Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

15 hours ago, Highl1 said:

Pa valjda ih ima dosta malo i ne stižu redovno, pa ne bih da im dam pare tek tako, bude sranje, i posle se jurim sa njima da mi vrate pare 🙂

Ali poenta je u tome da ne bi trebalo da se juriš, zakon je za online kupovinu dosta jasan - bez ikakvog postavljanja pitanja možeš da vratiš uređaj u roku od 15 dana, pod uslovom da ga nisi ubacio u centrifugu i onda bacio u Dunav sa mosta pa izvukao napolje. Čak ne moraš ni da navodiš razlog vraćanja a i možeš da staviš tipa "mnogo mi je veliki XEXE" ili "ne uklapa mi se u koncept radne sobe". Ako te nešto odbiju inspekcija rešava po kratkom postupku.

Link to comment
Share on other sites

pod uslovom da ti stvarno vrate pare 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

pod uslovom da ti stvarno vrate pare 🙂

eh sad i ti 🙂

pazi, nisam vratio ništa skuplje od tipa 50k dinara, ali do tih 50k vrate regulare, u roku od 5-7 dana ti legne na račun koji dostaviš na papiru. 

ofc, možda ako uzmeš od nekog šnj retailera pa on propadne u međuvremenu ili šta god, bude frke, ali ne verujem da se ovi veći zezaju sa tim.

Link to comment
Share on other sites

aj' neka bude ovde pitanje oko ps5, posto je jedina aktivna tema vezana za bilo kakvu tehniku.

uzecu ovih dana PS5, prvi PS u zivotu, zanima me par stvari.

uzecu digital, i posto vidim da PS store ne postoji zvanicno kod nas jos uvek, citam da treba da se napravi akaunt sa UK adresom / US (Alaska) adresom.

dalje, posto onda nije moguce dodavanje sredstava na racun, moracu da kupujem PS Wallet Top-Up kartice. nasi govnari (games) prodaju 50GBP za 9000 dinara, a recimo ovde - https://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/psn-cards/playstation-network-psn-card-50-gbp - je cena realna. doduse ovde pise "Warning: Playstation Network (PSN) Card - £50 (UK) cannot be activated in Serbia. "
da li moze neko ko je u toku da me uputi sta koji kruac da radim itd.

edit: pronasao sam sad info da to stoji na svakom sajtu, a da moze da se aktivira ovde bez problema

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Ortak je kupio i nasao neke muljace na netu na tako nekom sajtu koji mu prodaju 50 funti za fazon 53 funte (u evrima ofc) i tako kupuje, mada on ima i CDrom pa kupuje fizicke kopije po radnjama, tipa cyberpunk je 1500 dinara xd

P.s. God of War o'ma da se zaigra!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vlada_ said:

edit: pronasao sam sad info da to stoji na svakom sajtu, a da moze da se aktivira ovde bez problema

Mislim da im to stoji iz razloga da ne bi neko pokušavao da aktivira na "srpski" PSN koji ne postoji pa da se žali i slično. Sve top up kartice rade normalno na US/UK nalozima, samo gledaj da ne bude neki scam sajt gde kupuješ nego iole reputabilan. 

Druga stvar meni i dalje deluje da je disc opcija poprilično bolji deal jer ipak možeš da uzmeš disk od ortaka, uzmeš polovan, nađeš i ovde na rasprodaji i slično. E sad ima ljudi koji prosto ne vole da se cimaju oko toga što je sasvim legitimno, nego čisto gledam iz perspektive isplativosti u smislu da je relativno mala razlika u ceni za veću fleksibilnost. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Za US playstation top up mozes slobodno amazon.com i tamo kupujes digital kod. Dobijes 50USD playstation store kredita za 50USD. Stavis neku adresu tamo a nasu karticu i radi bez problema. Uvek stavljam za te stvari adrese ambasada Srbije u toj zemlji ili konzulata :P. Za UK (mada ne znam koji ce ti UK nalog - sve se placa u funtama i cini mi se da zbog kursa su sve igre tako skuplje nego US - jedino je razlika vreme kad se igre otkljucavaju) moras cdkeys ili pcgamesupply.com koji koristim vec nekih 5 godina i nikad me nisu zajebali. Ne znam da li postoji doduse neka jeftinija varijanta od pcgamesupply.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Vlada_ said:

aj' neka bude ovde pitanje oko ps5, posto je jedina aktivna tema vezana za bilo kakvu tehniku.

uzecu ovih dana PS5, prvi PS u zivotu, zanima me par stvari.

uzecu digital, i posto vidim da PS store ne postoji zvanicno kod nas jos uvek, citam da treba da se napravi akaunt sa UK adresom / US (Alaska) adresom.

dalje, posto onda nije moguce dodavanje sredstava na racun, moracu da kupujem PS Wallet Top-Up kartice. nasi govnari (games) prodaju 50GBP za 9000 dinara, a recimo ovde - https://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/psn-cards/playstation-network-psn-card-50-gbp - je cena realna. doduse ovde pise "Warning: Playstation Network (PSN) Card - £50 (UK) cannot be activated in Serbia. "
da li moze neko ko je u toku da me uputi sta koji kruac da radim itd.

edit: pronasao sam sad info da to stoji na svakom sajtu, a da moze da se aktivira ovde bez problema

ne znam koja je razlika u ceni trenutno ali ako je tipa 50e, možda da skupiš još malo pa kupiš disk konzolu, deluje mi da ćeš kroz "budućnost" životnog veka PS5 koji je ajde da kažemo 5 godina (sigurno više ali neka bude 5) više od nekoliko puta doći u situaciju da možeš da igraš neku igru na disku a nemaš disk.

naravno ako imaš neki super dil za digital ili prosto nećeš da daješ više od xxx para za konzolu, razumem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlada_ said:

hvala svima 🙂

sto se tice digital vs disk, razmislicu mozda jos malo

ok, moja situacija je specifična jer ljudi znaju da se bavim ovim, ali svako malo mi se javi neko i kao "e nabavio sam psX (pre 3, pa 4 pa sad 5) jel imaš neke igre" i onda ja dam 10 diskova pa se oni izigraju 🙂 na digitalu bi bilo nešto teže jer mora da se daje ceo nalog pa da se dodaje na mom sistemu pa tamo da se ovaj loguje etc. A i uvek možeš sa nekim da se "utališ" pa zajedno kupite jednu igru koju biste igrali bla bla. 

Link to comment
Share on other sites

nemam bas tu situaciju, imacu par main igara koje cu igrati, a ostalo ce mi zavrsiti ove free igre sa ps+ koje se mesecno menjaju ako se ne varam 🙂

e da, bitna stvar kad smo kod toga jel i dalje sljakaju one varijante, platis liku soma i po - dva, on ti da onaj shared nalog sa kojim igrama hoces itd.?

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Imaš i dalje te varijante s tim da je nešto malo skuplje, u smislu to ti je cifra fazon po igri, ne sa gomilom igara. Mada je meni to uvek bilo bezveze - realno su popusti sada na konzolama dovoljno dobri da uz malo čekanja i menadžerisanja sa cenama možeš maltene svaki naslov u roku od godinu dana od izlaska da uzmeš za 30-40 USD maks i da ga igraš kao čovek na svom nalogu. A pošto tek sada uzimaš konzolu svakako ćeš imati ogroman backlog dobrih naslova za mizerne pare pa ne moraš ništa da juriš za D1, tipa GoW i slično je sada redovno na akcijama $10. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vlada_ said:

nemam bas tu situaciju, imacu par main igara koje cu igrati, a ostalo ce mi zavrsiti ove free igre sa ps+ koje se mesecno menjaju ako se ne varam 🙂

e da, bitna stvar kad smo kod toga jel i dalje sljakaju one varijante, platis liku soma i po - dva, on ti da onaj shared nalog sa kojim igrama hoces itd.?

pa da, psplus je dobra fora, s tim što to znači da opet plaćaš mesečno po 10e ili koliko već ako uzimaš godišnje, nije puno, ali je stavka. plus kad nemaš aktivnu pretplatu onda nemaš te igre koje si pokupio u međuvremenu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vlada_ said:

ne planiram da ijedan sekund provedem bez PSplusa tako da je to irelevantno 😄 a vidim da ukoliko se isprate sajtovi s vremena na vreme moze da se prodje i sa godisnjim PS+ od tipa ~40$

pa onda rokaj digital šta da ti kažem 🙂 ali pošto si očigledno u kešu pa ćeš da kupuješ ps plus ne znam što ne bi uzeo i disk verziju! 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

pa onda rokaj digital šta da ti kažem 🙂 ali pošto si očigledno u kešu pa ćeš da kupuješ ps plus ne znam što ne bi uzeo i disk verziju! 🙂

lol jebote, ps plus, kao da kupujem ne znam sta. najbolje da u 2021. da ne mogu online da igram, lol 🙂

inace, da mogu da nabavim po zvanicnim cenama, pa i ajde, ali i ovako mi je malo muka sto moram 590 da dajem na digital.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vlada_ said:

lol jebote, ps plus, kao da kupujem ne znam sta. najbolje da u 2021. da ne mogu online da igram, lol 🙂

inace, da mogu da nabavim po zvanicnim cenama, pa i ajde, ali i ovako mi je malo muka sto moram 590 da dajem na digital.

iz moje vizure, a ona je možda pogrešna (!), neko kupuje digital prvenstveno zato što nema novca za fizikal jer nema razloga da ne kupi fizikal ako može i ako razlika u ceni nije nenormalna. Makar svi koji su do sad kupili digital su kupili zbog cene a ne zato što su eto baš hteli digital jer je lepši a i šta će im CD. Ali pošto ćeš ti da plaćaš PS Plus narednih 10 godina, onda to očigledno nije faktor. Samim tim nema razloga da ne kupiš fizikal 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko vidim razlike između Digital i Disc na oglasima idu tako 50-80 evra razlike. Mislim da se to isplati dati više jer ne kupuješ konzolu svake godine, sad to što svakako plaćaš preko regularne cene je jbg trenutna situacija kao i sa grafičkim, ne verujem da će se to menjati do kraja ove godine sigurno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma, ja na disk verziju gledam bukvalno kao - nuznost za one koji ps koriste kao blu ray player npr (a ima ih brdo, nisam ni ja imao pojma), ili za one koji mozda nisu sto posto sigurni da ce uvek imati dobar internet i slicne situacije. ne vidim sebe kako se sa disk verzijom cimam da nabavljam polovne igrice na disku i bilo sta slicno, imacu par main igara, a ostale koje bih odigrao i batalio mogu da zavrsavam ili preko PS+ ili preko tih likova koji ti zavrse akaunt za 15 minuta bez nekog cimanja, za soma - dva. 

eto, kad sam sebi ovako predstavio sad tek kapiram da stvarno necu disk verziju 😄

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlada_ said:

nemam pojma, ja na disk verziju gledam bukvalno kao - nuznost za one koji ps koriste kao blu ray player npr (a ima ih brdo, nisam ni ja imao pojma), ili za one koji mozda nisu sto posto sigurni da ce uvek imati dobar internet i slicne situacije. ne vidim sebe kako se sa disk verzijom cimam da nabavljam polovne igrice na disku i bilo sta slicno, imacu par main igara, a ostale koje bih odigrao i batalio mogu da zavrsavam ili preko PS+ ili preko tih likova koji ti zavrse akaunt za 15 minuta bez nekog cimanja, za soma - dva. 

eto, kad sam sebi ovako predstavio sad tek kapiram da stvarno necu disk verziju 😄

drago mi je da sam pomogao! najbolje je kad sam dođeš do zaključka :))

ajd' samo da vidimo dal' i dalje držiš mišljenje za tipa godinu dana, nemo' da zaboraviš da javiš! 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vlada_ said:

ako pojedem govno bas, mada sumnjam, taman cu uzeti pro sa diskom kad bude 😄

hahaha, važi ... pod uslovom da izdaju pro. ne bi me čudilo da se period skrati pa odu na šesticu... doduše... ne znam, ja imam drugačije neke teorije oko konzola, mislim da će ih prosto zameniti neki integrisani sistemi, ali ajde, to je neka druga tema 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...