Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ovaj Eyefinity koriste tri osobe ukupno, od toga bi eventualno jedna radila u tom scenariju sa mešanim rezolucijama, i onda cede ove nesrećne programere da implementiraju takve gluposti umesto da se fokusiraju na ispravku bagova u drajveru za ostalih 99,9% korisnika :c

Link to comment
Share on other sites

Po meni multimonitor gaming nema mnogo smisla, jer su rezolucije prevelike i onda ti treba neka neverovatna zver od masine da bi to radilo kako treba, a to onda naravno ne moze da se prosiri u narodnim masama. 

 

S druge strane meni je par puta zatrebala podrska za tri monitora, ali to sad i Nvidia podrzava (mislim od GTX 650 pa navise, ali nisam siguran). Bas 6 ili 9 monitora u ovom momentu tesko da bih mogao da nadjem opravdanje. Pritom i ovo sa tri monitora je bilo neko ko radi na 2, pa mu treba da moze odmah da pusti i sliku na tv, dakle nista sto se ne moze i na starijim grafickim resiti u podesavanjima (jer ne radi istovremeno na sva tri, nego iskljuci jedan a upali tv kad mu treba), samo je malo smaranje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pitanje #1: moze li se verovati anandtech-ovom benchu za gpu ? nisam ih pratio preterano u zadnje vreme ali su mi bili ok kao recenzenti i testovi koje su pravili su bili ok

pitanje #1 je zbog pitanja #2: GPU14 bench, r9 270x protiv 7950 boost, ispade da je 270ica svega par % sporija od 7950 koja ima skoro duplo vise shader-a, siru magistralu... a koliko sam shvatio u pitanju je ista tehnologija GCN 1.0 (270x=7870).

p.s. pasmater firmi po imenu monitor.rs zato sto im je sva moguca ponuda laz i prevara.

Link to comment
Share on other sites

Planiram da zamenim ovaj komp stari za malko bolji. Budzet je mali da manje ne moze :) 

procesor AMD 6300

maticna   970ASRock R2.0

graficka   7850 powercolor

ram          4giga Patriot 1600(kasnije kupujem jos )

 

Sta mislite nije lose da fura onako na medium tipa BF3/BF4 i watch dogs?

Link to comment
Share on other sites

Planiram da zamenim ovaj komp stari za malko bolji. Budzet je mali da manje ne moze :) 

procesor AMD 6300

maticna   970ASRock R2.0

graficka   7850 powercolor

ram          4giga Patriot 1600(kasnije kupujem jos )

 

Sta mislite nije lose da fura onako na medium tipa BF3/BF4 i watch dogs?

 

ok.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pitanje #1: moze li se verovati anandtech-ovom benchu za gpu ? nisam ih pratio preterano u zadnje vreme ali su mi bili ok kao recenzenti i testovi koje su pravili su bili ok

pitanje #1 je zbog pitanja #2: GPU14 bench, r9 270x protiv 7950 boost, ispade da je 270ica svega par % sporija od 7950 koja ima skoro duplo vise shader-a, siru magistralu... a koliko sam shvatio u pitanju je ista tehnologija GCN 1.0 (270x=7870).

p.s. pasmater firmi po imenu monitor.rs zato sto im je sva moguca ponuda laz i prevara.

Da jer je 270x fabrički klokovana do samih granica dok 7950 ima par stotina mhz lufta pa dostiže i 7970 u mnogim testovima. Inace 280x trenutno best buy ili da sačekaš ovaj r9-275

  • Downvote (-1) 1

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Planiram da zamenim ovaj komp stari za malko bolji. Budzet je mali da manje ne moze :) 

procesor AMD 6300

maticna   970ASRock R2.0

graficka   R7260x

ram          4giga Kingston 1600(kasnije kupujem jos )

 

 

Idem da narucim ovo za 2-3 sata. Razmisljam dal da uzmem EVO212 kuler za ovaj procesor ?

Link to comment
Share on other sites

Dajte predlog za neke žične slušalice sa mikrofonom, da su ekstremno izdržljive. Sve koje sam imao su se polomile na samom spoju rama i zvučnika, pa kapiram da mi trebaju neke sa aluminijumskim ramom (CM Sonuz ili neke druge CM?).

 

Što se kvaliteta zvuka tiče, kapiram da će bilo koje biti dobre u odnosu na dosadašnji ACME krš

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Drugari, crko mi je jedan modul od 2x4, trenutno mi komp radi na 2x2+4 setupu (da, znam...)

 

Dajte neku preporuku za 2x4 sa 10 godina garancije da mogu mast da vadim trgovcima posle ili neku finu zamenu koja može da radi penzionerski na 9 9 9 24 34 2T @1333

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

3 godine je najviše što sam našao za sada, mada kakvo đubre uvoze i prodaju da daju i 5 godina propali bi do sada... još imam Imtelovu ddr400 iz 2007e, u garanciji još 3 godine, i dalje radila kad je poslednji put bila u nekom kompu...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ajd da ne otvaram novi topic, nadam se da cu da dobijem valjane odgovore i ovde


Daklem, planiram da klokujem i graficku (gtx 780) i procesor (i5 3570k) u neko skorije vreme da tako kazem

Sad to nisam radio nikad ranije, ali znam da mi trebaju sledece stvari za to:

- Neko dobro napajanje (umesto mog LC-a od 600w ja mislim da imam, ili 650), ali ono da vredi i da ce da traje za buduce upgrade-ove
- Neki super kuler za procesor, umesto njegovog stock-a
- I eventualno preporuka za neka dodatna dva kulera (2x 120mm) koje bih nakacio sa unutrasnje gornje strane kucista, uzeo sam dva neka najobicnija od 120mm ali su dosta bucni, a komp mi je cak i pod full load-om jako jako tih, pa bih da zadrzim tu varijantu.

Link to comment
Share on other sites

aj i ovo što vudi kaže, a opet - koliko si spreman da potrošiš na tu zajebanciju? Ono, prodaj procesor i uloži te pare što bi dao na CPU kuler i napajanje i kupi prosto bolji procesor. Ako hoćeš da dodaješ ventilatore na kućište, ima opcija koliko hoćeš, Noctua je uvek najbolje rešenje. Grafičku ako klokuješ, nisam siguran da ćeš dobiti ikakva značajna i vidljiva poboljšanja tako da ti ne treba to u životu realno.

 

A opet, teoretski - Noctua 120mm x 2 za kućište bi ti bilo oko 35€. Vazdušni Noctua za CPU 60+€ ili vodeno hlađenje 60-70€ pa nadalje. Za grafiku hlađenje ili da napanjiš postojeće ventilatore ili da uzmeš neki kastom ekwaterblock vodeni kit za grafiku, to može da bude koliko hoćeš, a i mislim da nije toliko zastupljeno u prodavnicama. Napajanje će ti preživeti najverovatnije ali ako hoćeš nešto bolje, recimo Seasonic oko 650-850W za 100 i više €. Tako da ti to dođe u kvalitetnoj varijanti oko 200+€.

 

Ili prodaš i5 3570K za 160€ i dodaš tih 200€ pa kupiš neki i7 procesor sa eventualno vodenim hlađenjem i sve ti radi - uglavnom isto.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...