Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

9 hours ago, Dule_smor said:

Ajd u 100 marke kume da nece!

Razmišljao sam da tako i sam predložim na 50 prvo, ali tehnički te ništa ne sprečava da, KADA SE NEIZBEŽNI PROBLEMI SA TEMPERATURAMA POJAVE/VRATE JER NEĆEŠ DA STAVIŠ, DA PROSTIŠ, GDE TREBA, prosto prećutiš na RUR-u problem i rešiš ga u tajnosti, pritom uštedevši/zaradivši 50/100 eura, tako da ne, moraće bez opklade da se igramo čekanja :D Nije da ti ne verujem, ali ono :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav dobri ljudi,

da ne otvaram sad novu temu (nadam se da ne zamerate) - treba mi preporuka za laptop. Majka bi ga koristila, uglavnom je to surf, citanje novina, igranje igrica ala Yamb i tako to na tu temu 🙂 Bitno je da je laptop nov i sa garancijom. Budzet do nekih 100000 dinara. S obzirom da ne koristi eksterni monitor, velicina 16 inca minimum.

Unapred zahvalan na predlozima (ako ima i ponuda i one su dobrodosle).

P.S. Ocekujem komentare tipa "sta ce ti toliki novci za tu namenu", kao sto rekoh budzet je do 100k. 😉 

Link to comment
Share on other sites

Zapravo to nije toliko puno ako gledaš neki uređaj kvalitetnije izrade, plus je malo veća dijagonala uvek i malo skuplja. Da hoćeš 15" i najkrš izradu sada već korektne konfiguracije mogu da se nađu za 60ak hiljada na akcijama. Ali recimo baci pogled na ovako nešto (uz ogradu da znam da je kod Lenovo i dalje Thinkpad najjača serija, ali nemam pojma kakve su zapravo ove novije izvedbe, bez obzira što su zadržali ružan dizajn):

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/lenovo-thinkpad-e16-gen-1-(graphite-black)-wuxga-ips.-ryzen5-7530u.-16gb.-512gb-ssd-(21jt000dya)-181143

https://www.eponuda.com/laptopovi-cene/hp-470-g10-asteroid-silver-fhd-ips-i5-1335u-16gb-512gb-ssd-816k5ea-cena-18149609

Uz ogradu da je Lenovo "na papiru" 16", ali je zapravo 16:10 odnos stranica, tako da je ekran skoro identičan kao i 15.6" samo je malo dublji pa je i rezolucija 1920x1200 a ne 1920x1080. Što nije ništa loše, nego nemoj očekivati značajno veći ekran od 15.6" modela koji su default. HP Probook je čistokrvna sedamnaestica i to jeste veći ekran. 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Zapravo to nije toliko puno ako gledaš neki uređaj kvalitetnije izrade, plus je malo veća dijagonala uvek i malo skuplja. Da hoćeš 15" i najkrš izradu sada već korektne konfiguracije mogu da se nađu za 60ak hiljada na akcijama. Ali recimo baci pogled na ovako nešto (uz ogradu da znam da je kod Lenovo i dalje Thinkpad najjača serija, ali nemam pojma kakve su zapravo ove novije izvedbe, bez obzira što su zadržali ružan dizajn):

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/lenovo-thinkpad-e16-gen-1-(graphite-black)-wuxga-ips.-ryzen5-7530u.-16gb.-512gb-ssd-(21jt000dya)-181143

https://www.eponuda.com/laptopovi-cene/hp-470-g10-asteroid-silver-fhd-ips-i5-1335u-16gb-512gb-ssd-816k5ea-cena-18149609

Uz ogradu da je Lenovo "na papiru" 16", ali je zapravo 16:10 odnos stranica, tako da je ekran skoro identičan kao i 15.6" samo je malo dublji pa je i rezolucija 1920x1200 a ne 1920x1080. Što nije ništa loše, nego nemoj očekivati značajno veći ekran od 15.6" modela koji su default. HP Probook je čistokrvna sedamnaestica i to jeste veći ekran. 

HP 470 je jedina serija velikih laptopvoa koju nisam viđao da sama sebe slomi od veličine, težine i "sile poluge", tako da bij ja uvek išao sa tim da mi treba toliki laptop. Ima i Elitebook 860 sa tih istih 16:10 16 inča, ali skup kao đavo :D Thinkpad E i L serija nemaju neki naročit kvalitet, samo što lićče na pravi T i X ThinkPad, inače pucaju i kvare se - pa ne baš koliko i smrdljivi IdeaPad, ali imaju problema definitivno.

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

mozda glupav predlog (jer ne znam da li si bas vezan za Windows/juris garanciju, itd), ali imas gomilu gotivnih polovnih macbookova na KP za fine pare, ako je primarna svrha internetfilmovi/slike/browser igre.

jeste DDR3 kilav i CPU nije najmoderniji cip od 2nm, ali 16gb rama u kombinaciji sa SSDom i i7 procesorom ipak nesto rade zajedno. npr. MBP (15") iz 2015. je i dalje objektivno super masina koju mnogi otpisuju zbog godina, iako je i dalje solidno potentan, narocito manje zahtevnim korisnicima koji ce primetiti sve njegove dobre strane (ekran, precizan trackpad, dobre zvucnike, aluminijum, kvalitet izrade generalno), ali ne i lose (ie, nema visok skor u cinebenchu krenu kuleri da divljaju kad editujes 4k video materijal, itd).

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, evgeniy said:

mozda glupav predlog (jer ne znam da li si bas vezan za Windows/juris garanciju, itd), ali imas gomilu gotivnih polovnih macbookova na KP za fine pare, ako je primarna svrha internetfilmovi/slike/browser igre.

jeste DDR3 kilav i CPU nije najmoderniji cip od 2nm, ali 16gb rama u kombinaciji sa SSDom i i7 procesorom ipak nesto rade zajedno. npr. MBP (15") iz 2015. je i dalje objektivno super masina koju mnogi otpisuju zbog godina, iako je i dalje solidno potentan, narocito manje zahtevnim korisnicima koji ce primetiti sve njegove dobre strane (ekran, precizan trackpad, dobre zvucnike, aluminijum, kvalitet izrade generalno), ali ne i lose (ie, nema visok skor u cinebenchu krenu kuleri da divljaju kad editujes 4k video materijal, itd).

Apsolutno se ne slažem sa ovim, osim u onom delu za vrhunsko iskustvo sa mac ekranom, tačpedom, izradom i zvukom, to definitivno imaš pravo da je pojam za bilo šta na win mašinama. Nažalost, preskupi su polovnjaci macovi, apsolutni mit je da se ne kvare, verovano nastao iz činjenice da su fizički kvalitetno sklepani i da se ne lome lako, ali kvare se koliko i prosečan win laptop pc manje-više.

A kad se pokvare, masa stvari je teška ili nemoguća/neisplativa za popraviti. Uzeti 8 god star mac mi je zato bezveze, a sad nov ili star 2-3 godine ko ima para i voli - go for it :) 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Definitivno jesu skupe popravke kad nešto ode, a kupovina tako matorog jeste uvek mačka u džaku. S druge strane kvalitet izrade i ekrani su im bolesno dobri. Ja i dan danas koristim kao monitor jedan iMac iz 2009. godine, skoro 15 godina kasnije još uvek nisam našao 2K monitor koji bih rekao da daje primetno bolju sliku. 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kamo sreće da su samo šarke, ne valja im ni plastika, ni baterije, ni tastature, i sad jos uzevši i ovo sto je vudu dodao mislim da si se zajebao na više frontova :) Opet kontam da se to neće često otvarati, zatvarati i cimati pa te možda i posluži ok, šta znam. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...