Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

THE SIGNAL

 

The_Signal_poster.jpg

 

Dobar. Jednostavna priča, dobar tempo i građenje napetosti, par finih kadrova i režiserskih odluka, i ovaj lik koji solidno nosi ceo film. Jedino što mi je ostalo nejasno:

 

Baba frik u kolima i vozač kamiona su stvarni ljudi ili neki alienski konstrukti? Razumem da je njihova funkcija da stvore iluziju odbeglim pacijentima da su u stvarnom svetu, ali zašto bi ih Fišburn overavao pištoljem ako su namerno stavljeni tu i deo su cele predstave?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Baba frik u kolima i vozač kamiona su stvarni ljudi ili neki alienski konstrukti? Razumem da je njihova funkcija da stvore iluziju odbeglim pacijentima da su u stvarnom svetu, ali zašto bi ih Fišburn overavao pištoljem ako su namerno stavljeni tu i deo su cele predstave?

 

Ja sam sve tipovao da su i baba i lik isto neki nesrećnici koje su pokupili usput samo možda nisu izvalili o čemu se radi ili jesu ali su u međuvremenu odlepili pa ih ovi trpe koliko mogu. 

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Odgledah prvu sezonu Black Mirror-a pre neki dan. Epizode su ne povezane, tako da opusteno mozete odgledati samo prvu epizodu koja je jebeno genijalna. Overicu drugu sezonu ovih dana.

A ponovo sam gledao Watchmen samo sto sam sad odgledao Ultimate Cut. Bolji je directors cut, ima bolji pejsing.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

The "Ultimate Cut" brings the film from its theatrical 162 minutes, to a whopping 215 minutes. Scenes include the expanded action sequences and additional exposition from the director's cut, even more exposition segments, and additionally interweaves the animated Black Freighter short into the story to mimic its role as the story within the story in the graphic novel.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

za šta treba pojašnjenje?

zašto ljudi hejtuju Watchmene ili nešto oko specifičnih stavova ka pojedinoj verziji?

 

Mislim da je hejt ka filmu Watchmen nepotreban i ukazuje na to da hejter nije u stanju da razluči između stripa i filma kao medijuma. 

 

Kao film, Snajderov Watchmen funkcioniše vrlo dobro, vizuelno je impresivan i većina bitnih stavki su solidno razrađene. Problem sa ove strane je što nema povlađivanja publici u stilu modernih holivudskih blokbastera tako da nekom ko nije video strip na prvo gledanje film može da deluje deluje pretrpano i nejasno.

 

Sa druge strane, kao ekranizacija jednog od najslavnijih strip serijala svih vremena, film fejluje ne zato što je loše urađen nego zato što je gotovo nemoguće izvesti vernu ekranizaciju tog stripa, a da svi fanovi budu zadovoljni. Tako da je sa ove strane problem nevoljnost fanova stripova da skontaju činjenicu da Watchmen ne može da se pretvori u standardni film i da ima isti impact kao što je imalo čitanje stripa.

 

Da li su dodatni cutovi pravljeni da bi se pomirile obe grupe nezadovoljnih bioskopskom verzijom ili da se raznim grupama ljudi koji su pazarili blue ray originala uzme extra keš na druge verzije je isto validna diskusija =o)

 

Lično ne gotivim taj film jer smatram da se Snajder gubi u kul vizuelnim komponenatama filma umesto da utegne pripovedanje (a tu je i odudaranje od stripa koje me kao fana žulja =o)), ali ipak mislim da ne zaslužuje hejt koji dobija jer je film toliko ambiciozan i dovoljno uspeva u nekim aspektima da je krajnji rezultat mnogo više nego gledljiv i zabavan - de'š više od ovakvog filma?

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

 Sinoć sam neplanirano imao harold ramis veče

 

 Prvo sam slučajno zabo na tv-u the ice harvest, i čoveče, pravi hidden gem

 

vATSqmb.jpg

 

 Kakav omaž noir-u, jebote. Duhoviti dijalozi, svi kliše likovi iz settingsa, kamera, femme fatale kadrovi, a opet se vidi da je savremen film, sve je mračno, uvrnuto i do jaja nasilno. Fantastičan tempo, posle 20ak minuta uvođenja u priču, film ne staje, i ne sećam se kada sam poslednji put gledao triler gde ne znaš šta će sledeće da se dogodi. Izuzev Džona Kjuzaka, čiji nisam fan (ali koji nije loš), ostatak ekipe je razvalio - Bili Bob i Oliver Plat su sabili, minijatura Oliver Plata dok je pijan je nešto neverovatno

Apsolutna preporuka, ne dajte da vas zavara ocena sa imdb-a, domaćicama se film nije svideo

 

 Posle bacim pogled na imdb da vidim ko je režirao, izvalim da se radi o caru haroldu ramisu (potpuni srprajs), jao vidi groundhog day, nisam gledao sto godina, pa pogledam i dan mrmota, o tome kapiram da ne treba da pišem ništa

ja sam Ice Harvest gledao negde na faksu, došao ortak jedno veče da blejimo, i videli na rlslogu. Isti taj trip, ništa nisam očekivao, a film je ispao brutalan. I kao što si rekao, čak ni John Cusack nije katastrofa

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa to odudaranje od stripa je još i najbolji deo priče, jer je odlično ispovezano i zaokruženo sa motivima i karakterima likova, za razliku od stripa gde je Mur po sopstvenim rečima taj deo odradio preko one stvari, jer su ga pablišeri smarali da ubaci tako neke (tada) aktuelne elemente da bi zgrnuli više para od šire publike.

Bukvalno se Mur smorio i kao "evo vam jebeni vanzemaljci" odradio, valjda je zato i dodatno ispizdeo kad je čuo da Snajder snima film i skroz se ditečovao od propertija, što je ispala loša odluka (daleko od toga da film nema problema i da su mogli da smanje sa slow-motionom, ali je i sama činjenica da neko uzme da ekranizuje ovako kapitalno delo koje nema puno akcionih momenata, i koje je pritom obogatio sa nekoliko kul momenata, svakako za respekt).

 

Elem, 

 

LOVE

 

LOVE+_10+poster.jpg

 

Svemir, izolacija, usamljenost, smisao života, osećanja, transendencij...zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

Ima par efektnih kadrova i režiserskih zahvata, ali baš treba biti u pravom raspoloženju i odgledati kako bi sve ostalo imalo željeni efekat.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

"Dark City" (1998), noir film, ali (samo) zbog premise. Odlican, u najboljem maniru Gilijema. Dzenifer Koneli je prelepa zena i solidna glumica, vise govorom tela, nego izrazajnim licem. Cak je i Dzek Bauer ovde dobar, a kad ga se setim u kataklizmi zvanoj "Pompeja"...

 

"Moon" (2009) sa Semom Rokvelom je vrlo prijatno iznenadjenje. Objektivno je mogao da bude kraci jedno 20 minuta, da su skratili scene sa agonijom i film nista ne bi izgubio od svog efekta.

Link to comment
Share on other sites

Sound of Cinema - The Music that Made the Movies 

BBC 3 part dokumentarac (1h svaka epizoda) 

mnogo ubavo, ali ishitreno i pomalo usko, pogotovo pred kraj - tipa od 85te na ovamo... i klasika za BBC - uvek pro-engleski, nekad vishe nekad manje =o)

sve u svemu ko voli filmove lepo ce da mu cucne...

 

also

The Fault in Our Stars.....gad dem napacenog filma i ko me tero da ga gledam....ocena na imdbu je svakako previsoka, al film nije losh, nego vishe naginje da je chick flick za plakanje nego sto je all arround dobra drama...tipa A Walk to Remeber za ovu generaciju klinaca (lol ko da je Walk nesto mator film ;oP) inace vudlijeva i ovaj ansel sto su glavni glumci otkidaju klinci svaka im chast..also vilem dafo u odlicnoj minijaturi, nisam ga ocekivao u filmu pa me lepo iznenadio =o)

Link to comment
Share on other sites

ROLLERBALL (1975)

 

Rollerball%20Poster.jpg

 

Još kao klinac sam stalno gledao kadrove iz filma u emisiji Zorana Živkovića, ali ga nikad nisam odlgedao celog. Vizuelno, sve je ubitačno retro i ne stari dobro sa godinama, na sve strane vrište zvoncare, kaubojke i košulje sa dubokim kragnama, a i prateća "oprema" u mečevima izgleda jadno i siromašno (motocikli, arene i sl.). Sa strane priče i glavne poruke filma, tu su stvari mnogo bolje, i film u puno suptilnih scena prenosi tu glavnu ideju i koncept šampionskog sportiste čija popularnost počinje da bude trn u oku moćnih korporacija koje upravljaju svetom. Najsvetlija tačka filma su sami fajtovi i mečevi, prilično uzbudljivo snimljeno sa nekoliko vanserijski dobro odrađenih kadrova i scena, uz prilično dugo trajanje svake utakmice (osim samo kraja, gde sve nekako deluje zbrzano, ali je u isto vreme i puno antologijskih scena). S obzirom na kritiku društva i kapacitet za nasiljem, čudo da se jedan Verhoven nije uhvatio režije rimejka, to bi bio pun pogodak.

"кадрове"... Онда не памтиш да је овај филм био заредом неколико пута за дочеке нових година негде на самом почетку осамдесетих :)

 

весели СОУРи против корпоративног капитала! :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Jebi ga, nikad ga nisam gledao u komadu, a napamet sam naučio te scene što je Živković stalno puštao u onoj TV emisiji o SF filmovima.

A i taj antikorporacijski momenat mi je uvek bio interesantan, jer mi je to bilo nespojivo sa suvom akcijom i krljanjem u arenama koje su stalno bili puštani u insertima.

 

A MILLION WAYS TO DIE IN THE WEST

 

A-Million-Movie-blogbuster.jpg

 

Bezveze očekivano, sa gomilom polurealizovanih fora, i gomilom nepovezanih glupavih referenci na uspešnije predstavnike žanra (Back to the future momenat je totalno retardiran, Indiana Jones omaž malo suptilniji, ali bez ikakvog pančlajna na kraju i sl.), dok je Set mek Farlan kao glavni lik i glumac taman na ivici podnošljivosti. Sa druge strane, može nekako da se pregura film, ima par sjajnih kadrova tog western miljea, tu i tamo neki fazon prođe (ono sa dolarom je bilo sjajno), uvek je uživanje gledati Nil Petrik Herisa, a Šarliz je lepa ko slika, što je starija sve je bolja treba. Zapravo, deluje kao da je ceo film Set mek Farlan i osmislio kako bi mogao da se vaćari sa dotičnom.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

"Dark City" (1998), noir film, ali (samo) zbog premise. Odlican, u najboljem maniru Gilijema. Dzenifer Koneli je prelepa zena i solidna glumica, vise govorom tela, nego izrazajnim licem. Cak je i Dzek Bauer ovde dobar, a kad ga se setim u kataklizmi zvanoj "Pompeja"...

 

 

+1 . 

Link to comment
Share on other sites

Nako, na TVu dobro izgleda (osim embedovanih kineskih slova), mada film zaslužuje da se sačeka još nedelja dve do full HD ripa

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

uccTCUR.jpg?1

 

Exam

 

Zanimljiv niskobudžetni film o osam kandidata zatvorenih u jednu prostoriju koji pokušavaju da reše glavolomku da bi dobili posao u tajanstvenoj kompaniji. Interesantna dinamika karaktera koji se hvataju u koštac sa zadatkom i sa drugim kandidatima. Ima artsy momenat sličan The Last Man on Earth.

 

Preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...