koji se fino 'establishovao' u horor zanru

7/10

Link to comment
Share on other sites

No time to die

To je taj fazon Krejgovog bonda, ima tu zatupastu facu ali na kraju i ona prirasla za srce

Akcione scene vrhunske, muzika odlicna, zenske uloge vise nego sjajne (mmmmfff)  osim hm jedne koja mozda nepotrebna ali svakako lose odradjena, po koji smesan onlajner tu, sam zaplet klimav mozda previse scifi, a sama zavrsnica na momente sjajna na momente jeftina, samo zatvaranje price o ovom bondu pa ipak meni odlicno

Sve u vemu sasvim solidan Bond, nedostajace mi njegovo dobijanje batina, ranjavanje, jurnjava, modrice, padovi i unistavanje vrhunskih auta 🙂 

Red Notice - sasvim pristajna akciona komedija, plitko zabavno opustajuce

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2021 at 11:02 AM, mladenq said:

nekako nisam puno ocekivao kada sam video da je ovo nastavak shining-a, ocekivajuci jos jedno plitko sranje da se uzme kes na staru slavu, ali ovo je iznenadjujuce solidan film

 

Dobar je i Juan realno a ima i fin set tih nekih paralela i easter eggova sa prvim delom, stvarno je fin film ispao.

Plus sam sad krenuo da pišem o Rebeki Ferguson ponešto i rekoh sebi A NE NEĆEŠ - posle treba i vudsi da me proziva a i mladen da se ne složi!

On 11/16/2021 at 9:37 AM, bolkonski said:

Arcane
https://www.imdb.com/title/tt11126994/

Vrhunski. Jedino šta se meni ne dopada (potpuno subjektivno) je muzika (nije loša, i u potpunosti razumem, ali bih voleo da je nešto drugo od aktuelne muzike). Sve ostalo je fenomenalno, naročito ako ste fan fantazi žanra. Nikad nisam igrao LOL, tako da ne znam likove, niti lore, niti znam da li to ima bilo kakvu ulogu, ali, za razliku od mnogih pokušaja da se napravi bilo šta danas, ovo (za sada) deluje nadrealno. Išao bih toliko daleko da kažem da je animacija bolja od Spiderversa!!!

ma jel moguće da ovo ima ocenu 9,4? kapiram lol fanbojevi.

Link to comment
Share on other sites

Zato što ništa bolje nije izašlo od Kuma!

 

Poslednji Bond je verovatno jedan od najgorih filmova moderne kinematografije i daleko najgori Bond (da, gori je od prethodnog). Postoji jedna dobra lokacija na početku filma i Ana de Armas, sve ostalo je identično paklu.

  • Upvote (+1) 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...