Jump to content

PayPal iskustva


Guest

Recommended Posts

Au jbt. Ajde da rezimiramo

Dakle, na SRPSKI PayPal nalog nije moguce primati uplate sa drugih PP naloga. Primer: ne moze meni neki Japanac da uplati 10evra na moj PP nalog jer ta funkcija nije omogucena.

Sredstva na vasem PP akauntu su jednaka sredstvima na vasoj Kartici koja je linkovana sa PP nalogom, I fakticki placate karticom, ali eto da ne bi kucali svaki put one silne brojeve i CSC kodove tu je pejpal.

 

Je l jasno sad?

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Da se pohvalim koliko sam glup :)

Uzeo od drugara karticu i uplatio 20e za neki tamo item nebitno i hteo da platim PayPalom. Napravio PP acc i verifikovao sve lepo. Prvo mi skinulo 1Dolar nesto. Onda 1.5e za verifikaciju. Sve to u onim detaljima pise da se menja iz Dinara u Euro bez obzira na to sto je Devizni racun sa evrima. Onda ja lepo posaljem 20e PP ali prodavac mi kaze da sam trebao da izaberem nesto Friends/Family da nema nekih Fee i Refundira mi.U detailsu pise da je Refund odradjen ali na Balansu ima i dalje 0e, Detaljnije pogledam i vidim da je novac automatski poslat na KARTICU... Naravno na kartici i dalje nema nikakvih priliva, i ocekujem ih za 5-7 dana jer im ocigledno toliko treba :)

Best part je taj sto sam mogao da platim direktno karticom ali ja sam hteo da platim PayPalom jer je bolje :D 

Edited by LepYbre
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ljudi zar nije bilo od pojave pay pala kod nas primanje novca od prvog dana,a najveci je problem bio slanje novca,pa secate se tih silnih izjava na tv-u da slanje novca nije dozvoljeno zbog eventualnih mahinacija i pranja,ja vidim send payment od skoro mozda pre par nedelja se pojavio taj tab,a primanje je valjda moglo od uvek ili sam ja lud

Edited by predastika
Link to comment
Share on other sites

Je l' zna neko šta se dešava sa navodnim obećanjem da ćemo moći da primamo novac? :D Ili je to gurnuto pod tepih izgleda :D

I mene zanima ovo. Pisalo je svuda da će od osmog biti odobreno primanje novca preko paypala za Srbiju, ali od osmog nema nikakvih novosti. Jel zna neko nešto više o ovome?

Link to comment
Share on other sites

Good day. I hope you are doing well. I am Kirsten from PayPal Customer Support.

I understand that you are no longer seeing the options to receive and request money, as well as to withdraw funds. I apologized for the confusion. Please allow me to clarify this for you.

Yes, it has been advised that the “receiving Money “ functionality will be available for Serbia PayPal accounts, which is why you had seen the option to receive and withdraw money. However, we regret to inform you that due to an unforeseen issue, this option will not available for the meantime. Rest assure that we are currently working to address the issues on these functionalities.

For now, your PayPal account will still not be able to receive payment yet as due to the financial regulations of your country that we need to follow. In the meantime, I suggest that you contact your buyers to explore other payment options that are available to you, such as checks and money orders.

I'll be glad to hear from you if you need clarification and we will do our best to give you immediate answers. We appreciate your business.

Thank you for using PayPal.

Sincerely, Kirsten

 

Drale je sprecio izdaju :)


ma jel moguce bre ovo [roflmao]

 

U Srbiji je sve moguce, teska sprdacina drzavnih institucija. Jednom recju, katastrofa.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

ја лепо кажем да то не може зато што не може и да је компликовано. ствари које треба да се измене далеко превазилазе важност ПП. и ово ће се стално дешавати: кад год помисле да су нешто рашчистили искочиће им нови проблем, јер проблем са пријемом пара из иностранства тангира толике законе, прописе и праксу да је потребно изменити много суштинских и темељних закона.

 

е сад, битно је да Торбица и даље лобира, и све је то океј, само напред, јуриш у нове радне победе.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ја лепо кажем да то не може зато што не може

 

To je taj standardni odgovor srpske administracije na bilo sta :)

 

Nije problem bre Drale da ne moze, ok, onda se kaze ne moze, mi smo zemlja koja nikada necemo dozvoliti PayPal jer je to napad na nas monetarni sistem i tacka. (edit: u kom slucaju neki ljudi koji zele da imaju to mogu ili da se lepo odsele ili da na sledecim izborima podrze nekoga ko bi uveo malo liberalniju politiku po tom pitanju) Problem je sto dodje buljuk zvanicnika iz tvoje institucije i kaze "moze, to je samo problem do PayPala", ukljucujuci i celnicu institucije, i onda cak sam PayPal to pusti i posle 3 dana se zakljuci da ipak ne moze :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

а у другом, ванзаконском, неформалном ешалону овог проблема, знамо да на другој страни овог сукоба имамо финансијске институције (банке) којима као чир на дупету треба пад прихода, ја ћу са задовољством да гледам Дон Торбиња де ла Рчма како наставља свој незаустављив поход.

 

који јадници...


To je taj standardni odgovor srpske administracije na bilo sta :)

 

Nije problem bre Drale da ne moze, ok, onda se kaze ne moze, mi smo zemlja koja nikada necemo dozvoliti PayPal jer je to napad na nas monetarni sistem i tacka. Problem je sto dodje buljuk zvanicnika iz tvoje institucije i kaze "moze, to je samo problem do PayPala", ukljucujuci i celnicu institucije, i onda cak sam PayPal to pusti i posle 3 dana se zakljuci da ipak ne moze :)

па научили смо од најбољих.

 

кад кажемо да не може и кад још кажемо и зашто не може, онда дође Торбица да нам каже како седе овде деде и бабе које живе у средњем веку и како спречавамо његов геније да заради милијарде јер једемо народну душу да гојимо дебеле гузице и све у том тоналитету...

 

овако кажемо ево може, господине Торбица, наравно, само напред, еманциповали смо се, дошли смо и ми у еру Торбице и Истока, стигли смо у врли нови 21ви век и да видиш сад...

 

сад ће Торбица да крене у анализу шта је следеће што треба изменити... за једно 300 година ће испеглати тај проблем, извесно је...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...