Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Testirao danas 480-ku AMD-ovu, DOOM medium detals, 3440 X 1440 ne pada ispod 50fps, ovo govance radi za sve pare.... Obavezno je solid napajanje!

  • Upvote (+1) 1

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zwerko said:

A zašto kažeš ovo za napajanje, jel si nešto posebno testirao ili si imao neki problem ili nešto? Pošto znam da su u petak izbacili novi drajver koji bi trebalo to da sređuje ali nisam još probao uživo. 



Ima mnogo prijavljenih slucajeva da je grafa spalila slot na plochi jer vuche dosta i onda ploche sa "slabijim" slotom hoce da geknu, pogotovo ako je iza njih slabo napajanje...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Pa koliko sam ja čitao po netu ti "prijavljeni slučajevi" su onako sketchy, pitanje je da li je zaista to problem ili su ljudi čitali review na Tom's hadrware ili nekom sličnom sajtu pa su bili u fazonu "evo riknula mi ploča od toga". Čak i oni tamo kažu da kartica vuče više od 75W preko PCIe slota ali da to u principu nije problem u startu već može da se odrazi na komponente matične tokom dužeg perioda korišćenja, ali tu svakako jače napajanje ne pomaže preterano :) 

Isto je bitno naglasiti da su u petak izašli novi drajveri koji taj problem rešavaju a kod nas na sreću kartice još nisu stigle u broju gde bi se teoretski moglo desiti da nekome ode ploča. Ali ako testiraš svakako skini nove drajvere jer postoji i dodatni dobitak u performansama. inb4 AMD fejluje s drajverima :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Možda misli na ovo:

I believe the PCI-Express +12V rail is taken straight from the 24-pin connector to the motherboard.

If the card draws way too much current, the power supply's regulation on the rail will just straight-up fail, and it will either trigger undervoltage protection, or if you have a shitty power supply, your machine will probably crash.

But if the card isn't pulling enough current to make regulation fail, the contact resistance of the PCI-Express slot will eventually cause enough heat that lifetime of the connector will suffer. With enough current, you should be able to make the connector deform through melting. Good luck pulling that much current through, though.

Meanwhile on the internet, AMD najavljuje ispravku power menadžmenta u novim drajverima, a isplivali su problemi sa nekim custom GTX 950 i 960 modelima koji su radi marketinga prodavani bez dodatnog naponskog konektora pa su silovali napajanje preko PCIe slota.

Link to comment
Share on other sites

Jebeni amd, stvarno sam simpatizer, ali da li je moguće da ništa ne umeju da urade kako treba?

  • Upvote (+1) 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2016 at 10:17 PM, Zwerko said:

Ako ti nije baš nešto stala krava na nogu što bi se reklo sačekaj bar još mesec ili dva. Nove generacije donose značajno više performanse za sličan budžet. TIpa RX480 sa 4GB bi trebalo da bude možda malo jače od 200 eur kod ovih naših Madjara kad se pojavi (nestašica je kartica globalno jer svi sad oće da kupuju) a po performansama je blizi sa GTX 970 koja je kod nas trenutno 350 eur u prodavnicama. Samim tim je besmisleno davati 200 eur na GTX 960 koji je znatno slabiji, sačekaj koji mesec, kapiram za dva meseca najdalje bi moralo da se stabilizuje snabdevanje. 

310e je 8gb verzija jebeno preteruju sa cenama nasi. Bezobrazni su jako, pogotovo gigatron i winwin (smatram da bilo ko kupi preko njih odredjene komponente nije normalan), Nadam se da ce padnu cene kad izadje 1060 ,ako ne onda vega 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kruko said:

Jebeni amd, stvarno sam simpatizer, ali da li je moguće da ništa ne umeju da urade kako treba?

Ja realno nisam simpatizer, iako imam njihovu karticu u kućnom kompu mislim da je trenutno Nvidia bolji izbor kao i da će ih opet pokidati s novom generacijom, ali mislim da u ovom konkretnom slučaju nisu oni toliko krivi, tj isto je i kod konkurencije. GTX 1080 su imale dramatičnih problema u startu sa obaranjem kloka i sa hlađenjem dok nisu ovi to ispravili u drajverima posle oko mesec dana. Tako da verujem da je najveći problem tu želja da se što pre izbaci proizvod koji će da pokida konkurenciju pre nego što ovi uspeju da reaguju i onda ne odrade neka osnovna testiranja ili ih prosto odrade loše pa ne primete probleme. 

1 hour ago, BakiZ said:

310e je 8gb verzija jebeno preteruju sa cenama nasi.

Jesu bezobrazni ali to mogu da drže samo dok je još uvek nestašica samih kartica. Kod madjara se cena kartica kasnije poprilično izjednači s onima u inostranstvu a i kod njih je trenutno RX480 oko 310 evra. Kad odeš na Newegg su ti trenutno sve kartice out of stock tako da je jasno da je problem do njih doći i tamo. U svakom slučaju cenim da će se malo normalizovati u nekom bliskom momentu, izgleda da su previše nahajpovali ljude a onda nemaju dovoljno da isporuče. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ne razumem ove fotke? prvo što meni pada napamet je smanjenje troškova za kutije tako što urade samo nalepnice za neke druge kartice pa ih prelepe preko kutija.

drugo što mi pada napamet je neka "prevara" ali to već ne razumem kakva :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koja fora je za radeon,ali nvidi-a je valjala gtx 970 4GB,a zapravo karta je je bila sa 3,5GB.Koliko se secam odgovor nvidia-e je bio da oni nisu nikoga zajebali,vec da je sve regularno.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

a) u tih pola koje je disabled se nalazi neki čip koji nije prošao neki sintetički test, kartica se prodaje kao 4GB jer sa 8GB nije stabilna (AMD, "stabilna", lel).

b) Nestašica je 4GB modela i AMD je spreman da određeni broj 8GB kartica proda za $199 samo da dobije mušteriju

In other news, posle par meseci stalnog rušenja čim probam neki DX11, zaključio sam da je R9 380 koji imam govno i da nikad više jedan dinar AMD-u neću dati - pri tom ja ne igram skoro ništa a zahvaljujući AMDu i to što sam povremeno palio (RUST, FFXIV14) više ne mogu, HVALA AMD pomrli svi od eksplozivne dijareje.

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daniiL said:

Ne znam koja fora je za radeon,ali nvidi-a je valjala gtx 970 4GB,a zapravo karta je je bila sa 3,5GB.Koliko se secam odgovor nvidia-e je bio da oni nisu nikoga zajebali,vec da je sve regularno.

ali zar onda ne bi trebalo da nalepnia bude u "kontra smeru"? 

Link to comment
Share on other sites

u kakvom kontra smeru? na slici je prikazano "odlepljivanje" koje uradi kupac ili "prelepljivanje" koje uradi proizvođač, kako god shvatiš :) 970 je imala 0.5 GB od 4GB koji samo smetaju jer su nešto spori u pičku materinu i kad kartica krene da ih koristi padnu performanse a za amd je neko provalio da su prvi "4gb" primerci koji su mogli da se kupe fizički bili zapravo sa 8GB mem (valjda je moglo i da se otključa)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Fotografija je napravljena u fazonu AMD>Nvidia, medjutim realnost je ko voli igre uzece Nvidiu, stoga i takav market share.

2 minutes ago, Shekk said:

970 je imala 0.5 GB od 4GB koji samo smetaju jer su nešto spori u pičku materinu i kad kartica krene da ih koristi padnu performanse

Sa ovim su imali problem pacijenti sto su hteli Skyrim EBS mods 8k rezoluciju/teksture.

Najpopularnija kartica ikada, i najzastupljenija na Steamu.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2016 at 9:10 PM, daniiL said:

da li vredi cekati ati rx 470

Da se vratim malo na ovo, pricao sam danas s čovekom koji ima informacije iz prve ruke što bi se reklo i sledeća kartica koja će stići kod nas je RX460, očekuju se semplovi krajem meseca. Tako da RX470 tek negde krajem avgusta u najboljem slučaju, čisto da imaš u vidu taj momenat koliko će se čekati otprilike. Naravno to je sve kod nas teoretski, isto kao što su RX480 teoretski već tu ali još ne možeš baš da ih kupiš :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...