Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ja sam hteo devojci da uzmem 470 al mi cena deluje malo opet iznenadjujuce :D Neverovatno sta nam rade al jbg, A sebi cu verovatno 1060, realno ne razumem ni1 ni drugu kompaniju jedu govna i jedni i drugi. Drze monopol a naravno nvidia bije , da moze SLI uzeo bi verovatno 1060. 1070 mi je malo preskup , a veroavtno bi morao i napajanje da upgradujem

Link to comment
Share on other sites

Aj jedno pitanje oko polovne konfe i koliko bi mogla da vredi.

x4 955 BE

Biostar ta790gx a3+

Corsair 8gb (2x4gb) 1333 ddr3

PowerColor r7 260x 2gb

LC Power 6650 gp3

CM Hyper 212 plus

Neka zvucna kartica i kuciste cm elite

 

Ako sam pogresio temu neka se premesti :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BakiZ said:

Ja sam hteo devojci da uzmem 470 al mi cena deluje malo opet iznenadjujuce :D Neverovatno sta nam rade al jbg, A sebi cu verovatno 1060, realno ne razumem ni1 ni drugu kompaniju jedu govna i jedni i drugi. Drze monopol a naravno nvidia bije , da moze SLI uzeo bi verovatno 1060. 1070 mi je malo preskup , a veroavtno bi morao i napajanje da upgradujem

Imam s cime da se igram za vikend :)

13886461_1101604449920469_34465466527156

Mene covek koji mi je dao ovo na test a koji jelte radi za njih danas ubedjuje da je planirana cena za RX470 oko $150 a da su sad svi podigli cene zato sto je nestasica i da ce za koji mesec to sve biti ok. E sad sto bi se reklo ako je on meni rekao pogresno onda i ja pogresno prenosim (da ne upotrebim onu tezu rec :) RX470 bi trebalo da bude skroz pristojna kartica za 1080p igranje, neces moci sve da igras na ultra, ali na high bi trebalo sve da radi i vise nego dobro, tj oko 50-60fps minimum. Kad bi joj cena kod nas bila recimo 20 i neku hiljadu umesto 30 i neku hiljadu to bi bila bas kul grafika za relativno male pare. Jos ako bi izbacili RX460 sledece nedelje da cena bude pristojna vise ne bi bilo logike da ljudi uzimaju 750ti. 

S druge strane 1060 je kod nas u radnjama trenutno oko 46.000 din (Gigabyte G1 ili Palit) sto je onako malo povise ali opet kod madjara mogu te kartice da se nadju za oko 300-310 eur sto je dobrano ispod 40 hiljada i cenim da je sasvim adekvatna zamena za nekadasnji GTX970 koji je bas bio best buy. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ma jeste,sigurno su digli cene zbog nestasice.To za koji mesec,taman kad izadje 1050,tad ce se setiti koja je bila planirana cena.Sad mogu da rade sta hoce jer u segmentu od 150 do 220e nema neke konkretne kartice za kupiti.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Stoji sve to sto ti kazes, zato i mislim da ce pasti cene (a i povecati se zalihe) kada se rasprodaju zalihe starih. Eno u Emmiju je 46.000 MSI Gtx 970 Gamin a isto toliko je i Palit Gtx 1060 (i zapravo ga i ima :) Jos je vrh sto na slici za 970 stoji "novo" :) a plus se po gradu za iste pare moze naci i 1070 Gigabyte G1 koja je zapravo skroz kul kartica.

I oni sigurno racunaju da ljudi nisu dovoljno upoznati i da i dalje kupuju starije generacije dok ne bude novih na raspolaganju. Mislim ta 970 je i dalje ok kartica, ali za 200-250 eur koliko bi trebalo da bude i RX480 sa 4GB, a ne za 370 koliko je oni prodaju :)

U svakom slucaju kome bas nije stala krava na nogu treba da iskulira kupovinu jos malo.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa racunam i ja da ce cene pasti, ali ne ocekujem nesto osetno... A to novo me ne iznenadjuje, sta ih bole kurac da update :D A gde to moze za 46k da se nabavi 1070? :D Koliko sa mprimetio svuda je od 470e pa nadalje

Leaked su 460 benchmarks, ne znam koliko su tacni ali su sranje.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skroz zaglibio sto se tice graficke.Odlazem kupovinu jos od polovine aprila,da sacekam novu generaciju,pa da odaberem nesto.Nisam ni ocekivao cene koje su najavljivali,neki prvi plan je bio rx 470 da ga platim do 200e.Sad ne znam sta da radim.Necu da platim 220e,sto iz principa,niti zelim da dajem preko 200e za graficku.Plus bi morao da cekam jos najmanje mesec dana.Od pocetnog hype-a kako ce nove amd grafike da sabijaju za normalne pare,doslo se do toga da amd ne zna gde udara.Rx 480 je vec mesec ipo dana na trzistu i jedva da ga mozes kupiti,plus dosta problema prati karticu.

Ja 99% uzimam komp sledece nedelje.Sve sam odbrao sem grafike.Posto je rx 470,99%,otpao,ne znam ni sam sta da kupim.Prvo sam mislio da uzmem MSI GTX 960 sa 2GB(toj varijanti sam najblizi) za 177e.Razmisljao sam i o r9 380 ili GTX 960 4GB varijanti za nekih 200e,ali ono sto sam na netu nasao jeste da su ove graficke tek jedva nesto bolje od ove sa 2GB i da njihovih 4GB su ili lazni ili visak koji pravi neznatnu razliku.Tako da cu sacekati jos koji dan,ali sve sam blizi ovom MSI GTX 960 2GB modelu.

 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BakiZ said:

A gde to moze za 46k da se nabavi 1070? :D

Nisi lepo procitao, napisao sam 1060 za 46k :) To je ako pricamo o regularnim prodavnicama, ne madjari. GTX 1070 su naravno skuplje, te cene kod madjara su od 470 pa navise, kod nasih ovih prodavaca su mnogo gore :( Kod madjara su recimo 1060 cak vec od 300-310 sto mislim da je ok kupovina u ovom trenutku ako ti se zuri. Mislim da ni kad se stabilizuju cene na trzistu te 1060 nece biti ispod 280-290 kod madjara. 

@daniiL - vidi diskusiju gore oko GTX960M vezano za 2GB i 4GB, mada ja mislim da 4GB mnogo vise pije vodu na pravoj desktop kartici koja je solidno jaca, pre svega za neku buducnost. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Aha izvini nisam te razumeo, pa to 20ak evra mi nista ne znaci, koje cu svakako verovatno izgubiti na prodaji graficke :D 

Mada mi se iskreno i ne zuri, sacekacu da se pojavi rx 480 kod nas (nereferentni naravno) pa da vidim kako ce se odigrati situacija sa cenama, iako planiram 1060 da uzmem

Edited by BakiZ
Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao još sve detaljno da probam, ali OC ide do nekih 1250MHz za core i 1750 za memoriju, nisam ga još detaljno izmaltretirao. Ali kad pogledaš to i nije neki uspeh kad Sapphire RX 470 Nitro + OC 4GB iz kutije što bi se reklo dolazi sa 1260 core clock opcijom. Objektivno ovo je kartica sa najjeftinijim hladnjakom, čak AMD nije pravio ovakve reference kartice, samo je Sapphire uradio 470 karticu sa hladnjakom od 480 i dodao backplate pozadi što je doduše kul opcija. Plus što s klokovanjem dobiješ max nekih 5% poboljšanje performansi, otprilike 3-5fps po igri, po mom mišljenju se ne isplati terati ga na veći klok. 

Plus ne znam kako si zapet kao puška kad je nisam video nigde kod nas da se kupi ovaj model? :) Ovaj model bi bio ok kupovina za negde oko 200 evra, ne bih rekao za više. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Izašao i RX 460 - e ova kartica već može da ima mnogo više smisla, 4GB verzije su oko $140 dok je 2GB verzija od $110 pa naviše. S obzirom da je po performansama, pogotovu u DX12 igrama negde i ispred GTX 950 to je stvarno kul opcija da zameni 750ti kao osnovnu karticu na kojoj može normalno da se igra. Generalno fura sve u FullHD normalno samo naravno ne mogu svi detalji na max. Samo još kad ovi naši lihvari ne bi tražili ruku i nogu za nju i ako AMD može da isporuči dovoljno komada moguće je da bude hit na našem sirotom tržištu :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zwerko said:

Nisam stigao još sve detaljno da probam, ali OC ide do nekih 1250MHz za core i 1750 za memoriju, nisam ga još detaljno izmaltretirao. Ali kad pogledaš to i nije neki uspeh kad Sapphire RX 470 Nitro + OC 4GB iz kutije što bi se reklo dolazi sa 1260 core clock opcijom. Objektivno ovo je kartica sa najjeftinijim hladnjakom, čak AMD nije pravio ovakve reference kartice, samo je Sapphire uradio 470 karticu sa hladnjakom od 480 i dodao backplate pozadi što je doduše kul opcija. Plus što s klokovanjem dobiješ max nekih 5% poboljšanje performansi, otprilike 3-5fps po igri, po mom mišljenju se ne isplati terati ga na veći klok. 

Plus ne znam kako si zapet kao puška kad je nisam video nigde kod nas da se kupi ovaj model? :) Ovaj model bi bio ok kupovina za negde oko 200 evra, ne bih rekao za više. 

Ma nisam zapet za 470ku :D Nego me saom interesuje jer koliko sam primetio nije daleko od 480. Uzimam 1060 najverovatnije osim ako u naredne 2 nedelje se ovde ne pojavi 480 after

jedini razlog da izaberem 480 pre 1060 je free sync koji bih mozda planirao da nabavim u nekoj daljoj buducnosti :D Mada mislim da cu do tada verovatno i promeniti graficku

Edited by BakiZ
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2016 at 6:01 PM, agrsv said:

Aj jedno pitanje oko polovne konfe i koliko bi mogla da vredi.

x4 955 BE

Biostar ta790gx a3+

Corsair 8gb (2x4gb) 1333 ddr3

PowerColor r7 260x 2gb

LC Power 6650 gp3

CM Hyper 212 plus

Neka zvucna kartica i kuciste cm elite

 

Ako sam pogresio temu neka se premesti :)

Neko nesto, ima vas pola foruma koji se razumete oko ovoga :)

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, BakiZ said:

Ja sam iskreno do pre par meseci bio skroz out of date, dok sudbina nije probudila davno uspavanog geeka u meni :D Preskocio sam dosta toga ali ne znam, recimo 250e-300e? Nemam pojma koji je procesor :D 

Phenom II x4 955 BE

Pojma nemam, a ako bi mogao da izvucem neke "solidne pare" verovatno bih video dal da prodajem. Cekam jos neko da se javi (desi vudu :D) pa da odlucim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...