Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ne znam bas da li bih se slozio sa tim svuda u svetu. Evo ti na saturn.de (koji i nije bas sad neka ekstra povoljna prodavnica) Palit 1060 Dual 290 evra, ista ta kartica u Emmiju 45.000, tj oko 360 evra, razlika je 25% :) Aj recimo ako pogledas Gigabyte G1 1070 razlika je tipa 10%, ali je to opet 50-60 evra. Kod nas se sad jedino isplati da uzmes u prodavnici ako kupujes za firmu pa mozes da vratis PDV od 20%. S druge strane cene kod madjara su manje vise tu kao i u Evropi. 

Ok, ove cene sa Win win sajta svakako ne mogu da se uzimaju za ozbiljno, pogotovu ne sto je jos i "popust", ja sam prosle nedelje u Atomu uzeo ovu istu Gigabyte 1060 za 47.500. 

Inace odem juce na Emmi sajt i kao da pogledam nesto, znam da su komponente uvek bile prve odozgo kad ja tamo a ono depilatori :)

emmi.png

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ahahah taj 970 momenat nisam ispratio, al to je standardno za naše radnje, kapiram da njemu ne stoji stvarno taj 970 na lageru, to je imaginarna kartica koja "postoji" kod distributera i "leba ne ište". 

 

3 hours ago, Zwerko said:

Ne znam bas da li bih se slozio sa tim svuda u svetu. Evo ti na saturn.de (koji i nije bas sad neka ekstra povoljna prodavnica) Palit 1060 Dual 290 evra, ista ta kartica u Emmiju 45.000, tj oko 360 evra, razlika je 25% :) Aj recimo ako pogledas Gigabyte G1 1070 razlika je tipa 10%, ali je to opet 50-60 evra. Kod nas se sad jedino isplati da uzmes u prodavnici ako kupujes za firmu pa mozes da vratis PDV od 20%. S druge strane cene kod madjara su manje vise tu kao i u Evropi. 

Ok, ove cene sa Win win sajta svakako ne mogu da se uzimaju za ozbiljno, pogotovu ne sto je jos i "popust", ja sam prosle nedelje u Atomu uzeo ovu istu Gigabyte 1060 za 47.500. 

Inace odem juce na Emmi sajt i kao da pogledam nesto, znam da su komponente uvek bile prve odozgo kad ja tamo a ono depilatori :)

emmi.png

To ti sajt daje personalizovano shopping iskustvo :p

Zar nismo beše ustanovili da je emmi, winwin i još neko samo storefront za Alti ? WinWin valja zimske gume, kosilice i tostere kapiram da i emmi mora malo da valjda đubre

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shekk said:

Zar nismo beše ustanovili da je emmi, winwin i još neko samo storefront za Alti ? WinWin valja zimske gume, kosilice i tostere kapiram da i emmi mora malo da valjda đubre

Alti je distributer koji je imao WinWin kao maloprodaju pa u jednom trenutku pridodao Emmi i PC Practic kad su ih kupili. WinWin je krenuo da valja "od igle do lokomotive" ali su Emmi uvek držali kao "hardver only" sa kul cenama, jer je mahom online itd itd. 

Međutim, ako sam dobro ispratio neke priče, Alti i WinWin/Emmi su se razdvojili, Alti više ni nije neki bitan faktor u distributerskom svetu.

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam sklapao tastu konfu u Emmiju, ne znam sadašnju vlasničku strukturu ali sva komunikacija je išla preko Altijevog ofisa u Čačku. Čuo sam da je neko kupio Winwin i da se sad zove Winwin Shop, moguće da je ona burazengijina firma Prointer, tako da se u suštini ništa nije promenilo.

inb4 što kupuješ kod Vučića - frka mi je zbog garancije kad kupujem za drugog, bojim se da će ove manje radnje da počnu da nestaju a za ove znam da neće :D Kad kupujem za sebe, nemam taj problem, ali ova makina treba da potraje najmanje tri godine.

Inače PC Practic je prešao na web only, radnje su zatvorili, cene su fine, može da se podigne i lično u Durmitorskoj ("glavni ofis" je prazna kancelarija s dva stola gde dva čoveka prebrojavaju pare i popunjavaju otpremnice :D )

Kad spomenuh konfu, najjeftiniji Haswell Celeron G1820 je ubedljivi best baj za office i net mašinu. Tuče maltene sve Celerone i dual-core Pentiume prethodnih generacija, a košta ispod 4 hiljade, gg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

Međutim, ako sam dobro ispratio neke priče, Alti i WinWin/Emmi su se razdvojili, Alti više ni nije neki bitan faktor u distributerskom svetu.

Ima izgleda ta neka fora, ja sam kupovao grafiku u Emmiju pre dve nedelje i pošto je išlo na firmu je išlo sa predračunom i to koji izdaje firma Winwin Shop doo (ranije je bilo Alti doo iz iste Emmi prodavnice). Inače mali kuriozitet - gledam kao predračun da vidim na koji račun treba da ide uplata i prebrojim ukupno sedam računa različitih banaka (ni na jednoj profakturi nisam video da firma ima više od fazon 2-3 računa). Na kraju sam zvao ovog baju kao "jebote pa na koji račun da vam uplatim", a ovaj kao plati na Intesu najbrže vidimo da je leglo. Valjda sve banke hoće da se ušlihtaju burazerovoj firmi :)

4 hours ago, voodoo_ said:

inb4 što kupuješ kod Vučića - frka mi je zbog garancije kad kupujem za drugog, bojim se da će ove manje radnje da počnu da nestaju a za ove znam da neće :D Kad kupujem za sebe, nemam taj problem, ali ova makina treba da potraje najmanje tri godine.

Mislim da ti je bojazan da ove malo jače manje radnje popucaju neosnovana, mislim na tipa Monitor, Atom Computers i slicne te manje a koji imaju ok reputaciju. Ono kad nisu dosad pukli nece nikad :) Plus sto su ti sve pojedinacne garancije od distributera, ne od maloprodaje, tako da ako ti rikne tipa WD hard ga nosis u Kimtec/CT cak i ako ova maloprodaja rikne u medjuvremenu. 

Meni se recimo isplati kad uzimam na firmu zato sto je PDV jebenih 20% pa to posle mogu da mi vrate, dodje mi cena skoro ista kao kod madjara a plus ide sve legalno preko racuna. Kad uzimam nesto za sebe idem kod madjara ofc. Doduse to kad mi neko dodje aj mi preporuci komp za kucu, internet i filmove najcesce mu samo nadjem pristojnu konfiguraciju kod domacih lihvara jer se na te jeftine komponente realno i malo ustedi, a plus svi oce da uzimaju na cekove, rate, kartice i sl. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prelomio i narucio komponente.Zajebi cekanje amd kartica i njihov paper release nove generacije.Odlucio sam se za sledece:

CPU-i5 4460  Ne treba mi skylake,ne nameravam da radim upgrade,pa mi je ovaj procesor vise nego dovoljan.

MB  Neka MSI H81M-p33,najjeftinija,za mene vise nego dovoljna.

RAM  8GB Kingston

GPU MSI GTX 960 2G   Znam da nije bas najsrecniji izbor,ali smucilo mi se sve oko izbora graficke.Cekam vec par meseci,dok se amd konsoliduje sa ovom novom generacijom,onda ce i Zen biti jedna od opcija,ali stvarno ne zelim da cekam toliko.

SSD Samsung 250GB EVO 850

PSU Seasonic S12 II 520W

CASE MS Industrial Black Widow  Jeste Fractal za siromasne,ali deluje mi dobar izbor za nekih 47e.Gledao sam neki TT za 40e i ono je onako.Ovaj MS mi deluje i lepse i kvalitetnije.

Sad samo sve ovo da stigne i da se spakuje.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je bojazan da ove malo jače manje radnje popucaju neosnovana, mislim na tipa Monitor, Atom Computers i slicne te manje a koji imaju ok reputaciju. Ono kad nisu dosad pukli nece nikad :) Plus sto su ti sve pojedinacne garancije od distributera, ne od maloprodaje, tako da ako ti rikne tipa WD hard ga nosis u Kimtec/CT cak i ako ova maloprodaja rikne u medjuvremenu. 

Meni se recimo isplati kad uzimam na firmu zato sto je PDV jebenih 20% pa to posle mogu da mi vrate, dodje mi cena skoro ista kao kod madjara a plus ide sve legalno preko racuna. Kad uzimam nesto za sebe idem kod madjara ofc. Doduse to kad mi neko dodje aj mi preporuci komp za kucu, internet i filmove najcesce mu samo nadjem pristojnu konfiguraciju kod domacih lihvara jer se na te jeftine komponente realno i malo ustedi, a plus svi oce da uzimaju na cekove, rate, kartice i sl. 

Ili kao uzmeš na firmu, napišeš revers i odluku da je nosiš gajbi za potrebe posla i poz!

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

Super je H81M-P33, turio sam je u dva kompa i radi ko satić (pritom deluje kvalitetnije urađena od konkurencije u istoj klasi). Otkaži 960 sa 2 i naruči sa 4 GB, veruj mi!

Mislis sa 3 i po xD 

edit nvm mislio sam da je 970 :( inace skroz dobra konfiguracija, steta za graficku

Edited by BakiZ
Link to comment
Share on other sites

E jbg,sad vise nisam pametan sto se tice izbora graficke.Dok nisam odlucio da kupim nov komp,nisam imao pojma koje su aktuelne graficke.Jedina mi je bila poznata nvidia gtx 980 iz cuvenog Nikolasijevog setapa za gamedevucimozajednoC#.Posto necu cekati gtx 470,izbor je pao na gtx 960.Razmisljao sam o verziji od 4 GB,ali gledajuci dosta testova,deluje mi da tih dodatnih 2GB meni licno nece znaciti.U dosta igara neprimetna je razlika.U nekim je primetn razlika(po pitanju kvaliteta tekstura i fps-a),ali te igre niti me zanimaju,niti cu ih igrati.Ja cu igrati Dotu,HotS,PoE,CSGO i eventualno D3 i WoW(ako se desi neko cudo,pa Blizz ih ucini pristojnim igrama),znaci samo multiplayer igre.Pogotovo sto ceo zivot igram igre na nekim osrednjim konfama i nekim srednjim podesavanjima.Ovo sam ionako kupio za neki period od 3 godine,valjda ce me pristojno sluziti.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

U tim igrama ti nece znaciti , mada eto u pravu si sa te strane...Ja sam se ispucao samo tako i sad jos da kupim 1060 ili rx 480 a opet na kraju dana igram CS i dotu XD Malo skyrim, i rust (eto jedino mi za to treba neki komp al opet ne planiram puno da igram). 

Ja bi uzeo rx 480 ne znam mislim da je bolji izbor od 1060 nesto mi govori , ali se bojim jer sam isto tako prosle godine uzeo i kupio random graficku (gtx 750ti na starom komp, jer nisam imao nikakvo dodatno napajanje na 400w kineskom PSU), da bi mi kasnije to isto napajanje crklo... Posto nisam bio informisan, kolega mi predlozio enermax, i ja kupio neku budjavu varijantu od 50e (naxn 500w,) i sad me to brine dali bi to moglo da fura rx 480 sa i5 6600k :\ A planiram uskoro devojci da upgrade komp pa cu njoj dati ovo, i sebi uzeti taj seasonic ili g2 evga... 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ipak sacekao rx470 u tvom slucaju daniiL. Ipak je nesto preko 35% brza, a stize za par nedelja gotovo sigurno. Ima 4gb rama, sto ce znaciti itekako u buducnosti, kao sto su vec neki pomenuli. Zaboravih i vulkan api i dx12 optimizacije. Bas je bolja, 

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...