Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

451905.jpg

 

Automata

 

Па између Blade Runner-a и AI-a, стим што му фали нешто (сценарио је лоћикав у неким аспектима, а то није могло да се надокнади), па да буде баш добар филм. Штета. Mада опет, није ми криво што сам одгледао, макар што је Бандерас у главној улози, а не Том Круз.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Odgledao Automata ok je.

Drago mi je sto su brzo ubili Dr Dupre (Melani Grifit) jer je vrlo brzo krenula da ide na zivce uzasna gluma :)

Edited by Starbak
stavljaj spojlere jeboga

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Disconnect

 

Uf, odavno nisam gledao bolji film. Neverovatna gluma cele ekipe, film se bavi bliskošću, poverenjem, otuđivanjem, porodičnim (ne)odnosima... baš je heavy film, morao sam da pravim par puta pauze od po 5 minuta da čitam random sranja na internetu, da bi se malo rasteretio od količine feelsa koja se nakupi.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Disconnect

 

Uf, odavno nisam gledao bolji film. Neverovatna gluma cele ekipe, film se bavi bliskošću, poverenjem, otuđivanjem, porodičnim (ne)odnosima... baš je heavy film, morao sam da pravim par puta pauze od po 5 minuta da čitam random sranja na internetu, da bi se malo rasteretio od količine feelsa koja se nakupi.

ja sam mislio da se ovo samo meni desava :D

Link to comment
Share on other sites

Udrite minuse slobodno :-)

 

A Million Ways to Die in the West - Film ima dve mejdžor mane - prva je što nije smešan koliko i Ted, druga je što Mekfarlan više nikad ne bi smeo da "radi" ženske likove :-) Zgodna cura koja priča da hoće finog momka, i kad ga nađe, zaista ga i želi - give me a fucking break, like that ever happens in real life :-) Inače, ok je film, mogao bi biti smešniji, ali "visi" zbog toga jer se očekivalo da bude as funny as Ted, a nije... Kome leži Mekfarlanov humor, leći će mu i film, kome ne, neće, i to mu dođe onda na isto...

 

Automata - Poor man's Blade Runner :-) Meni je ok, zanimljiva priča i ideja... Definitivno vredi pogledati, pa i ako vam se ne svidi film, nije totalni waste of time, ima zanimljivih momenata, dijalgoa, ideja...

 

Edge of Tomorrow - OD-LI-ČAN, akcioni SF Groundhog's Day, ima nedostataka, možda bi bez Kruza bio još bolji, ali Tom je korektan, Emili odlična... Obavezno pogledati

 

Sin Cty - A Dame to Kll For - Dobar, preporuka, nije kao prvi, naravno, ali meni dobar... Eva Green <3 ...

 

The Giver - Poor man's Equilibrium bez akcionih scena :-) Bridžis mi je oduvek car, ali vreme je da nauči da priča normalno... Ne znam šta da kažem za film, mene je lako kupiti sa tim "postapokaliptična distopija" scenarijima, zadrži mi to pažnju sve i da je film ne znam kako loš...

 

Neki opšti minus koji izvlačim oz ovih i još nekih filmova odgledanih ove godine je da je Holivud definitivno out of ideas, a neki opšti plus je da je ove godine SF, kako akcioni, tako i onaj što baš vuče na onaj tr00, inteligentan, old school SF, zastupljen u više nego zadovoljavajućem kvantitetu, a ima kvaliteta da se probere.

 

EDIT e, da November Man

 

Malo mi je vizelno jeftin, ali opet, sve je u Beogradu :-) Meni više nego zadovoljavajući, glumci korektni, priča zanimljiva, dosta obrta (možda i previše)... Više nego korektno...

Edited by milanche
  • Downvote (-1) 2

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

DELIVER US FROM EVIL

 

Screen-Shot-2014-06-30-at-5.20.19-PM.png

 

Kod prejadne scene u zoološkom vrtu kad iskoči žena Eriku Bani ispred nosa sam bio siguran da neću izdržati do kraja filma, uspeo sam do 40 i nekog minuta (od dva sata rantajma). Erik Bana opasni ali pravični pandur sa parapsihološkim moćima, neki nadrogirani veterani iz Iraka kojima se obraća nečastivi, pa neki latino šarmer sveštenik da sve to objasni i poveže valjda, a sve odrađeno kao previše mračna i jeftina kopija Sevena (mračna ne po pitanju priče i atmosfere, nego baš vizuelno preterano ubijeno osvetljenje). I još kao po nekim šatro stvarnim događajima bazirano, go home movie.

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

BORDERLAND

 

la-granita-terorii-(2007)-large-picture.

 

Po istinitim događajima o američkom studentu kojeg su sklepali u Mexicu sa namerom da ga malo seckaju u ritualima satanističkog narko kulta. Kamera odlična, dobra i griti atmosfera raspalog Meksika, ali je ritam filma nekako previše ravan (dosadan) i pati od nekih glupavih holivudskih klišea u zadnjoj trećini. Sa druge strane, gotovo je opipljivo jasno šta se iz filma zaista desilo i u stvarnosti, što se odnosi na sporadične i neprijatne scene nasilja i kasapljenja žrtava. Semvajs Gemdži iznenađujuće dobar u ulozi koju su mu namenili, pogotovu što nije lead ili lik na kojem je fokus filma.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Iz 2007-e, u rl se sve vrtelo oko tog studenta koji je nestao u Meksiku, zajedno sa gomilom meksičke sirotinje za koje je potvrđeno da ih je kidnapovao taj kult. Mada se ovde na kraju spominju i neki fakti (ili "fakti") vezani za neke druge likove u filmu, koji u statu deluju kao da su tu samo da bi film imao uobličenu formu.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Iz 2007-e, u rl se sve vrtelo oko tog studenta koji je nestao u Meksiku, zajedno sa gomilom meksičke sirotinje za koje je potvrđeno da ih je kidnapovao taj kult. Mada se ovde na kraju spominju i neki fakti (ili "fakti") vezani za neke druge likove u filmu, koji u statu deluju kao da su tu samo da bi film imao uobličenu formu.

 

da, da, to je to.

Link to comment
Share on other sites

Young Ones - http://www.imdb.com/title/tt2693664/

 

Nije loš film, malo je čudan. U pitanju je miks hard sf i vesterna. Kad sam napisao da je čudan film, tu sam mislio na veoma jednostavnu i nepretencioznu priču, čudan izbor muzike koja me je izbacivala iz filma na redovnoj bazi koliko se ponekad ne slaže... i zanimljivo editovanje filma. Ovo poslednje može da bude prosto stil, a može da bude i totalna nesposobnost, nisam baš skapirao koja je od ta dva, mada ima ok fotografiju pa ću pretpostaviti da je ovo prvo.

 

Priča prati Ernesta Holma kojeg glumi Majkl Šenon i njegovu porodicu koji žive u tri lepe i u svetu u kojem je nestašica vode činjenica života. I tu sad Ernest hoće da ubedi ove što postavljaju vodovod da sprovedu i kod njega na njivu tok jer je ubeđen da zemlja nije mrtva, kao što svi misle, već joj samo treba voda. I tu se priča razvija dalje. Priča je stvarno mala i personalna i ima par interesantnih poruka. Pored Šenona, tu glume i Dakota Fening, ona mi jem ožda i najgori lik u filmu, Nikolas Hoult i Kodi Smit Fi (klinac iz The Road-a). Gluma svih je nekako.. ne znam, obuzdana u dosta trenutaka ali nije loša. 

 

Ne traje dugo film, sat i po, a po završetku sam kontao da mi se generalno sviđa film ali nisam mogao tačno da ubodem prstom zbog čega. Atmosfera nije toliko upečatljiva ali posle nekog vremena postane zanimljiva i privlačna. Gluma, muzika i tehnički detalji na prvu loptu deluju malo tako čudnjikavo ali posle nekog vremena i to legne. U svakom slučaju, ja sam u 7/10 fazonu jer sve to tako kao celina deluje zanimljivo i ostaje u sećanju. Fali mu to nešto da bude upečatljiviji film though.

 

Da samo magarac nije slomio nogu, ništa se od ovog ne bi desilo.

  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Lucy

 

Prvi deo filma je opako dosadan i naročito su me nervirale scene iz Opstanka ubačene kao da je u pitanju neki studentski film, pa nemaju para, a hteli bi da udare po "moćnoj" metafori. Drugi deo filma je solidan, ali je uvek problem u bilo kojoj umetnosti napraviti lika koji je sveznajuć i da to deluje bar približno mudro.I naravno Luk Beson boluje od klišea i nikako da shvati da jedino Kameron zna da od klišea napravi hit. Gluma je takođe očajna, osim matorog Old Boy sabijatorog. Jedina svetla tačka filma u smislu da je ponudio nešto što ima neku težinu i zaista na pravom mestu je to ključno pitanje koje Morgan Friman postavlja Lucy i ona mu daje jedan Hajdegersko egzistencijalistički odgovor koji je naravno besmislen ukoliko niste Francuz iz Pariza koji je makar čitao Žana Pola Sartra. I ta Lukova egistencijalistička nota koja se provlači kroz sve njegove filmove jer sada dobila novu dimenziju osim ljubavi.

 

Prota car.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

SIN NOMBRE

 

600full-sin-nombre-poster.jpg

 

Vrlo dobar meksikanski slice-of-life triler o grupi izbeglica iz Hondurasa čiji se putevi sretnu sa likom koji je u bekstvu od kolega iz dojučerašnje bande. Odlična fotografija, dobra gluma i jednostavni likovi, uz efektno finale lišeno bilo kakvog filozofiranja, patetike i melodrame. Svo vreme se kroz film, u pozadini i bez previše osvrtanja i fokusiranja, provlači i sva ta beda, jad i očaj imigranata, uz utisak da taj Meksiko čini valjda 95% one teške sirotinje i 5% luksuznih letovališta za bogatune iz Amerike. Film je inače režirao Keri Fukunaga, mastermajnd iza True Detectivea (i oseća se taj njegov stil, pre svega po dobro kadriranim scenama u film), a vidim da je dotični režirao i Džejn Er od pre tri godine, svak čast čoveku za rejndž koji ima.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Dracula: Untold

 

5K2yLR5.jpg

 

...

Сценарио шупаљ као сито... пробушено сито. Једина добра ствар у филму - мртви Турчини на тоне.

 

ps. некако су успели, а зашто би се неко на то и зачудио више, да све време филма нити једном помену православље, нити да се ико "по нашки" прекрсти.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...