Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ja sam sad isto nešto gledao cene i deluje da je AMD tu opet u problemu, pre svega jer ne mogu da isporuče dovoljno kartica. Meni bi recimo ok bila kupovina RX480 sa 4GB za nekih recimo 220eur, ali kad pogledam RX480 ima samo sa 4GB referentne karte koje su 280 eur a pri tom GTX 1060 ima da se nađe i za 300 (pričam o cenama kod mađara). Definitivno onda AMD kod nas nema tu šta da traži jer je 1060 solidno jača kartica. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nemaš tu neke razlike u performansama, razlika je samo koliko velike teksture može igra da učita, a i to zavisi od igre da li podržava kartice sa preko 2GB. Tipa ja znam da kod sebe na 270x sam probao R6: Siege i postojao je slajder za kvalitet tekstura koji je hteo da ide samo do određene mere jer imam samo 2GB video memorije, da sam imao karticu sa 4GB mogao bi da imam lepše teksture (ostalo je sve bilo na max i radilo je ok). Ali ako uzmeš u obzir činjenicu da neće baš sve igre da rade na max, čak daleko od toga u nekom ozbiljnom frejmrejtu na toj kartici mislim da nema potrebe da juriš 4GB verziju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

uzmi 750ti za 15k i ostatak potroši na bleju

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

A da ne pričamo o tome da bi mu igre koje je nabrojao radile i na 9800gtx

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Nek te dobro služi. 

Gledam ovaj AMD ima baš čudnu logiku lansiranja novih grafičkih karti - referentni RX470 4GB je $179 a recimo Asus Strix je $209. Pri tome će 8GB kartice verovatno da budu i skuplje od RX480 4GB, nekako mi nema smisla lansiranje kartice koja je tako blizu i po performansama i po ceni. Jedino što ih vadi jeste što je RX480 teško naći da se uopše kupi 

bash-head.gif

Ako Nvidia izbaci 1050 za ispod $200 rasturiće ih načisto... Jedino ostaje da se vidi šta će uraditi 8. avgusta sa RX460 ali me ne bi čudilo da bude ~$150 :(

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ah, pa onda je to OK - to bi trebalo da je relativno solidan komp za tu namenu.

Ja sam, ako je neki "ponder" probao neki ASUS sa i7 i 950M i sve novije igre rade koje sam isprobao, sasvim korektno, tipa Overwatch, HotS i tako te. Nisu posebno zahtevne, ali nisu ni ne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...